Skocz do zawartości
Mauritius

Artefakty W Wyświetlanym Obrazie

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczęło się mniej więcej po założeniu nowej karty graficznej GeForce 6800 LE. Sprawa przedstawia się następująco.

Włączam listwę doprowadzającą prąd do komputera, następnie komputer. Na ekranie mam normalny obraz poszczególnych etapów bootowania za wyjątkiem, że są przykryte artefaktami. takie jakby poziome kreski w kilku kolumnach. Podobne rzeczy działy się gdy źle założyłem kości ramu. W takim stanie nie mogę sie zalogować do Windowsa. Jedyne co mi pozostaje to zresetować i wyłączyć komputer. Następnie wyłączyć go z prądu na parę sec. i ponownie włączyć. Wtedy wszystko wraca do normy i po botowaniu muszę zatwierdzić wejscie do windy jakbym wcisnął F8. Moje spostrzeżenia. Karta graf. jest ok, nie mam z nią żadnych problemów. Nawet odinstalowałem Riva Tuner na wypadek gdyby to ten program zakłócał pracę poprzez "nieudane odblokowanie potoków"(na mojej karcie i tak nie dało się ich zatwierdzić). Następna sprawa to zasilacz Modecom Feel-400 ATX (380 W max voltage). Może nie wyrabia, sam nie wiem. Koniecznie muszę się z tym uporać gdyż szału dostaję podczas gdy zawsze muszę uruchamiać kompa w ten sposób.

ps. Muszę tak robić po dłuższym czasie od wyłączenia kompa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj konfig komputera, wytlumacz w jaki sposob udalo sie Tobie swego czasu podlaczyc zle RAM, sprawdz temperatury w Everescie, temperature grafiki tez. Czy kreciles cos grafe? Jakie sa sterowniki do niej zainstalowane, zainstaluj najnowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj konfig komputera, wytlumacz w jaki sposob udalo sie Tobie swego czasu podlaczyc zle RAM, sprawdz temperatury w Everescie, temperature grafiki tez. Czy kreciles cos grafe? Jakie sa sterowniki do niej zainstalowane, zainstaluj najnowsze.

1.

Mam 4 wejścia na ram: Mam 2 kości 512 i 256. Jeżeli nie włoży się w odpowiedni miejsca występują zakłócenia.

 

2.

Temperatury:	  Płyta główna									  30 °C  (86 °F)	  Procesor										  31 °C  (88 °F)	  Aux											   30 °C  (86 °F)	  Procesor graficzny								49 °C  (120 °F)	  Otoczenie procesora graficznego				   28 °C  (82 °F)
To są wyniki przy normalnej pracy windy.

3.

Nie kręciłem jedynie próbowałem odblokować potoki.

4.

Właściwości urządzenia:	  Opis sterownika								   NVIDIA GeForce 6800 LE 	  Data sterownika								   2007-04-19	  Wersja sterownika								 6.14.10.9424	  Dostawca sterownika							   NVIDIA	  Plik INF										  oem5.inf	  ID sprzętu										PCI\VEN_10DE&DEV_00C2&SUBSYS_5155107D&REV_A2	  Location Information							  Magistrala PCI 3, urządzenie 0, funkcja 0	  Urządzenie PCI									nVIDIA GeForce 6800 LE PCI-E Video Adapter
To są nVidia ForceWare.

 

 

"Podaj konfig komputera". Czyli co ? :/

ps. w załączniku dodałem zdjęcie całego problemu.

post-151125-1188646856_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfig komputera w sensie jaka plyta, procek i reszta bebechow. Ramy na pewno sprawne? Czy przed proba odblokowania potokow jak zle zalozyles ram to efekt byl dokladnie taki sam? Sprobuj odpalic np. z jedna koscia ramu kompa. Zasilacz swoja droga moze tu nie dawac rady ale w tym wypadku to raczej nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek: AMD athlon 3000+ (obecnie na defaultowych ustawierniach)

RAM: Twinmos DDR 256 + 512. Na bank sprawne bo przecież jak uruchomie kompa to normalnie na nich działam.

Grafa: GeForce 6800 LE nie kręcona

Płyta gł: ASROCK model ze zintegrowaną grafą (of course jest wyłączona ;))

Dysk: Jakiś ATA 60 GB (w 100% sprawny, nigdy nie miałem z nim kłopotów)

 

Jeśli to jest sprawa zasilacza to bardzo mnie cieszy taka odp. i tak planowałem zakup lepszego gdyż ten mnie ogranicza. Co myślicie o tym?

Zasilacz pentagram

ps. Chce znów przetaktować go na 2,4 GHz i jeszcze coś wycisnąć z grafy.

Edytowane przez Mauritius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tez delikatnie podejrzewal tego Asrocka, prawde mowiac spodziewalem sie odpowiedzi, ze masz plyte tej firmy. Mialem swego czasu Asrocka i radka 9600xt. 3dmarki przechodzil bez zarzutu z normalna punktacja a w zadna gre nie szlo pograc, zwis kompa i tylko reset pomagal. Nikt wlacznie ze mna nie mogl wykombinowac o co moze chodzic. Kto wie czy tutaj nie ma jakis zgrzytow jesli chodzi o plyte i grafe. Sprawdz wszystkie podzespoly na innej plycie u kumpla na przyklad. Jest to jedyny sposob zeby znalezc winowajce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jeżeli to prawda to mnie trochę zaniepokoiłeś. Sprawdzę, jeszcze jak się zachowuje koputer bez grafy i ramu (1 kości) tak jak mówiłeś wcześniej. Tak i tak muszę kupić zasilacz, więc tutaj też może się coś okazać. W najgorszym wypadku zakup nowej płyty gł., trochę kiepska perspektywa :/

ps. W grach wszystko jest ok.

Edytowane przez Mauritius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys musial szukac plyty to szukaj msi k8neo4 na nforce 4 lub 4 ultra. najlepsza plyta pod socket 939 (bo chyba na takim siedzisz :) ). lepsza jest od dfi a teraz niedrogo mozna nabyc na allegro (nowka 200zl, uzywki i za pol ceny sie trafia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby miała przejście na ATA/SATA II jak ten ASROCK oraz DDR i bez zint. grafy oraz jakiś normalny BIOS bez zbednych ograniczen:)

 

Czym się w takim razie różni ta MSI K8N Neo4 nForce4 od tej MSI K8N SLI-FI NF4SLI. Czy tryb SLI nie robi tu żadnej różnicy jeśli i tak mam tylko jedną karte graf.

Edytowane przez Mauritius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyty roznia sie tym, ze nforce 4 ma tylko sata1 (150MB/s) a nforce 4 ultra ma juz sata2 (300MB/s). nforce 4 sli to nforce 4 ultra z dodana obsluga sli. jak najbardziej mozesz zamontowac jedna karte. plyty obydwie sa bardzo dobre, maja wszystko w biosie jesli chodzi o podkrecanie. bedziesz na pewno zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...