Skocz do zawartości
Zdunek

14" Nadaje Się Do Pisania?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Zastanawiam się nad kupieniem notebook'a Asus A8HE z Celeronem M520 14" 1280x800. Nigdzie niestety nie znalazłem go, żeby go przetestować. Czy takiej wielkości laptop nadaje się do pisania? Bo będę głównie na nim programował i buszował w necie? Zależy mi na mobilności, ale przeżyje jeśli jest duża różnica w pisaniu/użytkowaniu w porównaniu z 15.4" mam raczej spore ręce cały w sumie jestem duuży:P więc sam nie wiem co wziąć... A i jeszcze jedno czy ktoś może testował na nim Linuxa? Chodzi spokojnie bez problemów?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

Zastanawiam się nad kupieniem notebook'a Asus A8HE z Celeronem M520 14" 1280x800. Nigdzie niestety nie znalazłem go, żeby go przetestować. Czy takiej wielkości laptop nadaje się do pisania? Bo będę głównie na nim programował i buszował w necie? Zależy mi na mobilności, ale przeżyje jeśli jest duża różnica w pisaniu/użytkowaniu w porównaniu z 15.4" mam raczej spore ręce cały w sumie jestem duuży:P więc sam nie wiem co wziąć... A i jeszcze jedno czy ktoś może testował na nim Linuxa? Chodzi spokojnie bez problemów?

 

Pozdrawiam

akurat tak sie sklada ze mam do sprzedania swojego lapka Asusa A8H (to jest wszystko to samo tylko procek 420 a nie 520....rozni sie to tym ze ten 520 ma instrukcje 64bitowe ktore sa wogole niepotrzebne w celeronie.) Lapek w styczniu bedzie mial dopiero rok...wiec jest jeszcze na gwarancji ponad rok....bateria praktycznie wogole nie uzywana bo siedze z lapkiem ciagle w domu. Stan moge ci powiedziec, ze jak na 9 miesieczny lapek to stan jest idealny. A sprzedazje poniewaz chce cos wiekszego i mocniejszego.

 

Odpowiadajac na twoje pytanie to 14cali jak najbardziej nadaje sie do neta, pisania itp.....linuxy dzialaja bez problemu..stawialem , fedore, ubuntu, suse i inne mniej znane dystrybucje, ale zawsze i tak wracalem do XP :) Oczywiscie mam wszystko od lapka tak jak go kupilem..wrac z kartonem (torba i mysz nie uzywana nigdy bo mam swoje). Wiec jesli bylbys zainteresowany to pisz na priva i ja ci powiem co i jak....aha i cena to chcialbym za niego tak 2000-1950 zlotych (ale ani grosza mniej bo lapken naprawde jest jak nowy co moze dziwic....nowy teraz kosztuje 2465 bo patrzylem na ceneo.pl , ale ja dałem 2750 :) (no ale wszystko tanieje wiadomo...

 

http://www.ceneo.pl/276692

 

tu masz linka do mojgo konkretnego lapka.

 

Jestem z Wrocka i jakby co to oczywiscie bysmy zalatwili sprawe przez allegro. ale to juz pisz na priva zeby tu nie zasmiecac.

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź;]

Wezmę 14" tylko zastanawiam się czy celeron M (w Asus'ie A8HE) mi wystarczy.. chyba zaoszczędzę trochę kasy i kupie później z C2D. Albo Della Vostro z USA:P Mają być jakieś obniżki cen na jesień więc chyba warto poczekać troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z kompatybilnością z Linuxami? Centrino na pewno jest, ale czy laptopy oparte na AMD też?

Sterowniki pod linuxa znajdują się chyba na stronie AMD.

Przyznam że nie testowałem ponieważ wiele dystrybucji linuxa ma problem z nowymi modelami laptopów.

 

Zaraz zobaczę jak to jest z tymi sterami, ewentualnie zainstaluję jakąś dystrybucję.

 

EDIT: Stery do PowerNow są pod kernel 2,6 więc nie powinno być problemu.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

może mi ktoś powiedzieć jak sie spisuje ten asus A8He bo mam zamiar go kupić :) chodzi mi o wydajność, ile trzyma bateria?, czy sie grzeje? no i o matryce jak sie spisuje np przy pracy przy silnym słońcu itp ; jeszcze jedno może mi ktoś powiedzieć jakie gierki na nim pójdą - nie chodzi mi o nowości :P ale co odpaliliście na nim :P

pozdro i thx za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 styka w zupelnosci, o ile rozdzialka jest wieksza niz 1024x768 :D . Na 1400x1050 juz bardzo komfortowo sie pracuje

Popieram. Po zobaczeniu np. 1400*1050 na 14" nie bedziesz chcial wrocic do 1024x768 ;)

 

Co do Turiona, to wlasnie zakupilem Della Vostro 1000 do firmy z Turionem X2 TL-56 1.8GHz i powiem, ze naprawde ladnie smiga. Troche sie obawialem (do tej pory same Intele), ale pozytywnie sie rozczarowalem ;) Co do baterii, to nie uzywamy na razie, ale notek jest naprawde cichy, a po tym mozna juz ocenic jakos wstepnie zuzycie energii na calkiem nieduze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...