Skocz do zawartości
Gość lucas234

Dfi Infinity Blood-iron P35-t2rl

Rekomendowane odpowiedzi

Odpala się ją normalnie, bios oraz sterownik i powinna smigać. Upewnij się że z kablem wszystko dobrze.

 

to mam zchyba zjeb.... mobo ..

 

w biosie mam LAN wlaczony (enable)

sterowniki wgralem z plyty ...

 

kabel na 100% dobry bo na PCI lan wszystko ok ...

 

 

wczoraj udalo mi sie odlaic lana na mobo - co wyprowadizlo mnie z przekonania ze mam zepusta plyte ...

zrobilem to jakims cudlem jak zmienialem zworkami te 2 kolo bateri i jedna z tylu mobo

 

a teraz znowy zdechla ...

 

bios tez juz wgralem najnowszy, porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak wam się nagrzewa to chłodzenie na chipsecie u mnie się strasznie grzeje aktualnie mam proca 7x500 VTT 1,4 puściłem wentyl w stronę chipsetu bo robiło się gorąco :( trochę denerwuje mnie ta plomba bo mam ochotę zmienić to chłodzenie.

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak wam się nagrzewa to chłodzenie na chipsecie u mnie się strasznie grzeje aktualnie mam proca 7x500 VTT 1,4 puściłem wentyl w stronę chipsetu bo robiło się gorąco :( trochę denerwuje mnie ta plomba bo mam ochotę zmienić to chłodzenie.

 

Warto, a nawet trzeba zmienic paste pod tym radiatorem ... bo jest tam najprawdziwszy GLUT gumowy ...

U mnie po zmianie na As5 temp spadla ok 8-10 stopni (wczesniej przed zmiana pod 65 podchodzilo)

 

Co do plaby to w banalny sposob mozna ja sciagnac (schodzi z radiatora idealnie ... ale jeden kawalek musi zostac przylepiony na mobo)

 

zmienilem rowniez paste na SB ale nie jest to konieczne, co prawda jest tam zwykly sylikon ale b.ladnie i odpowiednio nalozony.

 

 

Dalej nie wiem co z ta Sieciowka ;-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę posiadam taką jak w temacie i to jej dotyczy problem, lecz ogólnie też chciałbym wiedzieć jaka jest bezpieczna temperatura układów zasilających procesor.. Na tej płycie nie są one chłodzone i w moim przypadku ich temperatura (w biosie jako PWM) dochodzi do 78* nawet. Słyszałem ze nieraz one potrafią pracować nawet w temperaturze powyżej 100*. Czy warto kupić jakieś dodatkowe chłodzenie żeby temperatura była powiedzmy jakieś 20 stopni niższa i wynosiła 50* zamiast 70*? czy w tym przypadku mało to zmieni..? Nie planuję wymiany tej płyty dlatego chcę zeby mi długo pożyła i nie chce jej katować jezeli taka temperatura jest za wysoka.. P35 w normie.. około 38 stopni w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chciałbym to widzieć. Wgraj SmartGuardiana do tej płyty to zobaczysz ile masz na chipsecie :)

I to właśnie problem bo smart źle odczytuje temperatury.. na chipsecie są podawane temperatury z PWM czyli te około 70*... a prawidłowa temperatura czipsetu jest pod napisem SYSTEM. Już kilka użytkowników właśnie panikowało że trzeba wymianiać radiator itp. a to po prostu wina programu.. wystarczy do biosu wejść. Pozatym nawet gdy dotknie się ręką radiatora to widać natychmiast że to co podaje guardian to bzdura.. Cieszyłbym się gdyby ktoś wreszcie odpowiedział na moje pytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cYq wolałbym żebyś to Ty miał rację, ale wczoraj jak testowałem max stabilne OC to chipsecik był mocno ciepły. Wątpie aby miał 39 stopni, a tyle pokazywał SG jako system, natomiast chipset 61 stopni i chyba to jest prawdopodobne bo jak pisałem czuło się mocne ciepło. Nie chce mi się znowu kompa z zabudowanego biura wyciągać, więc sprawdzę to jeszcze za kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cYq wolałbym żebyś to Ty miał rację, ale wczoraj jak testowałem max stabilne OC to chipsecik był mocno ciepły. Wątpie aby miał 39 stopni, a tyle pokazywał SG jako system, natomiast chipset 61 stopni i chyba to jest prawdopodobne bo jak pisałem czuło się mocne ciepło. Nie chce mi się znowu kompa z zabudowanego biura wyciągać, więc sprawdzę to jeszcze za kilka dni.

Nie uważam się za nieomylnego ale dzielę się swoimi spostrzeżeniami:) popatrz na bios.. nie musisz wyciągać kompa. Temperatury PWM odpowiadają właśnie temperaturom chipsetu w guardianie. Pozatym raz gdy miałem całkowicie niewentylowaną budę doszły na chwilkę do ponad 80 stopni a palca przyciśniętego co radiatora trzymałem bez problemu.. chyba by się nie dało moim zdaniem wtedy.. Tymbardziej że P35 to mało grzejący się czipset, za to PWM jest kompletnie nie chłodzone i martwię się ze takie temperatury mogą szkodzić układom zasilającym i zastanawiam się właśnie czy nie trzeba tam czegoś dokleić... :? Wracając do pomiarów.. nie pamiętam dokładnie bo teraz na laptopie siedzę bo jestem poza domem ale Everest widział mi te 70 stopni bodajże na procesorze:D więc programy odczytują jak chcą IMO.

 

 

Jako że zainteresowanie moim pytaniem zerowe poszukałem troszke i sam rozwiązałem problem:) Może innym też się to przyda. Otóż program SmartGuardian ma pewien błąd któy polega na wyświetlaniu pod napisem Chipset temperatury PWM (mosfetów, sekcji zasilania procesora czy jak komus tam łatwiej zrozumieć o co chodzi) i dlatego każdy martwi się o temperaturę swojego P35, który miał należeć do jednych z najchłodzniejszych czipsetów. I tak jest:) To całe zamieszanie to błąd.. Nie pisze tego jako moje przemyślenia tylko jako fakt, błąd istnieje i przez to program podaje nieprawidłowe temperatury. Dla znających angielski dokładnie wysztko jest opisane tutaj -->http://www.diy-street.com/forum/showthread.php?t=24206 Dla tych co niezabardzo rozumieją postaram się to streścic ogólnie gdy znajdę chwilkę czasu. Jest tam do pobrania zmodyfikowana wersja programu SmartGuardian która pokazuje już prawidłowe tempy oraz ma zmieniony wygląd(wygląd możemy również zmieniać sami wedle upodobań).

Edytowane przez cYq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperaturki wyglądają następująco, mam nawiew 120x120 do obudowy na karte graficzną przy okazji wieje też po chipsecie, ustawienie procesora 7x500 e6300 tak jak w sygraturce na codzień

 

 

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blood-Iron P35-T2RL jest wsród kandydatów do mojego nowego zestawu ale potrzebna jest mi informacja czy ta płyta wspiera Intel Virtualization Technology ( VT-x lub flaga VMX) - o ile oczywiście jest ono obsługiwane przez procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blood-Iron P35-T2RL jest wsród kandydatów do mojego nowego zestawu ale potrzebna jest mi informacja czy ta płyta wspiera Intel Virtualization Technology ( VT-x lub flaga VMX) - o ile oczywiście jest ono obsługiwane przez procesor

O ile się nie myle to nie kwestia płyty tylko procesora.. ale jeżeli procesor który zamierzasz nabyć ją wspiera to ta płyta na pewno w tym nie przeszkodzi:) jeżeli to była Twoja jedyna niepewność w stosunku do tej płyty to możesz śmiało ją kupić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cYq - a ktory jest do blooda? CFX3200 czy RDX200 najlepiej podaj bezposredniego linka

Nie rozumiem.. na moje oko CFX3200 i RDX200 to chyba inne płyty są... sprecyzuj swoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cYq

jestes w bledzie jesli chodzi o odczyt temp.

 

w SG - sa dobrze odczytywane TEMP ... (przynajmniej u mnie)

 

a to ze miales u siebie 80 stopni pomimo trzymania palca na radiatorze mozna b.prosto wytlumaczyc (o czym pisalem juz wczesniej)

sciganij ten radiator i zobacz co siedzi pod nim ... a zrozumiesz (swoja droga nierozumiem jak mozna stosowac pod raidatorem izolator)

 

Jestem gleboko przekonany o slusznosci mojego twierdzenia gdyz zmienilem paste i oczyscilem resztki "izolatora"

i temp w SG (chipset) MOMENTALNIE SPADLA na starcie o 10 stopni - jak sie teraz okazuje tempa nawet przy duzym stresie nie przekracza 45 stopni

 

 

co do ukladow zasilajacych to grzeja sie one naprawde nie wąsko - ja zamonotwalem radiaotry (tak na wszelki wypadek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cYq

jestes w bledzie jesli chodzi o odczyt temp.

 

w SG - sa dobrze odczytywane TEMP ... (przynajmniej u mnie)

 

a to ze miales u siebie 80 stopni pomimo trzymania palca na radiatorze mozna b.prosto wytlumaczyc (o czym pisalem juz wczesniej)

sciganij ten radiator i zobacz co siedzi pod nim ... a zrozumiesz (swoja droga nierozumiem jak mozna stosowac pod raidatorem izolator)

 

Jestem gleboko przekonany o slusznosci mojego twierdzenia gdyz zmienilem paste i oczyscilem resztki "izolatora"

i temp w SG (chipset) MOMENTALNIE SPADLA na starcie o 10 stopni - jak sie teraz okazuje tempa nawet przy duzym stresie nie przekracza 45 stopni

co do ukladow zasilajacych to grzeja sie one naprawde nie wąsko - ja zamonotwalem radiaotry (tak na wszelki wypadek)

 

Jakie radiatorki dałeś na zasilanie?0 Jakbyś mógł jakieś proszę fotki zapodać.

Tez myślę coś dać na zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strongmen a jak wygląda sprawa z plombą. Trzeba mocno uważać przy odrywaniu ? I jak wygląda sprawa ponownego jej nałożenia, tj czy widać jakieś ślady ? Pytam na wypadek korzystania z gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cYq

jestes w bledzie jesli chodzi o odczyt temp.

 

w SG - sa dobrze odczytywane TEMP ... (przynajmniej u mnie)

 

a to ze miales u siebie 80 stopni pomimo trzymania palca na radiatorze mozna b.prosto wytlumaczyc (o czym pisalem juz wczesniej)

sciganij ten radiator i zobacz co siedzi pod nim ... a zrozumiesz (swoja droga nierozumiem jak mozna stosowac pod raidatorem izolator)

 

Jestem gleboko przekonany o slusznosci mojego twierdzenia gdyz zmienilem paste i oczyscilem resztki "izolatora"

i temp w SG (chipset) MOMENTALNIE SPADLA na starcie o 10 stopni - jak sie teraz okazuje tempa nawet przy duzym stresie nie przekracza 45 stopni

co do ukladow zasilajacych to grzeja sie one naprawde nie wąsko - ja zamonotwalem radiaotry (tak na wszelki wypadek)

To jak wytłumaczysz odczyt z BIOSu gdzie temp. PWM = 80 stopni w przypadku gdy SG pokazuje temp. Chipset = 80 stopni i odwrotnie? Chcesz mi powiedzieć że BIOS się myli a program nie? Nie wierzę też w to że PWM po podkręceniu i zerowym nadmuchu powietrza mają około 40 stopni B)

 

 

Zauważyłem też że nie u wszystkich tak jest.. ale ogólnie są wyjątki w których właśnie program się myli tak jak u mnie.. sprawdzałem to już czujnikiem z panelu i jestem w 99,99% pewny że mam rację.

Edytowane przez cYq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta przyszla mam takie temp wydaje mi sie ze wysokie jak na idle najbardziej grzeje sie SB wrecz parzy a zmienilem wszedzie paste na ocz ultra az sie boje co bedzie jak zamienie boxa intela na blok wodny (nie bedzie owiewal chipsetu) i dojdzie stress do tego temp cpu jest z pupy core temp pokazuje 40-42 a SG 20-21 wiec kurcze skad u Strongmen-a w stresie 45c na chipsecie jak u mnie 48c w idle:(

 

Dołączona grafika

 

EDIT

 

w biosie i cpuid hardware monitor jest odwrotnie temp system to temp chipset i analogiczne czipset to system dosyc ciekawe

 

EDIT2

 

zrobile cos dla naszej plyty:) jak sie podoba to sciagac http://rapidshare.com/files/82255864/ITE.rar.html

Dołączona grafika

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy wzucilem nowsza wersje (ciemniejszy kolor przyciskow i napiecia bardziej na srodku) swoja droga cos malo nas jest posiadaczy blood irona

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za lemerskie pytanie (ale nigdy nie chłodziłem sekcji zasilania, baa nawet nie do końca wiem gdzie ona jest). Czyli ewentualne radiatorki mają być na tych elementach które zaznaczyłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strongmen czym przytwierdziłeś radiatorki do mosfetów :?: Taśma klejąca (3M) czy klej :?:

 

@Kobian

Tak to co zaznaczyłeś to mosfety które można obradiatorować ;)

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki akurat mam jeszcze troche tasmu 3m i stare radiatorki

 

PS. Jak jest u was ze strapem jak ustawicie na sztywno zworkami np 333 to w biosie odrazu fsb idzie na 333? (tak mialem w msi neo2 p35) bo jak dalem zworki na te 333 dalej w biosie jest fsb 200 (e2160) czy poprostu danie na sztywno 333 zmienia tylko timingi performace level?

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...