Skocz do zawartości
Gość lucas234

Dfi Infinity Blood-iron P35-t2rl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do kolegi Strongmena, jak wyglada sprawa sieciowki, udalo sie ja doprowadzic do ładu ;) ?

 

Hmm juz doczytalem o pci, tak wiec wsadzajac na plyte audigy i tuner tv moge miec problemy?

Edytowane przez gti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przestawiłem zworkę na 333 i nadal lipa... Pamięci najlepiej się kręcą na dzielniku 2:3 i max co próbowałem to 680MHz @ 5-5-5-15 SuperPI 1M, na 690MHz natychmiastowa zwiecha, niezależnie od napięcia VNB czy VTT. :mur:

Dodam, że na MSI P35 Neo2-FR robiły SPI 1M przy 710Mhz a max screen 766MHz! :P

 

Jak na razie zawiodłem się na tej płycie... Hmm... może to kwestia grzejącego się chipsetu albo mosfetów?

Albo po prostu mi się trafiła padaka... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kondensatory solid? To jedyny powod dla ktorego bralbym DK zamiast Blood Iron wlasciwie.

I nie widzialem nigdzie T2R, same T2...

O sorka z rozpędu dopisałem R miałem na myśli T2 . A kondensatory
full Japanese capacitors + ICH9
Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przestawiłem zworkę na 333 i nadal lipa... Pamięci najlepiej się kręcą na dzielniku 2:3 i max co próbowałem to 680MHz @ 5-5-5-15 SuperPI 1M, na 690MHz natychmiastowa zwiecha, niezależnie od napięcia VNB czy VTT. :mur:

Dodam, że na MSI P35 Neo2-FR robiły SPI 1M przy 710Mhz a max screen 766MHz! :P

 

Jak na razie zawiodłem się na tej płycie... Hmm... może to kwestia grzejącego się chipsetu albo mosfetów?

Albo po prostu mi się trafiła padaka... <_<

 

nie jestes odosobnionym przypadkiem :)

 

u mnie max 1160 ;/ a jestem przekonany na 100% ze pamieci moga wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... czyli widzę, że będę musiał kilka nocy z tą płytą poobcować, poznać ją lepiej. :P DFI jak kobieta... ;)

 

Robię przynajmniej jakieś postępy, bo jeszcze do niedawna miałem stop przy 640MHz na single chanel. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też z sieciówką nie mam problemów, OC dopiero sie może w weekend sprawdzi natomiast mam inny zapewne błachy problem - jak kufa podłaczyć przedni panel audio (głównie sie mi rozchodzi o słuchawki) mam do dyspozycji GND, L-OUT (2x), R-OUT (2x), Mic POWER i MIC-IN. Podłączałem wg instrukcji (str 53) GND wiadomo R-OUT->Line-out-R i L-OUT->Line-out-L, i cisza no to jeszcze podłączyłem L-OUT do Line-out-jack-sense (cokolwiek to znaczy) oraz R-OUT do Front-sense to sie mi komp zresetował zaraz po wejściu do windy - odpiołem Front-sense i już nie było resetu ale dalje cisza - fuck :-|. A co do temperatur to po zmianie pasty.. wróć gluta pod NB na AS5 mam nastepujące odczyty:

CPU 26-27C - na razie jeszcze na BOX więc :lol2: (w pokoju 22C)

Chipset 42C - chyba sie zgadza bo jak dotykam to jest lekko ciepły

System 31C - nie wiem co to za czujka - PWM/Mosfety :?:

 

PS: troche mnie zdziwił brak FireWire - jakoś wcześniej nie zwróciłem na to uwagi - pewnie dlatego że mi to niepotrzebne.

 

@Strongmen - zawsze mogłeśtrafićgorzej z tymi pamięciami, moje sie ponoć gryzą z mobo - sam jeszcze nie sprawdzałem tego

 

Edit. W biosie mam temperaturki CPU/PWM/Chipset - 30/42/30. Sprawdzałem temperaturke procka w innych programach to wszędzie Core0/Core1 mają koło 25C no i Procek 35C - dobrze to pokazuje :?: (sam sobie odpowiem że źle - dorze pokazuje core temp 0.96)

 

Dołączona grafika

A czasem dzieją się takie kwaitki - ale to zauważyłem jak odpale everesta to reszta zaczyna świrować. Dobra trzeba sie wziąć za walke z OC ;)

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest że proc wstaje przy 395x8 natomiast już nie przy 395x7 ?

Przecież to jest niższe taktowanie?

Procek E2140...

Sporo płyt ma problemy w takich sytuacjach. A na mnożniku 6 :?: Sprawdze to u siebie jak tylko znajde FSB Walla mojego Cepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo płyt ma problemy w takich sytuacjach. A na mnożniku 6 :?: Sprawdze to u siebie jak tylko znajde FSB Walla mojego Cepa.

Sprawdze jak będe w domu :)

 

A jeśli na 6 pójdzie to jaka może być przyczyna że nie chce na 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze jak będe w domu :)

 

A jeśli na 6 pójdzie to jaka może być przyczyna że nie chce na 7?

Chyba taki urok tej płyty bo u mnie też nie bangla 7x400 - działa 10x300 i 6x450 na razie nie mam czasu sprawdzać więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie napewno odkrylem Jednego Powaznego BUGa w tej MObo ...

 

jesli uzywamy AUDIGY2 ... sa jazdy z sieciowka i destabilizacja systemu

(wczesniej myslalem ze powoduje to kr.graficzna na PCI ale dzis przetestowalem dokladnie ta sprawe)

 

Oby to nie byla jednak prawda (chodz wszystko na to wskazuje) bo nie wyobrazam sobie kompa bez mojego A2zs

tym bardziej ze oryginalny kodek naprawde gra gorzej niz najnizszy Al655

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to tylko u Ciebie i dlatego ze masz grafe na pci nie chce mi sie wiezyc ze audigy robi taki konflikt ja mam dwie karty muzyczne naraz podlaczone i jest wszytko ok (sb live i esi juli@) oczywiscie korzystam z wbudowanej sieciowki moze uda mi sie od kogos pozyczyc audigy by spawdzic

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was mam owa płytę i mam teraz do was 2 pytania dotyczące :

 

 

1.jakie są bezpieczne napięcia na nb itp według was i jakich używacie do codziennej pracy ?

 

2.jakie timingi ustawić według kolejności w biosie moje pamięci to crucial ballistiX 2x1 (667)

 

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to tylko u Ciebie i dlatego ze masz grafe na pci nie chce mi sie wiezyc ze audigy robi taki konflikt ja mam dwie karty muzyczne naraz podlaczone i jest wszytko ok (sb live i esi juli@) oczywiscie korzystam z wbudowanej sieciowki moze uda mi sie od kogos pozyczyc audigy by spawdzic

nie bylo bym takie tego pewien ... na zagranicznym forum juz tez ktos pisal o podobnym problemie z A2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy mam problem w oc mianowicie ustawiam timingi 5-5-5-15 reszta auto potem proca do 3200 i zero reakcji

pamieci 1000 jakies pomysły z gory dzieki za sugestie

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy mam problem w oc mianowicie ustawiam timingi 5-5-5-15 reszta auto podkręcam proca do 3200 i zero reakcji

pamieci 1000 jakies pomysły z gory dzieki za sugestie

A napięcie na ram'ach, procesorze?

 

Ja z innym "problemem".

Mianowicie, CoreTemp podaje VID 1.3250. W biosie ustawiłem +0.200, cpu-z pokazuje 1.424 (w biosie podobnie). Natomiast na auto - uwaga, niespodzianka ;P - około 1.25-1.3. Bez względu na taktowanie, przy wybraniu "auto" zawsze dawał mi takie samo napięcie.

Tylko u mnie takie rzeczy się dzieją? :P

 

BTW, "chipset" w Smartguardian to chyba rzeczywiście te pierdółki wokół procesora. Boxowy cooler lekko dmuchał dookoła (no, tak mi się wydaje), nowy dmucha w tył obudowy, temperatura skoczyła o 6-8 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...