Skocz do zawartości
izar

Pamięć Fizyczna, Czy To Jest W Porządku?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Właśnie jestem po wymianie bebechów peceta, dane w sygnaturce.

 

W menedżerze zadań windows jesli chodzi o pamięć fizyczną mam takie dane:

 

Pamięć fizyczna (KB)

 

Razem: 915884

 

Dostępne: 397284

 

Bufor systemu: 451000

 

Pozsiadam jedną kostkę 1GB DDR2 800 Mhz GoodRam

 

Dziwi mnie dlaczego tak mało jest dostępnej pamięci. Masa natomiast zalega w buforze systemu. Dysk ponadto bez przerwy coś mieli, jeśli nawet nie ruszam myszką. Wiecie koledzy o co tu chodzi? Ogólnie komp chodzi szybko, ale denerwują mnie te odczyty pamięci i te ciągłe użycie dysku twardego w okresach bezczynności. Kupiłem 1 GB ramu , a dostępne mam około 0,4 GB ( reszta idzie na jakowyś bufor, co to za czort?). Czy to normalne?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wskazaniami menedżera zadań nie sugerował. Sprawdź ilość pamięci np. Everest'em. Masz jedną czy więcej kości pamięci? Spróbuj kość(i) poprzekładać do innych slotów.

 

Co do dostępnej pamięci - wyłącz niepotrzebne procesy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak.

To co podalem wyzej wskazuje na właczona zintegrowaną kartę graficzną a w podpisie widzę inna.

 

Oj widzę że jesteś wielkim specjalistą. Tak, zgadza się. Mam integre. Karta dopiero do mnie idzie ze sklepu, ale tak się cieszę że już umieściłem ją w sygnaturce. :D Ale nie nie dziwcie się , do tej pory miałem na pokładzie radeona 9600 XT, więc bardzo się podniecam tą kartą którą niedługo będę testował. Przecież to inne epoki.

 

Część pamięci zabiera integra, ale już niedługo, oj niedługo :rolleyes: Ale to i tak nie tłumaczy tak dużego buforo.

 

System to XP.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...