Skocz do zawartości
Destiny

Na Granicy...

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Moj kumpel niedlugo wraca z USA i zastanawia sie czy nie kupic dodatkowego laptopa ktory moglby tu sprzedac.

Prosil mnie zebym sie dopytal jak to wyglada na granicy, poniewaz on ma tez swojego ktorego bedzie wiozl.

 

Wiadomo ze musialby ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> oba ze soba do podrecznego bagazu, albo jeden dac do duzego. Jak wygladaja procedury na lotnisku? Czy kaza odpalac lapa? Na jakiej podstawie jest naliczane clo itd??

 

Aa, on wraca przez Irlandie i dopiero do Polski. Wiec czy ma ktos pojecie jak to jest na wyspach pod tym wzgledem??

 

Dzieki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jesli lapek jest nowka kupiony, i nie ma postawionego systemu?? Nie beda sie czepiac?? Kiedys pamietam bylo tak chyba ze trzeba bylo jakos udowodnic to ze ten laptop jest twoj, tzn pokazac ze sa jakies fotki czy cos, a ze to nie do sprzedania czy cos bo wtedy clo narzucali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jechalem w kwietniu z rodzina do stanow i spowrotem mielismy ze soba w sumie trzy laptopy - macbooka - dwutygodniowego, moje 2letnie FJS, i nowego hapeka rozruszanego trzy dni przed wyjazdem - nikt na to nie patrzy jak jest w podrecznym, kladziesz go do kuwety z portfelem zegarkiem paskiem i mp3 ;). ja tez slyszalem jakies dziwne opowiesci np na temat sprawadzania oryginalnosci systemu na granicy ale nic sie nie potwierdzilo... zreszta nie wiem jakim prawem mieli by to robic ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jesli lapek jest nowka kupiony, i nie ma postawionego systemu?? Nie beda sie czepiac?? Kiedys pamietam bylo tak chyba ze trzeba bylo jakos udowodnic to ze ten laptop jest twoj, tzn pokazac ze sa jakies fotki czy cos, a ze to nie do sprzedania czy cos bo wtedy clo narzucali??

W życiu nie słyszałem o żadnym udowadnianiu, bo to by była po prostu głupota.

Chodzi o to, żeby zobaczyli że komputer w ogóle działa, starczy im sam BIOS, a to po to żeby mogli być pewni że nic w nim nie przemycasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jesli na kompie nie ma postawionego jeszcze systemu?? bo powiedzmy ze kupi go na tyle pozno zeby nie mial czasu sie z tym bawic itd. Wiekszosc kompow z pre-instalowanym systemem chyba jest neiaktywna do pierwszegoo uruchomienia??

 

Kiedys chodzily ploty ze jak komp byl nowy itd to w polsce chcieli clo narzucac itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios masz zawsze...

 

byłem swiadiem jak kazali gosciowi wlaczyc telefon komorkowy a on mowi ze mu bateria padła kazali mu ja oddać telefon obejrzeli z kazdej strony, podotykali specjalnymi sciereczkami ktore nastepnie sprawdzili na obecnosc czegoś tam nie wiem czego i taki tel dopiero bez bateri mogł wniesc na poklad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...