Skocz do zawartości
eMeR

Przede Wszystkim Mobo I Zasiłka I Buda ...

Rekomendowane odpowiedzi

Czasy takie że zmieniam platforme AMD na Intel ... AGP jeszcze mam, Athlon XP itd ...

 

Ma byc w miare budzetowo, ale pewne podzespoły, jak np MB , zasilacz i obudowa muszą być jednak przyszłościowa i tu zaczynam wybór ...

 

1. Płyta główna - założenia:

- dooobra na dzień i dzisiejszy i w miare przyszłościowa

- obsługująca narazisko E2140 lub 2160 lub 2180 (kurde ale jakas konkretna seria procka?)

- bez oszczędności, ale tez bez uzasadnionych szaleństw, czyli 400 do maaaax 500zł

- mozliwość OC, ale bez extremów, STABILNOŚĆ I USER FRIENDLY najwazniejsze

- MUSZĘ mieć COM ...

- kompatybilność dla uzywanego RAMu i jego OC ( chyba 2x 1GB Goodramy ?)

 

Skłaniam sie do Foxconn lub MSI (cos czytałem że trzeba jakies troszke bardziej skomplikowane nastawienia robic w MSI przy OC).

Nie wiem jednak czy zawęzić wybór do tych dwóch, i do którego konkretnie modelu ...

 

2. Co do zasiłki do fajnie byłoby sie zamknąć w 200-300zł i coby było około +/- 450W i ciiiicho ....

W tej chwili mam TAGAN 380W i jestem bardzo zadowolony - po prostu bezproblemowo i ciiiicho - zapomniałem więc o takim czyms jak zasilacz ...

 

3. No i obudowa - midi, dobrze wentylowana, ciiiicha, mająca oczywiscie mozliwość róznych podłaczen od frontu (ale chyba to juz standard), moze jakis bajer-wyswietlacz czy regulacje jakieś (ale ofkorz nie musi tego być), no i wygląd nie kiczowaty, bez zbytnich krągłości i wygladajaca raczej normalnie i elegancko ....

Cena .... hmmm - zamkne sie w jakis 200-300zł ?

 

wiem ze tematów podobnych sporo, ale wybaczcie dziadkowi emerowi prywate ... zreszta spójrzcie na moja datę rejestracji ;)

dzieki za pomoc .... :)

Edytowane przez eMeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze po goodramach sie nie spodziewaj dobrego oc. Zalezy na jakie kosci trafisz. Ja niestety trafilem na d9hnl i poprostu 0 oc. Poza tym przestrzegali mnie przed podnoszeniem napiecia na nie wiec sobie poprostu darowalem ;P

 

Moze:

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,29782/

lub:

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,20641/

 

Ewentualnie:

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,34948/

 

Ja bym stawial na patrioty :D

 

Co do mobo do zastanawiałbym się nad:

-Microstar P35 NEO2-FR

-Microstar P35 NEO2-FIR

-Gigabyte GA-P35C-DS3R

-Abit IP35-E

 

Jezeli patrzysz w bardzo daleko przyszlosc to wzialbym tego gigashita bo ma obsluge ddr2 i ddr3. Jezeli az tak daleko nie wybiegasz myslami to stawialbym na MSI lub Abita. Wybor zostawiam Tobie :)

 

Zasilacz? http://zenfist.pl/pID/1654.htm :D

 

Co do obudowy ci nie pomoge. Sam kilka miesiecy temu szukalem dosyc taniej obudowy i popelnilem olbrzymi blad podobnie jak z ramami. Sunbeam Quarterback. Moze jakas najgorsza to ona nie jest ale przedni panel mnie dobija.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez junioor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eMeR

Jezeli chcesz plyte user friendly do OC to polece Fox'a P35a. :] Mam ja od wczoraj i podkrecenie na niej E2140@3GHz zajelo mi doslownie kilka minut bez wczesniejszego zaglebiania sie w temat OC. Z platforma Intela mam stycznosc pierwszy raz od dawien dawna i jak na razie jetem happy. :P Zasilke kupilem Topower'a TOP-400SPW U12 OEM, uznalem ze jest wystarczajacy do mojego konfigu, a przy okazji jest bardzo cichy no i oczywiscie niedrogi. ']

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , a jaką płytę polecacie na IP35 do 400zł ?

 

Narazie obstawiam Abita ip35-e i Foxconna ip35? na egiełdzie mają takie same oceny, więc która lepsza ?

Po 1. Nie IP35 tylko P35. :)

Po 2. Bierz Foxconna P35A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że na Foxconnie są problemy z prockami 4xxx i 2xxx, ja mam procka E2140 czy będą jakieś problemy ?, Ważne by można by zrobić ok 2,7-3,0GHz .

Nie wiem o jakie problemy chodzi.

 

Testuje 2800MHz na E2140 i Foxconn'ie i na razie wyglada to obiecujaco. ;]

Dołączona grafika

 

Niestety przy ustawieniu 8x375 proc sie wywalil po 9 minutach w orhosie, a podnosic napiecia nie mam zamiaru, bo jade na box'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakie problemy chodzi.

 

Testuje 2800MHz na E2140 i Foxconn'ie i na razie wyglada to obiecujaco. ;]

 

 

Niestety przy ustawieniu 8x375 proc sie wywalil po 9 minutach w orhosie, a podnosic napiecia nie mam zamiaru, bo jade na box'ie.

 

Tak mi sie o uszy obiło.

 

Więc jak działa to super , po twoim oc widać że dobrze razem działają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problelm to FSB puszczone na 333 (poprostu bios szaleje), to jest jedyny problem tej płyty. Jakie jest rozwiazanie? Puścic procesor na 334

Spoko :), A HK350AP bedzie działał na tej płycie ? bo widze że tam jest złącze 8pin a ja mam 4 pin w zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej skłaniam sie do Foxconn P35A ... Czym własciwie rózni sie P35A od P35A-S ?

 

A teraz zasiłka i obudowa ...

 

Prawde powiedziawszy myślałem o czymś droższym od TOP-400SPW U12 OEM ... co nie znaczy że chce wydać niepotrzebnie pieniądze ...

Coś czytałem że ta zasiłka nie ma pełnego zestawu kabelków, no i myslałem o czyms co ma odpinane kable - choć tez nie jest to najważniejsze ...

Cały czas myśląc o tym aby zasilacz był cichutki ;) )

Może macie jeszcze jakies propozycje co ma dobrą opinie?

 

A obudowa?

Midi, dobrze wentylowana, solidna, elegancka, przedni panel z gniazdami (moze jaki wyswietlacz, jakies regulacje - ale nie koniecznie) i doobrze wygłuszona ...

Padła propozycja CoolerMaster Elite 331 - moze jeszcze jakas dla porównania i wyboru .... ;)

 

dzieki za wszelaka pomoc .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eMeR

Gdybym mial wiecej kasy na zasilke to wybralbym pewnie Seasonic'a S12-430 -> http://zenfist.pl/pID/230.htm

Wiadomo nie od dzis, ze Seasonic robi jedne z najlepszych zasilaczy. Sa ciche, super trzymaja napiecie, a do tego bardzo stylowe. ;]

 

Co do budy to moge wypowiedziec sie na temat CoolerMaster Elite 331, bo akurat ja zakupilem. :P Za ta kase (13xPLN) nic lepszego sie raczej nie kupi. Jest to solidna obudowa, ale bez fajerwerkow oczywiscie. Wewnatrz znajduje sie jeden cooler 120mm, mocowanie dyskow i napedow jest rozwiazane za pomoca dziwnych zaciskow, ktore imo sie nie sprawdzaja i trzeba przykrecac standardowo srubkami. Wyjmowanie przednich zaslepek do napedow jest dosc latwe i bezstresowe czego nie moge powiedziec o mojej poprzedniej budzie no name. Ogolnie buda jest warta swojej ceny chociaz jak wspomnialem wczesniej zadnych fajerwerkow w niej nie uswiadczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakie problemy chodzi.

 

Testuje 2800MHz na E2140 i Foxconn'ie i na razie wyglada to obiecujaco. ;]

Dołączona grafika

 

Niestety przy ustawieniu 8x375 proc sie wywalil po 9 minutach w orhosie, a podnosic napiecia nie mam zamiaru, bo jade na box'ie.

czemu sie tak napiecia boisz...

ja mam proca E4300 na napieciu 1,40v boxowe chlodzonko i w ilde mam 30stopni, a w orthosie na stresie maxymalnie 55....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu sie tak napiecia boisz...

ja mam proca E4300 na napieciu 1,40v boxowe chlodzonko i w ilde mam 30stopni, a w orthosie na stresie maxymalnie 55....

W sumie to sie nie boje tylko nie wiem czy jest sens 'zylowac' proca po to by miec stable 3GHz na codzien. W tym momencie tempy mi dochodza do 65 stopni w stresie, a podniesienie napiecia na pewno je jeszcze zwieksza. Na razie mi starczy 2.8GHz, a jak po pewnym czasie kupie sobie jakies inne chlodzonko to powalcze o wiecej. Szkoda, ze chlodzenie do serii E2xxx jest troche gorsze od tego z serii E4xxx.

 

1.To zwykły P35A nie ma Raidu i NCQ ?

2. Czy trzeba podłączać molex na płycie by działała grafika ?

1. Nie ma.

2. Trzeba podlaczyc dodatkowe zasilanie 4-pinowe by dzialala plyta, ale to chyba standard w dzisiejszych plytach.

3. Wersja P35a-s ma jeszcze kontroler fire-wire.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...