Skocz do zawartości
akrt

Kręcenie C2d

Rekomendowane odpowiedzi

To jest maja pierwsza zabawa w oc, więc prosze o wyrozumiałość. Mam już opis podkręcania, ale wole sie dopytać bo sprzet ulica nie chodzi...

 

Zwiększyłem FSB na 333MHz, przy 350 cpu sie nie uruchamia. Pamięć na 667MHz. Napięcie vcore 1.325, na pamięciach 1.8. Temperatury podczas rdzeni to 40/41 *C, chłodzenie box. Jakiś zegar ddr 5-5-5-15 (co to znaczy?) ostatnie było na 9 i zmieniłem jak pisali ja 15. Mój sprzęt to:

asus p5k

c2d4300

2xOCZ 512

modecom 500W

 

Jakie napięcia ustawić i częstotliwości żeby było lepiej? Obecnie mam 3.01 GHz.

 

i jezscze 1 sprawa:

moja karta graficzna ma 5 pinów do pradu. Zasilacz ma taki kabel ale nie da sie docisnać i musiałem podłączyć przez przejściówke. Ta przejściówka ma 2 gałęzi po 3 piny. Czy należy podłączyć obie, czy tylko 1? Działa na 2 sposoby.

Edytowane przez akrt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie te pamieci sa domyslnie? 667MHz, 800MHz czy wyzsze? Mozesz je obnizyc jeszcze, zeby miec pewnosc, ze Cie nie ograniczaja. Niewykluczone rowniez, ze to proc juz sie przy 350 konczy, nie kazdy C2D robi 3,6GHz:)

 

Co do grafy to pewnie masz na mysli dodatkowe zasilanie, taka czarna kostka na karcie z 6 pinami? Jesli zasilacz ma takie wyjscie to musi pasowac, nic na sile nie wciskaj tylko sprobuj moze obrocic ta wtyczke. Jesli gniazdo jest dziewica to moze ciezko wchodzic:) Przejsciowka jesli natomiast przez nia podlaczasz to dysponuje wtyczka 6pinowa a z drugiej strony jest wyjscie na dwa molexy i obydwa trzeba do tej przejsciowki podlaczyc.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze obniz pamieci z 667 na 533 i dopiero krec, jak podkrecasz proca szyna fsb to podkrecasz tez pamieci, jak przekroczysz ich prog wytrzymalosci (ktory napewno jest ilestam powyzej 667MHz ale bez przesady) to beda zwisy. Tajmingi 5-5-5-15 narazie zostaw, ewentualnie ustaw domyslne ktore sa dla tych modulow (powinny byc napisane na naklejkach na modulach albo powinien pokazac je program everest). Na obnizonych pamieciach lec z procem w gore i sprawdzaj na biezaco probka 1M w super pi. Jak przechodzi to spowrotem do biosu i krec dalej, jak nie przechodzi to albo nieco obniz fsb albo podbij nieco napiecie. Wtedy sprawdz jeszcze raz 1M w super pi jak przejdzie to zrob 16M, dla pelnej pewnosci zapusc orthosa chociaz na pol godziny. Jak znajdziesz max proca to mozesz podniesc pamieci i znalesc ich max. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegar 3.01, fsb 333, dram 667, vcore 1.325 i pamięci 1.8 4-5-4-15. Jak zawyze napiecie i podkrece fsb to mam 3.5+ ale sie przegrzewa przy obciazeniu, jak nie podnise napiecia to za niskie i sie nie odpali.

Już chyba tak zostanie, chyba że kupie lepsze chłodzenie, to wtedy zwiększe napięcia.

 

Twój ma 3.006GHz przy fsb 365?

Edytowane przez akrt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegar 3.01, fsb 333, dram 667, vcore 1.325 i pamięci 1.8 4-5-4-15. Jak zawyze napiecie i podkrece fsb to mam 3.5+ ale sie przegrzewa przy obciazeniu, jak nie podnise napiecia to za niskie i sie nie odpali.

Już chyba tak zostanie, chyba że kupie lepsze chłodzenie, to wtedy zwiększe napięcia.

 

Twój ma 3.006GHz przy fsb 365?

Nie, po prostu zostalem przy 3 GHz @ 1.325V z biosa, bo wyzej trzeba mu dac wiecej papu ;) A max co robilem to wlasnie 9x365. Jakas niezla sztuka Ci sie trafila, wiec inwestuj w chłodzenie i przynajmniej na te 3.3 GHz wykrec.

 

Aha, bo nie moglem znalezc w zadnym poscie - jakiego dokladnie masz procka? :D

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...