Skocz do zawartości
cv

Audiotrak Prodigy Hd2

Rekomendowane odpowiedzi

CS4398

Porównanie prawdopodobnie będziemy mieć ale z HD2 po sporych modyfikacjach - moja do tego czasu pewnie pójdzie w świat.

A ta po modyfikacjach ma być podobno nie do poznania :)

Edytowane przez śibaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się ładne porównanie... moje HD2 na razie mnie opuściło ale powinno wrócić końcem maja (mam nadzieję) całkowicie odmienione (za sprawą @Henryka Kwinto). Wcześniej będzie porównanie Beresforda do Zhaolu na wzmakach wbudowanych i Forum608 po moich modyfikacjach oraz słuchawkach Grado SR80 (te są @śibaT) Beyerdynami DT150 (moje) i Aurvana Live (moje kupione do porównania, potem pewnie brata :) ). Więc szykują się ciekawe spotkania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tu zgromadzonych :-P

Jestem tu nowy, więc z góry przepraszam za jakiekolwiek błędy. Forum to dla mnie nowość :oops:

 

Więc do rzeczy.

2 dni temu stałem sie posiadaczem tego wspaniałego Audiotraka Prodigy HD2 i mam problem :(

W kompie posiadam jeszcze tuner tv (Leadtek winfast TV 2000 expert) z tego tunera jest wychodzący kabelek który sie podłącza do karty dźwiękowej. Wcześniej miałem ten kabelek podłączony do płyty głównej akurat pod wejście cd_in (karta dźwiękowa zintegrowana realtek high definition audio na płycie gigabyta) i działało tzn. dźwięk był. Natomiast na tym Prodigy HD2 nie ma dźwięku w tunerze telewizyjnym(oczywiście kabelek od tunera połączyłem z HD2 pod wejście aux_in)

W tunerze w opcjach audio jest tylko to do wyboru:

 

Audi device:

QVE for Prodigy HD2

Bluetooth AV audio

Bluetooth SCO Audio

Prodigy HD2

 

Audio-out control line

wave

syntezator sw

odtwarzacz cd

 

Audio recording line

mikrofon

linia

Sprawdzałem już na wiele sposobów zmieniając te opcje i nic cisza:/

 

Jednak jak podłączyłem tuner z powrotem tak jak miałem wcześniej czyli pod cd_in potem kabelek(jack-jack) wychodzący od zintegrowanej karty dźwiękowej wpiąłem do HD2 pod Line_in(zaznaczając odpowiednią opcję w opcjach HD2) to dźwięk mam. Ale powiem szczerze, że mnie to denerwuje i ciekawi dlaczego bezpośrednio przez HD2 nie mam dźwięku. Czyżby to wejście aux_in na HD2 było uszkodzone??( (karta nówka zamówiona przez internet)

Czy po prostu ja coś źle robię???

Jeśli macie Panowie jakieś pomocne rady to bardzo bym prosił:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz program do tunera?

WinfastPVR, WinfastPVR2 czy coś innego?

 

Audio-out control line

wave

syntezator sw

odtwarzacz cd

Ja mam w WinfastPVR2 2.0.2.40 do wyboru o wiele więcej wyjść niż podałeś, Auxliary też jest, na WinfastPVR było podobnie.

(korzystam z CD_IN na A2ZS i działa)

Poinstaluj softy od nowa i może się pojawią te wyjścia.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz program do tunera?

WinfastPVR, WinfastPVR2 czy coś innego?

 

 

Ja mam w WinfastPVR2 2.0.2.40 do wyboru o wiele więcej wyjść niż podałeś, Auxliary też jest, na WinfastPVR było podobnie.

(korzystam z CD_IN na A2ZS i działa)

Poinstaluj softy od nowa i może się pojawią te wyjścia.

 

WinfastPVR

więcej opcji to miałem ale na zintegrowanej karcie dźwiękowej:/

Odinstalowywałem i instalowełem na nowo i nic:/ Pozostaje mi jeszcze jedna opcja na którą już sie zdecydowałem tylko nie mogę znaleźć czasu, mianowicie nagram od nowa cały system Xp, może to coś zmieni:(

Dodam jeszcze, że drugi system mam Viste 64- bit (WinfastPVR2) i na niej jest ta sama akcja co na Xp:/

Jak znajdę trochę czasu to tak zrobię i dam znać czy to coś dało

Dzięki za tak szybką odpowiedź i za rady :):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę kupić kartę Audiotrak Prodigy HD2 do słuchania muzyki na kompie. Podłącze do nich HD 555 a z czasem panuję HD600.

Teraz pytanie. Jak z grami? Dam radę grać na tej karcie?

EAX mi nie potrzebny ale jak jakaś strzelanka to chciałbym strzały słyszeć z tej strony z której padają.

W sklepie mi gość powiedział że w grach stracę 3D i wszystko niezależnie od odległości czy strony (lewo, prawo) bedzie brzmiało tak samo.

Prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie mi gość powiedział że w grach stracę 3D i wszystko niezależnie od odległości czy strony (lewo, prawo) bedzie brzmiało tak samo.

nie rozmawiaj wiecej z tym gosciem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny rpoblem co rafi24.

Jak na tej karcie nagrywac w jakims rejestratorze dźwieku dźwiek który aktualnie leci ?

Sami spróbujcie w windowsowkim rejestratorze dźwieku.

Szlag mnie trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam juz kartę wszystko super tylko nie mogę sprawić by działał mi mikrofon.

Ktoś wie jak zrobić by można była rozmawiać np przez skype albo teamspeak?

 

---EDIT---

LOL! To nie jest wejście mikrofonowe! Ta cholerna karta nie ma wejścia na mikrofon! ROTFL!

Teraz muszę zintegrowana podłączać... Matko boska... Co za złom... Po co ja to kupiłem...

Ekhm.

Zaraz włączę sobie muzykę...

Aaaaaaaa... Mmmmmmmmmm...

To dlatego ja kupiłem.

no xD

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co na HD2 wejście dźwięku :E

 

Pozatym odpalenie integry w celu podpięcia drugiego kompletu głośników (jak u mnie) czy używaniu dla mikrofonu to nie problem ;)

A jednak gra to inaczej niż produkty Creta z linii mainstream (nie mówię o E-MU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ja zintegrowaną kartę mam wyjętą i chyba będę musiał wyciągać mobo by jak włożyć. Cóż. kompa odkurzę przy okazji :)

Karta gra bardzo ładnie lepiej niż Audigy 2 ZS. Pierwsze wrażenia to więcej szczegółów i tony bardziej precyzyjne.

Brakuje mi tylko jednej rzeczy.

Wyłączania słuchawek bez konieczności wyciągania z tyłu z gniazda. Mam podpięta pod nią też wieżę i czasami jak będę słuchał na wieży muzyki słuchawki mógłbym wyłączać a tak muszę włazić za biurko i wyciągać wtykę sprzęt stoi u mnie tak że jest to spory kłopot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem i kupię.

Amplituner i dwie kolumny.

Jednak na to chcę przeznaczyć tak 3500zł więc najpierw trzeba uzbierać. Na raty nie chcę kupować jakoś...

Amplituner harman kardon 3480 kolumny jeszcze nie wiem :D

---

Wywaliłem ten programik Audiotraka z paska.

Tzn z rejestru z run go wywaliłem i też działa wszystko tak samo.

Tyko jeden mankament za każdym startem komputera głośność ma MAX a nie ostatnie ustawienie. Ktoś wie jak to zmienić???

---

Zmieniłem układy te trzy na karcie na identyczne jakie ma wersja gold.

1x 5532D JRC

2x OPA2134PA

No lepszy dźwięk. Wysokie tony wyraźniejsze - tak czuję na moim senkach 555

Ale niestety po kilkunastu minutach góra zaczyna przeszkadzać. Za mało niskich tonów gubią mi się gdzieś. Zmieniam na oryginalne :/

Jakie teraz kupić skoro konfiguracja z GOLD mi nie odpowiada???

3x LM4562 ???

---

Aha i też macie tak że jak leci muza w winampie i włączycie windows media player i dacie w nim MUTE to sprzężenie słychać???

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał 3x LM4562 to daj znać :) Chyba uchowały mi się gdzieś 3 sztuki tych kostek :)

Ale nie wiem czy konfiguracja AD8022 + 2xOPA2604 by ci bardziej nie podpasowała - tyle, że 3x LM4562 masz za 30zł a przy AD8022 trzeba się w lutowanie bawić i cena wyższa :)

Napisz jakiej muzyki słuchasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham vocal trance czasami dance metal i jak jestem wstawiony do np kombi ;-)

Tak więc sam widzisz w moim przypadku nie da się wsadzić opków pod konkretny typ.

Już niestety zamówiłem 3x LM4562 za 30zł + wysyłka.

A jakieś rady co do tego sprzężenia i głośności? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie mam mojego HD2 i nie mogę sprawdzić czy u mnie jest podobnie :/ Głośność miałem zawsze na full ustawioną więc też w tej chwili nie pomogę.

Gdzieś w temacie był podany link do zmodowania BIOSu tak, aby karta łyknęła sterowniki od VIA - bawił się ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmmm sprawdzę te 3x LM4562 jak przyjdą napewno ale zaczyna mi się podobać coraz bardziej na 1x 5532D JRC + 2x OPA2134PA. Słucham od ponad dwóch godzin, na początku wysokie tony mnie wkurzały ale jest coraz lepiej xD

Przed chwilą Dj Shog - Get It Of My Way zagrało mi tak ślicznie że nie wrócę już do oryginałów :P

Basu trochę za mało mógłby być głębszy... Chyba tylko to doskwiera temu ustawieniu...

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie/Panie:

 

Jaką konfigurację sobie zamówić op-ampów pod rock/metal... główny nacisk kładę na lepszą górę...

 

Tak jak Kolega wyżej? 1x 5532D JRC + 2x OPA2134PA? Może inaczej?

 

Bo może zaraż ktoś mnie zbluzgać - ale słucham aktualnie muzyki poprzez integrę w lapku (HP nc8230).... i o ile dół oraz średnica w porównywaniu do HD2 wypada słabiej... to góra tutaj gra dla mnie lepiej... Słyszę więcej szczegółów niż na stockowym HD2 i gra to jakoś tak.... vokal brzmi sensowniej.

 

Z góry dzięki za wszelkie porady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie/Panie:

 

Jaką konfigurację sobie zamówić op-ampów pod rock/metal... główny nacisk kładę na lepszą górę...

 

Tak jak Kolega wyżej? 1x 5532D JRC + 2x OPA2134PA? Może inaczej?

 

Bo może zaraż ktoś mnie zbluzgać - ale słucham aktualnie muzyki poprzez integrę w lapku (HP nc8230).... i o ile dół oraz średnica w porównywaniu do HD2 wypada słabiej... to góra tutaj gra dla mnie lepiej... Słyszę więcej szczegółów niż na stockowym HD2 i gra to jakoś tak.... vokal brzmi sensowniej.

 

Z góry dzięki za wszelkie porady...

słucham podobnych gatunków i najbardziej mi podpasowało ustawienie AD8022 + 2x OPA2604... Jak się nie chcesz bawić w lutowanie to mam zapas AD8022 polutowanych :) Szczegóły na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarły moje 3x LM4562... Nie no PANOWIE I PANIE!!!!

1x 5532D JRC + 2x OPA2134PA to jakieś badziewie jest!!!

Na 3x LM4562 karta rozwinęła skrzydła masakrycznie. Bas jest głęboki góra daleka i lotna.

Jestem mega zadowolony. 3x LM4562 to jest to. !!!

Co istotne. na 3x LM4562 da sie słuchać wszystkiego od metalu po Chopina na 1x 5532D JRC + 2x OPA2134PA metal wył a w techno basu nie było. Chopin się sprawdzał :P

Jednak wszystko zależy od uszu :) mam kumpla co jak usłyszał że wsadzam 3x LM4562 uznał że jestem kretyn :)

Ale on słucha Pani Vondy Shepard xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x LM4562 może się podobać, sam używałem trochę czasu tej konfiguracji :) Gra bardzo melodyjnie, choć można lepiej - bardziej szczegółowo, z lepszą sceną i separacją :) Tylko czy różnice są warte dopłacania, to zależy pewine w dużej mierze od słuchacza i reszty systemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...