Skocz do zawartości
cv

Audiotrak Prodigy Hd2

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tych tanich podstawek - nieoszlifowane znaczy nie docięte na wymiar. Poza tym koleś je sprzedaje bez pinów do wlutowania.

Do tego wyglądają biednie.

 

Co do Asio4All vs ASIO z HD2... używam teg drugiego - nie słyszę różnicy względem Asio4All ani różnicy w działaniu.

 

L link R - suwaki głośności Lewy i Prawy działają równo dla obu kanałów (jak odznaczysz możesz ściszyć jeden kanał albo wyrównać balans po prostu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uou, co wy podlaczacie do tej karty ze nie slyszycie roznicy? ja mam sprzet "sredniej" jakosci ale nawet moja przyglucha mam slyszy roznice miedzy asio a kmixerem :]

 

Ktos jeszcze wczesniej sie pytal czy lepiej uzywac asio4all/asio hd2. Ja roznicy w jakosci dziwieku nie uslyszalem ale gdy sluchalem czegos z asio4all automatycznie mialem wyciszone wszystkie inne dzwieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie ktozy nie slysza roznicy miedy DS a ASIO, ale ja za to slysze duza roznice miedzy DS a WASAPI. WASAPI mizdzy suty DSowi (moze i ASIO tez, ale nie chce mi sie instalowac ASIO4ALL, a ASIO z Prodigy nie dziala na mojej viscie x64) :D

Odtwarzacza jakiego uzywam to FOOBAR2000 z wtyczka WASAPI.

Polecam sprawdzic na tym sie nic nie traci ;)

WASAPI dziala tylko pod vista.

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi potrafi powiedzieć dlaczego karta prodigy hd2 ustawia się przy odtwarzaniu DVD-Audio 96kHz tylko na 48kHz

 

oooo... a co ciekawe po zgraniu i odtworzeniu w winampie jest całe 96kHz.

 

co jeszcze mogę dodać że częstotliwość w panelu w górę przełącza się bez problemu, za to w dół trzeba dać stop na dłuższą chwilę by po włączeniu spadło znów

Edytowane przez piter1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zainteresowany tą karta, jednak mam obawy czy dzwiek bedzie zadawalajacy jesli nie mam zamiaru wymianiac OpAmp'ow. Tzn czy PRodigy bedzie mimo wszystko lepsze od np Audigy 2 ZS?

Czy warto doplacic do tej karty jesli nie mam zamiaru modowac jej czy lepiej kupic tanszy Audigy ZS?

Ps. Za wymiane OpAmp'ow nie chce sie brac ponieważ zupelnie sie na tym nie znam i nie chcialbym popsuc nowej karty swoim nieumiejetnym lutowaniem.

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tam nic nie lutujesz, są w postawkach. wyciągasz, delikatnie, w składasz :) a co do tego czy będzie lepsze, ja mam pewne obawy, wg mnie nie było dużo lepiej w stosunku do zintegrowanej nawet, po wymianie znacznie lepiej, zresztą zobacz temat lista opampów do prodigy hd2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę z innej beczki posiadam takowe hd2 i co do dźwięku zawsze miałem jakieś zastrzeżenia

Niezależnie od kombinacji z opampami

Co uleczyło mojego hd2 to nowy eprom karta gra nie do poznania jakby to nie był ten sam audiotrak

a teraz instrukcja

1 z ciągamy eprom ze strony

http://envy24.svobodno.com/cards/pdhd2/

2 przygotowujemy dyskietkę MS-dos i kopiujemy tam plik epromu .exe

3 wyłączamy kompa zmieniamy jp4 na of (znaczy wyciągnąć zworkę)

4 uruchamiamy kompa z dyskietki i startujemy HD2EEPW.EXE

5 po skończonej operacji restartujemy kompa

6 zmieniamy ip4 na on (włożyć z powrotem zworkę )

7 cieszymy się nowym dźwiękiem

Dla osób ostrożnych zawsze można wrócić do starego epromu jest na stronie koreańskiej z instrukcja jak go wgrać

http://64.233.183.100/translate_c?hl=pl&am...1ryYvsdZBmneReA

w pierwszym katalogu w obrazie dyskietki jest eprom do hd2 w drugim (hd2gold) nasz hd2 wspópracuje ze sterownikami

http://64.233.183.100/translate_c?hl=pl&am...x7g8RMBBuornokw

tyko zworka jp4 musi pozostać w pozycji off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły film sobie wkręciłeś że zmiana epromu poprawia dźwięk. Jedyne co poprawia ta zmiana, to możliwość skorzystania ze sterowników od Via.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C o poprawia wgranie nowego epromu (biosu)

Np. o płytach głównych nie wspomnę wiedzą wszyscy

Karty graficzne poprawia się wydajność karty. i często znikają problemy sprzętowe, związane z niekompatybilnością poszczególnych podzespołów

Nagrywarki usuwają błędy, wprowadzają poprawki oraz dodają nowe funkcje i poprawia czasami współpracę nagrywarki z programami do palenia i dodaje jej dodatkowe możliwości

i tak dalej

A co do tej karty to sobie odpowiedz sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Robiłem dziś w nocy sobie format dysku, no i teraz staram się zainstalować sterowniki do dźwiękówki - audiotrak prodigy hd2. Odkąd mam tą kartę instalowałem sterowniki kilka razy i zawsze było ok. Teraz jest inaczej. Na początku jak włączałem instalację sterowników wyskakiwał error, iż nie znaleziono pliku "kususer.dll", więc ściągnałęm ten plik i wkleiłem do windows/system32 (tak jak radzą na googlach, zresztą kiedyś ten manerw robiłem). O dziwo instalacja sterowników dalej nie działa :| jak włączam plik .exe, który ma zacząć instalować stery, to pojawia się klepsydra na chwilę i koniec akcji, nic więcej sie nie dzieje. O co chodzi ? Sterowniki mam z płytek, ściągałem też z neta - z wszystkimi tak samo.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym zmienić op-ampy w mojej HD2. Podajcie mi linki z najlepszą konfiguracją. Ile op-ampów można wymienić bez lutowania? 2, czy 3?

 

Co myślicie o tych:

 

http://www.allegro.pl/item562309495_super_...dobra_cena.html

 

Nie będęużywał wejścia słuchawkowego.

 

Proszę o szybką odpowiedź.

Edytowane przez wildchild

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz opampy w podstawkach - ten najbliżej wyjść chinch odpowiada tylko za nie, natomiast dwa dalsze równoległe to bufory i są w torze zarówno dla wyjść chinch jak i wyjścia słuchawkowego.

Nie słyszałem tego LT ale z tego co czytałem to najlepiej brzmiący wzmacniacz LT więc może być dobrze :)

Ważne, że w obudowie DIP8, AD8022 ani AD8599 w takiej nie występuje po prostu i trzeba je lutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ta karta była by dobra do podłączenia optykiem z amplitunerem?

Obecnie mam sygnał puszczony optycznie z karty wbudowanej na płytę.

I się zastanawiam czy wymiana karty będzie dobrym rozwiązaniem, czy będzie słychać różnice w dźwięku.

A jeśli tak to zamawiać tą czy jeszcze jakąś inną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz pociągnąć tylko cyfrowy sygnał to wystarczy ci bit-perfect z kart do 50zł. Napisz jaką masz kartę zintegrowaną, bo chyba od Realtek'a 889 już można puścić sygnał bit-perfect i wtedy zmiana nie ma sensu (poszukaj tematu bit perfect na forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...