Skocz do zawartości
cv

Audiotrak Prodigy Hd2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pół godziny temu stałem się posiadaczek Prodigy HD2. Zanim dostałem kartę bacznie śledziłem losy tego tematu. Idąc za konkluzjami posiadaczy tej karty też zdecydowałem się wymienić Op'ampy na LM4562. Znalazłem na stronce TME.eu/pl : LM4562NA/NOPB Układ scalony 2xHiFi-Op-Amp 55MHz 20V/us DIP8...czy ten wzmacniacz to ten sam który proponujecie ? (nie chciałbym kupić w ciemno).

Odnośnie Opampów polecam dwa tematy na audiostereo:

http://www.audiostereo.pl/Audiotrak_Prodig...A1EX_35800.html

http://www.audiostereo.pl/DAC_AK4396_41034.html

 

Na początek proponuję w miejsce U11 (ten najbliżej wyjść RCA) AD8022 lub AD8599

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że polecany jest zestaw AD8022 + 2xOPA2604, w tej konfiguracji mają ocieplene brzmienie (na czym mi zależy), ale nie jest wspomniane jak wybrzmiewa bas i jak nisko schodzi. Ciekaw jestem jak by wypadła konfrontacja AD8022 + 2xLM4562, próbował ktoś już może takiego połączenia? Słucham muzyki elektronicznej, rock, często też dużo lżejszych kawałków. Dobrze było zyskać dźwięk detaliczny, ocieplony (na dołączonych opampach jest suchy), z lepszym dołem...teraz odczówalny jest jako bardzo słaby. Niestety w kwestii innych przeróbek typu lutowanie jestem laikiem, więc ogranicze się do zmieniania dźwięku z poziomu wymiany opampów.

 

PS: Powtórze ptanie z mojej poprzedniej odpowiedzi...czy LM4562 = LM4562NA ? czy dwie ostatnie litery w symbolu mają znaczenie - w sęsie - czy to nadal te same wzmacniacze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, krótkie pytanie, na tme znalazłem AD8022ARZ z tym że ta wersja ma krótkie odstające na boki http://www.tme.eu/pl/katalog/artykuly.phtm...26bf_szukaj%3D+. Czy to znaczy że nie wejdą na miejsce w Prodigy, tudzież będzie trzeba lutować..ewentualnie, czy istnieją wersję z pionowymi nóżkami ? Tak jak już pisałem, w kwestii dłubania w elektronice jestem zielony. Proszę o pomoc w doborze, i dziękuję za wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Powtórze ptanie z mojej poprzedniej odpowiedzi...czy LM4562 = LM4562NA ? czy dwie ostatnie litery w symbolu mają znaczenie - w sęsie - czy to nadal te same wzmacniacze ?

Tak LM4562:

NA to sa takie jak trzeba

MA to sa takie mniejsze (potrzbena przejsciowka)

http://www.audioupgrades.co.uk/images/lm4562ma_sml.jpg MA

http://images.tigerdirect.com/itemDetails/...008-sf13-sp.jpg NA

Poza nozkami roznia sie wilkoscia MA jest jakies 6x MNIEJSZE:)

Masz kupic NA;]

pzdr

http://www.allegro.pl/item429864749_uklad_..._lm4562_na.html

http://www.allegro.pl/item429864748_uklad_..._lm4562_ma.html

 

Te mniejsze mozesz na podstawki wlutowac

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmówiłem już 2xLM4562, co do AD8022ARZ w których - jak pisałem - nóżki nie są skierowane ku dołowi, ponoć można odgiąć je w dół i będzie działało...przynajmniej tak twierdzi mój znajomy.

AD8022 występuje w obudowie SO8 a ty potrzebujesz DIP8 - trzeba adapter albo polutować go w podstawkę prezycyjną na drucikach chociaż.

Nie da się odgiąć nóżek i wsadzić AD8022 bezpośrednio w podstawkę DIP8.

 

Połączenie 2xLM4562NA + AD8022 nie będzie zbyt ciekawe. Na nie ruszanej karcie będzie na pewno dudniący basik i przymulony dźwięk ogólnie. Już lepiej wsadzić 3x LM4562. Z ciekawych kombinacji bez lutowania to 2x LM6172 + LM4562 - będzie fajnie.

Ogólna zasada to jako bufory wsadzać chłodniejsze kostki, mogą być nieco przyostrawe nawet, a łagodzi to op'amp wyjsciowy. Tak poza tym to ten op'amp wyjściowy (najbliżej wyjść RCA) ma największy wpływ na brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmówiłem już 2xLM4562, co do AD8022ARZ w których - jak pisałem - nóżki nie są skierowane ku dołowi, ponoć można odgiąć je w dół i będzie działało...przynajmniej tak twierdzi mój znajomy.

Kupiłeś z allegro ? jak tak to szkoda bo NSC przysyła je for free.

Przysyłają w ciągu 3 dni po pozytywnym rozpatrzeniu zamówienia 3 sztuki UPS'em :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie zmartwiłeś, myślałem że AD8022ARZ jest właśnie jasny i gra powietrzem, tyle tylko że jest ocieplony. Trafił mi się w takim razie błąd początkującego, z tym lutowaniem masz na myśli lutowanie drucików do opampa tak żeby stworzyć imitację podstawki DIP8 ?

 

->Kupiłeś z allegro ? jak tak to szkoda bo NSC przysyła je for free.

Przysyłają w ciągu 3 dni po pozytywnym rozpatrzeniu zamówienia 3 sztuki UPS'em

 

Na pewno skorzystam z tej opcji, im więcej wzmacniaczy tym więcej zabawy :lol2:

Zamówię na pewno jedną kostkę LM4562 (będę miał wtedy 3 do najbardziej polecanego zestawu), a nad dwiema następnymi się zastanowię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś z allegro ? jak tak to szkoda bo NSC przysyła je for free.

Przysyłają w ciągu 3 dni po pozytywnym rozpatrzeniu zamówienia 3 sztuki UPS'em :)

Chce kupić 2 x AD8022

co to jest to NSC ?

Ten AD8022ARZ też pasuje do przejsciówki SO8->DIP8 ?

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NSC=National SemiConductors :) i przysyłają darmowe sample max 3szt na tydzień trochę kostek Lm4562 już mam, bo cena z allegro jest kosmiczna.

Analog Devices też wysyła darmowe sample ale nie zamawiałem od nich jeszcze nic, wiec nie wiem jak się u nich sępi kostki

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo majl mosi byc firmowy

i w zastosowaniach podajesz kontkernty cel

Jak podasz mlody16@gmail.com to ci nie przysla;P

 

AD8022 występuje w obudowie SO8 a ty potrzebujesz DIP8 - trzeba adapter albo polutować go w podstawkę prezycyjną na drucikach chociaż.

Nie da się odgiąć nóżek i wsadzić AD8022 bezpośrednio w podstawkę DIP8.

 

Połączenie 2xLM4562NA + AD8022 nie będzie zbyt ciekawe. Na nie ruszanej karcie będzie na pewno dudniący basik i przymulony dźwięk ogólnie. Już lepiej wsadzić 3x LM4562. Z ciekawych kombinacji bez lutowania to 2x LM6172 + LM4562 - będzie fajnie.

Ogólna zasada to jako bufory wsadzać chłodniejsze kostki, mogą być nieco przyostrawe nawet, a łagodzi to op'amp wyjsciowy. Tak poza tym to ten op'amp wyjściowy (najbliżej wyjść RCA) ma największy wpływ na brzmienie.

cholera a ja myslalem ze ten jeden jest na sluchawki (kol RCA) a te 2 to na lewy i prawy kanal :lol2: :lol2: Juz ide zamawiac sample lm6172:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie zmartwiłeś, myślałem że AD8022ARZ jest właśnie jasny i gra powietrzem, tyle tylko że jest ocieplony. Trafił mi się w takim razie błąd początkującego, z tym lutowaniem masz na myśli lutowanie drucików do opampa tak żeby stworzyć imitację podstawki DIP8 ?

AD8022 źle będzie współgrał z LM4562 gdyż wsadzisz 3 ciepłe op'ampy do karty. Natomiast kombinacja 2x OPA2604 + AD8022 już zagra bardzo dobrze, z szeroką sceną, bardzo głębokim i szybkim basem, równym pasmem i dobrą separacją.

 

Co do wzmaka słuchawkowego to sygnał na wyjście słuchawkowe przechodzi przez bufory (te wymienialne) i potem na wzmaki JRCxxxx (niewymienialne - dokładnego numerka nie pamiętam) - chodzi o to, że bufory mają wpływ na wzmak słuchawkowy, a ten ostatni op'amp już nie.

 

Poza tym to wymiana op'ampów to tak na dobry początek... Z tej karty można wycisnąć naprawdę nieziemskie brzmienie (może ktoś z Krakowa chciałby posłuchać? :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD8022 źle będzie współgrał z LM4562 gdyż wsadzisz 3 ciepłe op'ampy do karty. Natomiast kombinacja 2x OPA2604 + AD8022 już zagra bardzo dobrze, z szeroką sceną, bardzo głębokim i szybkim basem, równym pasmem i dobrą separacją.

 

Co do wzmaka słuchawkowego to sygnał na wyjście słuchawkowe przechodzi przez bufory (te wymienialne) i potem na wzmaki JRCxxxx (niewymienialne - dokładnego numerka nie pamiętam) - chodzi o to, że bufory mają wpływ na wzmak słuchawkowy, a ten ostatni op'amp już nie.

 

Poza tym to wymiana op'ampów to tak na dobry początek... Z tej karty można wycisnąć naprawdę nieziemskie brzmienie (może ktoś z Krakowa chciałby posłuchać? :D )

Mowisz o modzie ala Henryk Kwinto?

Jak tak czy sam robiles?

Czy podjalbys sie tego (za ile?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Bo majl mosi byc firmowy

i w zastosowaniach podajesz kontkernty cel

Jak podasz mlody16@gmail.com to ci nie przysla;P

 

Hmm, możesz mi powiedzieć jaki Ty podałeś konkretny cel? Szczerze mówiąc nie zabardzo przychodzi mi do głowy co napisać (jakie miało by być ich wykożystanie) :/ Pracuje w dużej firmie sprzedającej elektronikę w sklepach powierzchni marketowej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem sam, przypadkowo zacząłem rozmawiać z @Henrykiem Kwinto no i stałem się posiadaczem karty przez niego przerobionej :)

Osobiście się nie podejmę, nie mam doświadczenia z lutowaniem rezystorków smd, nie mam też dostępu do niektórych elementów. Ale same elektrolity czy zasilanie to raczej nie taka ciężka sprawa, jeszcze z prostszych rzeczy kwarc można wymienić, po tym i tak jet spora różnica :) Ale ktoś z audiostereo jeszcze się zaczął bawić HD2 trzeba popatrzeć w temat i się popytać bardziej doświadczonych osób :)

http://www.audiostereo.pl/DAC_AK4396_41034.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Bo majl mosi byc firmowy

i w zastosowaniach podajesz kontkernty cel

Jak podasz mlody16@gmail.com to ci nie przysla;P

 

Hmm, możesz mi powiedzieć jaki Ty podałeś konkretny cel? Szczerze mówiąc nie zabardzo przychodzi mi do głowy co napisać (jakie miało by być ich wykożystanie) :/ Pracuje w dużej firmie sprzedającej elektronikę w sklepach powierzchni marketowej :).

Tam wybierasz jakies ciach!ly z zakladki zaznaczylem cos poprostu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem 2xLM4562 jako bufory (nie wymieniłem jeszcze wyjściowego). Dźwięk schodzi wyraźnie niżej, ale nie ma jeszcze tego na czym mi zależało. Jest teraz więcej ocieplenia w dźwięku, jednak słychać naleciałość metaliczności, co poprawi AD8022 mam nadzieję. Tutaj pojawia się kolejne pytanie...czy na Tme.eu/pl są dostępne podstawki SO8->DIP8 pasujace do AD8022 ? i jak się nazywają fachowo? bo w drzewku wyboru na tme nie wiem nawet pod jakim hasłem szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TME nie znalazłem ale masz ma allegro:

http://allegro.pl/item472544782_adapter_so...d_gotronik.html

poza tym jak byś jakieś inne kombinacje sprawdzał, to jako bufory lepiej się sprawdzają bardziej neutralne i jaśniejsze opampy niż LM4562

sprawdź wcześniej 2x NE + na wyjście LM4562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...