Skocz do zawartości
Gość

Zestaw Komputerowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim :wink:

 

Przymierzam się do zakupy sprzętu komputerowego, zresztą jak większośc z Was się już zapewne zorientowała.:)

Komputer będzie do internetu, pisania pracy magisterskiej, licencjackiej, jako bank zdjęc:) oraz do... grania.

Mój komp: (będzie się nazywał "Czwarte zebranie miłośników młynków do kawy pod egidą cioci Jadzi" :lol2:

 

Procesor - Core 2 Duo E6550 |590|

Płyta - Abit IP35 |455|

Pamięc - A-data Extreme Edition 2x1GB 800 |310|

Grafa - Galaxy 7900GS Cooler Master 600/1600 |430|

HDD - Seagate 320GB 16c 7200obr. |280|

Na-arka - LG H54L |105|

Zasiłka - 400W Chieftec

Buda - Chieftec (nie pamiętam modelu, razem z zasiłką) |380|

 

Za to co widac zapłacę około 2500, jak nie tyle dokładnie.

Proszę o pomoc w ocenie tego sprzętu, jak wam się to widzi. Jeśli macie jakieś pomysły np. "co jest lepsze w podobnych cenach, itp" to prosze piszcie... i nie mam na myśli argumentów w stylu "bierz asusa, bo tak... bo ja go mam". Proszę o dokładnośc, argument przemawiający za czymś na rzecz tego co powyżej.

Jedyne z czym jest w tym momencie problem to grafa, bo narazie czekam na dostawę. Obudowa też nie wiem czy mi taka potrzebna, ale...

Jeśli dałoby się taniej, jakiś inny komponent, bo np. "że coś mi się nie przyda" to też piszcie. Jeśli jakieś pytania to zadawac, bez oporów:).

 

Z Góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Edytowane przez PiXtR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkreslam, ze to jest moja osobista opinia i zdanie :)

 

1. Mysle, ze jezeli chcesz to mozesz wziac procka np e4400 i bez problemu podkrecic lekko, a przynajmniej do e6550 ;) (tylko mniej cachu).

2. Plytka ok, ogolnie to wydaje mi sie ze kwestia gustu z tym P35, jeden bedzie wolal abita, inny foxconna. Ja mam MSI neo2-fir i tez jestem zadowolony :)

3. Grafa... mysle ze lepiej bedzie Palit GeForce 8600gt Sonic+, ja bralem ostatnio w tym sklepie dwa egzemplarze za ta cene i jestem zadowolony, jakbym mial mozliwosc to i trzecia bralbym, tym razem dla siebie ;>

4. HDD polecam WD Caviar 320GB 7200 16MB WD3200AAKS.

5. Zasilacz moze np Huntkey 350ap?

 

Jak mozesz to podaj w jakim sklepie chcesz to brac i w jakich cenach masz te produkty.

 

Edit: ort.

Edytowane przez templik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkreslam, ze to jest moja osobista opinia i zdanie :)

 

1. Mysle, ze jezeli chcesz to mozesz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> procka np e4400 i bez problemu podkrecic lekko, a przynajmniej do e6550 ;) (tylko mniej cachu).

2. Plytka ok, ogolnie to wydaje mi sie ze kwestia gustu z tym P35, jeden bedzie wolal abita, inny foxconna. Ja mam MSI neo2-fir i tez jestem zadowolony :)

3. Grafa... mysle ze lepiej bedzie Palit GeForce 8600gt Sonic+, ja bralem ostatnio w tym sklepie dwa egzemplarze za ta cene i jestem zadowolony, jakbym mial mozliwosc to i trzecia bralbym, tym razem dla siebie ;>

4. HDD polecam WD Caviar 320GB 7200 16MB WD3200AAKS.

5. Zasilacz moze np Huntkey 350ap?

 

Jak mozesz to podaj w jakim sklepie chcesz to brac i w jakich cenach masz te produkty.

 

W jakim sklepie to nie mogę podać, ale to będzie w "naziemnym".

1. Zgadzam się z Tobą co do proca, też myślałem o tym modelu, ale tak myślałem, że może ten 6550 starczy na dłużej, co o tym myślisz? Czy to jeden pies? Nie warto przepłacać?

2. Płytka jest ok też to wiem, ale dlaczego masz tego MSI co Cię skłoniłe do tej, jakie argumenty, przymioty fizyczne tej mobo, to samo tyczy się foxconna.

3. Co do grafy, to jeśli nie będzie wkrótce tego 7900GS to raczej nie zmieniałbym na 8600GT Sonic+. Ostatnio w pracy przeglądałem testy i 7900 w dużej ilości niszczył 8600. Jednak ta karta po obniżce cenowej jest ciekawym bebechem do kompa, miałbym ją już za 390. Również palita.

4. Co do dysków WD, to żadnego nie chcę, wiem ile na serwisie leży... serio. No offense.

5. Zasilacza nieznam, przybliżysz mi trochę jaki on jest (dużo "siuwaksu" w środku)?

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wydaje mi sie ze nie warto... ten e4400 ma wyzszy mnoznik i bez problemu podkrecisz go sporo ponad taktowanie e6550. Zawsze wiecej kasy zostanie na inne podzespoly ;)

2. Ciezko okreslic... Poczytalem sobie o tych plytkach i tak zdecydowalem, nie bylo czegos takiego ze koniecznie ta, stawialem je mniej wiecej na rowni.

3. Ja mam u siebie Galaxy 7900gs dokladnie tego co chcesz wziac z Cooler Masterem :) Ale ostatnio skladalem dwa kompy znajomym z tym Palitem 8600gt Sonic+ (koniecznie Sonic+!). Ladnie sie kreci. Wybor tutaj to tez raczej kwestia gustu... Nie jedna juz byla wojna na forach 7900gs vs 8600gt. Osobiscie kupilem 7900gs ze wzgl. na wieksza wydajnosc pod dx9 i planuje zmiane na ok. marzec na cos lepszego pod dx10, moze 8800gts jak stanieja. Jezeli jestes w stanie wyrzucic pozniej nieco sianka na zmiane karty to polecam podobna decyzje, wtedy ta 7900gs sprawdzi sie jak najbardziej.

4. No to moze byc Seagate 7200.10. Tutaj az takiej duzej roznicy w wydajnosci nie widac jak np pomiedzy prockami czy kartami graf. ;) chociaz WD3200AAKS sa bardzo udane...

5. Huntkey HK-350AP - moge go goraco polecisz, zreszta jak zapewne sporo innych osob z forum :)

Edytowane przez templik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie moze podepne :) ......

 

Komputer do 2200zl. Zastosowanie: filmy HD, WWW, praca z PHP i C++ oraz do grania w praktycznie tylko 1 gre - Hellgate London O/C oczywiscie bedzie.

 

Moja propozycja

 

Płyta(PYTA;)): Foxconn P35a ____ 400zl

 

Procesor: PROCESOR PENTIUM DUAL-CORE E2140 1.6GHz BOX ____ 230zl

 

Ram: 2x KingMax DDR2 1GB 1066 ____ 320zl

 

Grafika: PALIT GF 8600GT 256MB DDR3/128b PCI-E Sonic+ 1ns ____ 390zl

 

Dysk: CAVIAR 320GB WD3200AAKS SATA II 16MB CACHE ____ 295zl

 

DVD: NEC AD-7170S DVD-RAM OEM Black ____ 100zl

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=NEC+AD-7170S+O+B

 

Zasilacz: 400W DELTA DPS-400MB-1 A POWER OK ! ____ 70zl

 

Obudowa: CHIEFTEC BA-02B-B-B - BIG TOWER ____ 335zl

http://www.cooling.pl/chieftec-ba02bbb-bez...odukt,1163.html

 

Wiatraki: 1x Akasa 120x120 Amber, 2x Akasa 92x92x25 Amber ___ 110zl

 

SUMA: 2250zł

 

 

Pare slow wyjasnienia: Procesor zostanie wymieniony jak bedzie kasa na WC. Obudowa big tower - zeby sie te WC tam zmiescilo . Zasilacz Delta... bo ma swietna cene(i jest chwalony), a powinien ten sprzet spokojnie uciagnac. Pozniej go wymienie na jakiegos BQ 550W i juz Wiem ze grafa nie powala, ale na nic lepszego mnie teraz niestac, nawet nie wiem czy oplaca sie dodawac te 40zl wzgledem wersji non-sonic. Odnosnie plyty, to RAID w przyszlosci robilbym i tak na osobnym kontrolerze, a AAKS NCQ i tak nie ma.

 

Teraz czekam na wasze sugestie

 

Dzieki wszystkim za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :lol2:

1. Wiesz co, też miałem na początku taki pomysł, ale zabiłem te myśli tym, że "może starczy na dłużej" itp. To wezme tego E4400, więcej kasy w kieszeni zostanie.

2. Co do "pyty" głównej to rozumiem.

3. Grafę wybrałę i tak 7900GS, ale Galaxy czeka na jakieś bebechy od Nvidii i nie ma w moich hurtowniach. Ewentualnie do znajomka pójdę. Ale to jutro a raczej dziś. Dlatego, myślę, ze 8600GT będzie dobrym zamiennikiem. Teraz 7900 Gs sprawdzi się dużo lepiej niż 8600 GT, bo więcecj na Dx9.

4. To wiadomo o co biega.:D

5. Zasiłka... no ok rozpatrzę :lol2:

 

Pozdrawiam

 

 

 

Co do tych pamięci A-data to w tej samej cenie będę miał Patrioty 2x1GB 800 CL4, tylko, ze z tego co sprawdzałem to te patrioty są na większe napięcie. Kumpel ma i kręci je bez problemu, znaczy te a-daty kręci:).

 

Pozdrawiam x2

 

Piotr

Edytowane przez PiXtR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie zdecydowac....

 

Czy A-daty, czy Goodramy, czy Kingmaxy....

http://sklepwgk.pl/prod16725_A-Data_DDR2_2...me_Edition.html

http://www.techplanet.pl/index.php?id=10940

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=KINGMAX+DDR2+1GB+106

 

Mam metlik w glowie... z kingmaxow juz wiecej nie wycisne... zas trafienie w a-datach lub goodramach kosci na D9 graniczy teraz z cudem...

 

Jakies tipy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję :

 

Procesor : Intel Core2Duo E4400 - 439 zł

Płyta Główna : MSI P35 Neo-F - 365 zł

Pamięć Ram : 2x Goodram 1GB 667Mhz - 270 zł

Karta Graficzna : Palit GeForce 8800GTS 320MB - 999 zł

Zasilacz : Amacrox Warrior AX450-PNF - 159 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache - 259 zł

Napęd : Samsung SH-S183A SATA - 99 zł

 

RAZEM : 2590 zł

 

I do tego buda Coolermaster Elite za 150 zł. Warto dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wygląda bardzo OK , tylko na memy niektórzy narzekają, więc zmienłbym na cywilizowane A-Data EE czy Goodram PRO

 

nie moge sie zdecydowac....

 

Czy A-daty, czy Goodramy, czy Kingmaxy....

2750309[/snapback]

Proponuję :

 

Procesor : Intel Core2Duo E4400 - 439 zł

Płyta Główna : MSI P35 Neo-F - 365 zł

Pamięć Ram : 2x Goodram 1GB 667Mhz - 270 zł

Karta Graficzna : Palit GeForce 8800GTS 320MB - 999 zł

Zasilacz : Amacrox Warrior AX450-PNF - 159 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache - 259 zł

Napęd : Samsung SH-S183A SATA - 99 zł

 

RAZEM : 2590 zł

 

I do tego buda Coolermaster Elite za 150 zł. Warto dołożyć.

 

 

OCZ Platinum rev.2 2x1024MB 800MHZ CL4...

 

Chyba najlepsze co moze byc teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję :

 

Procesor : Intel Core2Duo E4400 - 439 zł

Płyta Główna : MSI P35 Neo-F - 365 zł

Pamięć Ram : 2x Goodram 1GB 667Mhz - 270 zł

Karta Graficzna : Palit GeForce 8800GTS 320MB - 999 zł

Zasilacz : Amacrox Warrior AX450-PNF - 159 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache - 259 zł

Napęd : Samsung SH-S183A SATA - 99 zł

 

RAZEM : 2590 zł

 

I do tego buda Coolermaster Elite za 150 zł. Warto dołożyć.

 

No właśnie i lipa... po pierwsze skąd te ceny? Z allegro? Dlaczego dany komponent.

Co do proca okej.

Płyta główna, dlaczego ta? Wystarczy napisać, że o cene chodzi, wtedy kumam i skąd?

Pamięci rozumiem, że też cena. Wolę jednak dopłacić 30zł ( w tym momencie już tylko 10) do a-data EE 800 cl4 i je wykręcić, albo zostawić na tym co jest a i tak dłużej pożyją.

Grafika, to jak widzę kosmos, jaki sklep? Gdzie?

Zasiłkę zerknę co i jak się z nią je.

Dysk twardy: no to raczej lipa wolę seagate i trochę dopłacić, oraz mieć gwarancję na 5 lat a nie na 2.

Nagrywarka, zerknę jak z nią jest, ale z doświadczenia wiem, że samsung to najlepsze ma matryce:) oraz niektóre telefony.

Buda, również zerknę.

 

P(u)zdrawiam

Edytowane przez PiXtR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...