Skocz do zawartości
zales

Jaką Płyte Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad zakupem płyty głównej, no i mam dylemat bo nie wiem jaką wybrać. To co dla mnie najważniejsze to 3 złącza PCI, FSB 1333MHz, pamięć minimum 800MHz. Wybrałem takie dwie płyty:

 

Gigabyte GA-P35-DS3R, P35+ICH9R

ASUS P5K, P35/ICH9

 

Zastanawiam się którą z nich wybrać, może ew. jakieś inne płyty? Na płycie będzie pracował procesor Intel Core 2 Duo E6550. Myślę też o wymianie zasilacza, czy zasilacz firmy Pentagram jest dobrym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo albo albo albo. fajnie, moze jakies uzasadnienie?

 

wedlug mnie wybor teraz jest tylko i wylacznie pomiedzy: abit ip35-e/foxconn ip35a. wszystko zalezy od wymagan. polecilbym ci raczej abita, poniewaz jest to naprawde bardzo porzadna plyta i polecana przez wielu ludzi. poczytaj sobie troche o niej :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Abit? Czy asus jest gorszym producentem płyt? Albo nawet jeśli chodzi o te konkretne modele asusa i abita, to w czym abit jest lepszy?

 

Nadal zastanawiam sie nad zasilaniem, ktoś może miał przygpdy z tymi zasilaczami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Abit? Czy asus jest gorszym producentem płyt? Albo nawet jeśli chodzi o te konkretne modele asusa i abita, to w czym abit jest lepszy?

Dlaczego Nike a nie Adidas :P Nie da się konkretnie uzasadnić , kupujesz od firmy do której masz zaufanie itp :D To są płyty bardzo podobne do siebie , różnią się wyposażeniem i jakimiś innymi bajerami . Skłaniał bym się do Abita ze względu na jakość i bez awaryjność ( na żadnej płycie się nie przejechałem ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wegorz co tak slabo procka pokreciles... chcialem ocz wlasnie kupic, nie krecisz wiecej czy ramy wiecej nie daja rady :P bo nie wiem jakie brac ^^

Nie jestem zwolennikiem dużego oc i po prostu założyłem sobie 3.0 i prawie fsb ładnie się zrobiło 450 :D ustawiłem tak i styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem :

 

ABIT IP35-E/IP35

MSI Neo-FIR ( czy jak jej tam )

Gigabyte P35-DS4/DQ6 - najdrozsze z serii

Asus P5K/Delux

 

 

Najlepsza, najmniej problemowa mobo z tego calego grona byl Asus P5K wersja zwykla. Dziala za kazdym razem, clear cmos nie uswiadczylem itp. Cena takze ok. Jesli ktos chce raid dodatkowo to ma wersje P5K-R i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...