Skocz do zawartości
PartyBOY

External Antenna Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu przymierzałem się do zrobienia tego moda. Wewnętrzna antena wbudowana w obudowę matrycy zapewnia co prawda bardzo dobry poziom sygnału, ale tylko jeżeli odległość od AP nie jest większa niż jakieś 50 metrów. O ile praktycznie w całym mieszkaniu z zasięgiem nie mam żadnego problemu o tyle kiedy jestem w terenie często zdarza się, że sygnał bywa zbyt słaby i nie mogę podłączyć się pod dany AP. W takich sytuacjach należy sięgnąć po zewnętrzną antenę dookolną lub kierunkową. Problem jednak w tym, że nie ma gdzie jej podłączyć.

Zwykle rozwiązaniem w takiej sytuacji jest kupno karty WLAN PCMCIA z zewnętrznym złączem MCCARD...

 

Dołączona grafika

 

... lub karty na USB

 

Dołączona grafika

 

Niestety w swoim laptopie nie posiadam złącza PCMCIA tylko Express card, pod które nie ma żadnych ciekawych kart WLAN. Natomiast wystająca karta USB lub taka na kabelku kompletnie mi nie odpowiada. W związku z tym postanowiłem wyprowadzić sobie gniazdo antenowe na zewnątrz obudowy laptopa. Karty miniPCI posiadają miniaturowe złącza U.FL

 

Dołączona grafika

 

Trzeba więc wykorzystać pigtail (konektor) U.FL - RP-SMA (postanowiłem zastosować złącze antenowe RP-SMA, ponieważ jest stosunkowo małe - 6 mm i dosyć wytrzymałe).

 

Dołączona grafika

 

Rozebrałem laptopa, żeby wybrać jakieś miejsce na instalację gniazda...

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Okazało się, że potrzebuję konektora o długości około 50 cm. Najdłuższe jakie znalazłem miały tylko 30 cm (szukałem dosłownie wszędzie). Postanowiłem z dwóch zrobić jeden. Kupiłem otwarty konektor z wtyczką U.FL o długości 35 cm i pigtail U.FL - RP-SMA 15 cm. Z tego drugiego odciąłem U.FLa i oba kabelki zlutowałem (było to cholernie trudne, bo przewód ma średnicę około 2 mm). Zakładam, że taki polutowany konektor ma straty około 2-3 dBi, a może nawet więcej. Nie stanowi to jednak większego problemu, bo i tak będę podłączał antenę o sporym zysku (12-14 dBi).

 

Montaż gniazda...

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Efekt końcowy...

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

To by było na tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...