Skocz do zawartości
clean

E2140 Vs X2 4400+

Rekomendowane odpowiedzi

Przy założeniu, że przy wybranych przeze mnie płytach głównych pod te CPU różnica w cenach na dzień dzisiejszy 50 pln taniej wychodzi AMD, co mam wybrać? Tylko OBIEKTYWNE odpowiedzi!!

Wiem, że Pentium dobrze się kręci, ale nie jest to też zawsze regułą (czytałem że może zatrzymać się na 2600 MHz)

Znalazłem w sumie jeden test godny uwagi: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2906

Proszę o inne linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie licz na obiektywna odpowiedz...:)

dobrze czytales, ale te amd tez nie kreca sie jakos rewelacyjnie, niektore sztuki tez sie zatrzymaja na 2.6, lepsze pojda na 2.8, a Intel, nawet taki ktory wiecej jak 2.6 nie pociagnie i tak bedzie szybszy od podkreconego AMD

Podstawowym pytaniem jest czy bedziesz podkrecal? Jesli nie - AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel wychodzi zdecydowanie drożej, bo bezsensem jest kupowanie dupnego mobasa za ~200-250pln. Rozsądne propozycje zaczynają się od 360pln (np:Abit IP35-E) i więcej(dobre o/c).

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że przy wybranych przeze mnie płytach głównych pod te CPU różnica w cenach na dzień dzisiejszy 50 pln taniej wychodzi AMD, co mam wybrać

4400+ kosztuje ~280zł

e2140 ~220zł

Dobre mobo pod AM2 kosztuje 260-280zł, pod c2d na P31 czy P35 od 290-400zł

Czyli tak naprawdę wychodzi praktycznie to samo. Jeżeli nawet dołożysz te 50 to nic nie znaczy.

Mam e2180, a ostatnio bawiłem się AM2 2600mhz (tyle, że 1 jajko). I powiem tylko tyle. Praca na moim e2180 @ standardowe 2000mhz była przyjemniejsza niż na tym athlonie. I nie mówię tylko o grach. Nawet w systemie operacyjnym : firefox (kilkanaście kart otwartych + antywirus + inne duperele) chodzi jak błyskawica, na nic nie czekam. A na athlonie przymulał na maxa. Wiem, że na x2 pewnie byłoby lepiej.

Dodatkowo OC przy c2d jest proste jak.... FSB w górę i tyle.

Podsumowując e2140 . Tylko szukaj steppingu M0 , zawsze to większa pewność na trafienie lepszej sztuki. 3.0ghz masz raczej pewne.

 

A jakie płyty wybrałeś?

 

Znalazłem w sumie jeden test godny uwagi: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2906

Proszę o inne linki.

Innych możesz nie szukać. Tam są chyba najlepsze testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do tematu

 

Który procesor warto przeplacac??

 

INTEL CORE 2 DUO E4400 2.00 GHz BOX / S- 775

INTEL PENTIUM DUAL CORE E2180 2.00 GHz BOX / S- 775

imho nie warto.

 

e2180 3.0ghz masz jak w banku przy napieciu 1.27-1.4 (zalezy od szczescia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszerzę mój post.

Komputer chcę wykorzystać przede wszystkim do gier. Tak aby obecne na rynku hulały bez zacięć, a i nadchodzącym dał radę.

Posiadam już zasilacz, którego nie chciałbym zmieniać od razu (przed mocniejszym OC w późniejszym czasie): Chieftech GPS-350EB-101A

Co do samego kręcenia, to nie chcę również od razu inwestować w jakieś inne chłodzenie niż Box'owe. Ewentualnie mogę kupić jakąś pastę, jeśli te dołączone do procków są kutowate.

Chyba, że będzie miał sens założenie mojego obecnego chłodzenia (ale pasuje tylko na LGA775): Scythe Katana Al (http://www.pc-projekt.pl/index.php?products=product&prod_id=501)

Na początku chodzi mi o OC na poziomie "podnosze fsb, ostatecznie vcore" i póki starczy to jest ok.

Co do reszty konfiguracji:

-Pamięć: 2x1GB (jeszcze nie wiem czy 667 czy 800 i jakie timingi)

-Grafika: Palit 8600GT Sonic+ (jeśli wybór miałby paść na AMD to mógłbym dorzucić 80 PLN do Radka X1950Pro 256MB, o ile ma to sens)

...i pozostałe podzespoły (mam nadzieję, że nie wpływające na osiągi całego zestawu):

-Seagate 250GB 7200.10 16MB Cache

-Nagrywarka DVD na SATA np.NEC (tutaj nie wiem dlaczego na kompie, który ostatnio kupiłem taka stacja jest wykrywana jako urządzenie zewnętrzne (tak jak na USB) i czy ma to wpływ na jego wydajność)

-Jako FDD mam możliwość wykorzystania stacji zewnętrznej na USB (w momencie gdy będzie potrzebna, a ostatnio było tak przy instalacji Win XP, bo trzeba było wgrać na samym początku sterowniki do SATA z dyskietki. I tutaj dodatkowe pytanie: Nie wiem jak jest teraz z nowym sprzętem, czy również trzeba użyć na początku FDD, a jeśli tak to czy wykryje taką zewnętrzną stację na USB)

-Obudowa: jakiś standard, bez dodatkowych wiatraków.

 

Jekiś podpowiedzi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...