Skocz do zawartości
muflon31

Jaki Blok Na Gf 7300le?

Rekomendowane odpowiedzi

A mozna zapytać po co woda na taką kartę ?

Mam bardzo "ciasną" obudowe (SCALEO E). Karta bez stresu grzeje się w niej do 76 stopni. Do tego komp stoi w szafce RTV. To wszystko daje niezły piekarnik. Pomyślałem więc o WC. Zgromadziłem już:

- pompa cwu Wilo (bezszelesta - dla mnie bomba)

- chłodnica z Opla

- dwie chłodnice połaczone z wiatrakiem

- blok na CPU SF2

Wszystko wyrzucam za obudowę, a właściwie za szafkę RTV.

 

Komp ma robić za mediacenter i krytyczne jest dla mnie abym go nie słyszał w salonie.

Musiałem rownież wymienić wiatrani na zasilaczu, bo oryginalne strasznie ryczały

 

 

 

praktycznie kazdy bloczek posiada zapinke na 55mm, kwestia tylko czy tez ma byc lowprofile?

Blok nie powinien zajmować więcej niż dodatkowy slot PCI. Węże muszą wychodzić do tyłu karty. Widziałem, że produkujecie blok na GPU, ale z jednym krućcem do góry. U mnie to się nie zmieści. Bloki, które wizualnie by mi pasowały w opisie nie wymieniają mojej karty np:

- ZALMAN ZM-GWB2 (btw ten jest aluminiowy, czy to bezpieczne w miedzianej instalacji wc?)

- XG1

- Abadon GPU PRO

Co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp ma robić za mediacenter i krytyczne jest dla mnie abym go nie słyszał w salonie.

Musiałem rownież wymienić wiatrani na zasilaczu, bo oryginalne strasznie ryczały

Blok nie powinien zajmować więcej niż dodatkowy slot PCI. Węże muszą wychodzić do tyłu karty. Widziałem, że produkujecie blok na GPU, ale z jednym krućcem do góry. U mnie to się nie zmieści. Bloki, które wizualnie by mi pasowały w opisie nie wymieniają mojej karty np:

- ZALMAN ZM-GWB2 (btw ten jest aluminiowy, czy to bezpieczne w miedzianej instalacji wc?)

- XG1

- Abadon GPU PRO

Co wybrać?

XG1 ze wzgledu ze jest z nich wszystkich najmniejszy, co do lowprofile chodzilo mi oto czy masz NISKA obudowe (lowprofile) i czy blok moze wystawac PONAD karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inna kartę taką która umie działac pasywnie - jakieś x550

u mnie na pasywnym chłodzeniu latem pojawiają się artefakty więc to nie zmienia nic....lepiej dać noiseblockera 12 na wolnych obrotach i niech mieli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XG1 ze wzgledu ze jest z nich wszystkich najmniejszy, co do lowprofile chodzilo mi oto czy masz NISKA obudowe (lowprofile) i czy blok moze wystawac PONAD karte

Tak, moja obudowa jest b.niska i blok nie może wystawać ponad kartę.

Dzięki za sugestie co do XG1, ale będę musiał chyba w nim wymienić krućce na proste (tak aby węże odchodziły rownolegle, a nie prostopadle do karty).

A co sądzisz o tych blokach?

Abadon GPU Lite 3

Thermaltake Aquarius VGA

I co z tymi aluminiowymi Zalmanami? Nie bedą się gryzły z miedzią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, moja obudowa jest b.niska i blok nie może wystawać ponad kartę.

Dzięki za sugestie co do XG1, ale będę musiał chyba w nim wymienić krućce na proste (tak aby węże odchodziły rownolegle, a nie prostopadle do karty).

A co sądzisz o tych blokach?

Abadon GPU Lite 3

Thermaltake Aquarius VGA

I co z tymi aluminiowymi Zalmanami? Nie bedą się gryzły z miedzią?

 

ale powinni Tobie w sklepie wymienic krocce na proste ;) i juz po problemie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, ze taka karta powinna bez problemu chlodzic sie pasywnie. Wymiana pasty + jakis wiekszy radiator (niebieski zalman) i po sprawie. Ewentualnie jakis pentagram alu na vga @5v i przy vmodzie bedzie chlodno.

 

BTW sam chlodze x300(to samo co x550) krecone 325@510 pasywnie w najwieksze upaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, ze taka karta powinna bez problemu chlodzic sie pasywnie. Wymiana pasty + jakis wiekszy radiator (niebieski zalman) i po sprawie. Ewentualnie jakis pentagram alu na vga @5v i przy vmodzie bedzie chlodno.

 

BTW sam chlodze x300(to samo co x550) krecone 325@510 pasywnie w najwieksze upaly.

A czym usunąć starą pastę (wata+jakaś chemia)? Chińskie rączki strasznie upaprały GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym usunąć starą pastę (wata+jakaś chemia)? Chińskie rączki strasznie upaprały GPU.

 

Chusteczki / szmatka / patyczki do uszu + spirytus.

najlepiej podgrzać to suszarką i właśnie pałeczki + spiryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup na karte Abadona lite ( 40zl ) lub ver pro za około 50zł. Dość przyjemne bloczki za dobrą cene.

Skusiłem się na Thermaltake Aquarius II za 25zł (tak na prawdę skusiła mnie okazyjna cena). Jak się nie zmieści na karcie to wyląduje na Allego. Co sądzicie o tym bloku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...