Skocz do zawartości
marjuszo

Router Asmax Ar 904u

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Mam maly problem.

Po ostatnich burzach spaliło mi router asmax 804u i karty sieciowe w komputerach.

Zakupiłem nowy router:

http://return.com.pl/tow_szczegoly.php?tow...u_id=28,109,115

wprowadziłem dane z neostrady no i problem jest taki,że jest Skype, GG a nie wczytują sie strony w obojetnie jakiej przeglądarce !!!!

Tak jest na wszystkich komputerach.

Czyzby router blokował niektóre porty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do www nic nie trzeba odblokowywac

 

jak masz ustawiona przegladarkę u ustawieniach polaczenia ?

 

powinno byc polaczenie bezposrednie

 

wyglada na problem z dns, jak masz skonfigurowany protokol tcp/ip ?

 

na routerze wlacz dhcp na lanie, a na kompie konfiguracje automatyczna tcp/ip

Edytowane przez Krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam lepszy bajer. Mam net24 Netii 2 mbity i jadę po routerze tp-link TD-W8910G zakupionym na Allegro. Łączę się z dwóch komputerów: laptop - z legalną Vistą i stacjonarny: linux ubuntu. Był pan z serwisu netii ze swoim routerem by znaleźć przyczynę kłopotów i okazało się, że to mój router wprowadza błąd.

 

Jaki błąd?

 

Niektóre strony się wczytują - jakieś 80-90%, a niektóre nie - pozostałe procenty.

GG, Skype, ICQ chodzi, ale MSN i strona www msn.com nie chodzi.

 

Inne strony nie chodzące na moim routerze: www.itvp.pl, www.modarchive.com, www.speedtest.pl (ten z tp.pl chodzi). Dla porównania onet, wp, bbc, cnn chodzą. To nie jest wina mojego konta i czegokolwiek, tylko routera!!! Ale router jest mocno konfigurowalny, więc wierzę, że jest na to rada. Testowane przypominam było na innym routerze (speedtouch) na dwóch kontach - moim i do testów i było cacy.

 

Łapy mi opadają. Czy ktoś zna odpowiedź na tą fascynującą nierozwiązywalną zagadkę? Już wysłałem o poradę na "support" firmy gdzie to kupiłem i do Was. Help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz wszelkie ustawienia jakie masz odnosnie dns w routerze

 

i napisz je tutaj, na probe mozesz ustawic statyczne tepsy

No więc tak: jeśli to było do mnie to już rozwiązałem problem. Aktualizowałem firmware zgodnie z poradą otrzymaną w odpowiedzi na oddzielny topic. Przepraszam za zaśmiecanie :oops: jeśli kogoś to interesuje i się wciągnął to można to znaleźć na tej stronie na purepc trochę więcej, ale w sumie to samo http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=245187

 

Na specjalne życzenie moderatora można usunąć powiązane ze mną posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...