Skocz do zawartości
paweł.s

Do 1400zł Do Cada Głównie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, do 1400zł muszę złożyć komputer dziewczynie, a mam cholerny mętlik. Więc liczę na pomoc z Waszej strony. Komputer musi być cały bez monitora. 1 napęd, dysk i tak by CAD przy projektowaniu sieci wodociągów nie zamulał za bardzo (2gb ramu zapewne). Mam oczywiście pod okiem zestawy sysaka, ale może ktoś akurat pod CADa złożył coś ciekawego.

 

Moje propozycje to E2140 (bo i tak jej podkręcę), 2gb ramu, dysk 160gb, jakaś nagrywarka dvd i nie wiem jak z z grafiką (wydaje mi się, że 256MB na karcie powinno wystarczyć). Do tego mobo, zasiłka to raczej 400w bo powinno wystarczyć.

 

Ceny z allegro niestety nie mogą być bo nic tam nie będzie zamawiane :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje to E2140 (bo i tak jej podkręcę), 2gb ramu, dysk 160gb, jakaś nagrywarka dvd i nie wiem jak z z grafiką (wydaje mi się, że 256MB na karcie powinno wystarczyć). Do tego mobo, zasiłka to raczej 400w bo powinno wystarczyć.

Wodociągów raczej w 3D się nie robi. Tutaj będzie CAD chodził tylko w trybie 2D. Do takich zastosowań wystarczy jakakolwiek grafika. Liczy się procesor i dużo ramu.

Sam składałem sobie ostatnio zestaw z myślą o obróbce zdjeć oraz projetkowaniu w CAD'zie. Wrzuciłem właśnie E2140@2666 MHz na standardowym napięciu (więcej na razie nawet nie próbowałem z braku czasu), 2GB ramu Patriot DDR2 800@1000 i Radeona 2600 Pro Palita. Wszystko na Abicie IP35 (bo w planie mam RAID). Z tego konfigu jestem super zadowolny, wydajność miodzio i nawet nie chce mi się bawić w jakieś poważniejsze OC. Cenowo wyszło z dyskiem i zasilaczem (430W Tagana) trochę drożej niż zamierzasz wydać. Budę i nagrywarkę zostawiłem stare. Możesz jednak zejść cenowo kupując np. tańszy ram Kingston 667@800, tańszą płytę (np. Abit IP35-E czy Foxcon) i zasilacz.

IMO stosunek cena/jakość rewelacyjny.

Co do grafiki jeszcze, to początkowo myślałem o czymś jeszcze tańszym, ale stwierdziłem, że ten Radeon jest warty dołożenia tych klkudziesięciu złotych, a nie jest to tez jakieś szaleństwo (270 zł).

Od razu zaznaczam, że gry mnie w ogóle nie interesują i składając zestaw w ogóle nie patrzyłem pod ich kątem.

 

P.S.

Wszystko kupowane w Komputroniku. Zawsze można u nich wytargować przy takich zakupach jakiś rabat, a dostepność towarów i serwis są bezproblemowe (sprawdzane wielokrotnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,4k i chcesz na E2140? Hmm cieniutko to widze bo juz mi bez zasilki robi sie 1,5+kPLN a bez rewelacji z siriusa :arrow:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CAD 2D to ja kiedyś siedziałem na Celinie 2.0GHz 512DDR i R9000pro i chodził jak marzenie :)

 

Integra wystarczy z AM2 no ale jak bardzo chcesz kartę... to ja bym za 100zł wylicytował X800GTO bo mocniejsza to strata kasy...

Zasilacz AX400, AX450 spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz --> w twoim zestawie spokojnie mozna zejść ze 200zł kupując tańszy ram i grafikę. Poza tym jest to już IMO całkiem OK propozycja i starałbym się wejść własnie w intela.

GeForce 7300GT Palit 256MB TV & DVI (PCI-E) DDR3 (500/1000)

Kingston DDR2 2x 1GB 667MHz CL5

Te same podzespoły można znaleźć w innych sklepach jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce 7300GT Palit 256MB TV & DVI (PCI-E) DDR3 (500/1000)

Kingston DDR2 2x 1GB 667MHz CL5

Te same podzespoły można znaleźć w innych sklepach jeszcze taniej.

np

Palit 7300GT 500/1000 - 188zl

 

Kingston DDR2 2x1GB 667 - 223zl

 

w mcomp 90% sprzetu jest tansza niz w komputroniku bo maja bardzo niska marze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ceny to u mnie będzie to pewnie www.esc.pl, www.gral.pl, www.komputronik.pl (wiem - drożej, ale serwis lepszy niż w pozostałych). Chodzi o szybkie złożenie (w końcu rok akademicki za tydzień) i sprawne działanie, by dziewczyna nie miała problemów bo nie chce mi się codziennie jeździć do niej coś naprawiać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dowiedziałem się, że cena może być około 1500zł więc możliwa jest konfiguracja orgiusza z tańszym ramem i zasilaczem do tego (nie kupię no-name'a). Także myślę, że sprawa c2d jest otwarta i mogę iść w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...