Skocz do zawartości
sec22

Jaki Lcd Do 1250zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam zamiar zmienic mojego 19sto calowego Crtka (IIyama) na jakis Lcd pod koniec tego miesiaca , prosze o pomoc w wyborze ,przeglądnołem większość topików na forum i jak mam być szczery to jeszcze bardziej jestem niezdecydowany.

 

Zależy mi na monitorze co bedzie mial z 30 dni gwarancji na bedpixele,bo najprawdopodobniej bede go kupował przez net.

 

Komputer kompletnie nie jest wykorzystywany do pracy ,głownie gry,filmy najczęściej sa ogladane na ekranie TV ,wiec nacisk jest głównie na gry ,a tylko troche na filmy.

Zastanawiałem sie nad:

LG LCD 22'' Flatron L226WA-WN(ponoć lg maja gwarancje na 0 bedpixeli przez 30 dni ,choć nie jestem pewny i prosze również o uświadomienie w tym temacie)

Benq FP93GP( w sklepie daja 14 dni gwary na 0 bedpixeli)

Prosze o pomoc w wyborze i/lub doradzeniu innego modelu (najwazniejsze aby dany monitor miał gwarancje na 0 bedpixeli)

Kwota nie może przekroczyć 1250zł

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównie gry, to polecałbym jakąś 19", na 22" i to jeszcze panorame musisz mieć naprawde mocną karte graficzną, żeby pograć w najnowsze tytuły (320mb w 8800gts może być mało).

Sam prawdopodobnie będe brał 19" LG l1982u, jest to chyba najlepszy panel LG (przynajmniej najdroższa 19"). Można go dostać już za 1110zł, wygląda bardzo ładnie, parametry też ma super, matryca TN, czyli najlepsza do gier (a obraz ponoć najlepszy z matryc TN).

To co mnie zastanawia to fakt, że większość ludzi odradza zakup tego monitora kierując się wysoką ceną za panel TN (kiedy jeszcze kosztował po 1500zł), polecają inne, ale tego nie mieli w łapach ani na oczy nie widzieli, a z posiadaczy to nie spotkałem się jeszcze z negatywną opinią. Jedyne wady wg nich to odblaskowa obudowa, która przyciąga kurz oraz cena (kiedy był droższy). Zobacz na komentarze na skąpcu, monitorek dostał wyróżnienie w magazynie ENTER w wydaniu kwietniowym(?).

Jeśli jednak wolisz panorame 22" to polecam iiyame;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównie gry, to polecałbym jakąś 19", na 22" i to jeszcze panorame musisz mieć naprawde mocną karte graficzną, żeby pograć w najnowsze tytuły (320mb w 8800gts może być mało).

Thx za odpowiedz ,akurat mam 8800gts tyle ze 640mb ,sam jeszcze nie wiem nad iiyama tez sie zastanawiam ale sam jeszcze nie wiem,ten lg tez chyba fajny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800gts 640mb myśle że da rade, ale panoramy są polecane głównie dla osób zajmujących się aplikacjami okienkowymi (ekran szerszy, więcej widocznych aplikacji), oraz do filmów, chodź osobiście myśle, że ma to sens jeśli odtwarzasz filmy wysokiej jakości (dvd), bo 720x480pix rozciągnięty do 19" a do 22" to imho różnica (nie mówiąc już o rozdziałce 22"). Wybierając panorame, licz się także z tym, że nie każda gra wspiera granie w proporcjach 16:9 czy ile tam mają panoramy, dlatego przy niektórych grach musiałbyś bawić się w zmienianie/dodawanie takich wartości manualnie, a czy będzie to chodzić 100% tak jak trzeba to też nie jest powiedziane. Ja zdecydowałem się na 19" nie panorame, bo choć gram żadko i więcej pracuje z okienkami, to wole mieć ten komfort że na tej samej karcie gry chodzą lepiej aniżeli na 19" panoramie czy też większej, takie mam zdanie na ten temat;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800gts 640mb myśle że da rade, ale panoramy są polecane głównie dla osób zajmujących się aplikacjami okienkowymi (ekran szerszy, więcej widocznych aplikacji), oraz do filmów, chodź osobiście myśle, że ma to sens jeśli odtwarzasz filmy wysokiej jakości (dvd), bo 720x480pix rozciągnięty do 19" a do 22" to imho różnica (nie mówiąc już o rozdziałce 22"). Wybierając panorame, licz się także z tym, że nie każda gra wspiera granie w proporcjach 16:9 czy ile tam mają panoramy, dlatego przy niektórych grach musiałbyś bawić się w zmienianie/dodawanie takich wartości manualnie, a czy będzie to chodzić 100% tak jak trzeba to też nie jest powiedziane. Ja zdecydowałem się na 19" nie panorame, bo choć gram żadko i więcej pracuje z okienkami, to wole mieć ten komfort że na tej samej karcie gry chodzą lepiej aniżeli na 19" panoramie czy też większej, takie mam zdanie na ten temat;]

Wiesz ... jeszcze lepiej by Ci chodziły na 15" LCD 1024x768 takie moje zdanie na ten temat :wink:

 

->sec22

 

Dziwi mnie że wydałeś tyle na kartę a chcesz kupować raczej "low-end" monitor ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ... jeszcze lepiej by Ci chodziły na 15" LCD 1024x768 takie moje zdanie na ten temat :wink:

 

->sec22

 

Dziwi mnie że wydałeś tyle na kartę a chcesz kupować raczej "low-end" monitor ...

sec22 chce monitor głównie do gier, a tutaj lepiej sprawują sie nie-panoramy, może oczywiście wziaść większy panel, ale biorąc panorame, jego karta graficzna będzie musiała się bardziej napocić.

19" jest wystarczającym monitorem, jest większy niż 19" crt, a wątpię żeby ten był dla niego zbyt mały. Pozostaje jeszcze aspekt oglądania video w formacie 4:3/5:4 które na panoramie dobrze nie wyglądają, bo albo ucięte boki, albo sztuczny apspect ratio.

Ja się tam nie dziwie, że chce kupować "low-end" jak to nazwałeś (co w moim mniemaniu nie jest prawdą). Monitor głównie do grania za 1200zł to dla Ciebie low-end? Ma kupić jakiegoś MVA i cieszyć się nieco lepszymi kolorami (bo dużej różnicy raczej nie zauważy w codziennej pracy), a tracić za to na szybkości matrycy i smużeniu w grach? Za 1200zł można kupić wg mnie "high-end TN", za jakiego uważam lg l1982u. Dolna półka czy średniak pośród TNów to napewno nie jest.

LG pozatym daje gwarancje 30dni na pixele, na co sec22 zwraca uwagę (podobnie iiyama).

 

Jeśli chcesz zmieniać karte graficzną w niedalekiej przyszłości i grasz w najnowsze tytuły, możesz szarpnąć się na większy panel, panorama może być, jednak jeśli to co już kupiłeś ma Ci służyć kilka lat, to polecam zakup 19", bo będziesz mógł grać na wysokich detalach znacznie dużej niż na panoramie 19" czy większym monitorem, chyba że rozdziałka nominalna jest taka sama jak w 19", wtedy z punktu karty graficznej nie tracisz na wydajności, ale obraz jest nieco większy i może być mniej dokładny. Jednak ja specjalistą nie jestem, śledze temat monitorów jakiś czas bo przymierzam się do kupna 19" na najbliższe kilka lat, mój wybór padł na lg l1982u.

Jak znajdziesz lepszy monitor, lepiej dla Ciebie, w moich oczach ten lg jest póki co bezkonkurencyjny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie że wydałeś tyle na kartę a chcesz kupować raczej "low-end" monitor ...

No własnie w tym sek ,ze wymieniałem calego kompa,wszytko oprócz zasilacza i obudowy(przejscie z socekt A).I nie przypuszczałem ,że w najblizszym czasie bedzie mnie stac na wyłożenie dodatkowego 1k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze aspekt oglądania video w formacie 4:3/5:4 które na panoramie dobrze nie wyglądają, bo albo ucięte boki, albo sztuczny apspect ratio.

Zacznijmy od tego że nie ma właściwie filmów w "aspekcie" 5:4 ... a 4:3 to tylko obecna TV. Praktycznie wszystkie filmy to 2,35:1 i ~16:9 ... w przyszłości tak samo będzie ze zwykła telewizją. Proporcje panoramiczne są bardziej naturalne/ergonomiczne z tego powodu lepiej się gra na 16:10 niż na 5:4 o podobnej powierzchni. Dodatkowo z takiego "full HD" zdecydowanie więcej się zobaczy w 1680x1050 niż 1280x1024 o wielkości nie wspominając.

 

jednak jeśli to co już kupiłeś ma Ci służyć kilka lat, to polecam zakup 19", bo będziesz mógł grać na wysokich detalach znacznie dużej niż na panoramie 19" czy większym monitorem

Panorama 19" 1440x900 jest mniej "wymagająca" od 19" 1280x1024 :]

 

Jeszcze piszesz coś o kupowaniu monitora na kilka lat ... czy twoim zdaniem monitor 19" o proporcjach 5:4 i matrycy TN jeszcze ze starym FRC/dither 6->8bit jest taki przyszłościowy? Przyszłość to panorama ... tak na poczatek.

 

ps. zabulić 1200 PLN za 19" 5:4 TN lg l1982u to najmniej rozsądne co można zrobić

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój wybór padł na lg l1982u.

Widzialem ten monitor, wyglada ciekawie, jego glowny atut to bajerancka podstawa i mozliwosc regulacji polozenia matrycy, ale nie wiem czy wiesz ta sama matryca stosowana jest w tanszym modelu L1970HQ, wsrod tych "eleganckich trendy" L1900E... moim zdaniem jesli decydowac sie na monitor TN w tej cenie to lepiej kupic LG 20 L2000CE przynajmniej wieksza matryca

Edytowane przez xantype

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ,to juz sam nie mam pojecia jaki monitor wybrać ,btw mam jeszcze pytanie dotyczace input laga ,jest on bardzo odczuwalny na tych monitorach?? (sam nie miałem wogóle styczności z lcd:/) .Bo gram dużo w gry online i nie chciałbym wydać ponad 1k a pozniej sie by okazało że nie moge grać w sieci.

 

Ps a co sadzicie o NEC LCD90GX2 Pro ?? ta szybka bardzo dobija światło??

Chyba jednak doloze i kupie ProLite E2201W-B1 ale to bedzie masakra w domu jak wydam wiecej niz 1250

Edytowane przez sec22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego gatewaya. W tej chwili nie ma sobie równych w tej cenie. Identyczny jest samsung 215tw, tylko kosztuje 700zł więcej.

Tak ,ale odstrasza mnie masa opini o nowych gatewayach ,,po przejsciach" ,a ja nie zabardzo chcę kupować monitor który okaże sie ,że jest do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,ale odstrasza mnie masa opini o nowych gatewayach ,,po przejsciach" ,a ja nie zabardzo chcę kupować monitor który okaże sie ,że jest do wymiany...

To zależy, gdzie kupisz. Ja brałem bezpośrednio u importera (skneruscompl na allegro) i mam monitorek pachnący nowością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...