Skocz do zawartości
DjYard

Prodigy Hd2 Vs. Prodigy7.1 Hifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panstwa!

W przyszlym miesiacy zamierzam zakupic jedna z wymienionych w temacie kart, a ze jestem raczej laikiem, chcialbym posluchac waszej opinia na ich temat.

Muzyki slucham z wyjscia sluchawkowego karty na sluchawkach AKG natomiast spdif kierowany jest do zestawu glosnikow logitech z 5500. Prosilbym o w miare zwiezle rady dlaczego jedna albo druga.

(system vista home premium)

Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchasz muzyki w stereo to lepszy będzie HD2. Ma dużo lepsze przetworniki. W swojej cenie to bardzo dobra karta. Po wymianie opampów na lepsze dorównuje cedekom nawet za kilka tysięcy złotych.

HiFi jest ogólnie przereklamowany. To dobra karta, ale są lepsze dźwiękówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zarzucaj mi pisania bzdur jeżeli sam nie potrafisz udowodnić swojego zdania. :)

A jeśli chodzi o przetworniki to weźmy takiego DAC'a. W HD2 jest AKM AK4396 i jest to naprawdę przetwornik wysokiej klasy. Hi-Fi ma na wyjściu DAC Wolfsona WM8776 i WM8766 i są to przeciętne przetworniki, występujące w najtańszych Sound Blasterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam tez nie potrafisz udowodnic wyzszosci jednego przetwornika nad drugim

 

muzyke sluchasz w 16/44 a nie 192/24 wiec nie ma znaczenia co przetwornik obsluguje dopoki potrafi osiagnac optymalne przetwarzanie 16/44 a w prodigy 7.1hifi i hd2 osiagaja te parametry bez problemy

 

obie karty sa na envy24

 

wiec w praktyce jedyne roznice miedzy kartami to subiektywne roznice w brzmieniu przetwornikow oraz wplyw konstrukcji zasilania/filtro/wzmacniacze operacyjne na brzmienie

 

a bzdury gadasz bo oceniasz karty jedynie na podstawie przetwornikow, a w tym przypadku nie ma to znaczenia

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię udowodnić wyższości jednego nad drugim? Weź poczytaj sobie w internecie o nich. Po co mam udowadniać sprawy nie budzące wątpliwości?

Z resztą nie twierdzę, ze między tymi kartami jest jakaś przepaść. Napisałem tylko, że Prodigy HiFi to dobra karta, ale HD2 jest lepsza. Przynajmniej na papierze. ;)

Edytowane przez freaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ktorym miejscu jest lepsza na papierze?

 

przetworniki ktore wymieniles wcale nie sa lepsze jedne od drugich

nie sa lepsze nawet od pcm2702

 

a to dlategeo ze muzyki sluchasz w 44/16 a nie 192/24

 

jedyne miejsce w ktorych moga zablyszczec wszystkie nowe przetworniki to plyty dvd-audio oraz filmy dvd

 

sens kupowania lepszego przetwornika jak najbardziej budzi watpliwosc w przypadku sluchania normalnej muzyki bo ich osiagi w 16/44 sa takie same

 

ja rozumiem gdybys tlumaczyl wzszosc jednej karty nad druga konstrukcja filtrow zastosowanym zasilaniem itp etc. ale gadanie o przetwornikach nie ma sensu

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz to zmienia sytuacje :) w takiej sytuacji freaker ma racje :) hd2 sie pewnie lepiej sprawdzi, hmmm a nie lepiej byloby zalatwic jakas karte z dobrym wyjsciem cyfrowym? tansze by to bylo rozwiazanie

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie :

 

Prodigy HD czy Juli@?

 

Do muzyki, ale bywa że czasem sobie pogiercuję.

Zdecydowanie Juli na którą się jeszcze nikt nie skarżył że gra sucho, beznamiętnie, metalicznie w górnych rejonach.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...