Skocz do zawartości
markom

Wymiana Sprzetu - Quad ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Zastanawiam sie nad wymiana sprzetu komputerowego. Obecnie posiadam nastepujaca konfiguracje:

 

Athlon 1.7 Xp

640 ramu

geforce 2 mmx 440 :]

dyski pod ata133 (40 +120 )

 

Z tytulu, ze jestem nie dosc zamożnym studentem informatyki chcialbym ze starego kompa wziąć jak najwiecej :Q Dlatego zastanawiam sie nad kupieniem Intel Core 2 Quad 6600. Do tego 2 giga ramu. Oraz plyta najlepiej ze zintegrowana grafika (jestem zapalonym graczem Quake, ale grafike dokupic bym chcial pozniej).

 

Chcialbym, aby starczyl mi podobnie jak ten gdzies na okres 5 lat, ale zastanawiam sie czy wykozystam moc tego procesora. Czy oplaca sie kupowac cztero rdzeniowy procesor.

 

W przyszlosci na moich studiach chailabym zajmowac sie bardziej sieciami komputerowymi niz np tworzeniem grafiki 3d, bazami danych czy architektura. Dlatego zastanawiam sie, czy jest sens wydawac troche wiecej grosza.

Edytowane przez markom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600

Asus P5K-E

4*1GB DDR2 (bedziesz podkrecal ?)

GF 7300GT DDR3 (na rozruch, potem na coś zmienisz)

WD 320AAKS

Samsung SH-183L

Corsair 520W

NZXT Trinity

 

i masz niezły zestaw ;) Quada brać jest sens, z pewnością

 

a cenowo jaks ie to przedstawia?

 

pomyslalem, ze moze wydam na ram plyte procek i zasilacz okolo 2000zl z czasem kupie grafike i dysk pod sata. Stare dyski bym mial z aktualnego sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quad kolo 900zl hmm czy jest sens teraz go brac jak tobie starczy e2140 za 240zl juz nie mowie ze jakbys bral e2140 to bys bez problemu mogl kupic fortrona 350hln (testowane na e2160 2gb reamu sonic+ 8600gt i spokojne oc na 3ghz)

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quad kolo 900zl hmm czy jest sens teraz go brac jak tobie starczy e2140 za 240zl juz nie mowie ze jakbys bral e2140 to bys bez problemu mogl kupic fortrona 350hln (testowane na e2160 2gb reamu sonic+ 8600gt i spokojne oc na 3ghz)

moze i wystarczy, ale czy jest sens co rok czy dwa wymieniac plyte i procek... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wicja500pincet

Jeśli interesujesz się kompresją plików, obróbką video to quad się przyda, a jeśli nie to weź np e2160 i podkręć go do 2.8-3GHz i zapewniam Ciebie że taka wydajność Ci w zupełności starczy. Mobo p5k-e 2x1gb Kingston 667MHz i do tego 7300GT palit ( potem zmienisz sobie na np 8800GT )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko guad z go stepping kod produktu na koncu "...SLACR"

 

porownanie stary stepping B3 -80 sopni all stock , go stepping 35 stopni tylko q6600 z go stepping tyle samo kosztuje ale trudno dostac ja szukalem pare dni az ktos mily ... :)

porownania sa czysto teoretyczne ale cos w tym stylu ...

 

B3 stepping tylko z chlodzeniem wodny .... :(

Edytowane przez Tow3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko guad z go stepping kod produktu na koncu "...SLACR"

 

porownanie stary stepping B3 -80 sopni all stock , go stepping 35 stopni tylko q6600 z go stepping tyle samo kosztuje ale trudno dostac ja szukalem pare dni az ktos mily ... :)

porownania sa czysto teoretyczne ale cos w tym stylu ...

 

B3 stepping tylko z chlodzeniem wodny .... :(

Nie do konca jest tak. Ludziki maja starsza wersje CoreTemp (lub inny soft), ktora ZLE zczytuje temperatury (duzo zaniza) i sie jaraja, ze taki zimny procek ;) I tak tworza sie mity :D

 

ps. Nie bierz Q, szczegolnie, ze nie masz duzo kasy. Nie warto. Lepiej cos taniego,jak juz koledzy proponowali. Quada i tak nie wykorzystast (wideo/grafika/kompresja sie nie zajmujesz przeciez), a sporo $$ zaoszczedzisz. Jak ci bedzie w przyszlosci brakowac mocy, dolozycz Penryna 45nm native 4-jajowca bez wymiany plyty/pamieci i juz (za mniejsze pieniadze niz teraz Q).

 

ps. Tow3r: pisz troche skladniej, bo az kole w oczy.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, jeżeli nie chcesz wydać za dużo, to quada nie ma sensu (to pisałem ja, posiadacz quada :wink:).

 

Jedyne, na czym bym teraz nie oszczędzał, to płyta główna - kupić nawet drożej, ale od razu coś naprawdę porządnego i co wystarczy na kilka kolejnych proców. Do tego 2GB RAMcu i jakiegoś E21xx/E4xxx. Jak będzie z czasem za słabo to wymienisz proca na coś mocniejszego, a straci przez ten czas na wartości na pewno mniej niż q6600. I pewnie jeszcze Ci teraz na rozsądna grafę nieco kasy zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie moja niewiedze, ale co to jest ? :P

Penryn to nowy procek od Intela. Produkowany w technologii 45nm, ktory bedzie wystepowal w wersji 4-rdzeniowej (natywnie w jednym kawalku krzemu, a nie 2 2-rdzeniowe procki w jednej obudowie jak teraz Q6xxx).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Penryn to nowy procek od Intela. Produkowany w technologii 45nm, ktory bedzie wystepowal w wersji 4-rdzeniowej (natywnie w jednym kawalku krzemu, a nie 2 2-rdzeniowe procki w jednej obudowie jak teraz Q6xxx).

 

No ok, ale znajde taka plyte ktora teraz obsluzy mi np C2D a za rok Penryn'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cholercia wiiiii nie długo będzie GeForce 9000 ma nie być lepszy od 8800 ultra ... nie długo PCI-E 2.0 itd itp nikt nie wie :(

 

weż tak Core 2 Duo taki model z 1mb cache a potem coś lepszego bo teraz to glupawki można dostać xD a mobo co do penryna ni wim

 

Ciekawę czy GeForce 9000 bedą miały chipy jak ATI bo sa wielkie teraz 2 x jak procek ^^:D

Edytowane przez Tow3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokazalo sie info na temat 45 mm intela na oc.net ^^

$999 QX9650 12mb cache 1333 fsb ^^ dual core maja po 6mb

poprostu klik link w moim sigu ^^

a i jak mowil tamten beda 1-1 nie 2-2 jeden krzemek xD

Edytowane przez Tow3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...