Skocz do zawartości
Genon

Samsung Syncmaster 226cw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Od wczoraj jestem posiadaczem Samsunga 226CW, przesiadka z 17 calowego CRT była na początku lekkim szokiem, monitor ten jest w porównaniu do mojej starej iiyamy poprostu ogromny.Po podłączeniu byłem poprostu zachwycony, matryca jest idealnie podświetlona, biel jest zabójcza tak samo jak kolory które wywołały u mnie wręcz opad szczeki, smużenia poprostu niema.Pierwsza styczność z monitorem wprawiła mnie w dosłowny zachwyt lecz zniknoł on równie szybko jak sie pojawił :(:(:( . Stało sie to w momencie odpalenia Bioshocka oraz paru filmów, czarny kolor w tym monitorze nie istnieje!!!!! W Bioshocka sie poprostu nieda grać, jest to gra bardzo ciemna i na tym monitorze wszystko wokół jest szarawe (wszystko to co powinno być czarne) i nie widać dosłownie nic, w NWN 2 : MoB tak samo choć problem ten występuje tylko gdy w grze panuje aktualnie noc lub jest sie w jakiego kolwiek rodzaju dungeonie, z ciemnymi filmami sprawa wygląda identycznie, odpaliłem Silent Hilla i obejżenie go jest poprostu niemożliwe, sprawa wcale nie jest lepsza podczas oglądania innych filmów np Gladiatora. Próbowałem juz miliona ustawien, regulowałem ustawienia samego monitora, regulowałem w panelu Nvidii,ściągnołem pare programów pomagających ustawic monitor i nic nie pomaga :(:(:(. Problem ten dotyczy tylko ciemnych gier, filmów, dajmy na to taki FarCry wygląda poprostu obłędnie ale co z tego kiedy będąc na otwartym terenie gra wygląda niesamowicie a po wejściu do ciemnego pomieszczeniea nie widac nic, a praktycznie 80% gier to tytyły dość ciemne lub posiadające duże cześci odgrywające sie w mrocznych lokacjach.Niewiem co zrobic bo równie mocno jak sie cieszyłem z zakupu teraz jestem równie mocno zawiedziony :( Czy robie jakis błąd podczas konfiguracji?? a może trafilem na taki fatalny egzemplarz?? pomóżcie!!!!!!!!!!

Edytowane przez Genon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD tak mają, nigdy nie zobaczysz czerni takiej jak na CRT. Ja też po przesiadce na LCD (LG 226WA) byłem załamany czernią, a jestem miłośnikiem horrorów i s-fi. Nie martw się, graj jak najwięcej w "ciemne" gry i oglądaj dużo filmów to sie przyzwyczaisz tak jak ja i już mi ta "czerń" nie przeszkadza (moja adaptacja trwała ok 3 tygodni). Coś co pomoże uzyskać lepszą czerń to zjechanie z jasnością monitora (bardzo to mało daje).

A poza tym jest temat już o tym samsungu to poco zakładasz nowy temat ?

Edytowane przez napster666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD tak mają, nigdy nie zobaczysz czerni takiej jak na CRT. Ja też po przesiadce na LCD (LG 226WA) byłem załamany czernią, a jestem miłośnikiem horrorów i s-fi. Nie martw się, graj jak najwięcej w "ciemne" gry i oglądaj dużo filmów to sie przyzwyczaisz tak jak ja i już mi ta "czerń" nie przeszkadza (moja adaptacja trwała ok 3 tygodni). Coś co pomoże uzyskać lepszą czerń to zjechanie z jasnością monitora (bardzo to mało daje).

A poza tym jest temat już o tym samsungu to poco zakładasz nowy temat ?

Nie zgadzam się ... może na tym monitorze czerń jest do d... , na NEC WGX2 PRO też jest źle (w ciemnych odcieniach detale są gubione niesamowicie)... ale na Philips 200WP7ES na A-MVA czerń jest całkowicie dobra więc nie można generalizować. Poza tym poziom czerni a odwzorowanie wszystkich odcieni to dwie różne sprawy (NEC gubił na ten przykład pierwsze kilka odcieni i z tego powodu były takie niedogodności w ciemnych detalach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy robie jakis błąd podczas konfiguracji?? a może trafilem na taki fatalny egzemplarz?? pomóżcie!!!!!!!!!!

jeżeli ustawiasz Brightness na 0 a dynamiczny kontrast jest wyłączony i nadal czern jest dla Ciebie niezadowalająca to tak musi być i znacznie lepiej nie będzie (jedynie może na PVA - tu przykład PVA kontra TN na jasności 100% - albo na monitorze z szybą ... )

 

Ja do ciemnych gierek kiedyś zakładałem na 19" szybę filtr od monitora CRT, przyciemnia on wszystko o 30% i czern nawet w ciemnym pokoju była dobra.

 

Czy robie jakis błąd podczas konfiguracji?? a może trafilem na taki fatalny egzemplarz?? pomóżcie!!!!!!!!!!

podnies gamme/jasność w grze i będzie wszystko widać...

w monitorze tez jest gamma 3 stopniowa - ustaw najwyższą...

 

to właśnie na LCD ze względu na standardową gamme 2.2 wszystko jest widoczne lepiej niz na CRT, nie wiem skąd u Ciebie dokładnie odwrotny problem...

 

zrób screena ze sceny w grze w której uważasz ze jest ciemno, zobaczę jak to u mnie wygląda

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zwiększyć jasność w grach? Np taki bioshock ma obrazek testowy, Half-life 2, Fear. Czerń wiadomo w lcd nie wymiata ale, że nic nie widać?

 

Swoją drogą chcę kupić monitor 22' i ten 226CW wydaje mi się najlepszy. Mam w planie go kupić. Właśnie gram w Bioshocka i mówisz, że jest dramat? Kurcze teraz będę w kropce. Mam HDTV JVC i tam czerń choć szara to wszystko widać genialnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do wszystkich użytkowników 22. Jak wyglądają gry w puszczone w nie-natywnej rozdzielczości. Zastanawiam się nad takim monitorem ale nie ma szans bym wrzucił natywną.

Możecie powiedzieć jak wyglądają gry w 1280x800? Na takiej jeszcze gry mi chodzą nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do wszystkich użytkowników 22. Jak wyglądają gry w puszczone w nie-natywnej rozdzielczości.

wolna strona, muli ale jak poczekasz to widać to doskonale, to są zdjęcia a nie screenshoty:

http://www.friend.netiro.pl/LCD/Skalowanie...s/idx00001.html

 

kliknij na pierwszą miniaturkę a następnie klikaj na duże zdjęcie czekając az obrazek załaduje się do cache przeglądarki, zrób tak az do ostatniego zdjęcia w 1680, później idzie juz płynnie z cache i doskonale pokazuje różnice...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...