Skocz do zawartości
GTwice

Panorama Lcd 19-20" Ok 800zl, Ew 4:3 I Mniejsze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znajomy chciałby jakiś komputerek w miare tani, budżet na całą budę to jakieś 1000zł, ale to jest tak "na oko", jeśli będzie warto można nieco dołożyć. Komp do używania na codzień - net, mp3, filmy, troche offica itp, czasem jakaś gra, ale to raczej coś słabszego/starszego, choć niekoniecznie. Trochę poszperałem, ale jakoś raz że takie nie-growe zestawy mnie zawsze mało interesowały, a dwa, że przez wakacje raczej nie miałem dostępu do neta to nie bardzo wiem co się działo, pytam więc was:

 

Opcja 1: c2d

Pentium DualCore E2140 ~230zł / E2160 ~250zł - pewnie nie będzie OC, chyba że sam to zrobię, ale spokojnie i bez OC wystarczy w nadmiarze

Gigabyte GA-G31MX-S2 ~240zł - takie coś na komputroniku znalazłem, inne propozycje?

 

Opcja 2: X2

Athlon X2 3600+ Brisbane ~220zł - dostanie jeszcze to gdzieś? czy może celować w 4000/4400?

mobo - tu mam problem, AMD690G czy coś takiego ma zintegrowaną grafę, nie? dobre to jest? jaką płytkę z tym chipsetem polecacie?

 

Wspólne:

Ram - 1gb czy 2gb? - ten drugi gigabajt da zauważalne efekty przy tak budżetowym sprzęcie i lekkiej eksploatacji? Planowana jest instalacja Visty (może nie teraz ale kiedyś na pewno)

hdd - życzeniem jest ok 300GB, i znowu: co polecacie? Samsung miał fajne serie 160 i 250gb, może nieco wolniejsze niż WD czy Seagate ale ciche, dalej tak jest?

nagrywara dvd - tu już całkiem nie mam pojęcia, wiem że Asus DRW-1608 był bardzo polecany, ale to pół roku temu, jest coś nowego, w miare taniego i ciekawego?

obudowa - jeśliby płytę udało się kupić mATX, to może jest coś ciekawego z małych pudełek? cena też raczej minimalna

zasilacz - albo amacrox ax-400/450, albo modecom mc-350 (czyli i tak to samo), albo delta z allegro - pewnie będzie to pierwsze, piszę tylko żebyście wiedzieli że nie wsadzę tam jakiegoś feela czy tracera

 

ogólnie jak widać - 2 rdzenie to w zasadzie mus, grafa nie najważniejsza, chociaż może kiedyś będzie rozbudowa. No chyba że macie jakąś ciekawszą propozycją z mobo bez integry + tania grafa - również do przyjęcia. Mile widziane mATX, zarówno mobo jak i obudowa - chociaż to się jeszcze okaże czy pomysł załapie i nie będzie to droższe niż pełnowymiarowa obudowa.

 

 

Och i jeszcze jedna sprawa: jakie tanie lcd 17" (może 19) polecacie? Coś z przeterminowanych :P zestawów Sysaka czy pojawiło się cos fajniejszego?

Edytowane przez GTwice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

zestaw jest juz praktycznie dobrany (nieco lepszy niż był w założeniach - e2140/2160, mobo na p35, sonic 8600gt - jakby kogos interesowalo), ale jest jeszcze jedna wazna decyzja:

 

Jaki monitor kupić? Oczywiście LCD, preferowana panorama, w rozmiarach do 20" (oczywiście ograniczone głównie ceną). Budżet - ok 800zł, ale jak zawsze - im mniej tym lepiej. Przypominam, że to nic profesjonalnego - żeby można było obejrzeć wygodnie film, posurfować, trochę pograć. W zasadzie brak DVI w dzisiejszych czasach dyskwalifikuje uczestników konkursu :) Jeśli nic sensownego w tej cenie nie znajdzie, to proszę o propozycje minimalnie droższe, jak również tańsze, ale mniejsze rozmiary i w standardowym 4:3 formacie. Z góry dzięki :)

 

EDIT: chociaz nie do końca dobrana konfiguracja :) - jaki napęd polecacie (dvd-rw) - jako miłośnicy nowych standardów chętnie coś na sata (brak tych wkurzających taśm IDE)

Edytowane przez GTwice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być tani i stosunkowo dobry, to brałbym Samsunga, chociaż panorama 19" jest troche mała

np: Samsung 19 931BW Black (chociaż lepiej brać 19" 5:4).

 

Nagrywarke polecam lg h62n, miałem różne, ale lg mnie jeszcze nie zawiodła;] Ktoś może Ci polecić nagrywarke samsunga lub asusa - też nie będą złe.

Edytowane przez zervis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...