Skocz do zawartości
sinus

Co mnie ogranicza?

Rekomendowane odpowiedzi

Podkręciłem proca na fsb 159 i chodzi stabilnie na 1.8V. Więc dzwigłem na 169 i napięcie na 1.85. Komp postuje, windows nie załącza-jakiś error. No to napięcie na 1.9, pamięci na 2.77. Reset-to samo. No to VCore 2.0, Vmem 2.9 i timingi na 6-3-3-3 i winda się załączyła, ale zaraz po załadowaniu pulpitu wyskakuje error rejestru systemowego i zwiecha. Co się dzieje? Komp postuje na 177 spokojnie, także myslałem, że to wina windy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzizas..... albo okna.

 

człowieku skaczes z magistralą o 10 Mhz i się dziwisz, że Ci nie odpala...

 

trochę pomyślunku.

 

Overklockowanie to nie pieczenie grzanek (no czasami) Do tego trzeba mieć wyczucie, a nie katować kompa od początku.

 

Daj mu się rozkręcić. Zawsze ruszasz z piskiem opon....???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro bez oc winda chodzi a po hardcore przekreceniu nie chce znaczy, ze chlodzenie nie wyrabia. Popracju nad nim i bedzie winda chodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinus jesli masz palomino to daj sobie spokoj wiecej niz 1900+ nie wyciagniesz na tym chlodzeniu (sam niedawno zjaralem A1700+ bo chcialem miec A2000+ na Titanie przy napieciu 1,85v)

mam pytanie do REDNACZ dlaczego takie kiepskie timingi mam te same pamiatki na modulach Kingston 6ns i w trybie dual chanel mam 5,3,2,2.0 w pelni stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RedNacz wygrałeś 10! :lol: 

Wczoraj, w czasie 3DMarka mój codegen poszedł z dymem  :evil:

to ja podam nr konta...

 

a tak na serio to jaki to codegen? nowy z pomareńczową naklejką?

 

400W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, stary 300Wat.

A teraz załatwiłem se zasilacz cudo :D

Feel (tak wiem to kit) ale to jest poprostu zalman z naklejką feel, są zbudowane podobno tak samo, a przynajmniej obudowy mają identyczne.. 300 wat, ciężki jak sto pieronów :twisted: i cały zapchany elektroniką, w środku potężne radiatory i transformatory 3 razy wieksze niż w moim codegenie.

Ale najlepsze jest to, że go WOGULE nie słychac. Poprostu nic.

Jak dla mnie rewelka, szczególnie za cenę 125PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ale najlepsze jest to, że go WOGULE nie słychac. Poprostu nic....

może nie działa... :lol:

...

Jak dla mnie rewelka, szczególnie za cenę 125PLN.

mój codeszajs 400W z nowej serii kosztował 120.... i na razie wytrzymał to czego nie dał rady wytrzymać jego poprzednik... megaszajs 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to ja byłem zmuszony kupić tą zasiłke, bo na mojej wiosce (8 sklepów z kompami) można kupić tylko codegen 300Wat albo jakis nawet bez nazwy :-) który ważył tyle co zeszyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zapomniałem dodać, że mój nowy zasilacz ma aktywne PFC, zabezpieczenie przeciwzwarciowe i przeciwprzeciażeniowe i obroty wentyla są regulowane czujnikiem.8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinus jesli masz palomino to daj sobie spokoj wiecej niz 1900+ nie wyciagniesz na tym chlodzeniu (sam niedawno zjaralem A1700+ bo chcialem miec A2000+ na Titanie przy napieciu 1,85v)

mam pytanie do REDNACZ dlaczego takie kiepskie timingi mam te same pamiatki na modulach Kingston 6ns i w trybie dual chanel mam 5,3,2,2.0 w pelni stabilnie

Cieniutko, mój biega na stałe 2000+ przy 1.775V na wentylu 3000RPM, poniżej 50*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinus jesli masz palomino to daj sobie spokoj wiecej niz 1900+ nie wyciagniesz na tym chlodzeniu (sam niedawno zjaralem A1700+ bo chcialem miec A2000+ na Titanie przy napieciu 1,85v)

mam pytanie do REDNACZ dlaczego takie kiepskie timingi mam te same pamiatki na modulach Kingston 6ns i w trybie dual chanel mam 5,3,2,2.0 w pelni stabilnie

takie życie.... dostałem <span style="color:red;">[ciach!]</span>iane pamięci co nawet nie biegają na 5.3.3.2,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja AGOIA (0.18) chodzi na 11*146 na Vcore 1.77def czyli XP 1900+

Chodzi na XP 2000+ jako 11.5*145 lub 11*150 ale nawet po podniesieniu napięcia o 0.1V (niestety mój Epox ma taki skok) jest nie do końca stabilna: 3DMark, giery i zaczyna sie już dość grzać ~50stopni.

Ponieważ różnica między XP 2000+ a 1900+ jest minimalna olałem dalsze kręcenie i jade tak jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinus jesli masz palomino to daj sobie spokoj wiecej niz 1900+ nie wyciagniesz na tym chlodzeniu (sam niedawno zjaralem A1700+ bo chcialem miec A2000+ na Titanie przy napieciu 1,85v)

mam pytanie do REDNACZ dlaczego takie kiepskie timingi mam te same pamiatki na modulach Kingston 6ns i w trybie dual chanel mam 5,3,2,2.0 w pelni stabilnie

Chłopino! A2000+ na TITANIE? ZAPOMNIJ!!! Ja zarzuciłem Jakiś taki ARCTIC COOLING z miedzianą stopą ponoć do 2900+ za 55 zyli, tylko wiatrak na maxa rozkręciłem, bo miał regulację i śmiga na 1,85V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinus jesli masz palomino to daj sobie spokoj wiecej niz 1900+ nie wyciagniesz na tym chlodzeniu (sam niedawno zjaralem A1700+ bo chcialem miec A2000+ na Titanie przy napieciu 1,85v)

mam pytanie do REDNACZ dlaczego takie kiepskie timingi mam te same pamiatki na modulach Kingston 6ns i w trybie dual chanel mam 5,3,2,2.0 w pelni stabilnie

ja mialem przez 2 ostanie dni fsb 150 MHz ale zanotowalem kilka zwisow podobno (Brother) wiec rucam na 137 i od nowa. zaznaczam ze odczyt proca w biosie max. 42 C bez O/C RAM'u i Voltage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do moich starych timingów...

 

pisałem że mam 7 costam... jo to po przepaleniu ich napieciem 2.99 przez jeden dzione... smigają mi w porywach do 4.2.2.2,0.... ale ostatnio na takich ustawieniach zaczynaja gubic dysk :roll:

 

normalnie mam ustawione na 5.2.2.2,0 ale najwygodniej i tak mi się pracuje na 6.3.3.2.0 (psychicznie oczywiscie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...