Skocz do zawartości
Dyrektor

Którą Kartę Dźwiękową Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcę kupić kartę dźwiękową którą będzie w 99% wykorzystywana do słuchania mp3 z Winampa poprzez głośniki stereo ( mam wieżę podłączona do PC ). Którą kartę powinienem wybrać?

 

1. Audiotrak Prodigy HD2

2. Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dyrektor, nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawe, ale podlaczanie karty tej klasy do HD2 do mini wiezy to troche jak jazda boliden formuly 1 po lesnej drozce :)

 

Mowiac prosciej sprzet ktory masz bedzie bardzo waskim gardlem dla mozliwosci tej karty. Moze lepiej kupic cos tanszego i wydac pieniazki na co innego? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W winampie nie wiem, bo nie używam. W foobarze wchodzisz w File -> Preferences -> Playback -> DSP Manager. Klikasz dwa razy na Resampler i w Configure selected zamiast 44100 wpisujesz 48000.

Cała ta procedura zadziała pozytywnie tylko w kartach Creative oprócz X-Fi. Czyli SB Live! i Audigy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AudigySE i Live24 wymagają ręcznego ustawienia częstotliwości próbkowania w Device Control. Do odtwarzania CD można ustawić 44.1kHz (najnowsze drivery) i będzie działać bez resamplingu.

 

Można też po prostu ustawić 24/96 i zapomnieć. Karta będzie robić resampling gorzej niż programowe wtyczki, ale i tak bardzo dobrze w porównaniu do np. Audigy 2 ZS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu, bo nie ma sensu zakladac drugiego.

Chce sobie kupic SB Live! 24bit i zauwazylem ze sa tak jakby 2 rozne wersje tej karty, jedna ma kondensatory przed op-ampami a druga nie...

http://www.allegro.pl/item259403519__sound...gwar_sklep.html

http://www.allegro.pl/item252956117_sound_...it_sb_0410.html

 

Pytanie brzmi ktora jest lepsza?

Wersja z kondami ma chyba identyczna sekcje analogowa jak X-Fi extreme audio, wiec podejzewam ze to ona bedzie lepsza. Problem w tym ze na allegro sa tylko te bez kondziolkow :P

Co o tym sadzicie, czekac na jakas uzywana z kondami, czy brac wersje bez kondow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AudigySE i Live24 wymagają ręcznego ustawienia częstotliwości próbkowania w Device Control. Do odtwarzania CD można ustawić 44.1kHz (najnowsze drivery) i będzie działać bez resamplingu.

Czy to normalne, że gdy w Device Control na Live 24 ustawić 44.1 to pojawia się szum na wyjściu? Mam na myśli dość dobrze słyszalne przez słuchawki syczenie. Nie rozumiem, dlaczego akurat w tym ustawieniu miałby wystepować taki efekt, czy może trafił mi się jakiś walnięty egzemplarz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że gdy w Device Control na Live 24 ustawić 44.1 to pojawia się szum na wyjściu? Mam na myśli dość dobrze słyszalne przez słuchawki syczenie.

Wg moich obserwacji 44.1 kHz nie działa na wejściu. Sprawdź, czy masz wyciszone wszystkie wejścia, tzn. line-in, mikrofon, aux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Popej, mam pytanie do Ciebie. Mierzyles moze swoja E-mu sygnal 16/44.1 resamplowany foobarem do 48 khz z Live24bit ustawionego na tryb 16/48?[kurcze, idiotycznie to brzmi, mam nadzieje ze rozumiesz o co mi chodzi?Pytam bo na twojej stronie widzialem jedynie pomiar w ustawieniu karty na 16/44.1 a tryb o ktory mi chodzi byl mierzony jedynie samym Livem - przez co wynik mogl byc mniej dokladny.

 

Innymi slowy - czy rzeczywiscie ustawienie karty w trybie 16/44 da IDENTYCZNY efekt jak uzycie resamplingu foobarowego 44,1 -> 48 i ustawienie karty na 16/48.

 

Acha, pytam bo niedawno sobie te karte kupilem i sie zastanawiam jak ja najlepiej ustawic ;)

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie mam takiego pomiaru. Robiłem pomiary z resamplingiem w pętli Live24->Live24 ale w tym wypadku pomiar jest limitowany przez tor nagrywający. Przy okazji spróbuję nadrobić ;-)

 

Wydaje mi się, że więcej możliwości wyciśniesz z resamplingiem. Ja bym dla wygody ustawił w driverach 24/96, bo to daje bardzo przyzwoity wynik dla wszystkich programów, które nie potrafią zrobić resamplingu. I do optymalnego odtwarzania muzyki w foobarze ustawiłbym resampling na 96kHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest poprawny. SB Live! 24 ma identyczny przetwornik i wyjście analogowe jak Audigy 2, dla którego Creative podaje SNR 106 lub 109dB. Te dodatkowe 2dB jakie mi wyszły, to może być normalny rozrzut parametrów sprzętu. Porównaj pomiary na www.ixbt.com:

http://www.ixbt.com/multimedia/creative-li...-out-2448.shtml

Albo mój pomiar Audigy 2 Value w tych samych warunkach:

http://www.anpo.republika.pl/sb0400/a2v-24-48-emu.htm

 

Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale te lepsze wyniki dotyczą wersji Live24 z nowszym chipsetem. Na mojej stronie masz zdjęcia obu wersji:

http://www.anpo.republika.pl/sb0410/index.html

 

To na górze to starsza wersja CA106-DAT zasilana 2.5V, środkowa na dole to nowsza wersja CA106-WATLF zasilana 1.8V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, czy ten pomiar jest aby na pewno prawidlowy? :blink:

Zakres dynamiki i stosunek sygnal/szum wyszedl Ci tutaj duzo lepszy niz deklaruje sam producent :rolleyes:

A jest tak dlatego że Creative celowo zaniżył podawane parametry tej karty ,poniżej masz cytat z IXBTcom

 

Wrzesień 2004. Wychodzą dwa low-end produkty, PCI-karta SoundBlaster Audigy2 Value i PCI-karta SoundBlaster Live! 24-bit. Audigy2 Value według informacji od producenta przedstawia nie zasługująca na szczególnej wzmianki modyfikację karty Audigy2 bez portu IEEE1394, a oto drugi produkt,z niepozorną na pierwszy rzut oka nazwą Live! 24-bit, można nazwać niespodziewanym i jak pokazały nasze pomiary, nawet sensacyjnym, przy nader skromnej cenie (z $35 za OEM-wersja), Karta ma DACe takie jak u topowego Audigy2/2ZS , i pomimo zaniżonych danych (w podawanych oficjalnie parametrach), wyróżniająca się dla swojej ceny i jakości dźwięku,co potwierdziło się w testach i odsłuchu, oprócz tego, po analogu wspiera 7.1, uczciwe 24 bit 96 kHz i programowy EAX3.0 w grach. to, bezwarunkowo, nowy lider w całokształcie cena/jakość/funkcjonalność

 

Cytat stąd

 

W trybach bardziej jakościowych czeka nas sensacja! karta przedstawia skalę dynamiczną wyższą niż 106 dBA lecz poziom szumu poniżej -107 dBA! porównajcie to z oficjalnymi parametrami w specyfikacji karty jest SNR = 100 dBA.

 

Zwróciliśmy się o oficjalne komentarze do kierownictwa centralnego europejskiego oddziału Creative. Oficjalne osoby zostały nieco zadziwione tą sytuacją,ale jak tłumaczą niskie oficjalne parametry karty tym, że były otrzymane i uśrednione w kilku przeciętnych komputerach.Od siebie dodamy, widocznie, uznawszy Live! 24-bit za kartę low-end, pomiary inżynierów z Creative wynikały z wykorzystania tanich komputerów z niezbyt dobrymi jakościowo zasilaczami i połączeniami wewnątrz obódów.

 

Instalując kartę w różnych komputerach i przeprowadzając nasze własne pomiary, potwierdzamy że w RMAA potrafią wychodzić zarówno nieco lepsze parametry, jak i o wiele gorsze.

 

Wkładając kartę w bardziej odległy slot PCI i pewnymi innymi próbami można zmniejszyć przeszkody na widmie w НЧ-области i otrzymać niewiele lepsze wyniki pomiarów

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...