Skocz do zawartości
LenY

Asus P5sd1

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

http://download.fujitsu-siemens.com/quicks...SearchFor=P5SD1

 

otoz tez chce zmienic bios'a na tej plycie sciagam tego biosa ze strony podanej wyzej, i jak juz sciagne i rozpakuje to archiwum tgo niestety nic w nim nie ma. a jak nagram na plyte jako obraz i chce juz zmienic biosa to pokazuje sie brak jakiegos tam pliku co zrobic?;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak to wyskakuje gdy uruchomie komputer i nie idzie dalej tylko chce plyte :

 

Boot Block Compatible Version Ver.002

EL-Flash starting Bios update...

 

BIOS ktory ma tutaj by wgrywany jest na tej stronie :

 

http://download.fujitsu-siemens.com/Downlo...FD-63F4A06FB814

 

 

Lecz caly problem tkwi w tym ze jak sciagne tego biosa i nagram go na plyte jako obraz to nic na niej nie ma! Po wlozeniu jej do komputera odczytuje ja i jest napisane ze na plycie brakuje pliku P5SD1FMF.ROM.

 

Z gory dziekuje za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty w ogole robisz? Nie mogles tego wszystkiego napisac juz w pierwszym poscie? Trzeba z Ciebie wyduszac na sile informacje?

Wlacza sie bootblock i chce zapewne oryginalna plyte ze sterownikami na ktorej jest plik P5SD1FMF.ROM. Na plycie ktora pobrales oczywiscie tego pliku nie ma. Masz ustawic w biosie bootowanie na cd i uruchomic z tego plyty komputer, a nie wlaczac Ez-Flash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij sobie to iso, uzyj isobusera, wypakuj plik ima z iso, nastepnie plik img otworz i wypakuj z niego plik rom, zmien mu nazwe na P5SD1FMF.ROM, nagraj na plyte i uruchom z niej komputer, wtedy sie wgra samo. Na przyszlosc pisz wszystko w pierwszym poscie (ze bios jest zepsuty i wlacza sie tylko bootblock + komunikat). Trzeba bylo tylu postow zeby w koncu wymusic na Tobie podanie podstawowych informacji.

Edytowane przez Kolobos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnalem uzylem isobustera i nie wypakowalem pliku ima z iso. dlaczego? poniewaz w tym iso ktore sciagam nic nie ma ;/ w tym jest caly problem. moze sciagnij tez to iso i sprobuj u siebie ale u mnie na kompie nic nie ma jak rozpakuje to iso to jest pusty folder! ;/ sprawdzalem tez u brata na kompie i tez ma pusty folder ;/ pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego pliku sie nie rozpakowuje, plyta jest bootowalna i trzeba najpierw wypakowac z niej obraz bootowalnej dyskietki.

Otwierasz plik iso (FSC_BIOSUPDATE....ISO) w programie IsoBuster, klikasz na Bootable CD, nastepnie prawym przyciskiem myszy na na Arnes Boot Record.img i Extract.

Wypakowany plik Arnes Boot Record.img otwierasz np. w WinImage i wypakowujesz z niego plik rom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagralem tamten plik ktory wrzuciles na rapida na plytke wlozylem do kompa i wszystko ok zrobilo sie automatycznie, komp sie zresetowal i teraz wyskakuje to samo :

 

Boot Block Compatible Version Ver.003(wtedy byla 002)

EL-Flash starting Bios update...

 

Czyli prosi mnie o nastepna wersje biosa ale nigdzie go nie ma.

Co teraz?

Edytowane przez LenY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prosi Cie o nastepna tylko masz cos uszkodzone i mimo wgrania biosu dalej jest z nim problem.

Idz do serwisu lub kup na allegro usluge programowania biosu i wgraj bios programatorem (albo tez wgraj na innej plycie o ile masz jakas z taka sama podstawka). Jezeli to nie pomoze to zapewne masz cos uszkodzone co powoduje zepsucie biosu (np. wadliwy ram, karte graficzna, podkrecony procesor itp).

Edytowane przez Kolobos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek jest nowy nie podkrecany. hmmm coz jutro musze isc do serwisu i zapytac czy da rade wymienic karte graficzna bo wydaje mi sie ze to wlasnie przez nia jest caly ten problem. dzieki za pomoc

 

Witam, wiem że to stary temat, ale mam dokładnie ten sam problem, powymieniałem już wszystko na tej płycie i dalej to samo, ciekawi mnie czy Tobie po wymianie karty coś poszło dalej.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...