Skocz do zawartości
DarkMind

Nowy Procesor, Płyta Główna, Grafika I Pamięć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od kilku conajmniej dni, przegladam to (i pare innych) forum, poniewaz szukam wiadomosci na temat nowego sprzetu.

Chcialbym zmodernizowac troszeczke moj komputer, a nawet bardziej niz troche.

Dowiedzialem sie wielku ciekawych rzeczy, ale przyznam ze jestem troszke w plecy z wiedza o najnowszym sprzecie.

Dlatego tez, prosilbym o pomoc uzytkownikow forum w doborze dobrego sprzetu.

 

W tej chwili posiadam:

Procesor: Athlon 2200 Xp

Płyta: Msi KT4V

Grafika: Gainward GF 6600GT GS na AGP

Pamiec: Kingston 2x512 Cl 2.5

 

Ostatni raz sprzet w kompie zmienialem ok 4 lata temu, wiec dosc dawno.

Mysle ze przyszla pora na troszke nowsze rozwiazania technologiczne.

 

Przegladajac forum (a jest co czytac) mam kilku swoich faworytow, jednak osoby dluzej siedzace na forum, stali bywalcy itp, napewno beda lepiej wiedziec czy konkretny sprzet jest dobry, jakie ma mankamenty, czy mozna dobrze laczyc to z czyms innym i o taka wlasnie pomoc uprzejmie prosze.

 

Przyznam ze zawsze bylem zwolennikiem AMD, ale doszedlem do wniosku ze Intel bedzie lepszy, chociaz byc moze sie myle?

 

jesli chodzi o sprzet ktory wybralem:

 

Plyta glowna: ASUS P5K Deluxe/WIFI-AP - jest bardzo (jak dla mnie) droga, ale wiem ze to podstawa stabilnej pracy na kompie.

Rzadko modyfikuje sprzet w kompie, a wiem ze ta plyta jest na najnowszymn chipsecie i bedzie obslugiwala nowe procesory intela.

Wiec za jakis czas moglbym wymienic np sam procesor na lepszy, szybszy. A czesto zmian w sprzecie wprowadzac nie zamierzam.

 

Bardzo mi zalezy na stabilnej pracy i byc moze dziwnie to zabrzmi ale na dobrych portach USB.

Chodzi mi konkretnie o to, ze mam neostrade i czesto mi rozlacza internet, mysle ze to wlasnie wina USB na plycie, poniewaz wystarczy ze z przodu podepne Bluetooth lub Pendriv'a to po paru chwilach rozlaczy mi internet, jak by brakowalo mocy w portach USB. CO przyznam jest dosc denerwujace (nawet bardzo), zwlaszcza ze zaczalem sie zastanawiac nad wypieciem z USB nawet drukarki zeby miec spokoj z netem.

Wybor padl na Asusa bo uwazam ze to dobra i solidna firma i chyba zawsze chcialem miec plyte wlasnie tej firmy, mam do niej zaufanie jesli chodzi o plyty glowne.

Chociaz byc moze doradzicie mi inny wybor. Wiem ze na forum poleca sie tez plyty Foxconn i Abita, ale przyznam ze najbardziej interesuje mnie Asus.

Wiem ze powinienem zwracac uwage na kondensatory (solid-state ???) ze sa jakies nowsze, lepiej mocowane, lepsze do o/c, cos gdzies czytalem ale nie wiem co i gdzie;)

Jesli chodzi o PCI - mam karte dzwiekowa i pewnie kupilbymprzejsciowke ata/sata poniewaz mam dwa dyski ata ktorych pozbywac sie nie chce, wiec dwa PCI to minimum.

Prawdopodobnie nie ebde sie bawil w SLI, z reszta czytalem (chociaz wydalo mi sie to dziwne) ze nie poprawia to niczego w grach w stosunku do jednej dobrej karty graficznej.

 

Procesor: Intel Core2 Duo E6750 - slyszalem o nim wiele dobrych opinii, zastanawia mnie jednak dlaczego w sklepach internetowych, czesto spotykam sie z tym ze procesory: Intel Core 2 Duo E6400, Intel Core 2 Duo E6300, Intel Core 2 Duo E6600 sa drozsze od tego procesora? tymbardziej ze maja nizsze taktowanie i mniej pamieci L2 (pomijajac E6600)

Moze wiec nie jest to tak dobry wybor?

Nie jestem fanem o/c ale tez gdy bede mial procesor z potencjalem z pewnoscia z niego skorzystam i troszke podkrece.

 

Karta Graficzna: GF 8600GT (a moze lepiej GTS?) najchetniej firmy Gainward, mysle ze to dobra firma jesli chodzi o grafike, z karty ktora mam teraz jestem bardzo zadowolony. nie planuje tez o/c karty graficznej a oni maja chyba fabryczne o/c, chyba ze to chodzi o jakies konkretne modele.

 

Pamiec RAM - tutaj przyznam mam najmniejsze rozeznanie, najbardziej sklaniam sie ku pamieci firmy: OCZ najchetniej 2x1GB koszt pamieci planowalbym max do 250zl.

 

Jesli chodzi o prace na komputerze:

nie gram duzo, ale czasem sie zdarzy (to czasem to pewnie raz na 2-3miesiace)

bawie sie troszke photoshopem - obrobka zdjec.

ogladanie filmow, office, sluchanie muzyki.

 

Wiem ze bylo sporo podobnych tematow i zapewniam ze je czytalem i w domu i w pracy ;)

mimo wszystko prosilbym o pomoc w wyborze sprzetu i ewentualne uwagi do tego co sam wybralem.

Jesli chodzi o plyte glowna i procesor o ich koszty, sa to gorne granice cenowe na jakie moge sobie pozwolic.

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta: Foxconn P35A wystarczy :)

 

Procek 2160@OC, po OC dorównuje droższym prockom więc nie ma sensu przepłacać

 

Grafika 8800GT premiera 29 Października

 

Ram 2x1GB np Goodram, Kingston, Twinmos

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta: Foxconn P35A wystarczy :)

 

Procek 2160@OC, po OC dorównuje droższym prockom więc nie ma sensu przepłacać

 

Grafika 8800GT premiera 29 Października

 

Ram 2x1GB np Goodram, Kingston, Twinmos

Witam.

Dziekuje za szybka odpowiedz.

Chcialbym prosic, o ewentualnie konkretne powody dla ktorych powinienem wybac cos innego, np ze faktycznie inne plyta lepsza, lub procesor lepiej sie kreci i konkretne modele, zwlaszcza jesli chodzi o pamieci.

 

Przyznam ze nie jestem przekonany do tych pamieci ktore wymieniles, chociaz wiem ze nawet w tych "mniej markowych" moga byc dobre pamieci. Chetniej bym kupil pamieci OCZ, Patriot itp.

 

Widze ze polecamy to co sami mamy:)

Foxconn wydaje sie ciekawa plyta, ale malo popularna, zwlaszcza w sklepach w ktorych sie zaopatruje.

Zdecydowanie tanszy od Asusa, chociaz nie jestem do niego przekonany, aczkolwiek w tescie ktory czytalem wypadl calkiem dobrze.

 

Procesor widze zaproponowales zupelnie nizszy niz ten ktory wybralem, ma sporo nizsze fsb. ale czy ten ktory ja wybralem nie podkreci sie lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę główną polecam MSI P35 Neo2-FR/FIR lub Foxconna P35A. Są to bardzo dobre płyty. Co do procka to można na nim sporo zaoszczędzić, kupując właśnie E2160 i ładnie go kręcąc. Co do ramów OCZ ujdą, ja polecam z trochę droższych a-data extreme np.

 

E6750 po OC będzie lepszy niż E2160 po OC, ale zastanów się, czy potrzeba Ci będzie takiej mocy. Jeśli używasz komputera w celach domowych, to E2160 + OC spokojnie Ci starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę główną polecam MSI P35 Neo2-FR/FIR lub Foxconna P35A. Są to bardzo dobre płyty. Co do procka to można na nim sporo zaoszczędzić, kupując właśnie E2160 i ładnie go kręcąc. Co do ramów OCZ ujdą, ja polecam z trochę droższych a-data extreme np.

 

E6750 po OC będzie lepszy niż E2160 po OC, ale zastanów się, czy potrzeba Ci będzie takiej mocy. Jeśli używasz komputera w celach domowych, to E2160 + OC spokojnie Ci starczy.

jesli chodzi o procesor, chcialbym miec zapas mocy, gdyz jak pisalem, szybko nie bede zmienial sprzetu.

chyba ze teraz wzialbym lepsza plyte a procek slabszy i procek z czasem zmienil.

 

jesli chodzi o pamieci bardzo bym prosil o konkretne modele, A-date znam dzieki pendrive'om, gdyz wlasnie takowego posiadam i ejstem zadowolony - bardzo szybki.

jesli chodzi o a-data znalazlem: A-Data DDR2 2048MB (2x1024) PC6400 800MHz Extreme Edition

czy takie bylyby dobre?

 

jak narazie polecacie mi inne plyty niz Asusy, z jakis konkretnych powodow? :)

moze lepszy bedzie troszke tanszy Asus, bez Deluxe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procka to teraz możesz kupić E2160 + OC, a za jakiś czas sobie kupisz Penryna :).

napewno jesli teraz kupie procka, nie zmienie go szybciej niz za dwa lata.

wiec dobrze by bylo zeby procesor mial zapas mocy.

a co z E4300?

a co z tymi prockami ktore niby slabsze a sa drozsze od E6750?

 

i nadal prosilbym uzytkownikow o wypowiedzi natemat pamieci plyt i grafiki, zeby wiadomosci i informacje bardziej mi sie wyklarowaly.

 

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E4300 = E2160 , różnica w cache, czyli mocno nieznaczna ...

tak to juz wyczytalem, a co w takim razie z E6300? podobno sie ladnie kreci, albo wlasnie z E6750 i dlatego sa takie roznice cenowe, procki teoretycznie slabsze sa drozsze od E6750?

 

mysle o tym E2160, ale jak napisalem, nastepna jakakolwiek zmiana conajmniej za dwa lata, wiesz chcialbym przyszlosciowa plytke i procka z zapasem mocy, na poczaktu napewno bedzie boxowy wentyl, po miesiacu lub dwoch, jakis juz lepszy do oc.

Mobo Foxconn nie ma mostka ICH-9R, a nie mialbym nci przeciw temu zeby mial.

 

podoba mi sie opcja z wi-fi w "moim" Asusie, narazie bym nie uzywal, ale z czasem prawdopodobnie tak, wiem ze jest mocno drogi, ale czy to nie bylby dobry zakup na pare latek?

 

Pasuje pod nowe intelowskie procki

ma wi-fi, z minusow testow jakie czytalem o tej plycie, to kiepskie rozmieszczenie podzespolow na niej i cena.

moze wiec jednak lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ta plytke? chetnie bym popolemizowal z kims na ten temat:)

Wczesniej oszczedzalem na plytach glownych i wiem ze to powazny blad ktory z reszta odczuwam do dzis, chociaz kompik dziala mi w miare stabilnie ;)

 

i nadal sprawa otwarta jesli chodzi o pamieci i grafe

prosilbym o podanie paru konkretnych modeli najlepiej z uzasadnieniem.

 

mam nadzieje ze nie jestem specjalnie meczacy :)

zapewniam ze forum czytalem uwaznie przez wiele dni i jako takie zdanie mam wyrobione.

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to pierwszy moj post :)

 

Co do Twojego dylematu to:

Jesli jestes zdecydowany na plyte Asusa P5K (ktora w moim odczuciu jest bardzo dobrym wyobrem), to wez zamiast wersji Deluxe, wersje P5K-E WiFi AP. Te dwie plyty niewiele sie roznia od siebie, a wersja P5K-E jest znacznie tansza (ok 500zl). Podobno nawet bez problemu mozna wgrac bios od wersji deluxe.

 

Jesli chodzi o procesor, to wersja najtansza to E21X0, posrednia E4X00 i najlepsza E6X50. Tylko od Twoich funduszy i zapotrzebowania na moc, zalezy ktory z nich wybierzesz. Pierwsze dwa mozna raczej bez problemu przetaktowac na 3GHz, zas E6750 mozna dociagnac na 3,8GHz.

 

Skoro nie zalezy Ci az tak bardzo na grach, a chcesz miec przyszlosciowy procek to mozesz tez zdecydowac sie na Q6600 Rev.G0. Mysle, ze doplata ok. 250zl (w stosunku do E6750) jest oplacalna. Tymbardziej, ze Rev. G0 na lepszym chlodzeniu (Scythe Infinity/Mugen) ten procek kreci sie tez bardzo dobrze (3,6Ghz jest realnie osiagalne).

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to pierwszy moj post :)

 

Co do Twojego dylematu to:

Jesli jestes zdecydowany na plyte Asusa P5K (ktora w moim odczuciu jest bardzo dobrym wyobrem), to wez zamiast wersji Deluxe, wersje P5K-E WiFi AP. Te dwie plyty niewiele sie roznia od siebie, a wersja P5K-E jest znacznie tansza (ok 500zl). Podobno nawet bez problemu mozna wgrac bios od wersji deluxe.

 

Jesli chodzi o procesor, to wersja najtansza to E21X0, posrednia E4X00 i najlepsza E6X50. Tylko od Twoich funduszy i zapotrzebowania na moc, zalezy ktory z nich wybierzesz. Pierwsze dwa mozna raczej bez problemu przetaktowac na 3GHz, zas E6750 mozna dociagnac na 3,8GHz.

 

Skoro nie zalezy Ci az tak bardzo na grach, a chcesz miec przyszlosciowy procek to mozesz tez zdecydowac sie na Q6600 Rev.G0. Mysle, ze doplata ok. 250zl (w stosunku do E6750) jest oplacalna. Tymbardziej, ze Rev. G0 na lepszym chlodzeniu (Scythe Infinity/Mugen) ten procek kreci sie tez bardzo dobrze (3,6Ghz jest realnie osiagalne).

 

Pozdrawiam!

Witam.

W koncu post ktory naprawde mi sie podoba:)

Nie to zebym niedocenial poprzednich, bo jestem wdzieczny za wszystkie uwagi, ale Twoj post podoba mi sie dlatego ze pierwszy ktory nie neguje calkiem mojego wyboru :D

 

Nadal mam najmniej info na temat pamieci (A-Data DDR2 2048MB (2x1024) PC6400 800MHz Extreme Edition? a moze jakies OCZ Platinium?) i grafiki (najchetniej Gainwarda), z pewnoscia GF 8600, 8800 zdecydowanie za droga jak na dzien dzisiejszy dla mnie.

 

Obawiam sie ze Core Quad jednak bedzie za drogi, mysle ze koszt E6750 to max tego ile moge wydac, chociaz to sie jeszcze wyklaruje, zakup bede robil pod koniec listopada.

 

Jaka jest konkretnie roznica miedzy tymi dwiema plytami?

bo na szybko znalazlem tylko taka ze wersja P5K-E WiFi AP nie ma dwoch wyjsc lan tak jak deluxe?

czy jakosciowo bardzo odbiega od Deluxe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mogą ci sie podobać takie posty ale prawda jest taka, że skoro budżet nie największy to nie ma co przepłacać.

 

Spójrz na mój sig to config za 1800zł polecam :wink:

witam, oczywiscie na temat wczesniejszego postu to byl maly zarcik, bo biore wszystkie informacje od Was biore pod uwage.

 

Nadal bardziej jestem nastawiony na plyte glowna Asusa - czy jedynym powodem dla ktorej doradzacie Foxcona lub MSI jest cena? bo jesli tak to zdecydowanie wolalbym Asusa i ewentualnie zaoszczedzic na procku.

 

Wydaje mi sie ze plytka glowna to podstawa, predzej zmienie procesor niz plyte.

Ale rowniez, nie kupuje teraz sprzetu zeby od razu go zmieniac, chcialbym zeby jak pisalem wczesniej mial zapas mocy.

Tak wiec kwestia plyty i procka i reszty nadal otwarta.

 

Wszystkie propozycje biore pod uwage i o ile to mozliwe czytam testy i recenzje podzespolow ktore polecacie.

 

Czytam o tym: P5K-E/WIFI-AP wiecej i przyznam ze mi sie podoba. z tego co widze poza lanem roznia sie chyba tylko chlodzeniem? bo reszta identyczna, a faktycznie skoro tym to nie bede sie juz zastanawial nad Deluxe tylko wezme ta plyte wiec dzieki za rade (nie wiem czemu wczesniej nie bralem jej pod uwage:/) - chyba ze napiszecie mi ze to totalny zlom i po tygodniu pada:D, jesli nie, to mysle ze zdecydowalbym sie na ta plyte.

 

W takim razie prosilbym o rade odnosnie pamieci i grafiki, napewno nie GF8800 bo za drogi przynajmniej narazie, wole 8600, chyba nie bedzie odbiegal mocno od mojego 6600GT GS na AGP? a pewnie i tak bedzie lepszy.

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rowniez, nie kupuje teraz sprzetu zeby od razu go zmieniac, chcialbym zeby jak pisalem wczesniej mial zapas mocy.

Tak wiec kwestia plyty i procka i reszty nadal otwarta.

Ale się uparłeś wszyscy polecaja ci foxconna/msi + E2100 a ty twardo stoisz na swoim .

Nie przekonanych nie przekonasz :)

Wejdź na egielda.com.pl obejrzyj testy serii e2100 i kup co polecają forumowicze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się uparłeś wszyscy polecaja ci foxconna/msi + E2100 a ty twardo stoisz na swoim .

Nie przekonanych nie przekonasz :)

Wejdź na egielda.com.pl obejrzyj testy serii e2100 i kup co polecają forumowicze

wlasnie edytowalem swoj post:)

czytam egielde namietnie od paru dni :)

 

jak napisalem wyzej spodobal mi sie: P5K-E/WIFI-AP

jesli chodzi o procka to nadal sie zastanawiam, ale prosilbym o rade odnosnie pamieci, bo z tymi mam najwiekszy problem i grafiki.

 

wiem ze sie uparlem na asusa, mysle ze tu chodzi o firme, zawsze chcialem miec ich plytke, pozatym czytalem sporo o tych plytach i wydaje mi sie ze sa dobre:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5K-E w obecnej cenie też nie będzie zły ;)

Witam ponownie, na chwile obecna wyklarowal mi sie taki zestaw:

 

Gainward GeForce 8600 GT Golden Sample 256MB DDR3 PCI-E BOX, fabrycznie podkrecona, wiem ze z tych kart Galaxy jest chyba podkrecona najbardziej, ale wieksze zaufanie mam do Gainwarda

 

Asus P5K-E WiFi-AP - tansza wersja Deluxe, chociaz nadal nikt nie napisal czym sie faktycznie roznia, bo moze nie mam racji znajdujac samemu te roznie.

 

Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz BOX lub E2160 - kwestia gotowki, chyba ze miedzy E6750 a E2160 jest cos lepszego, tanszego od tego pierwszego ale dobrego wydajnosciowo?

 

Pamiec - nadal nikt nic o tym nie napisal a z tym mam najwiekszy problem moje typy to:

 

A-Data DDR2 2048MB (2x1024) PC6400 800MHz Extreme Edition - z tymze wiem ze te pamieci z 800MHz+ sa lepsze, ale takich w zadnym sklepie nie widzialem, czy bez plusa tez sa dobre?

 

lub

 

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 OCZ2P800R22GK

 

lub ewentualnie

 

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Titanium EPP CL4 OCZ2T8002GK

 

ktore z tych pamieci byscie polecili i dlaczego?

jesli inne to rowniez dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainwardowi mówimy nie...

Palit 8600GT Sonic+ za 380zł

Mobo ok.

Proc - na E6750 masz wyższą wydajność na starcie, PE przydałoby się podgonić. Aczkolwiek jak nie bawisz się w SPI, bardziej moco-żerne aplikacje to PE imo styknie.

Ram to imo Corsair XMS2 Cl4 675MHz za 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainwardowi mówimy nie...

dlaczego?

wydaje mi sie ze to dobra firma.

do Palita nie mam kompletnie zaufania, dla mnie to firma bylejaka, nie urazajac nikogo kto uzywa oczywiscie.

przyznam ze wole bardziej "markowe"

ale byc moze nie mam racji.

 

PE, SPI - pojecia nie mam co to za skroty ;)

 

Corsair? chetnie bym jeszcze poczytal kolejne opinie na temat pamieci bo na ich temat najmniej osob sie tu wypowiada, a chcialbym miec jakies porownanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli patrzysz na "metki" to gratuluje ;) Kup Gainshita, najlepiej dwie i daj w sli bedzie gainslishit :D

do tej pory w tym temacie byly aktywne osoby, ktore mialy cos ciekawego do napisania, ktorych wiadomosci pomagaly mi w wyborze sprzetu nawet jesli nie do konca sie z nim zgadzalem.

dzieki ich wypowiedziom, zaczalem brac pod uwage inna, tansza plyte glowna, chociaz tej samej firmy, inny procesor, tanszy, chyba ze bede mial wiecej gotowki.

kazda z osob ktora tu sie udzielala pomogla mi w jakis sposob.

 

powiedz mi moj drogi co twoj przesmiewczy post wniosl do tego tematu?

pozatym ze nabiles sobie kolejnego poscika?

 

wysmiewasz sie z kart firmy Gainward, ale nawet nie raczyles odpowiedziec na moje pytanie "dlaczego?" te karty sa gorsze lub nie powinienem brac ich pod uwage.

 

wiec moze daruj sobie posty ktore kompletnie nic nie wnosza do dyskusji, bo zapewniam ze zabawne dla mnie one nie sa zupelnie.

 

nic nie stoi na przeszkodzie bym zmienil zdanie, jesli ktos poda mi konkretne argumenty w ktorych jasno bedzie ukazane ze karty te wlasnie sa kiepskie z jakichs powodow, lub gorsze od ich odpowiednikow innych firm.

 

czytalem testy kart gainwarda i nie znalazlem w nich nic negatywnego, poza tym ze na plus jest fabryczne o/c poniewaz nie interesuje mnie o/c karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkMind zamierzam kupic podobne podzespoły jak ty i biorę Palita ostatnio bardzo znana firma wśród kart graficznych i wszędzie jest polecana.Teraz powoli sie zaciera to że sprzęt jest ze znanej firmy.Kiedyś pamięci to tylko dobre były Kingstony, tak każdy uważał a teraz wiele firm dorównuje im a nawet przewyższa w Cenie do Jakości.Wiec myślę że Palit dobra firma i co najważniejsze ceny ma na poziomie:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dlaczego?" te karty sa gorsze lub nie powinienem brac ich pod uwage.

otóż dlatego że wyrzucasz troche mamony w błoto. Wydajność nie bedzie wieksza od Palita 8600gt sonic, a cena wyzsza. Palit sonic ma na starcie identyczne takty jak gainward. Jest to karta bardzo chwalona na tym forum jak i w wielu testach. Dla ciebie firma Palit jest "bylejaka" - ARGUMENT? ja już swój dałem :D - CENA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Palit:

Nisk cena, wysoka wydajność na starcie, lepsze pamięci jak się nie mylę, brak zbędnych dodatków podnoszących cenę, pewniejsza gwarancja (nie wiem jak to teraz z Gainwardem....)... a co najważniejsze - Palit jest właścicielem marki Gainward (tj. go wykupił).

 

Wystarczy trochę poczytać, poszukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż dlatego że wyrzucasz troche mamony w błoto. Wydajność nie bedzie wieksza od Palita 8600gt sonic, a cena wyzsza. Palit sonic ma na starcie identyczne takty jak gainward. Jest to karta bardzo chwalona na tym forum jak i w wielu testach. Dla ciebie firma Palit jest "bylejaka" - ARGUMENT? ja już swój dałem :D - CENA.

jestem rozsadnym czlowiekiem ktory wszystko bierze pod uwage.

wystarczylo tak napisac od razu ;)

czyli Palit = Gainward, tyle ze tanszy, bo sie nie nazywa Gainward, dobrze zrozumialem?

 

'DarkMind zamierzam kupic podobne podzespoły jak ty i biorę Palita ostatnio bardzo znana firma wśród kart graficznych i wszędzie jest polecana.Teraz powoli sie zaciera to że sprzęt jest ze znanej firmy.Kiedyś pamięci to tylko dobre były Kingstony, tak każdy uważał a teraz wiele firm dorównuje im a nawet przewyższa w Cenie do Jakości.Wiec myślę że Palit dobra firma i co najważniejsze ceny ma na poziomie:p

a jaki wybrales procek i plyte glowna?;)

 

 

zgadzam sie z tym.

jak ja kupowalem swojego XP'a to faktycznie Kingston to bylo cos ;)

teraz mysle ze juz mniejsze cos bo i inne firmy sa dobre lub nawet lepsze i nie mam zamiaru sie przy tym upierac, nie mam rowniez klapek na oczach.

 

wiem juz ze na procesor plyte i grafike bede mial ok 1550zl.

 

wiec jak pisalem:

 

Asus P5K-E WiFi-AP

Intel Core 2 Duo E6750

 

Palit Sonic i Gainward maja to samo taktowanie, jednak z tego co widze chociazby na Agito, roznica w cenie wynosi 100zl, wiec jest dosc odczuwalna,

czy Palit jakosciowo jest podobny Gainwardowi?

nie chcialbym zeby mi sie karta szybko posypala.

moj Gainward chodzi juz chyba ze 3 lata i nie mam z nim problemow i uwazam ze to swietna karta.

 

prosilbym rowniez o wypowiedzi na temat pamieci moge na nie wydac ok 250zl.

zakupow bede dokonywal prawdopodobnie za na poczatku listopada.

 

 

Czemu Palit:

Nisk cena, wysoka wydajność na starcie, lepsze pamięci jak się nie mylę, brak zbędnych dodatków podnoszących cenę, pewniejsza gwarancja (nie wiem jak to teraz z Gainwardem....)... a co najważniejsze - Palit jest właścicielem marki Gainward (tj. go wykupił).

 

Wystarczy trochę poczytać, poszukać...

szukam i czytam.

od ponad tygodnia, przegladam to forum, czuytam rozne testy i recenzje.

niestety nie zawsze mam na to czas, w domu lub w pracy.

 

totalnie mnie zaskoczyles tym ze Palit wykupil Gainwarda, czuje sie coraz bardziej przekonany do Palita, zwlaszcza jesli wydajnosciowo jest to to samo.

jednak nie obraze sie za inne propozycje kart i w tej chwili zalezy mi na propozycjach na temat pamieci bo w tym temacie mam najmniej wiadomosci i oczywiscie czy calosciowo to co wybralem bedzie sie trzymalo kupy.

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy stykną 667. Ja kupuje na dniach kingstony 4x1gb 667 :). Najlepiej na Elpidach. A-data extreme b.dobre jednak nie wiem czy nie na wyrost ;), chyba wolałbym 3gb kingstonow za te 250zł niz 2gb "szybszych" innych.

chyba wole dwie kosci zeby sobie popracowaly w Dual Chanel, mysle ze te A-daty bylyby dobre dla procesorka tego ktory wybralem i dla plytki?

 

jak pisalem, ostatnio modyfikowalem kompa 4 lata temu wiec, nastepna modyfikacja pewnie za 3-4lata wiec jednak chcialbym mocniejsze pamieci.

 

tylko sie zastanawiam czy A-data czy jednak Ocz? wiem ze ta druga firma tez jest bdb.

ewentualnie jesli przechodzilbym na Viste to dokupilbym kolejne 2gb tej samej firmy jesli 2gb same by nie pociagnely.

 

Mam kilka konkretnych pytaN:

 

1. dlaczego, teoretycznie slabszy procesor Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz BOX jest o ponad 100zl drozszy od teoretycznie mocniejszego: Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz BOX dlaczego tak jest? a moze E6750 wcale nie jest lepszy od E6600?

E6750 ma wyzsze taktowanie i wyzsza szyne a jednak jest tanszy? czemu tak?

 

2. Jak z tymi pamieciami?

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 OCZ2P800R22GK

czy

A-Data DDR2 2048MB (2x1024) PC6400 800MHz Extreme Edition

powoli sklaniam sie czu Ocz, ale bardzo prosze o opinie

 

3. nie mam dyskow SATA tylko ATA, planuje wiec kupic przejsciowke, mam dwa dyski i dwa napedy optyczne, napedy podepne pod plyte glowna a do dyskow zamierzam kupic:

 

KONTROLER PCI TO SATA / ATA133 3x SATA 1x ATA

lub:

PRZEJŚCIÓWKA GIGABYTE SATA->IDE

ktory z tych dwoch byscie mi polecili? cena w tym przypadku nie jest wyznacznikiem, nie tym sie kieruje tylko uzytecznoscia wygoda uzytkowania i jakoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chodzi o cenę procka E6600 a E6750 to niby niczym sie nie róznią a jednak mnożnik w E6750 jest 8x a w E6600 9x.Nie wiem czy tylko to składa sie na tą droższą cenę.Co chodzi o pamięci to ja bym na twoim miejscu brał OCZ ostatnio bardzo chwalone ale spokojnie możesz wziąśc inne pamiątki z taktowaniem 667 bo jeśli nie podręcasz to spoko starczą:P

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...