Skocz do zawartości
DarkMind

Nowy Procesor, Płyta Główna, Grafika I Pamięć

Rekomendowane odpowiedzi

Co chodzi o cenę procka E6600 a E6750 to niby niczym sie nie róznią a jednak mnożnik w E6750 jest 8x a w E6600 9x.Nie wiem czy tylko to składa sie na tą droższą cenę.Co chodzi o pamięci to ja bym na twoim miejscu brał OCZ ostatnio bardzo chwalone ale spokojnie możesz wziąśc inne pamiątki z taktowaniem 667 bo jeśli nie podręcasz to spoko starczą:P

 

Pozdro

po zadaniu pytania doczytalem wlasnie z to glownie chodzi o mnoznik, ale mam nadzieje ze pomimo tego iz tanszy to jednak jest to dobry i mocny procesor?;)

 

pewnie wiec wezme Ocz Platinum Rev 2 a moze Special Ops?

mysle ze jednak wzialbym 800MHz zeby mialy zapas mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie zuważysz w grach i w aplikacjiach róznicy miedzy taktowaniem 800 Mhz a 667 i bierz Platinum Rev 2.A procek jest identyczny niczym nie jest gorszy niż ten E6600 bo mnożnik 9x to jesli ludzie podkręcają mocno, to się on bardzo przydaje.A na fabrycznych ustawieniach jak mozna wywnioskować E6750 lepszy jest niż E6600.Więc spokojnie możesz brac E6750 ;p To jest tak samo jak E6550 a E6750 różnią sie mnożnikiem E6550 ma 7x i taktowaniem około 300Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie zuważysz w grach i w aplikacjiach róznicy miedzy taktowaniem 800 Mhz a 667 i bierz Platinum Rev 2.A procek jest identyczny niczym nie jest gorszy niż ten E6600 bo mnożnik 9x to jesli ludzie podkręcają mocno, to się on bardzo przydaje.A na fabrycznych ustawieniach jak mozna wywnioskować E6750 lepszy jest niż E6600.Więc spokojnie możesz brac E6750 ;p To jest tak samo jak E6550 a E6750 różnią sie mnożnikiem E6550 ma 7x i taktowaniem około 300Mhz.

ale do gier e2160 mu wystarczy ale 8600gt nie zabardzo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

jesli chodzi o moja czestotliwosc grania to ostatni raz gralem hmm.... rok temu? :D bo nie licze Mahjonga pol roku temu :lol:

 

a czy ktos umialby/moglby porownac tego Palita ktorego mi doradzono 8600 z moja karta ktora mam teraz?

Gainward 6600GT GS na AGP

moglby ktos podac jakies porownanie jakosci? w stylu ze moj Gainward ma sie do Palita jak cos tam do czegos:p

 

jesli Palit jest lepszy od mojego obecnego Gainwarda, a byc powinien to mi to wystarczy.

z reszta grafe moge za np rok zmienic jak mnie najdzie na granie ( a watpie, bo nie mam zbyt czasu na to)

wiec wole jednak teraz mocniejszy procek.

 

jesli chodzi o pamiec, rozumiem ze lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> OCZ Platinum rev.2 niz A-data?

jednak roznica miedzy 800MHz a 667MHz jest niewielka z tego co widzialem, a na domiar zlego 667MHz nie ma w sklepie w ktorym zamierzalem kupic pamieci, jest tylko 800MHz :P

 

a moze jakies inne niz te OCZ?

moze np:

 

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 OCZ2P800R22GK - te ktore wybralem.

 

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK - a moze takie?

 

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ SpecialOps CL5 OCZ2SOE8002GK - a moze te?

 

ogolnie chce wydac ok 250zl, na pamieci plus minus pare zloty.

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kup jakas uzywke za 100zł lub najtansze ati2600

 

;)

moglbym, gdyby mi tak szalenie zalezalo na cieciu kosztow.

ale czasem pewnie dam pograc dziewczynie w simsow, a sam lubie np ghost recon, wiec na nowym sprzecie moze czasem zagram, mysle wiec ze 8600 to dobry wybor, zwlaszcza ze w porownaniu z moja poprzednia karta za ktora dalem 1200zl to jednak spora roznica cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Szukam tanie ramy pod Gigabyte GA-P31-S3L i zastanawialem sie nad KingMax DDR2 1GB 800 w prolinie kosztuja 85,-. Sa jakies z nimi problemy na tej płycie?

Mógłby mi ktos odpowiedzieć, chciałbym juz je jutro rano kupić.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpisac to i mi by ktos mogl na temat "moich" pamieci w moim temacie:P

 

bo nie wiem ktore najlepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> do Asusa

mam do wyboru:

 

Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK

Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL5.0 EP ELK

Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL5.0 HS

lub

A-Data DDR2 2048MB (2x1024) PC6400 800MHz Extreme Edition

lub

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 OCZ2P800R22GK

 

ktore polecacie?

nieobraze sie jak polecicie ktoregos Patriote, bo sa w tym samym sklepie w ktorym kupowalbym reszte sprzetu, a A-data ani Ocz nie maja.

ale chcialbym jakas argumentacje itp:)

 

i nadal aktualne pytanie odnosnie:

 

 

KONTROLER PCI TO SATA / ATA133 3x SATA 1x ATA

czy:

PRZEJŚCIÓWKA GIGABYTE SATA->IDE

ktory z tych dwoch byscie mi polecili? cena w tym przypadku nie jest wyznacznikiem, nie tym sie kieruje tylko uzytecznoscia wygoda uzytkowania i jakoscia.

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie znasz Ocz Platinum Rev 2 argument cena/jakość

dzieki za odzew, bo juz myslalem ze moj temat odszedl w zapomnienie:)

rowniez biore pod uwage OCZ

 

temat moj sie zrobil dosc dlugi, ale mam nadzieje ze pomoze innym uzytkownikom z podobnymi rozterkami.

 

chociaz slyszalem ze te Patrioty tez sa calkiem dobre.

ale jak nikt nic juz wiecej nie napisze to pewnie wezme "OCZ'y" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odzew, bo juz myslalem ze moj temat odszedl w zapomnienie:)

rowniez biore pod uwage OCZ

 

temat moj sie zrobil dosc dlugi, ale mam nadzieje ze pomoze innym uzytkownikom z podobnymi rozterkami.

 

chociaz slyszalem ze te Patrioty tez sa calkiem dobre.

ale jak nikt nic juz wiecej nie napisze to pewnie wezme "OCZ'y" ;)

 

patrioty lepiej sie kreca ;)

 

 

 

ja radze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> do e6750 goodram pro na micronach albo a-data exrteme tez na micronach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, musze przyznac ze jestescie niesamowicie dowcipni ;)

3 osoby 3rozne rady :D

i badz tu czlowieku madry ;)

 

Patrioty z tych wszystkich sa najdrozsze ale i najwygodniej byloby mi je zamowic bo w sklepie w ktorym kupuje reszte sprzetu.

 

Godram Pro nie widzialem zupelnie nigdzie wszedzie jest "nieznany czas dostawy" przynajmniej w sklepach ktore znam.

 

wiec niestety nadal jestem w punkcie wyjscia:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna zestaw jaki zamierzam kupic wyglada tak:

 

 

Asus P5K-E WiFi-AP - 489

 

Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz BOX

 

Palit XpertVision GeForce 8600 GT Sonic+ 256MB DDR3 PCI-E BOX

 

DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 OCZ2P800R22GK

 

 

zastanawiam sie jeszcze nad chlodzeniem:

 

Scythe Mugen vs. Thermalright IFX-14

 

roznia w cenie spora a w wydajnosci chyba niespecjalnie, sklaniam sie wiec w strone Scythe ale wszystko jest jeszcze do obgadania:P

 

przyznam ze martwi mnie jeszcze jedno, ze ma wejsc PCI-E 2

 

gdy kupilem Gainwarda swojego za 1200zl, zalatwilem sie tak samo, bo po jego kupieniu weszlo PCI-E i zeby miec lepsza karte trzeba bylo zmienic plyte.

 

martwi mnie wiec to bo pewnie znowu jak bede chcial zmienic grafe to i razem z plyta glowna.

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc!

 

sprzet ktory ostatecznie wybrales jest super (a wlasciwe sam kupuje identyczny :) ), ale nie pograsz w zaden nowszy tytul na GF8600.

za tydzien w sklepach bedzie 8800gt. koszt ok 700 zl a zapowiada sie na kolosalna roznice.

napisales ze raczej nie grasz, ale rozpatrz i te mozliwosc ktora Ci proponuje.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc!

 

sprzet ktory ostatecznie wybrales jest super (a wlasciwe sam kupuje identyczny :) ), ale nie pograsz w zaden nowszy tytul na GF8600.

za tydzien w sklepach bedzie 8800gt. koszt ok 700 zl a zapowiada sie na kolosalna roznice.

napisales ze raczej nie grasz, ale rozpatrz i te mozliwosc ktora Ci proponuje.

 

Powodzenia!

 

zastanawiam sie czemu wszedzie czytam ze 8800 wejdzie, ze bedzie premiera, skoro te karty juz sa od dawna dostepne?

to nie bardzo kumam jaka premiera tych kart ma byc:P

 

obawiam sie ze nie bede mial skad wyciagnac extra kaski na drozsza karte, chociaz przemysle to, bo moze faktycznie lepiej kupic teraz lepsza, niz pozniej dwa razy, zastanowie sie nad tym, a jesli chodzi o 8800 to jakie karty polecacie? moze Gainwarda?:)

 

zostalo mi wiec tylko chlodzenie i ewentualnie karta, mam nadzieje ze jak zestawik dojdzie to bezproblemowo sie skreci, tego sie troche boje, zeby cos nie bylo zepsute:| bo juz sie nacyztalem jak ludzie od nowosci mieli padniete plyty glowne czy proce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc!

 

sprzet ktory ostatecznie wybrales jest super (a wlasciwe sam kupuje identyczny :) ), ale nie pograsz w zaden nowszy tytul na GF8600.

za tydzien w sklepach bedzie 8800gt. koszt ok 700 zl a zapowiada sie na kolosalna roznice.

napisales ze raczej nie grasz, ale rozpatrz i te mozliwosc ktora Ci proponuje.

 

Powodzenia!

 

na 8600gt pogra nawet w crysisa :wink:

 

 

Ale powiedz mi po co mu 8800gt :blink:

jemu integra by stykła bo nie gra

kupujac 8800gt daje 300zł w bloto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800 GT , nie GTS ;)

 

aaaaaha.

a GTS to nie sa szybsze?

problem tylko chyba taki, ze jak to dopiero wejdzie to na dobra sprawe nie bedzie wiadomo ktore sa dobre itp, bo dopiero bedzie sie testy robilo, a w listopadzie musze kupic wszystko i najchetniej na poczatku.

 

wczesniej zadalem pytanko ale zagubilo sie wsrod postow, czy ten GF 8600 Palita, ktorego wybralem, jest wydajnosciowo lepszy od mojego Gainwarda 6600GT GS na AGP?

 

bo jesli tak to imho mi wystarczy, tak sadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie szybsze - patrz testy ;)

 

A między 8600 a 6600 będzie kosmos

no to skoro kosmos to mi w zupelnosci wystarczy :)

 

pozostaje wiec wybor chlodzenia, ten ktory wymienilem wyzej i nadzieja ze ceny niskie w sklepie w ktorym zamawiac sprzet nie przekladaja sie na ich niska jakosc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...