Skocz do zawartości
GreenGo

Instalacja Win Xp Na "czystym" Laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem sobie laptopa HP który jest dosłownie "czysty". Dołączona do niego była jedynie płyta z FreeDos. Męczę się już 2 dzień aby go zainstalować ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Zawsze mi wyskakuje, jak chce zainstalować windowsa: "Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze (...)"

Tworzyłem partycje (Primaty DOS) fdisc`em z płyty FreeDos, formatowałem wszystko, usuwałem itp. i zawsze wyskakuje to samo podczas instalacji :(

 

Byłbym wdzięczny za pomoc :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk mam rozumieć jest na SATA?

 

Win XP nie miał sterowników do kontrolerów SATA (to tyczy się nie tylko notebook'ów, ale również komputerów PC) - dlatego też jeżeli mu się tych sterowników podczas instalacji nie podało, to dysku nie widział.

 

Dowiedz się (najlepiej z instrukcji lub ze strony producenta), jaki ten laptop miał dokładnie kontroler SATA, ściągnij do niego sterowniki, spreparuj odpowiednią dyskietkę (z tego co wiem XP tylko z takiego nośnika był w stanie czytać ewentualne sterowniki), na początku instalacji (przed rozpoczęciem ładowania plików) naciśnij bodajże F6 i wskaż mu aby te sterowniki z dyskietki załadował. Jeżeli ściągnąłeś dobre i załadowałeś dobrze to wszystko powinno działać i system dysk powinien widzieć.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@obiboqs

Przeciez to by bylo bez sensu, obecnie wiekszosc laptopow nie ma stacji dyskietek wiec jak mozna by te stery do sata wgrywac skoro instalka czyta tylko z dyskietek? Nie sadze ze wyprodukowali by laptopa na ktorego nie mozna wgrac xpeka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@obiboqs

Przeciez to by bylo bez sensu, obecnie wiekszosc laptopow nie ma stacji dyskietek wiec jak mozna by te stery do sata wgrywac skoro instalka czyta tylko z dyskietek? Nie sadze ze wyprodukowali by laptopa na ktorego nie mozna wgrac xpeka :P

To nie wina laptopa ze XP nie ma sterowników. A na zainstalowanie XP jest kilka sposobów i da sie to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

googlowałem przez pół dnia i ostatecznie ściągnąłem stery do sata dla wersji lapka 6172 (mój to wersja 6515). Za pomoca Nlite połączyłem stery z instalką winda ale nie wiedzieć czemu jak nagrałem nową instalke to już mi się nie włącza przy uruchomianiu kompa :/ Eh ja to mam szczęście :/

 

Jutro za dnia postaram się pogadać z kim na Czat HP :)

 

 

EDIT:

Nie no nie wiem co jest :/ Zrobiłem z 5 nowych instalek win XP poprzez Nlite i żadna nie chce mi się załadować czy włączaniu komputera :| Co sie dzieje ?

Edytowane przez GreenGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta winda po przerobce jest bootowalna?

No własnie nie jest :/ Jak zrobić aby za pomocą Nlite dobrać pliki i sprawić aby po nagraniu system był bootowalny ? Z tego co wiem to NLite zawsze pliki kopiuje na dysk do jakiegoś folderu co już sprawia, że po nagraniu system się nie będzie botował :/

 

EDIT:

Jestem chyba ślepy :/

10 płyt zmarnowane i dopiero teraz zauważyłem opcje tworzenia obrazu w Nlite :/ eh...

Edytowane przez GreenGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 płyt zmarnowane i dopiero teraz zauważyłem opcje tworzenia obrazu w Nlite :/ eh...

Nagrywałeś pliki jako dysk z danymi? ;) :damage_wall:

 

Jesteś pewien, że w biosie nie ma żadnych opcji związanych z dyskiem? Nic o IDE, SATA, emulowaniu, AHCI, kompatybilności?

 

XP oczywiście ze zintegrowanym sp2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...