Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

tak, dokladnie takie timingi ale testowalem gold memory na napieciu auto i nie bylo zadnych bledow, procesor przechodzi juz 2 godzine orthos i tez jest wszystko ok,

znalazlem jeszcze cos takiego: http://support.microsoft.com/kb/330187/pl

 

czyli plyte moge wykluczyc, jak mowisz ?

sugerujac sie tym co podalem to moze to grafika ma jakies problemy badz zasilacz nie wyrabia ale wtedy byly by chyba tylko restarty bez bluesc gdyby zasilacz nie dawal rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję dać 2v na memki albo zmniejszyc im taktowaie dzielnikiem w dół. A później jak nie pomoże szukać dalej.

czyli programem gold memory nie ma sie co sugerowac do konca

Ani 10 godzin orthosa blend ani memtest na noc nie kopie memek jak TCE (taka umierająca w tej chwili ale bardzo fajna sieciówka na silniku ET). Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciagnalem wlasnie pamieci, a na nich widnieje napis 2.1V :blink:

dzieki za pomoc, podnioslem napiecie, zobaczymy co sie bedzie dzialo

 

p.s.

czyli programem gold memory nie ma sie co sugerowac do konca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od mojego skromnego konfigu

CPU: Intel E2140 1,6GHz @2,66Ghz (333x8) def Vcore rev. M0

Płyta: Gigabyte GA P31-DS3L

Pamieci: 2x1GB A-Data EXTREME DDR2 800+ kości Micron D9GMT

 

coldboota na szczescie nie mam przy fsb 333 wiec tak siedze ale...

 

te adaty to jakies padaki 2,4V przy 1000Mhz i CL5!

 

Moj znajomy ma takie same i robią mu bez zająkniecia 1100Mhz na Cl4 i 2,3 V !!

 

a wiec... co jest grane? ktoś prócz mnie ma takie kwiatki?

Edytowane przez Lordofthesoul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko mam Corsairy XMS2 2x1024 i jest problem z ustawieniem na nich CL5, próbowałem kilka razy 5-5-5-15 i ni ch**a, za każdym razem dual boot i powrót na def. Musze rżnąć pamiątki na CL4 jak chce coś pokręcić, a na CL4 to one niestety idą do 920 max na 2,3V (+0,5V)

Da się coś zaradzić bejbiszony ? :D

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez problemu śmigają na cl5 1000 edit: 2.3V (a nie 2.2V):

 

Dołączona grafika

 

Może to kwestia biosu? Ja mam F8.

Edytowane przez $cREw$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie też niema z tym problemów, jedna z kostek goodram leciała już na 550MHz przy 2.08V, bios F8b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję dać 2v na memki...

dzieki kolego, jednak pomoglo, dzisiaj nie zaliczylem zadnego restartu, komputer wlaczony od rana, procek wykrecony narazie tylko na 2.4 gdyz chce calkowicie byc pewny ze nie dzieje sie tak przez podkrecanie, jak bedzie wszystko stabilnie dzialac wtedy wezme sie za dalszy oc procesora

pozdrawiam

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP! Złożyłem koledze kompa na tej płytce, windows zainstalowany w trybie IDE, jak teraz przełączyć dysk w tryb sata, kontroler wykrywa SATA, ale pod spodem są kanały IDE i tryb pracy ULTRA ATA 5 :/

 

Próbowałem w Enhanced i Non-Combined, może trzeba zaktualizować sterownik kontrolera ???

Skąd pobrać właściwy ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

HELP! Złożyłem koledze kompa na tej płytce, windows zainstalowany w trybie IDE, jak teraz przełączyć dysk w tryb sata, kontroler wykrywa SATA, ale pod spodem są kanały IDE i tryb pracy ULTRA ATA 5 :/

 

Próbowałem w Enhanced i Non-Combined, może trzeba zaktualizować sterownik kontrolera ???

Skąd pobrać właściwy ?

U mnie jest tak samo choć różnicy w wydajności po przesiadce z s.939 i w 100% pełnym trybie SATA2 nie widzę żadnej, programy też pokazują że interfejs dysku to SATA II.

 

Tryb ten to chyba właśnie AHCI, musisz je aktywować w biosie ale wtedy system nie wstanie, gdzieś na forum jest opis jak to zrobić na ICH9.

 

EDIT:

Postawiłem sprawdzić czy są jakieś różnice:

1. Tryb IDE:

 

Dołączona grafika

 

2. Tryb AHCI:

 

Dołączona grafika

 

W AHCI burst niższy, choć średnia prędkość minimalnie większa, czasy dostępu takie same. Mnie wkurza ekran ładowania tego całego AHCI więc zostaję przy IDE.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie na Foxie P35A-S robiłem tak, że aktualizowałem sterownik kontrolera, a potem przełączałem w tryb AHCI w biosie i już było dobrze.

 

 

 

Czy mam rozumieć że NCQ w tym momencie nie działa na tym p31 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy tutaj na P31 mam:

 

Intel Serial Ata Storage controller i mam dyski sata w kanałach IDE w trybie Ultra Ata 5

 

U siebie na P35 mam:

 

Instel Serial Ata AHCI controller i kanałów ide niema, a programem do obsługi kontrolera od intela sprawdzam sobie tryby dysków i tam rzeczywiście jest SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Tak?

 

Dołączona grafika

 

 

 

Ja mam właśnie tak AHCI wyłączone, jak przełączę w AHCI to jest "Intel Serial ATA AHCI controller" ale różnicy żadnej w wydajności nie ma, tylko komp się dłużej uruchamia bo kontroler musi sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w biosie wymuszone SATA, dysk wykrywa na kanale sata, windows widzi mi go jako Ultra ATA 5... i jakoś nie interesowałem się głębiej tym tematem.

 

Kolega ma identyczną barkę na emulowanym IDE (tyle, że AM2) i chodzi tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć tak sobie testuje i doszedłem do pewnego wniosku, że na naszej płytce nie ma czujnika odpowiedzialnego za temperaturę NB (wcześniej byłem w błędzie bo myslałem że odpowiada za nią temp1 w SpeedFan/ TEMPIN0 w HWMonitor )

 

Oto dowody testy w idle: sprawdzałem na Boxie (Fan2) skręconym na 600 RPM i na maks 2000 RPM (NB jest owiewany przez Boxa ). Temp1 w przypadku boxa na 600 rpm była 3 * niższa niż przy boxie puszczonym na 2000 rpm. radiator NB przy 2000 rpm był chłodny/letni , przy 600 rpm sparzyłem paluch tak że czułem go przez nastepną godzinę :-|

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Wniosek temp1/TEMPIN0 to czujnik położony gdzieś na płycie (temperatura nie reaguje na nawiew lub jego brak z wentylatorów 2x120mm przód i tył dlatego raczej wykluczam SB) rośnie wraz ze wzrostem obrotów boxa co jest dla mnie zagadką.

Wiecie może o co w tym biega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ale u mnie tak samo jest. Po 2,5h w Orthosie temperatura wynosi 39 stopni, a w spoczynku średnio 36 stopni, a przy dotknięciu chipset jest gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic trudno. Zawsze to lepiej jest mieć temp pod kontrolą niz za każdym razem otwierać budę i macać radiator NB. Jak na razie jest to jedyna wada tej płyty jak dla mnie poza niedziałającym SysFan2, ale z gwarancji skorzystam dopiero za 2,5 roku :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...