Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Wczoraj porządnie wyczyściłem kompa - nawet zasilacz został otwarty i oczyszczony z kurzu, wszelkie przewody poustawiane w jak najbardziej ekonomiczny sposób itp. looknąłem tez na front panel - niby wszystko ok.

 

Od wczoraj kilka razy korzystałem z przedniego usb i jak na razie żadnego reboota nie było, mam nadzieję że nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam typowo noobskie pytanie xD

żeby było to ładowanie wszystkiego (info o taktach proca, dyski, ramy etc.)

zawsze możesz trzymać tabulator przy włączaniu kompa :lol2:

 

 

Alinek ja sprawdzam co z gubieniem ustawień u mnie, bo jak płyta wystygnie to od czasu do czasu wstaje na default. Sprawdzam, czy jak wyłącze c1e i eist to będzie to samo :D, bo np na 2,8ghz i 1,35V z biosu (<1,3V pod obciążeniem) płyta wstaje za każdym razem (c1e i eist on), a jak ustawie 3GHz, 1,4V z biosu (<1,35V pod orthosem) to nie zawsze chce wstać (jak było c1e i eist on), zobaczę czy to coś da (proc 100% stabilny na takich ustawieniach, ramy też - 900 5-5-5-15@2V). Testuje na biosie F6

 

 

Swoją drogą to nabyłem ostatnio celerona 420 dla sąsiadki i padaka jak cholera :D nie chciał zrobić 3GHzów. Podnosiłem mu nawet napięcie do 1,45V (standard 1,3V) i nic. 2,8Ghz z bólem robił, ale do 3 dobić nie chciał. Testy robiłem u siebie na mobo więc to nie jej wina, zmieniałem napięcie fsb, i mch, nawet pamięci luzowałem. Dobrze, że jej lepszego mobo (na g31) nie brałem, bo by się proc marnował,a tak ga-945gcm-s2l jej wystarczy :D

 

ps. z tego co zauważyłem, to na celku 420 nie było dodatkowego dropa po obciążeniu procka i ogólnie był mniejszy niż np w e1200

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemekbydogosz, a na jakim procesorze i fsb osiągasz te 2.8/3.ghz?

 

Aha, sposób z pamięciami nie wypalił, bo kilku restartach bios się zresetował :( A już myślałem.

Edytowane przez Alinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celeron e1200, czyli to samo co e2140 z obciachanym L2 do 512 kB, z 1,6ghz leci do ponad 3,2ghz

 

mnożnik 8, a fsb odpowiednio:

2,8GHz - 350, pamięć na dzielniku 2,5 - 875 5-5-5-15

3GHz - 375, pamięć na dzielniku 2,4 - 900 5-5-5-15@2V

3,2Ghz - 400

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 350 jest ok, 375 się czasem wykrzaczało, ale myślę, że to przez włączone c1e i eist - procek po prostu dostawał za mało prądu na start (do 2,8GHz potrzebuje realnie poniżej 1,3V,a do 3Ghz ok 1,35V (pod obciążeniem)). Zobaczę co będzie się działo jak jutro włączę kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja np. jak mam wlaczone c1e i eist to moge dac tylko fsb 333mhz, powyzej tego reset :| No sprobuje to wylaczyc i zobacze co i jak ;]

 

PS. Jeszcze chyba tylko my walczymy z tym biosem :P Reszta chyba dala juz sobie spokoj.

 

 

No więc tak fsb 351, mnoznik ramu 2.4, napiecie dla procka 1.375 (bios) i +0.1v na ram, c1e i eist wylaczone i po godzinnej przerwie śmiało wstał bez problemu ;] Może coś z tego wyjdzie.

 

 

Ok po nocy wstał na 2.8Ghz, jak na razie jest rewelacyjnie ;]

Edytowane przez Alinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podkręciłem na tej płytce E2160 na 3Ghz przy napięciu 1,30625V , po 3,5h orthos'a temperatura płyty głównej 60* :!: Odczyt z everest'u. Czego to jest temperatura ? Bo 60* na płytę główną to strasznie dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...post 895 (coś sie forum sypie nie znajduje posta ;[)

mnie szukajka wyrzucała do indeksu forum jak jej używałem o tej godzinie ;)

 

dzisiaj przeżyłem chwile grozy.

Złożyłem wczoraj dla sąsiagi kompa: celeron 420 + ga-945gcm-S2L + 1gb ramków goodrama 800mhz. System zainstalowałem, wszystko ok, przestawiłem szynę na 266, co by procka podgonić, wszystko stabilnie. Pamięci na 708mhzów i timingi auto. Dzisiaj wciskam power i trup, po poście pokazuje, że system uszkodzony :blink: reset i na poście się zatrzymał, nawet klawiatura nie działa. Wrzucam ram do siebie (wyczyściłem cmosa), power, ma pokazać się logo GB i zonk, pokazało się coś w stylu: odzyskiwanie biosu award z dysku - padłem i sobie myślę, "co się dzieje, pamięci mi mobo uwaliły?". Przeskoczyło kilka kropek, reset i znowu to samo i znowu. Wkładam swoje pamięci - chodzi, wkładam padnięte, znowu odzyskuje bios.

 

Piszę tu, bo trochę zdziwiła mnie reakcja płyty na padniętą kostkę ramu, żadnych piknięć ze speakera, żadnych zwisów, tylko odzyskiwanie biosu

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega tak miał z kościami Kingstona. Sprawa wyglądała tak, działo się to samo, przestawił zworki clr cmos, poprzekładał pamięci do inych slotów, wyjął baterię i zostawił tak kompa na ok godzinę. Potem poskładał i zadziałało normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno jakoś tu nie pisałem. Ogólnie na FSB 338 na co dzień nie miałem ani jednego resetu. Ponadto ktoś tam pisał wcześniej czy chodzą ramy 2 x jednostronne + 2 x dwustronne: ja testowałem i nie chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fsb 8x351mhz działa cały dzień normalnie, teraz sprawdzam 3x381mhz=3.05ghz, napięcie dla procka to 1.4v w biosie i napięcie pamięci nie ruszone. Zobaczymy jak będzie z tym ;]

A sprobojcie moze wiecej V wlasnie na memki dac. U mnie chodza na 2.3V i zadnych resetow nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to próbuje twój sposób ;] Procek na 3.12ghz 1.45v z biosu (fsb 390), ram 780mhz (2.3V) i reszta nie ruszona. Zobaczymy czy rano wstanie ;]

 

No na razie cały dzionek i noc chodzi na taki mfsb i żadnym resetów ustawień. Zobaczymy jak będzie dłużej.

Edytowane przez Alinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...