Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie pokazuje?

normalnie, nie pokazuje. Te mobo nie ma czujnika na czipsecie, bo każdemu pokazuje co innego. Jedna osoba ma 30, a druga 50. Kilka stron wcześniej była dyskusja na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurteczka. To co to za temperatura, którą pokazuje? Fiu fiu. Dali ciała skurczybyki.

 

Mam nadzieję, że jak nie kręcę i mam przewiew w budzie, to jako tako się nie usmaży co? :-) Jakieś śmigło zawsze można tak posadzić. Na 5V się wepnie i będzie mielić powietrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie troche innej natury.

Aktualnie posiadam plyte ASRock 775 Twins-HDTV i dysk SATA.

Zakupilem plyte Gigabyte ga-p31-ds3l i chcialbym dokonac wymiany. Niestety obawiam sie iz po przelozeniu plyty windows xp po prostu nie wystartuje i bede zmuszany do reinstalacji z powodu braku sterownikow do SATA. Chcialbym wiec wyprzedzajaca je zainstalowac przed przesiadka, ale po pierwsze nie wiem ktore, a po drugie nie wiem czy to wystarczy. Zalezy mi na tym, aby nie reinstalowac wszystkiego.

Aha, nie posiadam stacji dyskietek wiec instalacja naprawcza raczej eni wchodzi w gre (nie bede mial jak zapodac sterownikow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze dotyczy to Visty

Prosze o potwierdzenie ze takze XP nie potrzebuje sterownikow.

Aha, czy to ze aktualnie mam jakies sterowniki nie bedzie problemem? Moze przed podmiana lepiej usunac z menedzera urzadzen sterowniki dysku tak, zeby po restarcie nie probowal odpalac zlych sterownikow do starej plyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja Windows XP Proffesional SP2 na tej płycie (i na dysku SATA) nie stwarza żadnych problemów, tzn. nie trzeba żadnych sterowników.

Edytowane przez bryndza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowilem zmodernizowac mojego kompa, w zasadzie wszystko w nim wymieniam :lol2:

po przeczytaniu kilkunastu stron tego tematu wiem juz ze plytka GA-P31-DS3L bedzie idealna, tylko nie wiem jaki procek do niej dokupic: E2160, E2180, E2220 (roznica w cenie to jakies 75zl) - E2220 ma fabrycznie 2,4GHz - na jaka wartosc moglbym go wykrecic? czy jest sens brania tego procka czy na tych nizszych bede mial dokladnie to samo?

 

i jeszcze male pytanko na temat pamieci, mam zamiar kupic 2x1GB w dualu (bralbym 4GB ale polubilem sie z WinXP a on chyba nie obsluguje 4GB?) - jakie pamiatki polecacie w rozsadnej cenie do ok 150zl (prosze o cene z komputronika bo tam bede bral sprzet)? chcialem na poczatku brac zwykle Goodramy ale teraz sie zastanawiam czy przy podkreceniu procka nie beda za slabe?

 

pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz dokładać jakąś kasę to bierz e2160, a resztę dołóż do lepszej płyty głównej, albo chłodzenia.

 

mem do 150zł:

http://allegro.pl/item353970339_teamgroup_...promos_oc_.html

http://ddr2.home.pl/product_info.php?manuf...products_id=254

ewentualnie corsair dominator albo zamiast do chłodzenia dołóż do http://allegro.pl/item355506515_strefa_kin...ual_ch_667.html

 

 

ps. żadne pamięci dostępne na rynku nie będą za słąbe przy podkręcanie pdc

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz manual (książeczkę) do płyty tam wszystko pisze. Płyta ma regulację Cpu Fan (4pin) (PWM, Voltage , Auto). Sys Fan2 tez ma 4pin ale jest u mnie skopany więc nie wiem do końca czy ma regulacje razem z CPU. Inne nie maja regulacji. Jak kabel nie sięga to może zamień miejscami wiatraczki ( wnioskuje że mają inną znamionową maks. prędkość obrotową). Nie wiem czemu chcesz zmieniać tylny wyciągowy powinien kręcić się z wiekszą lub taką samą prędkością jak przedni wtłaczający. Wtedy jest najlepsze chłodzenie i obieg powietrza w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie martwię brakiem regulacji wentyli. Zrobiłem tak: zasilacz ma 12cm, w tyle obudowy jest drugi 12cm 1000rpm podpięty na stałe do 12v z zasilacza, z przodu jest 8cm na 5v (prawie go nie słychać). Miałem jeden wolny 8cm wentyl, więc go przykręciłem do boku (gdzie kratka nad procem) i tam ten 8cm wyciąga ciepłe powietrze z coolera cpu. Aha - też na sztywno jest pod 5v. Efekt jest taki, że wentyli prawie nie słychać - słychać głównie lekki szum powietrza. Zacząłem słyszeć dysk czasami :-) I tyle.

Edytowane przez miklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak w temacie nowego biosu f9e napisze, że u mnie po jego instalacji jak narazie znikły resety ustawień i działa stabilnie już pare dni na 3120MHz (390x8), co wczesniej było niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam nastepujący problem :

- max jakie osiągnąłem na moim E2180 to 333x9

- v core 1,475.....

W związku z tym kilka pytań :

- czy to normalne ?

- proc jest z końca marca

- czy dzielnik ustawiony na 3 jest ok ?

- czy pamięci na 1ghz z 5-5-5-15 też są si ?

Wiem, że powyższe pytania są lamerskie, ale to moje pierwsze kontakty z tą płytą

Okcu złożyłem kompa na http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gig...pelny,id,39708/ z E2160 i on bez problemu śmiga na 400x8 z 1,425V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz zamienić procków i zobaczyć co się stanie?

 

próbowałeś wyższe fsb z tym Twoim? powyżej 350 bo być może masz dziurę i spróbuj na innych mnożnikach, czasem nieparzyste bywają kapryśne

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz zamienić procków i zobaczyć co się stanie?

 

próbowałeś wyższe fsb z tym Twoim? powyżej 350 bo być może masz dziurę i spróbuj na innych mnożnikach, czasem nieparzyste bywają kapryśne

próbowałem. przy 6*400 system się bootuje, ale od razu się wywala.

btw włączyłem orthosa i przy obecnych ustawieniach wywala się po pół minucie, ale gry działają ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już chyba koniec Twojego procka :( jakaś padaczna sztuka, że aż takiego napięcia potrzebuje

 

imho zjedź z dzielnikiem pamięci do 2,5 i puść orthosa, bo w sumie nie napisałeś co to za kostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- czy pamięci na 1ghz z 5-5-5-15 też są si ?

A co to za pamięci - bo moje tak umieją ale z wysokimi alfami co sie mija z celem.

Dlaczego nie używasz maksymalnych możliwych mnożnika dla procka ?

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za pamięci - bo moje tak umieją ale z wysokimi alfami co sie mija z celem.

Dlaczego nie używasz maksymalnych możliwych mnożnika dla procka ?

pamięci to patrioty EPP 800tki.

dlaczego nie używam maxymalnego mnożnika ? ponieważ stabilnie działa tylko 266x10, a np. 300x10 nie i to nawet przy 1,5v... aktualnie jadę na 300*9 1,425v, dzielnik 3 i timngi 5-5-5-15. strasznie słaby ten proc do o/c, ale od sprzętu za 350zł za dużo wymagać nie można :)

Edytowane przez war3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyć jaki procek to przy dzielniku pamięci 2 raczej.

Jeżeli jesteś pewien pamięci - ich napięcia (tzn. podbiłeś do 2,2 czy ile one tam mają) i timingów (wszystkich!), wyłączyłeś c1e i eist to raczej procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyć jaki procek to przy dzielniku pamięci 2 raczej.

Jeżeli jesteś pewien pamięci - ich napięcia (tzn. podbiłeś do 2,2 czy ile one tam mają) i timingów (wszystkich!), wyłączyłeś c1e i eist to raczej procek.

ile dokladnie nalezy ustawic v więcej do ramu ? płyta niestety nie pokazuje jaka rzeczywista wartość v.

wszystko od począku wyłączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie założyłem sobie radiaxy na mosiaki. Radzę Wam też to uczynić. Idzie u mnie Blend teraz dotykam i niektóre z nich są mocno ciepłe, ba powiem prawie gorące.

 

Dołączona grafika

 

Przy okazji sprawdziłem czy VdroopMod od P35-Ds3/r pasuje na nasze płyty P35/P31-Ds3l. Niestety nie pasuje , nawet nie mogłem znaleźć podobnych oznaczeń do tych z moda na vr-zone.

 

Niestety musiałbym mieć schemat płyty żeby poszukać. Ale wydaje mi się że DS3L nie mają możliwości na vdroopmoda chyba że oznaczenia za niego odpowiadające śą całkiem inne i w zupełnie innym miejscu płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myślałem o radiatorkach na mosfety, ale trochę mnie koszyk od pentaka ogranicza. Jakiej masz wysokości te radiatorki i czy to z jakiegoś kompletu są? Przyklejone są równe czy wyższe od cewek? bo jeśli równe to by mi pasowały :)

 

ps. ja tez nie mogę vdroop moda znaleźć :(

 

----edit----

takie cuś? http://allegro.pl/item360419957__akasa_vga...adiatorow_.html

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...