Skocz do zawartości
jimmy1

Asus P5e Intel X38,

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem,od jakiegoś czasu próbuje znaleść coś na forum/necie na temat tej płyty.Mam w planie zamontowac na niej Quada lub E6750.Jak ta płyta nadaje sie do podkręcania?Czy użytkownicy tej mobo(jest ich chyba niewielu) mogą wymienic jej zalety oraz wady?Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,jednak chodzi mi konkretnie o tą płytę Asus P5E a nie o informacje o chipsecie X38.Dlatego chciałbym usłyszeć opinie od użytkowników tej płyty lub jeżeli ktoś ma takowy to może jakiś namiar z recenzją z jakiegoś innego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wreszcie płytke ASUSA P5E i E6750......i już jest pierwsze rozczarowanie.Czy to normalne że w biosie nie mogę regulować napięć CPU i Ramu?Jest taka opcja w biosie ale niestety nie aktywna :damage_wall: Czy muszę gdzieś w biosie to aktywowac czy poprostu zmienic bios.

Bios na płycie to 0107

wersja płyty 1.02G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowalem na tej plycie mugena wchodzi bez problemu (o ile mozna tak mowic 'bez problemu' o tych powalonych zapinkach na lga 775) nie wiele miejsca zostaje co prawda, ale nic na siebie nie nachodzi i nic sie nie styka. Co do nachodzenia wentylatora na pamieci to niczego takiego nie zauwazylem obsadzilem pierwszy i trzeci slot pamieciami geila z radiatorami, (wielkosc raczej standardowa) i bez zadnych problemow, chyba ze sie pomylilem i nie zwrocilem uwagi i mam w 2 i 4 slocie kosci, ale sprawdzalem w cpu_z i niby mam w 1 i 3,

A przy okazji wie ktos cos o tym ulkadzie dzwiekowym dolaczanym do tej plytki? Dobre toto czy raczej badziew? Nie mam super glosnikow, wiec sam nie moge tego stwierdzic, co sie rzuca w oczy to to ze ladnie swieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich

Wgrałem najnowszego biosa do tej płyty (czyli 405) i mam z nim problemy. Nie moge wpisać w biosie swoich napięć to znaczy: naprzykład Vcore wpisuje 1.5 a on ustawia na 2.6. W porzednim biosie 402 było wszystko wpożądku. Coś im ten nowy bios nie wyszedł.

Czy też tak macie?, bo może coś zle robie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios 405 był na oficjalnej stronie wczoraj (Global), dzisiaj już go nie ma, dobrze że go nie wgrałem skoro takie jaja są.

 

 

Edit

Pojawił się znów zarówno na Global jak i PL

Edytowane przez Banzai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...w sumie nie, a jet jakiś problem?

Czytałem że działa, bo 2xPcie jest x16...

wiem wiem. ale teoria teorią a realna rzeczywistość bywa złośliwa ;)

ciekawi mnie po prostu czy w praktyce nie ma jakiś cyrków. czy jest to dopracowane w biosie i sterownikach.

wyeliminowałbym ewent. przekładanie itp - czego nie lubię.

 

msi 8600gt pasywna pasowała by mi bardziej w niższym - dostawała by wprost z bocznego nawiewu oraz nie nagrzewała tej masy chłodzenia na p5e.

 

no nic. jak w końcu dotransportują do mnie obudowę to się przekonam jak to w praktyce wygląda.

// obudowa dopiero co odebrana :D więc przekonam się szybciej niż sądziłem. w końcu będę mógł zdać relacje co to wyniknie z tego ciekawego zestawu

 

/// sprawdzone 'a posteriori':

płyta absolutnie nie robi różnicy w które pci x16 się wsadzi. włożyłem od razu w dolny.

efekt na pewno jest, gdyż pasywny MSI ma w tym układzie optymalnie dużo przestrzeni do oddawania ciepła. i nie nagrzewa radiatorów płyty, scythe mugen czy choćby supreme fx.

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak się właścicielom sprawuje owa płyta.

Zastanawiam się czy nie przeskoczyć z p5W dh na właśnie p5E. Bo mam już dość jaj z obsługa pamięci w tym modelu.

Obsadzał może już ktoś to cudo pamięciami 4x1GB OCZ platinum rev 2 800? I czy wlezie na nią fryzjerek 7pro bo tak jakoś nieco ciasno to wygląda

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już na Global i nawet jest już na płycie :-P , póki co żadnych problemów, znikł ten bug z vcore który podawał od 2.6V, niestety dalej nie poprawili vdroopa, wydaję się też, że pamięci lepiej współpracują, Lanfesty 2x1gb póki co 1230 5-5-5-15 2.14v stabilne, cl4 niestety bez zmian :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...