Skocz do zawartości
jimmy1

Asus P5e Intel X38,

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzał ktoś może nowy bios 0602?

 

A czy to jest oficjalny bios czy beta?

 

PS: Z tego co widzę na stronie ASUSA to jest jeszcze BETA :(

Edytowane przez K-mil78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm....powiem tak, w końcu jakies nadzieje że P5E zaczoł "jakoś sensownie" prowadzic moje pamieci.

Jak dotąd na biosie 601 musiałem je voltować 2,3 przy 900 mhz.

Bios 602 wymaga jedynie 2,22

 

testuje, zobaczymy co bedzie dalej.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.beta bios 0601 procek wcześniej nie chciał iść więcej niż 3.45 teraz poleciał na 3.70(1.55V z biosu)FSB kończy się na 463

2.Minus tego biosu to to że kompletnie przekłamuje temperatury procka 8-10 st. w stresie i oc 25st. <_< napięcie procka w idle i load zawsze 1.30,1.31 w idle powinno byc około 1.18V-1.16V

siedzę obecnie chyba na 501 czy tam 2. niec che mi się z windy wychodzić by sprawdzić;)

 

ad1.

ja mam dzwona na 3.40 czyli FSB 425.

przyznam, że po chwilowym kombinatorstwie tuż po zakupach w grudniu odpuściłem dalsze próby. ale wtedy żadne 'tradycyjne' metody (Volty :lol: ) nie dawały podnieść więcej jak te +/-425. później dałem sobie spokój.

 

więc mam pytanie: czy zmieniłeś bios i "z palca" poszedł więcej czy to było kilkugodzinne ślęczenie znowu nad wszystkimi opcjami i próby-błędy ?

 

ps. pamięci jak widać w sig mnie nie ograniczają. 1020 siedzą przy 2.06V (bios)

 

 

ad2. w temp "gubią" się programy asusowe? czy CoreTemp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na biosie 601,602 idzie z bomby na 3.69 :wink: Może poszedłby więcej ale za nic nie da się przeskoczyć FSB 463-465

Temperatury w core temp są wydaje sie prawidłowe.Żle pokazuje asus probe i bios.Natomiast vcore jest 1.30.-1.31.faktycznie bios,saus probe cpu-z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 0602 pozwala na ręczne ustawienie tRFC powyżej 45 i to jest chyba jedyna różnica wobec wersji 0601. Wcześniej jakoś asus przegapił tak istotny szczegól.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł wreszcie nowy bios 0605,czy są jacyś ochotnicy do wypróbowania?Ja ostatnio próbowałem 0601 i 0602 :wink:

 

Edit:

Na gorąco, wreszcie jest porządek z temperaturami,fsb troszkę wyższe,pamięci jakoś dziwnie się kręcą nie mogę dojść z nimi do ładu.

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potwierdzam temp pokazywana jest poprawnie natomiast wydaje mi sie ze z pokazywaniem napięcia coś nie tak. Mam ustawione na 1,4V na rdzeniu w biosie i w programach pokazuje 1,37V. Wcześniej pokazywało bliżej ustawionej wartości. Ale oprócz tego wszystko śmiga OK.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich;) zastanawiam się nad tą płytką Asusa i po przeczytaniu postów, myślę że chyba warto :D

 

na razie mam takie coś na oku:

 

1. Asus P5E

 

2.Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz

 

3.SAPPHIRE RADEON 2900PRO 512MB GDDR3

 

4. i ramki nie wiem :mur: może Corsair DDR2 Dominator PC8500 2x1024MB 1066MHz CL5?? albo jakieś 800MHZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, a odemnie pytanie z tych trywialnych:

 

czy chipset X38, wymaga updatu biosu, zeby penrynki byly wykrywane?

czy jest to zalatwione, i wszystko dziala na plytach z "produkcyjnym" biosem?

 

 

a dokladnie chodzi mi o wspolprace p5e z e8400 :P

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę zrobić update biosu z EZ Flasha (ALT+F2) bios jest na dysku i na penie.

Przy próbie uruchomienia EZF uruchamia mi się windows.

Jak wgrywałem bios 502 to bez problemu znalazł mi na dysku bios i sie zaktualizował.

Dlaczego tak się dzieję? Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj spod windy, asus updatem. Dzis wgralem 0605 i narazie dziala :) Ma ktos gdzies linka do tego biosu Rampage? Czytalem troche na xs, ale nie znalazlem linka :)

 

Dzięki - o tym nie pomyślałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za nie odpowiadalem, ale brak czasu i ....

troche w[ciach!]ienia na ta plyte, a mowa o karcie muzycznej FX Supreme II.

 

Moze ktos z kolegow poradzi mi jak to zrobic, lub gdzie tkwi blad ...

 

Probuje odpalic mikrofon na karcie muzycznej.

Na poczatku okazalo sie, ze po zainstalowaniu SoundMaxa nie mam w ustawieniach dzwieku w ogole takich

wyjsc jak CDrom, LinIn, Microphone, itd.

Okazalo sie, ze to byla kwestia zmiany ustawienia w biose na High Definition i przeinstalowania SoundMaxa.

 

Wyjscia pojawily sie ale problem jest nadal z mikrofonem. Po podlaczeniu w przednim panelu,

w ogole nie slysze swojego glosu w glosnikach, chocbym nie wiem jak podkrecil na maksa potencjometr,

natomiast kiedy rozmawiam na Skypie, odbiorca slyszy mnie, pod warunkiem, ze dre sie do tego mikrkfonu, a mirkofon

mam w ustach ...... :damage_wall:

 

Jakies propozycje? :cry:

Mam podobny problem z kartą dźwiękową. Jeśli podepnę słuchawki z mikrofonem z tyłu to wszystko jest ok, ale jeśli podepnę z tyłu same głośniki a z przodu słuchawki z mikrofonem to mikrofon nie działa. Przetestowałem również czy będzie dźwięk w słuchawkach jeśli z tyłu wypnę głośniki i jest. Także problem jest tylko z mikrofonem na przednim panelu.

Audio ESP nie ma w ogóle opcji przedni mikrofon...

W szklanych goglach nie mogę znaleźć rozwiązania... Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłem odrazu do tego tematu uderzyć...

 

Moje boje z P5E i Wilkiem ;)

 

FSB - 9x467

STRAP - 333 -> na Auto i na 400 wogóle nie wstaje powyżej fsb 450

DRAM Freq. - 933Mhz

DRAM Com. Rate -, Auto, 2T

Timing - 5-5-5-15, 6-6-6-16 -> na 4-4-4-14 nie wstaje powyżej 880Mhz

Reszta Timingów - Auto

DRAM Static Control - Auto

AI Clock Twister - Light, Moderate, Strong, Auto <- obecnie

Transaction Booster - Booster - 1 i 3 Relax - 1 i 3, Auto <- obecnie

vCore - 1.48 Max real, 1.40 real <- obecnie

CPU PLL - 1.60 max, 1.50v <- obecnie

FSB Term. - 1.40 max, 1.30v <- obecnie

DRAM Volt. - 2.30 max, 2.1v <- obecnie

NB voltage - 1.70 max, 1.55v <- obecnie

SB voltage - 1.20 max, 1.05v <- obecnie

Loadline cal. - Auto, Disabled, Enable <- obecnie

CPU GTL Ref. - Tutaj próbowałem "wydaje" mi się, że wszystkie kombinacje... Auto <- obecnie :blink: :mur:

NB GTL Ref. - Jak wyżej...

C1E Support - Enable, Disabled <- obecnie

CPU TM Funcion - Enable, Disabled <- obecnie

Vanderpool Tech. - Enable, Disabled <- obecnie

Execute disable Bits - Enable, Dsiabled <- enabled

Max CPUID Value Limit - Disable, Enabled <- obecnie

SpeedStep - Enable, Disabled <- obecnie

 

Przy kombinacjach jak wyżej - za chiny nie chce mi przejść Blend Stress... i Small/ Large FTS... :mur: :angry:

Przechodzi tylko Stress CPU with gromacs core, SuperPI 32M liczy kilka razy z rzędu, Smarki zapętlone też nie robią problemu, podobnie gry i programy :unsure: tzn. raz się zdażył reset ale to wina raczej STALKER`a

BIOS v601 - na 501 i 401 było jeszcze gorzej

FSB Wall`a można wykluczyć - bo wstała przy szynie 520

 

Przypomne jak to wygląda przy 4.2Ghz ;)

Dołączona grafika

 

Co robić??

Olać ten Blend Stress... jak wszystko inne "chyba" :wink: stabilnie działa.

Dać na 9x447 i 1077Mhz RAM ? - gdzie jest "pełna" stabilność tzn. Blend stress, Small FTS itp... przez ~3h

Czy próbować jeszcze kombinować? - tylko już nie wiem jak :angry:

HELP

Edytowane przez PoulN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak uważasz. U mnie procek 6x500 1.24V w ortosie zaraz sie wywala. Smarki gry spi 32m i cała reszta śmiga, wiec sie nie przejmuję...

I ja chyba tak zrobie...

Ale tak dla spokojnej głowy i z ciekawość mnie męczy... :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja chyba tak zrobie...

Ale tak dla spokojnej głowy i z ciekawość mnie męczy... :huh:

W Twoim konfingu widnieje 2x2GB, przy takiej ilości pamięci bez zmiany tRFC na 52 jakakolwiek próba podbicia zegarów powyżej ~900MHz, kończyć się będzie destabilizacją systemu (ORTHOS, MEMTest, SuperPi 32M). Miałem to samo, niestety Asus nie przemyślał tak istotnej kwestii tego parametru i maksymalna wartość jaką można ustawić to tRFC=42. Dopiero aktualizacja biosu na 0602, albo i najlepiej na 0605, daje możliwość zmiany tej wartość na więcej niż 42.

 

Pozdrawiam

 

PS. Istnieje jeszcze program do zmiany SPD (bios) pamięci programem SPDTool, w siedzi można znaleźć opis krok po kroku, jak tego dokonać, aby było dobrze i bezpiecznie ;)

Edytowane przez Akropol@oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - o tym nie pomyślałem :)

Kamil, a jakie masz temperatury procka przy pełnym obciążeniu 4 rdzeni w zamkniętej budzie? Chodzi mi o te takty jakie podałeś w sygnaturce...

 

Ja ci się temperatury rozkładają na każdy ze rdzeni?

 

Czy jest sens wgrywać nowszy bios od 402 skoro wszystko działa? Zastanawiam się na tym

 

Finetune CPU temperature detection algorithm z 501 o co tu chodzi? Ja odczytuje z coretempa lub HWMonitora 1.08. Gdzieś czytałem, że temp. odczytywane nawet przez coretemp zależą również od wersji biosu czy to prawnda?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek.macos

Kłopoty z dżwiękiem Vistax64

Mam nowy sprzęt. Vista Home Premiumx64 na płycie P5E Asusa, z katrą dźwiękową Supreme FX II.

1) Niestety ikona "Dźwięk" panelu sterowania daje mi komunikat: Odtwarzanie - Nie zainstalowano żadnych urządzeń audio, podobnie w zakładce Nagrywanie. Dźwięku zero i na kolumnach i w słuchawkach.

2) Przy instalowaniu sterownika z płyty Asusa: SoundMax AD 1988B dlaVistyx64 otrzymuję komunikat: Instalacja nie powiodła się; pliki sterownika audio nie obsłukują osprzętu tego komputera.

I jeszcze:

3) Nie dzała AI Suite dołączany ze sterami do płyty: "Program przestał działać poprawnie z powodu wystąpienia problemu. System Windows zamknie program i powiadomi Cię, jeśli istnieje dostępne rozwiązanie." ...i nie powiadamia... Dodam tylko, że odpowiada on m.in. za temperatury , obroty wiatraków i napięcie na procesorze, czyli jest okiem "do wewnątrz" - niezbędnym okiem! :mur:

Pisząc to liczę na rady i pomoc. Może ktoś już był w podobnnej sytuacji i znalazł wyjście.

Czekam jak na gwożdziach..

Pozdro :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...