Skocz do zawartości
Symbian

Mushkin Pc2-6400 Sp2+

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde nie dawalo mi to spokoju czemu nie chodza te pamieci na 1113 MHz tak jak to bylo w niedziele. Wiec wczoraj postanowilem powalczyc jeszcze i jakos mi sie udalo i Orthosa przeszly przez 12 godz i w grze w ktorej sie wysypywaly czyli COD4 tez wszystko dziala jak nalezy. Oto screen:

Dołączona grafika

 

Nap na memkach jest 2.275 z Biosu. Kurde korci mnie aby powalczyc o te 1120 na ,ktorym powinny hulac te pamiatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale napisz w czym tkwił problem

 

Dobrze, że zamiast Much kupiłem G.Skille.

 

Wiele czytałem o Muchach i to nie byle za rozowe wypowiedzi...

dziwne ja mam odwrotne wrażenie patrząc na użytkowników tych memek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wlasnie w niedlugim czasie planuje dokupienie jakis 2x1GB zestawiku i tak sie zastanawiam czy by nie wziac jeszcze jednej parki Muszek.

 

DDR2.pl jakie tam teraz polecasz ? Bo widzialem ze masz dosc tanie (ok.200zł) G.Skille. Daja one rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne pamiątki krętliwe, aczkolwiek za dopłatą, umówmy się 15 zł masz sp2+ świetnie się kręcące, zresztą nawet o nich jest temat ;]

Myślę, że 15 zł nie jest duża sumą i warto dołożyć :> a ponad to będziesz miał 4x1 takich samych pamięci

Edytowane przez Piwor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wlasnie w niedlugim czasie planuje dokupienie jakis 2x1GB zestawiku i tak sie zastanawiam czy by nie wziac jeszcze jednej parki Muszek.

 

DDR2.pl jakie tam teraz polecasz ? Bo widzialem ze masz dosc tanie (ok.200zł) G.Skille. Daja one rade ?

Lepiej nie montować dwóch róznych modeli pamięci 4x1gb czsami możesz mieć konflikt np psc vs promos

Teraz bardziej siedzię juz 2x2gb i tu cokolwiek mogę powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim sie rozpisze pare faktow.

 

- moje MSI daje identycznie napiecia na pamieci jak ustawie w BIOSie, nic nie zawyza, nic nie zawyza (bios 1.8 off)

- ustawienia zaznaczone jako *1 sa superstabilne

- procz probowania otrzymania stabilnosci, dazylem tez do tego by pamieci dzialaly na tyle, na ile dostalem gwarancje od XA.

 

Wrzucam ustawienia *1, wszystko dziala ok. Vdimm 1.90, albo 1.95 zalezy. Ogolnie na 1.95 bylo wsio OK i o/c tez dobre. Tak dzialalem.

 

Wrzucam ustawienia *1 z ta zmiana ze pamieci na 2.2V, 2.3V ... okazuje sie ze orthos sypie bledami (cpu + ram test, ram test). System niestabilny!

 

Czy po tych doswiadczeniach myslicie ze jednozncznie moge stwierdzic ze pamieci sa uszkodzone? Sam XA zalecal mi na starcie zeby puscic pamieci na 2.3V. Stad wziely sie wszsytkie moje problemy. ZALOZYLEM ze ustawilem dobre Vdimm i szukalem przyczyny niestabilnosci gdzie indziej za kazda cene.

 

Pechowo?

 

PS. Max co z nich wyciagnalem (mowie o moim zlotym srodku) to 4-5-5-15 przy 960Mhz. Nie jest zle, jednak na CL5 juz rewelacji nie bylo max ok 1080Mhz. (pamieci mialy chodzic na CL4 przy 1066).

 

Moje odczucia sa rozne. Albo te muchy po prostu z natury, nie lubia napiec powyzej 2.05V i XA'owi sie po protu pomyly z innymi kostkami dlatego radzil mi je puszczac na 2.3V - co za tym idzie kostki nie sa az tak dobre jakby sie mozna bylo spodziewac -> w ta wersje akurat watpie

 

Albo kostki sa stukniete, nie pracuja na wyzszym woltarzu przy ktorym rozwijaja skrzydla a ja mam teraz spooory proooblem.

 

 

-edit-

 

pamieci chodza stabilnie na max! 2.05V (chociaz to tez powierzchowny tescik) potem to juz cyrki i cuda niewidy po paru sekundach testow

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli są stabilne przy niższym napięciu to są sprawne.

przejrzyj forum mushkina ~ mnie się wydaje, że one generalnie lubią niższe volty. może nie są to demony prędkości ale do użytkowego oc wynik bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie tu na doswiadczenie sprzedajacego, zarecza ze muchy lataja na wyzszym napieciu. Te nie lataja. Mysle ze wlasnie ten deficyt V jest powodem ze nie moge dojsc do gwarantowanych czestotliwosci. Jeszcze ostatnia rzecz jaka mi przychodzi do glowy to np. problem z dowoltowaniem ze strony plyty ~niestabilne napiecia czy cos, nie wiem, nie znam sie po prostu lubie brac wszytkie mozliwosci pod uwage ...

 

jednak po prostu mysle ze to wina muszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ dymy zebym to ja wiedzial co bylo tego powodem ,ze raz niedzialaly a teraz dzialaja. Hmm ale powiem jedno po tym jak przeszedlem Orthosa i w COD sie nie wysypaly chcialem powalczyc o wiecej MHz. Zapuscilem na 1117 i ZONK Orthos sie wywala niezaleznie od danego nap na NB innych nie zwiekszalem bo nie mialem juz czasu. Moze w weekend sie pobawie. I jakie bylo moje zdziwienie gdy znowu zapodalem 1113 i Orthos wywalal sie i COD to samo. Wylaczylem na dluzej kompa i wlaczylem ponownie i Orthos stabilny i COD sie nie wywala - nie wiem O co KAMAN ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zagwozdkę z tymi pamięciami... z nowej dostawy - nowy stepping powerchipa.

 

Otóż:

 

na MSI P35 Plat, kręcą się w kosmos na dzielniku 5:8

na Gigabyte P35 DS3L również w kosmos, tyle, że na różnych dzielnikach

 

ale na:

 

Asus Commando

DFI Blood Iron

Abit IX38 QuadGT

 

max stabilny to 1066 MHz DDR... bez różnicy czy cl4 czy cl5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzbym trafil na te z nowego steppingu i nie chcialy u mnie dzialac na innych dzielnikach, glownie 1:1.5 ? Kto wie, g.skill wstal od razu na tym dzielniku, jest z nim ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie był byś w stanie sprawdzić ich na Abicie IP35??

Jak wyślesz mi płytkę :wink:

 

BTW

 

Ten g.skill jest na tym samym steppingu. Hmm dziwne. Chyba muszę podłubać w SPD :mur:

 

Jacek możesz zgrać mi SPD? (użyj SPD-Tool 0.62)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie uzyskac stabilne 1117 MHz na tych memkach. Orthos smigal 2.30 godz bez bledu i gra COD4 , ktora byla bardzo wyczulona na niestabilnosc memek mimo tego iz Orthos mogl smigac przez 3 godz bez bledu, takze sie nie wywala. Aby uzyskac te 1117 musialem wlaczyc jedna OPCJE w BIOSIE od plyty, ktora wszedzie zalecali przy OC WYLACZAC :) . Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie uzyskac stabilne 1117 MHz na tych memkach. Orthos smigal 2.30 godz bez bledu i gra COD4 , ktora byla bardzo wyczulona na niestabilnosc memek mimo tego iz Orthos mogl smigac przez 3 godz bez bledu, takze sie nie wywala. Aby uzyskac te 1117 musialem wlaczyc jedna OPCJE w BIOSIE od plyty, ktora wszedzie zalecali przy OC WYLACZAC :) . Pozdro

ale Ty gościu lecisz, po co się produkujesz jeśli nie piszesz w czym tkwił problem? onanizujesz się tymi postami czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dymy widze ze masz ciagle jakies problemy wiec moze zapisz sie do jakiegos lekarza, chociaz moze byc juz za pozno.

 

Ta opcja jest T2 Dispatch wszedzie ja zalecano aby wylaczac przy OC ale jednak lepiej miec ustawione na AUTO. Mi przez to udalo sie uzyskac o 4 MHz wiecej na memkach. Nie wiem czy w BIOSACH od innych plyt glownych jest ta opcja ale w DFI jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dymy widze ze masz ciagle jakies problemy wiec moze zapisz sie do jakiegos lekarza, chociaz moze byc juz za pozno.

wstrzymam się dopóki nie potrzebuję Caps Locka oraz dwóch postów do przekazania tak krótkiej i treściwej informacji.

natomiast Tobie na początek proponuję lekturę:

Regulamin > Dodatkowe postanowienia > pkty 7, 8 i 9 z naciskiem na ogonki

 

wracając do problemu (zauważ kto go tu ciągle ma), płyty DFI nigdy nie posiadałem ale domyślam się,

że to ustawienie to nic innego jak Command Rate przyjmujące dla DDR2 wartości 1T i 2T

inna kwestia, że najpierw piszesz włączyć, po czym w następnym poście wspominasz o Auto, które jest dość specyficznym ustawieniem - najprawdopodobniej ustawia wg SPD i być może ciągnie za tym jakiś inny parametr, który dla wymuszonego 2T przyjmuje mniej korzystną wartość.

proponuję wyrażać się od razu precyzyjniej i zbadać odczyt wartości dla różnych ustawień korzystając z programów typu Memset czy CPU-Z. do kompletu zbadałbym wydajność obu ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

mam problem z podkręcaniem pamięci Mushkin Pc2-6400 Sp2+ 2X2048 od ddr2.pl na asus commando (wiem ze na tej płycie ciężko sie kreci 2X2048) gdy ustawie pamięci na 900mhz to nie wejdzie do sytemu nawet probowałem na rożnych napięciach wczytałem w temacie ze TRFC musi być ustawione 52 w biosie mam możliwość ustawienia TRFC do 42 co w takiej sytuacji zrobić możne macie jakieś pomysły pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...