Skocz do zawartości
Symbian

Mushkin Pc2-6400 Sp2+

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oszukali :)

 

Po prostu jest dwóch dystrybutorów. Yamo - stąd ciągnie większość sklepów, Yamo podaje, że sprzedaje SP2+ (+ oznacza radiatory), a w rzeczywistości sprzedaje SP2. Dlatego pamięci kupione w większych sklepach będą wersją bez radiatorów, oraz JMC (www.ddr2.pl), firma w której pracuję... My sprzedajemy w takiej samej cenie wersję z radiatorami, która zdecydowanie lepiej się kręci (sprawdzane przeze mnie, i rzeczywiście wersja SP2 bez radiatorów ledwo co wstawała na 1000, już nie mówiąc o stabilności).

 

BTW

twoje są na powerchipie

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A któż to wiedział, że przyślą mi takie padło. No cóż, jak się nie ma co się kręci to się kręci co się ma ;)

 

Testuje czy wydajniejsze jest 800 4-4-4-12 czy 1000 5-5-5-18 (jednak ruszyło i orthos coś liczy). Ze wstępnych wyliczeń wynika, że opcja druga minimalnie wygrywa :]

 

Możecie powiedzieć ile wam liczy spi 1m dla >1000 cl4?

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ile można wycisnąć z takich zielonych muszek? 800 na CL4 jest realne? bo jakoś nie mogę się przebić :( rozumiem, że to ta słabsza seria bo te wasze mają końcówkę oznaczenia z siódemką

post-879-1205430243_thumb.jpgpost-879-1205430296_thumb.jpg

 

wrzucam też zrzut z mojego biosu - jakie ustawienia sugerujecie? (te widoczne to z poprzednich memek).

jakie napięcie? Athlonik jest stabilny przy zegarze 10x320 lub 13x250 - sprawdzone na innych memkach.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale gdzie mam ustawić 52? u mnie wartości trfc przyjmują wartości w ns. jak ustawiłem 5-5-5-18 i 2.2V to orthos zaraz się wywalił (trfc na max czyli 327ns). natomiast gdy zszedłem z napięciem do 2V to śmiga od godziny.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale gdzie mam ustawić 52? u mnie wartości trfc przyjmują wartości w ns. jak ustawiłem 5-5-5-18 i 2.2V to orthos zaraz się wywalił (trfc na max czyli 395). natomiast gdy zszedłem z napięciem do 2V to śmiga od godziny.

Możliwe że płyta daje trochę więcej v czyli na 1000 latają????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no skąd, udało mi się osiągnąć stabilną godzinkę w orthosie po obniżeniu napięcia z 2.2 do 2.0 przy 5-5-5-18@800. na 2.3 też próbowałem różnych kombinacji ale nic nie pomagało. przy 2.0V i 5-5-5-18 było stabilnie przez godz więc przeskoczyłem na 4-5-5-18 ale niestety wywala się zarówno przy napięciu 2.0 i 2.2 ~ jakieś sugestie?

 

czy mam uznać że to trfc 395 ns to jakaś odpowiednia wartość dla tych sugerowanych 52 na intelu?

 

wg was to ta gorsza wersja memek? patrzyłem na stronie mshkina i zarówno memki z końcówką 7 i 8 mają podstawowe alfy 5-5-5-18 jednak te z 7 są chyba ciut droższe.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te testowane przez Ciebie też mają zielony radiator czy raczej czarny? bo te same raczej nie - u mnie wyraźnie w cpu-z stoi 996558+ a u was 996557+

928 przy 55518 i 2.0/2.2 niestety wywala :/ puszczam teraz na auto (to w zasadzie te same ustawienie ale by SPD). zobaczę czy będzie jakaś różnica. czy mogę gdzies jeszcze zluzować to trfc poza tymi czterema pozycjami które widoczne są na screenie?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te testowane przez Ciebie też mają zielony radiator czy raczej czarny? bo te same raczej nie - u mnie wyraźnie w cpu-z stoi 996558+ a u was 996557+

928 przy 55518 i 2.0/2.2 niestety wywala :/ puszczam teraz na auto (to w zasadzie te same ustawienie ale by SPD). zobaczę czy będzie jakaś różnica. czy mogę gdzies jeszcze zluzować to trfc poza tymi czterema pozycjami które widoczne są na screenie?

u nas też zielone czarne to inna półka.

rada mozesz sobie wgrać spd od redline xp-8000 2x2gb to powinno cos pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem posty XA aka Miravo na forum mshkina:

This line (at least now) is based on Powerchip (PSC) stuff. So it's the same as G.skill PC8000 PQ, Mushkin Redline PC8000, Mushkin XP2 PC6400 & PC8500... In Europe it comes in wooden case, quite elegant. It's equipped with FrostByte radiators.

ale w podlinkowanych obrazkach są również oznaczenia 996557+ w CPU-Z (choć na zdjęciu kostek tak jak u mnie 996558+ tyle że u mnie tak samo w CPU-Z). duże ryzyko że nie wstaną po takim zabiegu flashowania SPD? jakiś sprawdzony tutorial?

1.95V 5-5-5-18 7h w orthosie stabilne. teraz sprawdzam 5-4-4-12 (tak miałem ustawione te Patrioty LLK) i po niespełna godzinie wygląda że będzie identycznie tzn stabilnie ~ czyli problem jest prawdopodobnie gdzieś poza kostkami. podbijanie napięcia na procu nie pomaga ale wydaje mi się że skoro 2x1GB Geila latały na 800 4-4-4-12 to kontroler w cpu daje radę.

btw. kręcił ktoś te pamiątki albo generalnie 2x2GB na X2?

wciąż nie wiem jak mają się te ustawienia trfc w nanosekundach do tych wartości na intelu.

a może mogę jakimś softem wymusić wyższe trfc spod Visty aby sie przekonać? memset dobrze działa z tym systemem?

 

ps. opcję Memory Hole Remapping mam ustawioną na Enable (system Vista 32), czy to może mieć jakiś wpływ na oc?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlinkujesz?

 

edit---------

tak samo jak Patrioty ~ 800 przy 5-4-4-12 stabilne tyle że przy niższych napięciach 1.90~2.0V - 3~10h w orthosie. pamięć stabilna przy ww ustawieniach zrówno dla trfc 195~327ns

niestety wystarczy zmienić CL na 4 i orthos sypie błędami :/

 

max ustawienie trfc w memset to 327ns - tak jak w biosie.

jest jeszcze wartość "Reser." ale co dokładnie oznacza, nie zdążyłem sprawdzić.

chyba jestem skazany na 800 przy CL5 :(

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie muchy , byly selekcjonowane przez XA i od niego kupowane.

Dołączona grafika

 

Czy moga pracowac 24/7 te muszki na takim napieciu ? Kurde slabo widac napi jakie jest na pamiatkach na screenie ale wynosi 2.27

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszki latają! kluczem okazał się połówkowy mnożnik dla CPU :D

proc 11.5x280 (wyżej wywalały się mimo podbijania V proca czy memek)

post-879-1205653315_thumb.jpg

napięcie 2.0V

na 1.95V też latają (sprawdzone 5.40h w orthosie)

przy 1.90 wysypują się po 25 min

myślę, że z timingami można jeszcze powalczyć ale do użytkowego oc jestem bardzo zadowolony :D

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nabylem muszki ep2 od XA

 

Wystartowalem ostro. 1000Mhz 4-5-5-15 (alpha default) V2.2

 

Orthos wywalil blad na ramach

 

Przestraszony sprawdzilem memtestem pamieci na 667 i timingach z kosmosu (5-5-5-x wysoooko ;]) - przesly test.

 

Kiedy juz udalo mi sie uzyskac te 1000Mhz, newralgicznym punktem byl test CPU + RAM z (orthosa). Test pamieci przechodzily, test CPU przechodzil. Testy nie byly dlugie (max do 16min) wiec mysle, pewnie niestabilna z ogolu platforma. Zjechalem do 2200Mhz CPU, dalem ogromne jak na taki wynik o/c vcore i probowalem dalej.

 

Na ta chwile nie wyglada to ciekawie, pamieci nie chca zrobic 1000Mhz na CL5-5-5-16 (alpha zwiekszone do tras up to 48 (def 38))

 

Cos mi tu nie gra. Pamieci sa od XA, dostalem gwarancje na CL4 przy 1066Mhz - takze sadze ze wina moze lezec gdzie po mojej stronie.

 

Na sam koniec zjechalem juz do min o/c zeby miec pewnosc czy czasem ten test cpu + ram nie jest taka sieka ze niemozliwoscia jest unikniecie bledow. Niestety - na CL5 na 667 test cpu+ram przchodzi bez bledow.

 

wtf :x

 

PS. Pamieci testowane byly do vdimm 2.3 (wiecej nie jest zalecane przez sprzedajacego, co za tym idzie takie napiecie musi byc wystarczajace do powtorzenia wynikow).

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ XA - done

 

Nadal kaszana.

 

Leniwy jestem, ale juz nawet wczolgalem sie pod biurko, zmienilem zworke na 200. Czyli juz majac w powazaniu jakies sensowne FSB chce sprawdzic o co chodzi z tymi pamieciami. Dojechalem do 250Mhz, Vcore 1.375, NB 1.5, SB 1.8, VTT 1.3, Vdimm 2.30 - czyli napiecia z kosmosu, jakbym szykowal sie do o/c na 3.6Ghz ;)

 

Powinny isc na CL4 przy ok 1000Mhz, ale niech juz im bedzie :)

1000Mhz :: 5-5-5-16

Orthos: CPU, RAM - OK

Orthos: CPU+RAM - FAILED

 

Zaraz sobie cos zrobie 0.o. Co gorsze ten test CPU+RAM jest dosc miarodajny, bo widze zwiechy opery i innych aplikacji pod winda.

 

jakies pomysly?

 

Poki co wracam do BIOSa.

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie muchy , byly selekcjonowane przez XA i od niego kupowane.

 

 

Czy moga pracowac 24/7 te muszki na takim napieciu ? Kurde slabo widac napi jakie jest na pamiatkach na screenie ale wynosi 2.27

Możesz porobić zdjęcia biosu? :)

 

Ostatnio paru klientów miało problemy z dwoma płytami, DFI dark i MSI P35 Neo2. Do tej drugiej porobię sam w środę screeny & zdjęcia -> FAQ ogólny. Zrobiłbym dzisiaj ale ZERO czasu (los examenes) :rolleyes:

 

BTW

 

mogą spokojnie pracować na takim napięciu B-)

 

@ alcen

 

Poczekaj do środy, coś wymyślimy, tak nie może być :wink:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn no cl4 nie robie ale teraz

 

5-5-5-18

48-12-12-12-12

V 1.90-1.95

 

Wygladalo stabilnie - po 5min orthos sie wyje(*&^. Sprobuje teraz bawic sie dalej wiedzac ze jednak na V 2.05 juz pamieci dostaja zadyszki na obojetnie jakich ustawieniach

 

Wyniki z Everesta:

read 8250

write 6400

copy 6400

wait 60.0ns

 

CPU 2800Ghz (350x8)

 

W sumie by mnie to usatysfakcjonowalo, jednak no pracuje nad stabilnoscia

 

@ XA nie wiem co chcesz wymyslic, ale czekam czekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...