Jump to content
forest kila zbila

Crysis I Jego Dx10

Recommended Posts

To nie jest tak do końca.... odpalałeś osobiście pod DX10

ja odpalałem i tak i tak.

co do szybkości - proste . pod Dx9 demo używa 2 jajek , pod DX10 tylko jednego dlatego jest wydajność niższa.

Co do efektów to sa róznice .... oswietlenie jest bardziej " miękkie " i zdecydowanie inne efekty odbić w wodzie jak i jej wygląd , odcień.

Share this post


Link to post
Share on other sites

All screenshots were captured with FRAPS at 1280x1024 with 16Q AA and downsized. The DX9 screens have all video settings set high while DX10 screens are set to very high

The default picture is the DirectX 9 version. Roll over it to see the DirectX 10 shot.

Z tego co jest tam napisane wnioskuje, że default'owo jest dx9 i ustawienia na high.

 

Na końcu jest tylko info, że można zmodyfikować pliki konfiguracyjne ...

Other differences:

 

* DX10 renders vegetation and other objects at greater distances than DX9 does

* "God rays" (like this) are artificially limited to the DX10 version, but can be somewhat added to the DX9 version by modifying config files.

Edited by satoshie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najłatwiej sprawdzić czy sie udało "emulować" nurkując(promienie świetlne pod wodą), patrząc przez liście na słońce(pasy cienia rzucanego przez każdego liścia), spadek fpsów(tak ,tak -ci co go nie mają najwyraźniej nie podmienili ustawień w plikach -nic sie z niczego nie dzieje).Kolorystyka też jest nieco inna w DX9d(moja własna interpretacja tego "DX10" :wink: ).Tak jakby suwak przesunąć od Far Cry nieco w kierunku np.Half Life 2.Po prostu bardziej stonowana, bardziej realistyczna.Do tego odblaski tęczowe na wodzie jakoby(chyba je widzę na kamieniach omywanych wodą).Jest słowem ładniej i...wolniej :D .Pliki z linka na IN4 są gotowe do modyfikacji(w każdym jest na wstępie pakiet ustawień dla Very High) ,a nie już gotowe do podmiany.Stąd wynikło też nieco nieporozumień.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narazie na Xp bedzie szybciej a różnice w wyglądzie są minimalne.

Na Viscie chodzi wolnie ale to pewnie przez brak wsparcia dla multi core. Już w full'u (albo z patchem dla fulla ;p) powinno być lepiej a może nawet lepiej od XP. Trza poczekać chociaż imo Vista to krap ;p.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będzie lepiej moim zdaniem -Vista zabiera zasoby i tyle.20% nie jest do nadgonienia pseudo DX10(mowa o Crysis cały czas).Dodatkowo to historia z ilością rdzeni.....Osobiście pod XP zamieniłem pliki cfg oprócz tekstur i detali obiektów na próbę i jest dość ładnie i dość szybko.Myślę ,że po Vmodzie karty graficznej...Bo jest prawie dobrze.Ogólnie mimo afery z DX-ami uważam silnik Crysisa za udany.

A co do różnic wyglądu to po wymianie plików cfg umożliwiających grę na Very High to nie ma żadnych...I o to całe zamieszanie :D

Edited by miron72

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm....Jadę na 169.04 ale widzę ,że może jeszcze wrócę do 169.02 :rolleyes: .Numer 169.03?Wszyscy co go widzieli pewnie zniknęli bez śladu hehe.Tak czy siak 169ki dużo szybsze w grach i markach niż np.163ki.

@Pussik -może dotarłaś gdzieś przypadkiem do informacji co pozmieniano w ostatnich sterownikach, że aż takiego kopa dają?Niektórym około 400pkt w 3D06!U mnie skok około 300pkt.Do diaska -przecież tu coś kombinacją lekko trąca :wink: .Pamiętasz pewnie jako znana fanka NV numer z obiedzoną anizotropią(no AF) dla GF 8-ek?W stosunku do FXa krok w gorszą jakość ale kop był :sad: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sterowniki od 169.01 do 169.04 włącznie są dedykowane grze Crysis i powstały(zostały zaktualizowane) w ciągu około 3 dni od wyjścia demka.Ponieważ "...jego DX10..." okazał się manipulacją to chyba oczywiste jest wypłynięcie tematu sterowników dających rzadko(niemal wcale) spotykanego "kopa" w grze z tytułu wątku...No i jest dzięki nim ta gra jeszcze szybsza w działaniu...

Edited by miron72

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.