Skocz do zawartości
Highlander

Maze 3 vs Nukleon - artykulik

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem przeporwadzić testy porównawcze bloków Maze 3 oraz Nukleona, ktorych jestem szczesliwym posiadaczem.

 

Kazdy z blokow byl meczony przez 90 minut w mozliwie takim samym srodowisku, w kazdym tescie - 360 odczytow temperatury.

 

Test opatrzony fotkami i opisami mozna obejrzec tutaj

 

Czekam na ew. uwagi i opinie :) Stronka moze sie troche powoli ladowac (SDI) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie troche czepne

zeby wode sprezyc to duze sily trzeba stosowac,a nie pompki co ledwo tlocza

poza tym test niezly,tylko te wyniki to sie prawie nie roznia

tzn ze te bloki sa tak samo skuteczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie :D

 

Co do wykresu, to troche walczylem z excelem, zeby mi to jakos ladniej/czytelniej przedstawil, ale chyba przegralem :?

 

Co do wynikow, to tez spodziewalem sie wiekszej roznicy (co prawda jest roznica na starcie, ale potem sie zlewaja), zobaczymy czy polerowanie polepszy sprawe, ale na to bede musial przeznaczyc troche wiecej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super tescik - dzieki

jesli mialbys ochote zrobic takie porownanie jeszcze raz to miam kilka propozycji:

1. wykres: przy takiej ilosci danych mozna by zrobic aproksymacje (chocby wielomianem 2-go stopnia, mam nadzieje ze excell ma taka mozliwosc)

2. z wykresu widac ze o ile temp na Maze-3 sie mniej wiecej ustabilizowala to na Nukleonie ciagle jakby troche rosnie wiec proponowalbym nie 90 ale przynajmniej 120 miut testu

3. konstrukja Nukleona (to przewezenie na wlocie) sugeruje ze powinnien miec mocna pompke i jego wydajnosc jest dosc mocno uzalezniona od przeplywu w calym ukladzie wiec przydalby sie jakis (przynajmniej zgrubny) pomiar przeplywu dla obu blokow)

4. temp wody - szkoda ze nie masz jakiegos zewnetrznego czujnika temp zeby to zmierzyc.

 

jeszcze raz dzieki - musiales sie troche narobic, zeby calosc tak wygladala :)

(no i podniosles nam poprzeczke przed planowanym spotkaniem we wrocku :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladny tescik ale wykres jest straszny..., trzeba bylo kogos zapytac jak to sie robi.., ja doszedlem do podobnych wnioskow jak ty, dodatkowo nukleon wymaga mocnej pompki zeby zapewnic dobry przeplyw i sprezyc odpowiednio wode w glownym kanale, co prawda u mnie jest niezle ale chyba przesiade sia jednak na eheima 1250, ja mam egzemplarz 5005 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super tescik - dzieki 

1. wykres: przy takiej ilosci danych mozna by zrobic aproksymacje (chocby wielomianem 2-go stopnia, mam nadzieje ze excell ma taka mozliwosc)

No jest cos takiego (Excel 97) jak narzedzia/analiza danych/wygladzanie wykladnicze ale nie wiem jak tego uzyc :oops: Udostepnilem plik csv na stronie, moze zaciagniesz i wykombinujesz jakis ladniejszy wykres, bo ten co jest teraz to masakra.

 

2. z wykresu widac ze o ile temp na Maze-3 sie mniej wiecej ustabilizowala to na Nukleonie ciagle jakby troche rosnie wiec proponowalbym nie 90 ale przynajmniej 120 miut testu

Mam jeszcze dalsze 7 minut danych i temp tez sie ustabilizowala 46/47 (wiekszosc 46).

 

3. konstrukja Nukleona (to przewezenie na wlocie) sugeruje ze powinnien miec mocna pompke i jego wydajnosc jest dosc mocno uzalezniona od przeplywu w calym ukladzie wiec przydalby sie jakis (przynajmniej zgrubny) pomiar przeplywu dla obu blokow)

Nawet nie wiem jak sie do tego zabrac :)

 

4. temp wody - szkoda ze nie masz jakiegos zewnetrznego czujnika temp zeby to zmierzyc.

Mam termometr akwariowy :D ale to zmusilo by mnie do siedzenia przed pojemniczkiem :) Ale wykorzystam go przy nastepnych testach. Jak wypoleruje Nukleona przeprowadze testy ponownie.

 

jeszcze raz dzieki - musiales sie troche narobic, zeby calosc tak wygladala :)

(no i podniosles nam poprzeczke przed planowanym spotkaniem we wrocku :D)

Dzieki :) Cos mi gdzies przemknal post o jakiems sportkaniu we Wrocku - jakie bloczki bedziecie testowac :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladny tescik ale wykres jest straszny..., trzeba bylo kogos zapytac jak to sie robi...

moze jakies podpowiedzi, bo zapewnie robiles niejeden wykres na moded-kompz :)

 

(...)ja mam egzemplarz 5005 ;)

no to witam sasiada, hihihihi :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dostane kase ze sprzet, ktory sprzedalem - ciekawe kiedy. Straszna jest ta poczta:) To planuje kupic Orbitala i tez zrobie jakis maly tescik..

Narazie wciagnal mnie Splinter Cell :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, bardzo fajne- krótko i więzłowato :D . No i na temat ofkoz!

 

Po przeczytaniu tego testu nasunęło mi się takie pytanko:

Czy jest sens stosować pelta z blokiem, w którym wlot wody znajduje się nad jądrem proca? Wkońcu pelt nagrzewa się równomiernie na całej powierzchni (a może jednak NIE?). Czy w związku z tym nie lepiej stosować pelta z blokiem frezowanym lub wierconym, który odbiera ciepło na większej powierzchni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie osobiscie istnieja 2 rodzaje blokow wodnych- takie ktore sa zrobione do chlodzenia heat slug'ow procesorow (samych rdzeni)- one sa tak zbudowane by z malej powierzchni odebrac duze iloasci ciepla

 

2 typ to po prostu proste bloki ktore nie poradza sobie dobrze z mala powierzchnia rdzenia ale pelt 5x5cm swobodnie ochlodza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Highlander - moglbys nie robic fotki tak usyfionego bloku - bo lamerki sie przestraszą ;/

Zapodaj odrobine octu spirytusowego na szmatke i pobaw sie w polerke.Po 2 minutach nie powinno byc juz ani sladu plam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Zeby odczyt temperatury na tej plycie byl prawidlowy trzeba wgrac bios 8k3a2619

TU jest moj temat o tym.

Pozdrowka.

nie 2619, tylko 2626(tylko on posiada odczyt z socketa) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Zeby odczyt temperatury na tej plycie byl prawidlowy trzeba wgrac bios 8k3a2619

TU jest moj temat o tym.

Pozdrowka.

nie 2619, tylko 2626(tylko on posiada odczyt z socketa) ;)

Nie widzialem biosu do epoxa 8k3a o takim oznaczniu :?

A bios 2619 dziala spox jesli chodzi o temperature, zreszta poczytaj co jest w moim temacie.

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bios 2619 dziala spox jesli chodzi o temperature, zreszta poczytaj co jest w moim temacie.

Pozdrowka

Hmm zmienilem bios na 2619 i mialem temp 127C 8O ale to byl odczyt z diody - widac jest skopane, z socketa odczytuje prawidlowo: 37 przy pelnym obciazeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Highlander- Twój sprzęt (WC photo story) robi WRAŻENIE!!! Pewnie "trochę" Cie kosztował, np chłodnica, pelt, zasiłka do pelta?

Ano, ale od czego jest konto debetowe :mrgreen: Najdrozszy z tego wszystkiego byl zasilacz $119 :( reszta jako tako, chlodnica to od Mate'a, ale zmienilem te 4 wentyle na jeden duzy - jest bardziej cicho i wydajniej. W sumie 3 miesiace kolekcjonowalem wszystko zeby to potem poskladac w jedna calosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak przecztalem ten test to widze ze NUKLEON to nie taki wypas blok :(

Jakbys mugl to zrob jeszcze test ORBITALA bo chce sobie zrobic taki blok ale nie wiem czy szkoda zachodu :) bo jednak trza by bylo poswiecic z 1.5h godzinki czasu :) wiec czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak przecztalem ten test to widze ze NUKLEON to nie taki wypas blok :(

Jakbys mugl to zrob jeszcze test ORBITALA bo chce sobie zrobic taki blok ale nie wiem czy szkoda zachodu :) bo jednak trza by bylo poswiecic z 1.5h godzinki czasu :) wiec czekam

A liczyles ze Nukleon schlodzi ci proca , tak jak inny z peltem ? 8O

Prezeciez sa jekies dolne granice w zbijaniu temp. jezeli masz tylko WC.

Do tego dochodzi jeszcze wydajnosc chlodnicy i bardzo wazna w tych typach blokow, wydajnosc pompki, ten typ blokow , lubi wyzsze cisnienie, co wynika z jego konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...