Skocz do zawartości
p1tu

Dobry Zasilacz Do Ok. 250pln

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym kupić jakiś dobry zasilacz 500W do ok. 250 zł , cena może być troszeczkę wyższa.

 

Mój sprzęt to:

 

Procek: Athlon X2 +3800 64

Płytka: MSI K9N SLi

Ram: 2x 512MB Geil 533Mhz + 2x 1GB Geil 533Mhz

Grafa: ASUS 7600GT

 

Dodam że mam w obudowie cztery katody UV, 3 wiatrzki 120mm i 2 wiatraki 92mm. Sprzęt w przyszłości będę podkręcał. I chciałbym żeby ten zasilacz podołał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byś wiedział, że do tego sprzętu wystarczy zasilacz o mocy 350W, np. Chieftec lub Modecom 350W, które kosztują 100-120zł.

 

edit: szef CFT 500W to dobra propozycja

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@svende ale czytałeś do końca co ja napisałem? Napisałem że w przyszłości będę podkręcał sprzęcik, i nie chciał bym kupować wtedy nowego zasilacza bo myślę że 350 była by za słaba. Mam teraz Tracer 400W i on już nie daje rady jak podłączę drugi dysk SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie podepne jaki zasilacz do 250 pod taki konfig:

e2160 pózniej penryn

foxconn p35

8800gt

2/4gb ramu

sprzet bedzie kręcony

bylem nastawiony na corsaira 450vxu lecz coś zaczął szwankować

jakaś alternatywa dla corsaira?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje że do obydwu zestawów 500 czy więcej watt to dużo za dużo :P 400w i po oc starczy spokojnie,, grafa 100 nie weźmie, 100 weźmie procek ale to przy założeniu duuużego oc. to co tam ma jeszcze być żeby zjeść choćby 200 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szefy CFT 500 i 560 mają zaletę w postaci eps12V zamiast zwykłego p4, ponieważ obecnie wszystkei nowe mobasy na intele mają eps12V to po co zostawać przy starszym p4. Oczywiscie włożenie P4 w EPS 12V nie stanowi problemu w 99% przypadków, ale po co zostawać z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem do e2140 Corsaira VX450.

Kupowalem tutaj: http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9800286

Z tym, ze 1,5 miesiaca temu dalem jakies 25zl wiecej za niego. Ale jestem mega zadowolony z tego zasilacza. W drugim kompie mam jeszcze Tagana TG380-U01 380W - jedna sztuka poszla z dymem, wymienili mi na gwarancji.

Wedlug mnie nie ma porownania pomiedzy tymi dwoma zasilaczami. Oczywiscie na korzysc Corsaira. Tego zasilacza po prostu nie slychac w odroznieniu od Tagana, ktory tez uchodzi za cichego. Nowoczesniejsza konstrukcja, lepiej chlodzi obudowe. No i ma 5 lat gwarancji, a tagan "tylko" 3.

Ktos napisal, ze Corsair ostatnio cos szwankuje - mozna wiedziec dokladniej o co chodzi? Ja osobiscie polecam ten zasilacz wszystkim.

Edytowane przez bitrut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać nowego tematu przyłączę się do dyskusji :) Przy założeniu, że w moim konfigu zamiast 7300gt zawita 8800gt, dołożę troszkę ramu i w przyszłości wymienie procesor na nowy model AMD wszystko co możliwe poddam OC, w przedziale do 250zł kupię wystarczające PSU?? Z napędów na chwilę obecną już tylko 111d, drugiego dysku do macierzy nie zamierzam kupować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos napisal, ze Corsair ostatnio cos szwankuje - mozna wiedziec dokladniej o co chodzi? Ja osobiscie polecam ten zasilacz wszystkim.

Piszczą, poczytaj bo ostatnio w kilku tematach było to poruszane.

 

edit:

@..:::SiekieR:::..: przy tych załozeniech Chieftec GPS spokojnie starczy, a jak już nie mozesz dać sobie na wstrzymanie to bierz Szefa CFT 500 lub 560

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba i tak zaczne polecac znajomym Seasonica po przeczytaniu kilku opinii na temat Corsaira :)

No ale o Seasonic-ach też krąży taka opinia :D ,poniżej cytat z forum zenfist

 

Ten jak mówisz szum (dla mnie to popiskiwanie :)) , to normalna praca każdego seasonicka. Dość charakterystyczną mają pracę elektroniki.

 

albo np Tacens Supero 700 :lol:

Tacens Supero 700, okazał się straszną pomyłką (piszczy, syczy i cuda boskie się dzieją z nim),Skwierczenie, popiskiwanie, dziwne ruchy wentylatora i towarzyszące temu dźwięki, no cóż

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłącze pod temat. Który z poniższych zasilaczy wybrać do sprzętu A 64 X2 3800+ @ 2500MHz,GF 7600GS, 2x512 MB ram, 2xSATA, 2xPCI, 1xIDE, kilka wiatraków.

 

Amacrox Warrior AX500-A

Tagan TG400-U33

Corsair CMPSU-450VXEU

Antec EarthWars 430W

Be Quiet StraightPower 400W

NeoTEC MAXIMUS 440

FSP Blue Storm II 500

 

Ja osobiście skłaniam się do BSII lub Corsaira 450W.

A jakie jest Wasze zdanie?

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłącze pod temat. Który z poniższych zasilaczy wybrać do sprzętu A 64 X2 3800+ @ 2500MHz,GF 7600GS, 2x512 MB ram, 2xSATA, 2xPCI, 1xIDE, kilka wiatraków.

 

Amacrox Warrior AX500-A

Tagan TG400-U33

Corsair CMPSU-450VXEU

Antec EarthWars 430W

Be Quiet StraightPower 400W

NeoTEC MAXIMUS 440

FSP Blue Storm II 500

 

Ja osobiście skłaniam się do BSII lub Corsaira 450W.

A jakie jest Wasze zdanie?

Be quiet 450W za 285zł w apollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...