Skocz do zawartości
Snooze

Nowy Zestaw - Pierwszy Raz Intel C2d Czy Warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle nad zestawem na c2d. Jako ze sprzedam obecny zestawik wiele nie doplace. Do tej pory bylem zwolennikiem Amd jednak kiedy kumpel puscil swojego E2140 na 2600(o ile dobrze pamietam) W sandrze wypadl on lepiej niz E670 kotry jest po 900-1000 PLN Stwierdzilem ze musze cos takiego miec. Jako ze nie znam sie kompletnie na platformie intela bede mial duzo prozbe o doradzenie czy to najlepsza opcja w tej cenie pod o/c. Wydaje mi sie ze w tej cenie platforma AMD nie moze konkurowac pod wzgledem wydajnosci ? No chyba ze sie myle to niech ktos mnie poprawi. Pomimo ze duzo nie gram zestawik skladam pod Crysis - mam nadzieje ze bede mogl go puscic na full na tym co ponizej chce zakupic ? Musze dodac ze do zestawu chce wlozyc:

 

1.Seagate Barracuda ATA 7200.9 160gb + Seagate 40gb,ATA DVD BENQ 1650 (jako ze jest tylko jedno ATA 133 na mobo z 40GB bede musial zrezygnowac

 

2.Zaislacz Fortron 350-60MDN - czy on udzwignie ponizszy zestaw ?

 

3.Buda Modecom Glory Black

 

Z gory dziekuje za pomoc i wskazowki.

 

Mobo

Gigabyte P31-DS3L /intel P31/ 240PLN

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=8814

 

Proc

Intel Pentium Dual Core E2140 /1.6GHz, 1MB, 800MHz, BOX/ 220PLN

 

 

Ram

Kingston DIMM 1GB DDR2 667Mhz CL 5 83PLN

http://www.yalu.pl/index.php?action=produc...p;&pid=1969

 

Grafa

PCI-E PALIT GEFORCE 8600GT SONIC+ 256MB DDR3 1.0ns 356PLN

 

625 Mhz/1800 Mhz

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_gra...amp;kom_start=0

 

czy

 

PCI-E GALAXY GEFORCE 8600GT 256MB DDR3 1.0ns OC+ LIMITED

600 / 1800 Mhz, nowe chłodzenie

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-453

 

~899 PLN

 

Pozdro :)

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi mowil ze E2140 sie lepiej kreci od E2160 i E2180. Wiec moze szkoda kaski wydawac ? Widze ze plytke masz podobna i sie zastanawiam czy ten twoj E2140 nie smiga na 3000 ewentualnie 3200 ? A co do pamieci - brac kingstona czy moze goodramy ? Roznica w cenie prawie zadna - chodzi oczywiscie o o/c i stabilnosc. Dodam jeszcze ze proca chce krecic na standardowym boxowym chlodzeniu - ale chyba to nie bedzie stanowilo duzego problemu ?

 

 

Ps. Z ciekawosci ile masz na twoim sprzecie z podpisu w 3d Marku 2003 i 3d Marku 2005 ??

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo ten zasilacz nie pociagnie tego zestawu poza tym bedziesz (chyba !!! ) musial dokupowac przejscie pin20>24. wg mnie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> e2140 do tego jakis tani cooler bo na boxie mozesz go nie wkrecic na 3GHz przy normalnej temp weź Pentagram HP100 lub AC Freezer 7 pro. z kasy na e2160 doloz do mobo (moze Abit IP35-E ? )co do zasilki to nie mam wyrobionego zdania jako ze nie siedze w tym godzinami ;).Grafike wez palit sonic....

a, bylbym zapomnial - najwazniejsza sprawa... wg mnie ofc - jak chcesz krecic proca to wez pamieci 800MHz minimum (moga byc kingstone) ew polecam - troche drozsze OCZ platinium rev2

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... co do zasilacza wydaje mi sie ze jest 20(podpiete)+4(nie podpiete) + 4(ATX12V - podpiete na moim mobo) Zreszta zobacz na fote.

 

Dołączona grafika

 

Teoretycznie nowy zestawik powinien ciagnac mniej watow niz moj obecny ... No chyba ze sie myle ? Wiec jak to w koncu z tym zasilaczem - da rade czy nie ?:D Ktos sie orientuje ? Ma cos podobnego ?

 

Co do ramow - fajnie ze poruszyles ten temat bo tu nie jestem pewien jak te ddr2 smigaja po o/c. Zalozmy ze kupie kingston 667 cl5 podkrece proca powiedzmy na 3ghz czyli magistrala 300mhz a to nam da 600mhz synchro na pamieciach i powiedzmy cl3 ? Chyba ze cos zle rozumiem i lepiej puscic asynchronicznie na 900mhz lub cos ?? Sa wtedy bardziej wydajne ? A w takim wypadku pewnie cl bede musial wysokie dac przy 667mhzcl5 i dlatego lepiej kupic 800mhz cl5. Nie wiem czy dobrze wyczytalem ty masz cl11 na swoich ? Jesli cos pokrecilem to mnie popraw :)

 

 

Pozdro :)

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie jedziesz 1:1 nie ma wielkiej filozofii tyle ze,

 

powiedzmy ze wezmiesz e2140, jego max mnoznik to 8

 

dolecisz do 400 na mobo wtedy masz 1:1 z memkami czyli procek 3.2GHz a pamięci 800MHz. Timingi to juz zalezy jakie masz memki ;P wg mnie jesli to ma byc " budzetowy " zestaw nie ma sensu kupowac bog wie jakich pamieci - zwykle 800MHz wystarcza ale to juz zalezy tylko od Ciebie. Niby mozna zjechac mnoznikiem na 6x/7x ale procek nie daje rady z tak wysokim fsb co bys nie robil - bynajmniej moj ^^ dlatego mowie ze 800 wystarcza spokojnie.

 

Co do zdjecia to ten drugi pin 4 łączy sie z tym ktory teraz masz podpiety pod plyte i razem zasilaja proca o ile sie nei myle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do oc , to już zależy na jaki procesor trafisz <_< i nie jest powiedziane że e2160 i e2180 kręcą się gorzej, ale z drugiej strony e2140 faktycznie wystarczy, płytka napewno pozwoli ci w pełni wykorzystać jego potencjał, co do pamięci również uważam że zwykłe ddr2 800 spokojnie wystarczą.

 

zasilacz spokojnie powinien wystarczyć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowicie ze tak sie ma sprawa z ramami to wezme tansze Goodramy 800mhz ktore sa w moim lokalnym sklepie po 80PLN bo szkoda dawac za kingstony 800mhz 118PLN jak i tak lepszych osiagow nie bedzie.

 

Jak defaultowo E2140 chodzi ? Jaki mnoznik i magistrala ? Przy tym procku i jest odblokowany mnoznik ? Czy trzeba malowac jakies mostki ?

 

Jedynie karte bede musial kupic z icompa bo moga mi sprowadzic tylko tego galaxy a wole SONIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowicie ze tak sie ma sprawa z ramami to wezme tansze Goodramy 800mhz ktore sa w moim lokalnym sklepie po 80PLN bo szkoda dawac za kingstony 800mhz 118PLN jak i tak lepszych osiagow nie bedzie.

 

Jak defaultowo E2140 chodzi ? Jaki mnoznik i magistrala ? Przy tym procku i jest odblokowany mnoznik ? Czy trzeba malowac jakies mostki ?

 

Jedynie karte bede musial kupic z icompa bo moga mi sprowadzic tylko tego galaxy a wole SONIC

 

z tymi mostkami to mnie rozgromiles <wstaje z podłogi> :P 8x200(QPB 800) ... 1.6GHz

 

odblokowany mnoznik w dól czyli mozna ustawic 8x 7x 6x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowicie ze tak sie ma sprawa z ramami to wezme tansze Goodramy 800mhz ktore sa w moim lokalnym sklepie po 80PLN bo szkoda dawac za kingstony 800mhz 118PLN jak i tak lepszych osiagow nie bedzie.

 

Jak defaultowo E2140 chodzi ? Jaki mnoznik i magistrala ? Przy tym procku i jest odblokowany mnoznik ? Czy trzeba malowac jakies mostki ?

 

Jedynie karte bede musial kupic z icompa bo moga mi sprowadzic tylko tego galaxy a wole SONIC

Nic nie będziesz musiał malować :D jak tego gigabyte weżmiesz o którym pisałem wcześniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że dużo nowych sztuk E2140 ma dosyć niskiego FSB walla - cor4az częściej nie da się osiągnąć na nich nawet 3GHz. Nie zmienisz tego wysokim Vcore czy lepszą płytą.

Dlatego wzialem 2160 i radze to samo autorowi tematu, bo jak na 2140 kupujac w ciemno ( chyba ze selekta w co watpie) to jak 2,6 zrobisz to bedzie sukces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja AMD user i czesto musialem cos malowac przy prockach zeby sie krecily :D Skoro tu mnoznik jest odblokowany (tylko w dol) to spoko ... Czyli jesli wezme E2160 to on sie bedzie na 3Ghz bez problemu krecil ? Czy tez jest loteria ?

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos to w CRYSISA na tym sprzęcie raczej na maksymalnych nie zagrasz w dx9 a co dopiero dx10.

Jeśli chodzi o "kręćliwość" procków to z tym zawsze jest loteria, chyba że kupisz jakiś sprawdzony, selekta.

Edytowane przez DawidNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos to w CRYSISA na tym sprzęcie raczej na maksymalnych nie zagrasz w dx9 a co dopiero dx10.

Jeśli chodzi o "kręćliwość" procków to z tym zawsze jest loteria, chyba że kupisz jakiś sprawdzony, selekta.

po oc pogra, moj zestawik ciagnie demko w 1024x768 wszystko na max AA off ( po OC oczywiscie ) srednia klatek 28 - byloby wiecej, ale wczyty sa na timedemo - malo pamieci niedlugo 2GB wiec nie placze ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powoli mój wspaniały komputerek ... wymięka. Nie mam wielkich wymagań odnośnie gier jednak lubię płynnie pograć (25-30fps) w gry na max detalach w 1024 bez AA. Czy to dużo? Chyba nie. Po tym wstępie właściwa część, która nie dotyczy k. graficznej gdyż to zupełnie inny zakup:

 

Mam obecnie A64 3000+ @ 3700+ na platformie 939 z pamięciami DDR1. Co prawda za nieco ponad 200zł mogę kupić X2 4200+ i podkręcić na 2800MHz, ale jak widziałem na testach nie ma to sensu. Przy tym samym zegarze miałbym przyspieszenie w grach około 10% gdyż obecne gry nie wykorzystują 2 rdzeni. I teraz moje pytania:

 

1. Może jednak kupić X2 4200+ i podkręcić na 2600-2800 MHz. Obecny procek idzie powiedzmy do 2400MHz. W grach miałbym więc przyspieszenie około 15-20%. Może jednak gry zaczną wykorzystywać 2 rdzenie czy ten brak przyspieszenia wiąże się jednak ze słabą obsługą X2? Do tego procka dorzucił bym jeszcze 1GB ramu. Łączny koszt przejścia 350zł (po napisaniu punktu 2 poniżej... niniejszy punkt odpada w przedbiegach - chyba musiałem to sam napisać by zrozumieć:) )

2. Zmiana platformy na AM2 z jakimś ostro podkręcalnym prockiem X2. Do tego dochodzi oczywiście 2GB ram DDR2 + nowa płyta główna AM2. Jednak pojawia się pytanie czy warto się pakować w AM2 skoro wkrótce ma się pojawić AM2+ oraz AM3. Nie śledziłem dokładnie premier nowych procków AMD więc nie wiem czy nowa platforma będzie konkurować z Intelem czy dalej "robi tyły". Warto myśleć o AMD jeszcze? Czy przyszłe Phenomy itp są konkurencją? A może od razu szukać intela z socketem 775? Koszt przejścia na AM2 to około 350zł (licząc że sprzedam stary co na pewno zrobię).

3. Intel, którego nigdy nie miałem. Myślałem o Pentium Dual Core E2160 + MSI P6N SLI-F v2 + OCZ 2x1GB 800Mhz Platinum Rev 2.0. Obecnie świetny zestaw podatny na OC. Przejście przy sprzedaniu oczywiście starych gratów to około 550zł.

 

Liczę na waszą odpowiedź.

Pozdrawiam

 

P.S.

Jak ktoś to przeczyta będę wdzięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel chyba wyjdzie najlepiej.

 

E2160 - 250 zł

Foxconn P35A - 350 zł

2*1GB Kingston 667 - 160 zł

 

Przy następnym dopływie gotówki grafika na

 

Palit 8600GT - 300 zł

 

I jest OK PC :)

Myślę, że masz rację. Jednak pojawia się pytanie:

1. Czy kupować w ciągu 1-2 miesięcy zestaw podobny do tego co podałeś czyli na intelu czy...

2. Czekać na to co pokaże w najbliższym czasie AMD. Może warto poczekać? Z karta graficzną czekam więc i z resztą mogę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz rację. Jednak pojawia się pytanie:

1. Czy kupować w ciągu 1-2 miesięcy zestaw podobny do tego co podałeś czyli na intelu czy...

2. Czekać na to co pokaże w najbliższym czasie AMD. Może warto poczekać? Z karta graficzną czekam więc i z resztą mogę.

 

Pozdrawiam

 

lepiej kupic intela, za jakis czas (jak juz stanieje) na tej samej plycie wsadzis core quadro i obejdzie sie bez wymiany plyty, a sprzet znow podniesie swoja wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Przemyślałem konieczność jak najszybszego zakupu/upgrade sprzętu. Pozwolenie od żony również jest ("no tak, po 2,5 roku można zmienić komputer" <- nie źle co?:))

Potrzebuję złożyć zestaw 5 elementowy:

 

1. Płyta główna (najważniejsze): Abit IP35-E - 370 zł

2. Procesor: Intel Pentium Dual Core E2160 - 270 zł

3. Chłodzenie: Arctic Cooling Freezer 7 Pro - 70 zł

4. Pamięć RAM: ----- (2x1GB 800MHz) - XXX zł

5. Obudowa: ----- (bez zasilacza) - XXX zł

 

A teraz dlaczego:

1. To w końcu Abit. Myślałem również o Foxconn P35A-S, ale to ... foxconn. Ma nieco lepsze wyposażenie ale w pozostałych kwestiach jest podobnie. Nie Gigabyte P31-DS3L ponieważ boję się rewizji 2.0 gdyż Gigabyte jest znany że jego następne wersje są okrojone pod względem szczególnie OC (obecnie mój GB jest 1.0 i wiem jaką ma przewagę nad rewizją 2.0. OC kończy się tam często na fsb 214 a umnie spokojnie 270). Nie MSI P6N SLI-F v2 ponieważ czytałem o problemach z FSB i z timingami pamięci - nie dziekuję:) Jak się mylę to piszcie. Wiedzę czerpałem na egiełdzie.

2. Procek E2160. W E2140 boję się o fsbwall a E2180 jest nieopłacalny. Ponad 3GHz osiągnę na E2160. Fsbwall zwykle jest na jakim poziomie?

3. Chłodzenie to Freezer gdyż mam podobnego obecnie na A64 3000+@3800+ z lekko poniesionym napięciem i w stresie mam 37C a to wszystko przy 2k/min. W miarę cicho i chłodno.

4. Ciągle nie mam ramu. Wybiorę pomiędzy Goodramami 800mhz 2x1GB (około 180zł) lub OCZ 2x1GB 800Mhz Platinum Rev 2.0 (około 220zł). Kingstony od paru latek "jadą" na wcześniej wyrobionej opinii więc to już nie ta jakość. Coś się zmieniło? Coś innego polecacie?

5. Obudowa... no nie wiem. Nie miałem czasu szukać. Od 3 dni w pracy lekko zajmuję się nie tym co trzeba, ale i tak za wiele czasu na to nie mam. Co polecacie? Do okolo 200zł MIDI z miejscem z przodu i tyłu na 120mm wiatraczki.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Płyta główna (najważniejsze): Abit IP35-E - 370 zł

2. Procesor: Intel Pentium Dual Core E2160 - 270 zł

3. Chłodzenie: Arctic Cooling Freezer 7 Pro - 70 zł

4. Pamięć RAM: ----- (2x1GB 800MHz) - XXX zł

5. Obudowa: ----- (bez zasilacza) - XXX zł

 

 

wersji z 'E' nie bierz ostatnio przez przypadek ( :wink: ) trafila mi sie taka, bo zaintrygowalo mnei wlasnie jak to wlasnie jest odpalanie suszarka xD i rzeczywiscie....płyta wstaje dopiero (w moim wypadku) przy temp NB~30°C odczytane z radiatora miernikiem oraz czujnikiem temp z budy ;) poza Tym jak juz wstanie ma problemy z "gwałtownym OC" czyli np wiesz ze procek poleci Ci 8x400 ( domyslnie w wypadku e2140 8x200 ) to jak bedziesz chcial go przetaktowac z 8x200 @ 8x400 od razu to żal.pl nie ma bolca nie wstanie... u mnie na niej oc procka spadlo z 3.3GHz do 2.9GHz przy tym samym Vcore lol

 

wiec nigdy nie kupuj tej wersji z E poza tym za cene ktora podales mozna miec juz Abita IP35 - ten jest cacy :P

 

Ps do swojej niby doplacilem 5x zł 33x @ 38x dla lepszego chlodzenia ;P ale teraz jak sobie pomysle ze moglbym miec mobo powered by suszarka to ;oo ;P

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odp.

1. Płyta główna (najważniejsze): Abit IP35 - 450 zł (trochę drogo, ale mam nadzieję, że warto)

2. Procesor: Intel Pentium Dual Core E2160 - 270 zł

3. Chłodzenie: Arctic Cooling Freezer 7 Pro - 70 zł

4. Pamięć RAM: Kingston 2x1GB 800MHz, ale który? Jest Ich cała masa. Które kości zwykle są na Elipdach? Jak wybiorę ram to już będzie wszystko i pozostanie mi tylko znaleźć tani sklep w Bydgoszczy.

5. Obudowa: CoolerMaster Centurion 534 - 180 zł (podoba mi się:))

 

Pozdrawiam

 

Edit:

Czy dostanę 2x1GB 800MHz z CL4 do około 200zł?

 

Edit2:

Jednak dostanę takie pamięci:

1. PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4

2. OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

Czytałem gdzieś na forum, że OCZ ale te Patrioty również są świetne. Które wybrać?

Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie okazyjnie zmieniłem na pdp ;P tyle ze 4x512MB ( dalem 145zł xD wiec żal nie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ^^ ) no to sprawa wyglada jak w sygnaturce, w konfigu 2x512MB robia 5-4-4-16 @ 1066 natomiast 1200+ na 5-5-5-15 dalej nie chcialo mi sie juz testowac ;P all na 2.3V

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie okazyjnie zmieniłem na pdp ;P tyle ze 4x512MB ( dalem 145zł xD wiec żal nie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ^^ ) no to sprawa wyglada jak w sygnaturce, w konfigu 2x512MB robia 5-4-4-16 @ 1066 natomiast 1200+ na 5-5-5-15 dalej nie chcialo mi sie juz testowac ;P all na 2.3V

Pozdrawiam

O ile pamiętam zmieniłeś OCZ na te PDP? Ciągle się zastanawiam, które wziąć. W komentarzach na komputroniku DPD nie mają najlepszych opinii, ale to niestety jest komputronik (jakość komentarzy niekiedy podobna do onetu). Myślę że wezmę to co będzie w sklepie:)

Ogólnie mam problem z tanim zakupem mojego zestawu. Co myślicie o cenie 1200zł?

 

E2160 - 260zł

IP35 - 450zł

Freezer 7Pro - 70zł

Centurion 534 - 175zł

OCZ/DPD - 220zł

 

No nic, będę dalej szukał sklepu.

Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...