Skocz do zawartości
Byron

Dobry Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , szukam zasilacza do podanej nizej konfiguracji.

 

mobo : Asus maximus formula

proc : narazie e2160 , pozniej quad penrynowy 2,66ghz

grafika : stawiam na radka 3870 , narazie 1 pozniej planuje crossfire

SB audigy

dysk 250gb WD sataII

 

chyba tyle :P

zastanawialem sie nad corsairem 620 , badz 750 wat , ale slyszalem ze ten 750 nie jest juz taki fajny :< Na "zachodzie" wychwalaja

PC Power & Cooling Silencer 750 Quad CrossFire Edition , ale szukalem i nie bardzo chyba mozna to ustrojstwo gdzies kupic ^^"

 

Z gory dzieki za wszelaka pomoc :) Pozdrawiam :)

 

Aha nio i maximus ma pci-e 2.0 wiec pewnikiem cale zasilanie do kart pojdzie przez pci-e , ale dobrze by bylo gdyby zasilacz mial mimo wszytsko przynajmniej 2x wtyczka 6 pin , a najlepiej gdyby mial 2x wtyczka 6+2 ^^'

 

Aaa nio i zapomnialem ze kwota ktora dysponuje na zasilacz to jakies 500-600zl

Pozdro :)

Edytowane przez Byron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do penryna + 2x r3870 starczy zasilacz 450-500W i będzie miał duży zapas. Jaki jest stosunek do ciszy? W kwestii ilości PEG 6pin i PEG 8 pin zadowoliłby ciebie np Chieftec 750W z mojej sygnaturki (cena 300-350, jak sie poszuka w sklepach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli priorytetem jest cisza, to o ile trafi się na nie ćwierkającego, to Corsair 520HX w tej cenie będzie najlepszy.

Ale co do ciszy to trzeba się zastanowić, jak bedzie się resztę chłodziło, i w sumie już nudne jest pytanie o to, ale bez sensu jest polecanie "mega cichych" ( w zależności od poglądu ) zasilaczy do komputerow, gdzie resztę chłodzą boxy... Do takich sprzętów w/w Chieftec CFT750W będzie super, chodz ilością kabli i ciszą nie grzeszy, chodz czego znowusz oczekiwać za tak niską cenę/mocy. Sam wolałbym za niego dać 100 a nawet jeszcze więcej, ale żeby miał stosowną ilość okablowania i odpowiednią regulację went... Mogli zrobić dwie wersje. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanie, Czy jak np. ten chief ma 650W-750W to nie bierze pełnej mocy zasilacza , tylko tyle ile dana konfiguracja potrzebuje, A reszta mocy w zapasie do mocniejszych konfiguracji. Dobrze mówię ?

 

EDIT:

Znalazłem tego Chiefa: Zasilacz CHIEFTEC CFT-650-14C - 650 W za 315zł, czy to dobra cena ?

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już bardziej sceptycznie nastawiony do Szefa 750W, przed chwilą otworzyłem obudowe, aby zlokaliwować źródło hałasu podobnego do dzieciecej grzechotki. Podejrzewałem o to Pentagrama, który chłodzi grafikę, jednak okazało sie, że powodem jest Chieftec :cry: powody prawdopodobne to łożysko kulkowe wentylatora lub zaizolowanie przed rezonanesm cewek, które uniemożliwia ćwierkanie, ale za to powoduje takie grzechotkowe tykanie. Z tego powodu zawitał w moim konfigu BQT SP 350W, to juz trzeci :rolleyes: , poprzednie odjechały na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanie, Czy jak np. ten chief ma 650W-750W to nie bierze pełnej mocy zasilacza , tylko tyle ile dana konfiguracja potrzebuje, A reszta mocy w zapasie do mocniejszych konfiguracji. Dobrze mówię ?

Tjaaa...dokładnie zasiłka bierze tyle ile wymaga dana konfiguracja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Svende:

Ja się tam wcale nie dziwię Tym Twoim BQ... Spojrz na ich 12. BQ SP są słuszne jak dla mnie od 450 wzwyż. I nie chodzi o moc całkowitą tylko o samą 12...

 

Co do mocy to faktycznie w głównej mierze zależy od mocy pobieranej przez sprzet i w penym stopniu od sprawności zasilacza. Dlatego im wyższa, tym lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Svende:

Ja się tam wcale nie dziwię Tym Twoim BQ... Spojrz na ich 12. BQ SP są słuszne jak dla mnie od 450 wzwyż. I nie chodzi o moc całkowitą tylko o samą 12...

1. od początku trafiony (niedziałajacy wentylator)

2. miesiąc życia w zgodzie z naturą i spieprzyła sie (termo)regulacja wentylatora zasilacza i napiecia na FANmolexach (które jest uzależnione też od temperatury)

3. działa w zestawie od jakiś 6 godzin, jak dotąd szczęśliwie :D

 

= ze nie padały z powodu duzego obciążenia

 

poza tym BQT Straight Power mają znacznie więcej na 12V niż wynika z tabliczki, moja 350W ma ok 25A razem na 12V

 

edit: Poza tym w najnowszej rewizji w mojej 350W jest PEG 6+2pin, to powiedz jakie karty mają złacza 8 pin?

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są zasilacze mniej i bardziej awaryjne, SP jakoś nie odstają od średniej ale akurat bóg chciał, żebyś ty dostął 2 i 2 by Ci padły. Patrząc na to, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że i ten padnie. Szczerze nie widziałem 350 w akcji i nie wiem ile ma naprawdę na 12. Niezależnie od tego co piszesz, uważam, że ten zasilacz jest za słaby nie tylko do Twojego kompa, ale i w ogóle, na obecne czasy. PEG jest komercyjnym wtykiem w zasilaczach takiej mocy. 2900xt ma tylko 6 pci i 8 peg, więc nie bardzo. Ale Ty bardzo dobrze o tym wiesz, więc po głupio pytasz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie widziałem 350 w akcji i nie wiem ile ma naprawdę na 12. Niezależnie od tego co piszesz, uważam, że ten zasilacz jest za słaby nie tylko do Twojego kompa, ale i w ogóle, na obecne czasy.

Sam sobie przeczysz, analogicznie zachowuje się dziecko, które ma zjeść nową zupę i przed pierwsza łyżką zarzeka sie, że nie smakuje :unsure:

 

edit: Jestem gotowy na to, że i temu coś odbije dlatego na wierzchu w piwnicy trzymam zasiłke nie do zdarcia czyli Szefa 400W:)

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie przeczysz, analogicznie zachowuje się dziecko, które ma zjeść nową zupę i przed pierwsza łyżką zarzeka sie, że nie smakuje :unsure:

Stwierdzenie całkiem słuszne, ale jak zwykle mnie nie zrozumiałeś. Nawet jeśli 350 miała by dużo więcej mocy na 12 to 400 tez ma wiecej i tak samo 450, a różnica w cenie mała. I nawet jakby ta 350 miala te 25A to i tak za mało. Zasilacz też powinnien byc tak dobierany, żeby mieć jakis zapas mocy. Ja jak miałem strzyczność z zasilaczem produkcji Fortron, to ani takich kiepawych napięć nie miałem, ani żadnych problemów. Do tego ja miałem slabszy sprzet i mocniejszy zasilacz, przez co 12 miala większe predyspozycje do zawyżania a było coś koło 12.2 o ile pamiętam, co też nie jest jakimś gienialnym wynikiem, ale nie o to chodzi. A jak go dodatkowo dociążałem to fakt, że napięcia coraz bardziej pływały, ale w granicy rozsądku, a skoki idle - stres do 70mV ( nie wiem, ile wtedy miał na wyjściu, pewnie 200-250 ). I niezależnie od innych opinii, ja nadal bardzo cenię SP, bo zasilacze przede wszystkim cenione za ich kulture pracy są do tego bardzo mocne. Są zasilacze, które są cichsze, mocniejsze, stabilniejsze, ale chyba żadne inne nie łączyły aż w takiej mierze kompromisu pomiędzy mocą, stabilnością a ciszą. I właśnie za to ja je najbardziej cenię. Ale jeszcze raz powtórzę, jak dla mnie SP to od 450W wzwyż.

 

edit: Jestem gotowy na to, że i temu coś odbije dlatego na wierzchu w piwnicy trzymam zasiłke nie do zdarcia czyli Szefa 400W:)

I nawet jakbys uważał, że ja sobie przeczę, to Ty swoimi czynami sobie nie przeczysz:

Bo ta w/w Twoja wypowiedz brzmi, pewniejszy ( żeby nie pisać, lepszy ) zasilacz trzymam w piwnicy na czarną godzinę, a teraz będę sie wlókł na mniej pewnym. To jakbys miał niezawodny samochod w garażu, a jeżdziłbyś tym awaryjnym, a jak się popsuje, to wtedy ewentualnie będziesz tego mniej awaryjnego używał. :unsure:

Ale to tak pisząc, jakbym miał się tak samo czepiać, jak Ty mnie...

 

I chodz nie wiem tego na 100%, to według mnie uzywasz BQ, bo jest cichszy. Ale nawet przez to, że jest słabszy, to i może nawet być bardziej podatny na awaryjną prace od szefa. Ale gdybyś sprzedał oba i kupił BQ odpowiedniej mocy, najlepiej 450 to byś miał dużo cichszy i mocniejszy zasilacz od szefa IMHO. Do tego +, że masz więcej miejsca w piwnicy na inne graty :lol:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z nas mija się mocno z faktami, fakt jest taki, każdy zasilacz 350W (markowy i zasilający z 12V) pociagnie każdy zestaw, bez grafiki wymagającej PEG 6pin. Każdy zasilacz 400W pociągnie dowolnego proca +gf88. Natomiast dla 450W nie ma rzeczy nie do uciagnieęcia jeżeli nie ma SLI/CF, czyli c2q+x2900xt też pociągnie. We wszystkich wypadkach uwzględniłem ostre OC na AC.

Twierdzenie o dużym zapasie i bezpieczeństwie włóż miedzy bajki. W takim wypadku można porównać awarie moich BQT (zwiazane z chłodzeniem) z grzechoczącym szefem 750W, i wysnuć wniosek, że szef też był dla mnie za slaby i zaczął terkotać. Czyli sprzedam szefa 750W i BQT 350W i jak kupię szefa 1000W to mi starczy? :mur: Jak już wymieniłem, wszystkie usterki BQT 350W nie miały wpływu na bezpieczeństwo użytkownia, tylko na komfort (termiczy w obudowie lub akustyczny dla moich uszu), bo ten pierwszy (z trafionym wentylatorem) działał u mnie przez miesiąc jako pasywny na amd x2 3800+@2500MHz (1,40V) wersja 95W lub 90W, aż sie nie spostrzegłem.

 

Co do analogi z samochodami, to tak, masz racje obecnie wybrałem ten, z bardziej bajeranckim lakierem, cichszym silnikiem, który jak sie okazało moze pracować bez chłodzenia i z zacinającym sie klaksonem. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z nas mija się mocno z faktami, fakt jest taki, każdy zasilacz 350W (markowy i zasilający z 12V) pociagnie każdy zestaw, bez grafiki wymagającej PEG 6pin. Każdy zasilacz 400W pociągnie dowolnego proca +gf88. Natomiast dla 450W nie ma rzeczy nie do uciagnieęcia jeżeli nie ma SLI/CF

Bajki opowiadasz...

 

Dołączona grafika

 

Podziel maksymalna liczbe przez 2 dodaj 100 na procesor, po 15 na kazdy dysk i naped optyczny, pewnie ze 100 na plyte glowna (+ram) i dostajemy ponad 500W. I to i tak obliczenia zanizone.

 

Dla uzupelnienia procesory (nie krecone!):

 

Dołączona grafika

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajki opowiadasz...

 

Podziel maksymalna liczbe przez 2 dodaj 100 na procesor, po 15 na kazdy dysk i naped optyczny, pewnie ze 100 na plyte glowna (+ram) i dostajemy ponad 500W. I to i tak obliczenia zanizone.

To sa dopiero bajki.. Dodajac podkrecenie procesora, karty graficznej, pamieci wynikalo by z tego, ze Chieftec AA-101A 400W jest w stanie podawac ciagłe 600W do komputera ..

 

Nawet uwzgledniajac sprawnosc zasilacza, te wartosci sa za duze..

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zasilacz o mocy 500W pociągnie każdy konfig kręcony nie extremalnie (DI FC i inne poniżej 0). wykresy o poborze mocy przez grafę rzędu 200W można sobie włożyć między bajki.

 

Prosty test: typowy kabel od zasilacza przy poborze mocy około 55-60W z linii +12v (całość poboru 1 kablem) robi się zauważalnie ciepły, pomacajcie kable w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajki opowiadasz...

Podziel maksymalna liczbe przez 2 dodaj 100 na procesor, po 15 na kazdy dysk i naped optyczny, pewnie ze 100 na plyte glowna (+ram) i dostajemy ponad 500W. I to i tak obliczenia zanizone.

 

Dla uzupelnienia procesory (nie krecone!):

Dlaczego mam dzielić /2 ? co to za tajemniczy wzór :rolleyes: Jak płyta główna z RAMem ciągnie 100W to łaskawie dziecko odejdź od komputera, bo nie będe komentował kompletnych bredni :mur: Z podanego "wykresiku" nie wynika czy nie było to przypadkiem QuadFather, bo wtedy same dwa procesory mogą pobrać do 200-250W B-) gdy są niekręcone, o sprawności Waść pojecia nie masz :angry: . Resztę głupot chyba rozwiewa Slow i BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z nas mija się mocno z faktami, fakt jest taki, każdy zasilacz 350W (markowy i zasilający z 12V) pociagnie każdy zestaw, bez grafiki wymagającej PEG 6pin. Każdy zasilacz 400W pociągnie dowolnego proca +gf88. Natomiast dla 450W nie ma rzeczy nie do uciagnieęcia jeżeli nie ma SLI/CF, czyli c2q+x2900xt też pociągnie. We wszystkich wypadkach uwzględniłem ostre OC na AC.

Twierdzenie o dużym zapasie i bezpieczeństwie włóż miedzy bajki. W takim wypadku można porównać awarie moich BQT (zwiazane z chłodzeniem) z grzechoczącym szefem 750W, i wysnuć wniosek, że szef też był dla mnie za slaby i zaczął terkotać. Czyli sprzedam szefa 750W i BQT 350W i jak kupię szefa 1000W to mi starczy? :mur: Jak już wymieniłem, wszystkie usterki BQT 350W nie miały wpływu na bezpieczeństwo użytkownia, tylko na komfort (termiczy w obudowie lub akustyczny dla moich uszu), bo ten pierwszy (z trafionym wentylatorem) działał u mnie przez miesiąc jako pasywny na amd x2 3800+@2500MHz (1,40V) wersja 95W lub 90W, aż sie nie spostrzegłem.

 

Co do analogi z samochodami, to tak, masz racje obecnie wybrałem ten, z bardziej bajeranckim lakierem, cichszym silnikiem, który jak sie okazało moze pracować bez chłodzenia i z zacinającym sie klaksonem. B-)

Odnosząc się jeszcze do tego bo mnie nie było... I do FLASHT:

Po pierwsze, to sławny art: Moc a wydajnośc zasilaczy. Swoją drogą to kompromituje bardzo wiele serwisów, które przedstawiają takie wykresy, jak w/w z Hardocp.

 

Ale ja już nic nie pisałem o przyczynach awarii Twoich 350W. I nigdzie też nie napisałem, że bezpośrednią przyczyną ich awarii była zbyt słaba moc zasilacza. I znowusz nie o to mi chodziło. I tak, spokojnie mozna włączyć taki kompuer na takich zasilaczach. Czasem takie komputery i na jakiś codeshitach chodzą i to nawet wiele lat, a co dopiero na firmowym zasilaczu za ponad 200. I tak, od zasialcza za 200 można, a nawet trzeba wymagać i takie historie nie powinny się dziać. Po prostu dla mnie bez sensu wydawać 215 i mieć tą 350, niezależnie od wszystkiego zasilacz bez większych plusów. Jak się go dociąży, to już cichy nie będzie, pociągnąc, pociągnie, ale jak dla mnie za dużo ma na glowie. Ale Ty szczędzisz 70, żeby mieć ten sam zasilacz w zasadzie, tylko który ma zapas mocy, jak Ci się nawet przywidzi 8800 ( karty graf chyba najczęściej się w komputerze zmienia ) i inne cuda i do tego nawet pod obciążeniem będzie cichy albo całkiem znośny dla bardziej wymagających. Ale nie, 350, za niewiele mniej będzie wystarczająca. Dla mnie rzeczy wystarczające nie są dość dobre, ja wymagam więcej i mogę za to zapłacić. Patrząc na przyrost mocy i ubytek złotówek, dla mnie to staje się oczywiste, ale to ja.

 

Z tym szefem to ześ wyskoczył, o ile to wentylator, to pocieszę Ciebie, że nawet w najcichszych Corsairach i tak went trekocze na najnizszych obrotach. Taki urok tych łożysk. Jeśli miałbym go słuchac na wyższych obrotach to faktyczni nędznie bym to widział. Ale moja głowa poza ewentulanym swapem jest spokojna, nie rozkręci się mocniej, bo SLI itp nie bedzie, a do tylu jego reg trzyma go krótko za ryjek. I tego właśnie Twoj szef jeden i drugi i nawet ta 350 BQ nie jest w stanie zrobić. A i do tego do tylu te zasilacze bardzo dobrze trzymają napięcia, dopiero wyżej robi się nieprzyjemnie. A i żeby znowusz sie nie zaczeło, to TAK, są takie ktore lepiej by je trzymały, ale one nie będą tak ciche!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego enermax infinity jest tak koszmarnie drogi bo łączy sprawność ze świetną wydajnością.

 

Większość zasilaczy nastawia się obecnie na maksymalizację sprawności kosztem wahań napięć (patrz seasonic, fsp) lub maksymalizację wydajności kosztem mniejszej sprawności (patrz chiefteki robione przez Sirteca, tagan U25,U26,U35).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nigdzie też nie napisałem, że bezpośrednią przyczyną ich awarii była zbyt słaba moc zasilacza. I znowusz nie o to mi chodziło. I tak, spokojnie mozna włączyć taki kompuer na takich zasilaczach. Czasem takie komputery i na jakiś codeshitach chodzą i to nawet wiele lat, a co dopiero na firmowym zasilaczu za ponad 200.

1. Albo chlapnąłeś jedno słowo za dużo o nie"bezpośredniej" przyczynie, albo użyłeś je celowo. Z wnioskowania z przeciwieństwa wynika, że było to "pośrednią" przyczyną :wink: . Później dopisałeś zdanko, ze spokojnie moge podłaczyć zestaw pod BQT 350W, bo czasem nawet na codich chodzą wiele lat bezawaryjnie. Jeśli piszesz zdanie po zdaniu jak ślina na jezyk (klawiature) przyneisie to ok, ale czytajac całość można nabawic sie poważnej niepewności co do BQT

 

2. Ja kupiłem ten zasilacz, za 170zł, wtedy do 450W brakuje mi juz 130zł a nie 70

 

3. "niezależnie od wszystkiego zasilacz bez większych plusów", "Jak się go dociąży, to już cichy nie będzie, pociągnąc, pociągnie, ale jak dla mnie za dużo ma na glowie.", "jak Ci się nawet przywidzi 8800 ( karty graf chyba najczęściej się w komputerze zmienia ) i inne cuda"

Ja nie jestem graczem, najnowsze z gier, w które gram mają po 3-4 lata i są RTS-ami, wiec ryzyko przywidzenia mi sie gf88 jest zerowe. Odpowiadam wobec tego, że jest cichy, nawet jak wyłacze wywiew z obudowy i wentylator na Ninji i załącze orthosa, a robi sie wtedy gorąco.

 

4. "Dla mnie rzeczy wystarczające nie są dość dobre, ja wymagam więcej i mogę za to zapłacić. Patrząc na przyrost mocy i ubytek złotówek, dla mnie to staje się oczywiste, ale to ja."

Kup więc Mesia S 600 a nie S 500, bo te drugi może nie byc dość dobry do pojechania rano po bułki, a różnica w cenie nie jest taka wielka :lol2:

 

5. U mnie Szef grzechotał niczym grzechotka, a nie terkotał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, kochasz czepiać się słówek.

Nie interesuje mnie Twój zasilacz ani jego poprzednicy u Ciebie. Interesuje mnie konkretnie ten model o którym rozmawiamy, Ty jesteś tylko jego posiadaczem, w zasadzie nie czytam podpisów wszystkich na forum, ale nie spotkałem jeszcze żadnego innego użytkownika tego PSU. W detalu ten PSU nie kosztuje 170. Tzn fajnie, że masz mozliwości takie, ale raczej mało osób ma takie same. Ty możesz sobie grać w te stare RTS'y, ale inni może nie, piszemy ogolnie o PSU, a nie o Twoim przypadku. A karty graficzne można zmieniać czesto.

 

Z tym Mercedesem to w ogole źeś mnie załamal. ( Ps. jeśli kogoś stać na 500 to i na 600 go stać! ) Poza tym S500 wystarczy na sporo. Sensowniejsze by było porównanie jakiegoś zwykłego kompakta a jego odmianą w stylu hothach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, kochasz czepiać się słówek.

Kocham, bo jak w zdaniu jest jeden babok, to sobie można wyinterpretować co autor miał na myśli, ale jak wiecej to czynność ta komplikuje sie do kwadratu i muszę czytać zdanie 4 razy, zasiast 1 razu

 

np:

Interesuje mnie konkretnie ten model o którym rozmawiamy, Ty jesteś tylko jego posiadaczem, w zasadzie nie czytam podpisów wszystkich na forum, ale nie spotkałem jeszcze żadnego innego użytkownika tego PSU.

Czy jest istotne czy jestem jego właścicielem lub dzierżawcą? Czy może chodziło o fakt, że jestem jedyną osobą z tego forum , która ma BQT SP 350W? Chyba jednak o to drugie, ale pewne słówko stoi w niewłaściwym miejscu sugerując pierwsze znaczenie

Interesuje mnie konkretnie ten model o którym rozmawiamy,

Ja odnoszę wrażenie, wiesz o tym,że jest za słaby i za głosny pod obciażeniem (dla mojego zestawu) i nie ma sposobu byś przyjął pewne doswiadczenia/fakty, dostrzeżone przez posiadacza, bo z góry wiesz lepiej.

W detalu ten PSU nie kosztuje 170.

W chwili gdy twierdzisz, że ja szczędziłem 70zł na wyższy model, to jest istotna informacja, bo to osobista sugestia do konkretnych warunków

Ty możesz sobie grać w te stare RTS'y, ale inni może nie, piszemy ogolnie o PSU, a nie o Twoim przypadku. A karty graficzne można zmieniać czesto.

Ogólne zastosowanie PSU to nie jest dla 99% ludzi zasilanie highendowego zestawu dla gracza z gf88 Moim zdaniem można często, ale czy zawsze na gf88 i r600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...