Skocz do zawartości
Damundo

Dualcore Do Oc. Ocena Zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam zmodernizować sprzęt w granicach 900-1000 zł.

Śledzę nowinki oraz wiem, że nie warto pakować się w AMD, więc postawiłem na Intela.

Oto zestaw jaki sobie "złożyłem":

 

Płyta główna:

DFI Infinity Blood Iron P35

 

Procesor:

Intel Pentium Dual Core E2160

 

Ram:

OCZ Platinum rev.2.0 2x1GB 800Mhz CL4

 

Pytanie do was bardziej doświadczeni i obeznani userzy:

Czy ten zestaw będzie dobrze współgrał?

Planuję OC i to dość znaczny.

Następnym krokiem będzie wymiana grafiki, a w dalszej perspektywie procesora na mocniejszego C2D.

 

Jedynym elementem, którego nie jestem w 100% pewien jest płyta główna, gdyż ma wielu konkurentów jak MSI Neo-FR, Faxconn P35A i inne.

Co sądzicie?

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Komputer głównie do gier (priorytet), ale także do amatorskiej przeróbki zdjęć.

Edytowane przez Damundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo nie jest zbyt rewelacyjna. Nie opłaca się generalnie.

 

Weź Foxconna P35 albo Abita IP35.

 

Na pamięci też szkoda kasy... Dlaczego sam sobie sprawdź-było miliard razy poruszane na forum...

Edytowane przez QRVICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem kilka tematów i chyba zdecyduję się na Abita IP35.

A ram, to jakieś GoodRam 2x1GB 800MHz i powinno śmigać.

 

Co możecie jeszcze powiedzieć o Abit IP35 vs. MSI P35 NEO2-FR/FIR ?

Edytowane przez Damundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiałem nad wymianą mojego starocia, tylko niestety mobo na 775 drogie i do tego nie posiadają kontrolera RAID, który mi jest potrzebny, a kupowanie w miarę tanich kontrolerów na pci to głupota, jedynie z takim czymś w normalnej cenie to widziałem dfi, ale z tego co widzę rewelacja to nie jest, teraz zauważyłem, że abit ip35 z ponad 500zł spadł do ok. 380zł, do tego jeszcze E2160 i jest fajny zestawik za ok. 640zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy już są u mnie ;]

Teraz mam dylemat co do płyty i pytanie:

U mnie w mieście w żadnym sklepie nie widziałem ani Abita, ani MSI, a tym bardziej Foxconna.

I tak mnie zastanawia czy TA płyta byłaby dobra i dałoby się na niej osiągnąć wysoki fsb i niezły OC.

A może znalazłaby się jakaś inna warta uwagi płyta z TEGO sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje. Zastanawiałem się nad tą płytą, ale myślę, że lepiej byłoby wziąć coś bardziej przyszłościowego pod P35.

Może jeszcze jakieś propozycje?

Interesują mnie głównie sklepy w Bydgoszczy :)

 

edit: Może TA Płyta? To samo co powyżej, ale pod P35/ICH9.

Wie ktoś jak u niej z OC? i czy może konkurować z Foxconnem i MSI?

Edytowane przez Damundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie porady, ale pod moją nieobecność rodziciel pojechał do sklepu i zrobił małe zakupy :)

 

Finalny zestaw przedstawia się następująco:

 

Płyta główna: GIGABYTE GA-P35-DS4

 

Procesor: Core 2 Duo 2.2GHz E4500

 

Ram: CORSAIR TWIN 2X1024MB 667 CL4 REV.7.1

 

Nieco odmienny od planowanego, jednak nie narzekam, a wręcz przeciwnie.

 

Kolejnym zakupem będzie zasilacz (priorytet, gdyż mam Mercury "400W" i wole na nim zbytnio nie podkręcać czegokolwiek :P) oraz grafika (8800GT/HD3870, jeszcze się pomyśli).

 

Aby nie tworzyć nowego tematu to pomimo, iż działy się do końca nie zgadzają, zapytam o w miarę tani (poniżej 200zł), dobry i co najważniejsze cichy zasilacz do OC, który pociągnie obecny zestaw + nowa grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amacrox 450, Modecom mc 400 - od tego trzeba było zacząć .. nie składaj kompa na bombie żebyś później nie żałował.

ps. procek e2160 - przepłacasz biorąc wyższy model - oczywiście to tylko moje zdanie

ps2. szefy są ponoć głośnie

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam w połowie stycznia biorę zestaw E2160+ MSI P35.Czy mimo tego że zmieniłeś podzespoły nadal masz zamiar kręcic tego E4500? Jak tak to daj znać na ile i jak ci poszedł na tym gigabajcie ten E4500.

 

Zasilacz - Weź Amacroxa Warrior 450 W sam go biorę,jest chyba najlepszy w tej cenie (159 zł)

Edytowane przez Spiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz prawdopodobnie wezmę Amacroxa Warrior 450 W. Słyszałem, ze jest dość cichy i w przystępnej cenie.

Także uważam, ze e2160 w zupełności by wystarczył, ale nie miałem wpływu na zakup e4500 i nie narzekam.

Trochę więcej L2 się przyda ;)

Co do osiągów to na razie wstrzymuję się z OC, gdyż na BOXie sie nieco grzeje no i ten okropny zasilacz..

Oby tylko pociągnął na standardzie do zakupu nowego..

Jak tylko dokupię odpowiednie podzespoły, zabieram się za OC.

Możecie mi jeszcze powiedzieć czy AC Freezer 7 wystarczy? Poza coolerem oczywiście ArcticSilver 5 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC Freezer 7 spokojnie starczy, bo mam sam takiego i przy procku wykręconym tak jak w podpisie przy napięciu 1,49V daje radę z odprowadzaniem ciepła :) najlepiej jeśli masz możliwość to w obudowie z tyłu zamontować 12cm wentyl i fryzjera ustawić tak, aby jego wentylatorek dmuchał na wentylator 12cm a ten wyrzucał gorące powietrze na zewnątrz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jesli bedzie 8800GT to Corsarir 450 W polecam albo Amacrox Warrior AX500-A . A tym momencie to pamiec cache 1 mb a 2 mb to pratycznie bez róznicy. A wentylator jak na tego procka to chyba bardziej widze tego AC Freezer 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie Freezer ;]

Tylko co do zasilacza. Napewno Amacrox Warrior, bo jest chyba najlepszy w cena/jakość i jest dość cichy co wyczytałem z opinii, ale czy 450 by nie wystarczył do 8800GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem zasilacz Amacrox Warrior AX450-PNF. Mam nadzieję, że będzie dobrze trzymał napięcie i cicho pracował.

Jeszcze tylko Cooler+pasta i zacznie się OC :)

Edytowane przez Damundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc kupiłem dzisiaj cooler.

Jeszcze porządnie się nie wziąłem za OC, ale na razie wyniki są całkiem całkiem.

Procek chodzi 11x295MHz czyli 3245MHz przy 1.4V (ustawionym w biosie), ale programy różnie pokazują napięcie. CPU-Z pokazuje 1.36V, EasyTune (dołączony do płyty) 1.38V.

Pamięci też nieźle się kręcą. 885MHz przy 5-5-5-15.

Zastanawiam się nad kombinowaniem z mniejszymi mnożnikami, ale to jak będzie więcej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...