Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

daj bios 1.3 u mnie tez wywalalo sie na ponad 667mhz a pamieci smigaj na luzie na 1000mhz ewentulanie zworke na 200 (mimo ze bedziesz krecil wyzej)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

jaki bios?

ed00s radze Ci nie dawac biosu 1.3 te pamieci i ta plyta z biosem 1.3 bardzo ale to bardzo sie nie lubia. Skladalem juz 2 kompy na tej plycie i mam w domu 3 kompletu 2x1GB pamieci takich jak sigu i na nieszczescie plyta nowa ze sklepu miala fabryczna bios 1.3 i zgadnij co...?? no wlasnie ani jedna nie wstala na zadnym komplecie tych pamieci. Musialem pozyczyc jakas gowniana kosc na DDR2 zeby tylko zrobic flasha na cos innego niz 1.3 dopiero wtedy A-DATY chulały.

Dlatego jezeli wjedziesz tam z biosem 1.3 to szykuj sie na przygody :)

Niekoniecznie musi tak byc jak u mnie ale 3 kompy (w tym jeden moj) potwierdzaja ze to raczej nie wyjatek. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ed00s radze Ci nie dawac biosu 1.3 te pamieci i ta plyta z biosem 1.3 bardzo ale to bardzo sie nie lubia. Skladalem juz 2 kompy na tej plycie i mam w domu 3 kompletu 2x1GB pamieci takich jak sigu i na nieszczescie plyta nowa ze sklepu miala fabryczna bios 1.3 i zgadnij co...?? no wlasnie ani jedna nie wstala na zadnym komplecie tych pamieci. Musialem pozyczyc jakas gowniana kosc na DDR2 zeby tylko zrobic flasha na cos innego niz 1.3 dopiero wtedy A-DATY chulały.

Dlatego jezeli wjedziesz tam z biosem 1.3 to szykuj sie na przygody :)

Niekoniecznie musi tak byc jak u mnie ale 3 kompy (w tym jeden moj) potwierdzaja ze to raczej nie wyjatek. :wink:

Zgadza sie dlatego jak kupowałem mobasa to nie wziałem tego MSI bo wtedy był tylko bios stockowy i 1.3 własnie na którym pamiętam że ludziom EE+ i Patrioty LLK nie chciały chodzić. Ale od 1.4 podobno juz to poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie dlatego jak kupowałem mobasa to nie wziałem tego MSI bo wtedy był tylko bios stockowy i 1.3 własnie na którym pamiętam że ludziom EE+ i Patrioty LLK nie chciały chodzić. Ale od 1.4 podobno juz to poprawili.

oczywiscie mialem 1.4 pozniej 1.6 a teraz mam bete 1.76 i wszystko ladnie chula :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby padl kontroler? Ostatnio po wlaczeniu kompa lub dluzszym nierestartowaniu (kilka dni) i ponownym uruchomieniu, dostaje taki komunikat:

 

"Marvell 88SE61xx adapter - Bios xxx Initializing"

 

Poczym stoj i czekam pare min. reset z obudowy i mam to samo, dopiero po 3x pokazuje niby blad o/c w bios. Potem jest dobrze, rezultat tego jest taki, ze windows nie widzi nagrywarki.

Jutro podlacze pod inne gniazdo nagrywarke i sprawdze czy to ona nie zepsula sie, ale moze ktos mial podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanko odnosnie zasilacza Tacens Supero 500W bo nie daje mi to spokoju. Mialem problem z uruchomienie msi neo 2 fr na tym zasilaczu (na zasilce modecom350 w wstaje na bequiet 400 rowniez) na tej niestety nie ale zasilacz jest ok bo go probowalem na 2 innych plytach i dziala wiec w czym moze byc problem ze ten Tacens supero z MSI nie dziala.Moze bios plyty bo nic innego nie przychodzi mi do glowy?Obecny bios to 1.2 (taki jak byl orginalny przy zakupie plyty) datowany na 2007 06 21

Edytowane przez he_avy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem z glowy adaty poszly w ludzi, teraz mam zastepczo jakies kingstony ale docelowo beda gskile :D

A o tym ze sie nie lubi z adatami to ja sie juz przekonalem i pisalem w 1 czesc tego topiku. Na biosie 1.3 sie nie odpalila mi plyta :D . Mialem tylko nadzieje ze skoro MSI tak szybko wypluwa te biosy to moze w koncu cos naprawili ;D a tu jak widac lipa .

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No procek jak pisalem wczesniej odpalilem od razu na 334x9 1.4v i poszedl wiec zaczalem sprawdzac na nizszym napieciu i jak narazie 1.2750v idzie orthos godzinke, ponizej juz sypnal po 20 minutach, temperatura 67*C stress, fajnie ze trafilem M0, mam jeszcze sztuke kumpla i moze sprawdze czy trafil lepsza/gorsza ;)

 

Plytke kupilem i szczerze jestem zadowolony, troche balem sie tych zworek ale nie robia zadnego problemu, od razu po zakupie zdjalem chlodzenie i przesmarowalem AC2, bios takze od razu wrzucilem 1.6 i daje rady

 

teraz tylko lepsze chlodzenie by sie przydalo, moze uda sie dobic na 3.2 :)

 

Edit:

Screen dodaje

Dołączona grafika

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies pamieci moze ktos polecic do 400 zl za 2 x 1 ghz ??? takie zeby bez problemy 1200 zrobily ??. No i oczywiscie zeby sie z plyta nie scinaly :D

 

2x1 GB G.Skill HZ 800Mhz 4-4-4-12 2.0-2.1V na Micron'ie D9GMH !!! F2-6400PHU2-2GBHZ nad tymi sie zastanawiam :D

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to jest niesprawiedliwe, ze niektorzy VID procesora maja 1,2125v, a ja mam 1,325v (bios 1.6). Na dzien dobry mozna zobaczyc, ktory procek jest bardziej podatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NCQ = Native Command Queuing , czyli prościej kolejkowanie zadań dla głowicy dysku , sprawia że głowica dysku wykonuje mniej skoków po talerzu + dodaje obsługę NIE eSata tylko Hot Swap czyli wymiany dysków bez wyłączania komputera.

 

HPET wyłączyć - powinno dawać lepsze rezultaty w kręceniu , Disable Bit zostawiam włączone i tak nie ma wpływu na kręcenie a jest trochę "bezpieczniej "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - w biosie (1.77beta) ustawilem napiecie 1.55v,a CPU-Z pokazuje mi 1.213v.

 

Co jest nie tak?

 

---

 

Juz jest ok... mialem stara wersje programu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Mam pytanie odnośnie tej płytki a mianowicie w menedżerze urządzeń nie mogę znaleźć sterowników do kontrolera magistrali zarządzania systemem. nie widzi ich windows ? Co z tym fantem? Działam pod XP SP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wrzucić nowe bety bo linki nie działają

 

stress cpu idzie mi e2180@3330 spokojnie ,ale elpidy na 1:1 sypią, ale walcze :)

 

timingi jak w faq, proc jest na 333x10 czyli minimum na tym ustawieniu zworki, mem na 2,2V,nb 1,4 proc 1,5

na 2x1gb kingstony 667 na elpidach sypią mam nadzieję że bios to zmieni

 

niech mi ktoś wytłumaczy bo jestem zielony,czy to możliwe żeby przy 1:1 sypały mimo dovoltowania czy to może wina orthosa albo biosu ? teraz mam 1.6

Edytowane przez adamm84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem o problemie wybudzania z S3 po podkreceniu do MSI i wyslali mi w odpowiedzi BIOS 1.62. Mial on rozwiazac ten problem, ale niestety u mnie niczego nie naprawil. Podobno wielu ludziom pomogl, a jezeli mi nie pomogl, to powinienem oddac plyte do serwisu, tak stweirdzilo MSI. Moze ktos moglby sprawdzic czy u was pomogl czy nie ? TUTAJ mozna sciagnac ow BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem o problemie wybudzania z S3 po podkreceniu do MSI i wyslali mi w odpowiedzi BIOS 1.62. Mial on rozwiazac ten problem, ale niestety u mnie niczego nie naprawil. Podobno wielu ludziom pomogl, a jezeli mi nie pomogl, to powinienem oddac plyte do serwisu, tak stweirdzilo MSI. Moze ktos moglby sprawdzic czy u was pomogl czy nie ? TUTAJ mozna sciagnac ow BIOS.

Już go kiedyś instalowałem. Mam identyczny problem jak Ty. Oczywiście nic to nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle udało mi się osiągnąć, o co chodzi z tymi temperaturami ?

Tjunction mam 85,a w stresie po 10 sekundach 82 (ale ninja co najwyżej letnia)

c cpu-z skaczą niektóre parametry- mnożnik zmienia się chwilowo na 6

blend w sumie miał kilka przelotów po 30 min, jutro będzie nocka,ale z tego co zauważyłem rzadko się sypie po godzinie

co to jest vtt i ile tego dać ?:)

teraz napięcia mam takie :

cpu-1,6 (odczyty 1,5-1,55)

mem 2,2

vtt 1,325

sb i/o 1,6

sb core 1,15

 

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez adamm84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle udało mi się osiągnąć, o co chodzi z tymi temperaturami ?

Tjunction mam 85,a w stresie po 10 sekundach 82 (ale ninja co najwyżej letnia)

No to i tak nieźle bo mi sie na boxie przy 3500 1.6v 85* włącza throttling :mur: czas chyba zmienić Boxa lato idzie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...