Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

standardowo jest 1,9V, próbowałem już dochodzić z napięciem do 2,2V i nic, timingi ręczne na auto po puszczeniu orthosa moment wywala błąd, narazie ustawione 5-5-5-15 52-12-12-12-12, podejrzewam ze problem właśnie leży w tych timingach ale skonczyły mi się koncepcje jakie timingi najlepsze dobrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a weź spróbuj dać wyższy mnożnik na procka troche niższe FSB i większy dzielnik na ramy, może procek jest blisko walla na tym FSB. Aha, podbijałeś napięcia na mostkach? daj na próbe powiedzmy SB 1,7V i NB 1,45V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z napięciami na RAM nie szalej zbytnio ,bo to zdaje się referencyjne PCB....

Ja kupiłem niedawno Mushkiny Redline 2x2 1000...też się "cudnie" kręcą czyli niemal wcale :rolleyes: .Przy procu na jakieś 3460(czy jakoś tak obecnie) muszę je stawiać na 960.....Na próbę ustawiałem je z CPU 3303 na 1101(jak poprzednie G.Skille zanim bloczek poszedł dobry na proca -fakt ,że mniejsze moduły ,bo 2x1).Nawet 2.5V nic nie zmienia...Płyta "może" -sprawdzałem ma 3 innych kompletach(innych firm).No cóż -przeliczyłem się kupując "toto" zamiast Vitesty zamierzonej...Bywa :wink:

Co ciekawe proc nie chce z nimi wstawać na 3600, a wstawał z poprzednimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta dziwnie się zachowuje przy zmianie timingów, rożne konfiguracje powodują rożna stabilność, góry nie ruszam zostało 5-5-5-15 kombinuje z dolnymi i myślę ze w tym tkwi problem, teraz zmieniłem dzielnik i pamięć chodzi na 1000 mhz ale chciałbym podciągnąć jeszcze procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

timingi ustawione ręcznie? Na jakim napięciu maja te 1066MHz a na jakim masz je puszczaone?

 

hejka dokłądnie ten sam procek i mobo moze to coś pomoże...

 

 

zworka na 266MHZ dla STRAP koniecznie... na 200 lipa z ramem przy wysokim FSB a na 333 nie pójdzie za chiny bbo musial by mieć 3.6Ghz od startu

na zworce 266 ram skaluje sie wzwyz tak do około 430 fsb pozniej spada wydajnosc...im wieksze fsb ogólnie do tych 430 tym lepiej wiec lepiej mnoznik w dól na 8

 

mnożnik x8 FSB 425Mhz

 

ram (ja mam Corsair XMS2 DHX cl4 2x1GB) dzielnik 1:1,25

 

timingi

 

5 5 4 13 26 5 5 5 5 po kolei

 

napiecie na ram 2.3v

 

napiecie na procek 1.525v

NB 1.5v

VTT FSB o dwa oczka w górę od standardowego

SB 1.7

spread spectrum disabled...

DOT i EIST wyłaczone of kors...

 

i hula slicznie i stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spread spectrum disabled...

DOT i EIST wyłaczone of kors...

Muszę przyznać ,że u mnie akurat EIST kompletnie nie ma wpływu na OC.....co cieszy mnie niezmiernie.Na AM2 kręconym nie dane było mi nacieszyć się jego odpowiednikiem -C&C :wink: .Czy z EIST czy bez dokładnie to samo "można".Reszta czyli DOT i...SS(o rany :blink: ) oczywiście wyłączone.

EDIT -po co podnosiłeś VTT FSB?Coś się działo?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

ram na tych ustawieniach nie był stabilny po podniesieniu VTT jest stabilny... dziwne ale testowałem baaardzo długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemano :wink: ma moze ktos pentagrama karakorum ta nowsza wersje i czy wejdzie do naszego mobaska bez wyginania chlodzenia mobo i czy nie ma problemow z montazem????? oraz jak chce podkrecic fsb powyzej 350 to lepiej to robic jak zworka jest na 266 czy na 333 bo to na codzien ma byc????

za odp jak zawsze z gory dzieki :rolleyes:

 

 

 

 

 

 

-----------------------

cpu-2180@3.2ghz...box

mobo-msi-neo2-fr-(bios1.9)

gpu-galaxy8600gt 256mb

ram-2x1gb godram 800cl5@1050mhz

hdd-320gb samsung 16m sata

dvd-nec 3550A

lcd-19belinea

psu-560W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemano :wink: ma moze ktos pentagrama karakorum ta nowsza wersje i czy wejdzie do naszego mobaska bez wyginania chlodzenia mobo i czy nie ma problemow z montazem????? oraz jak chce podkrecic fsb powyzej 350 to lepiej to robic jak zworka jest na 266 czy na 333 bo to na codzien ma byc????

za odp jak zawsze z gory dzieki :rolleyes:

 

 

 

 

 

 

-----------------------

cpu-2180@3.2ghz...box

mobo-msi-neo2-fr-(bios1.9)

gpu-galaxy8600gt 256mb

ram-2x1gb godram 800cl5@1050mhz

hdd-320gb samsung 16m sata

dvd-nec 3550A

lcd-19belinea

psu-560W

Masz na mysli tego mniejszego karakorum? Skoro ten duży wchodzi to mały też powinien. Zworka na 333 tylko sprawdź czy Ci wstanie na najwyższym mnożniku procek tak zeby wejść do biosa na def napięciu bo jak nie to przy każdorazowym resecie biosu bedziesz musiał sie bawić ze zworkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem xonara dx pod pci-e x1, da się ją wrzucić do drugiego slotu pci-e x16? Z tego co gdzieś czytałem na ten temat to da się. Chce ją wrzucić do pci-e x16 bo x1 jest za blisko gtsa - tzn wejdzie, ale wiadomo grafa gorąca, więc lepiej zachować większy odstęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

Właśnie zamówiłem xonara dx pod pci-e x1, da się ją wrzucić do drugiego slotu pci-e x16? Z tego co gdzieś czytałem na ten temat to da się. Chce ją wrzucić do pci-e x16 bo x1 jest za blisko gtsa - tzn wejdzie, ale wiadomo grafa gorąca, więc lepiej zachować większy odstęp.

 

Uzyj piły i młotka jak jeden kolega tutaj na forum...dopasowuje kazdy port do złacza...NP AGP ci dopasuje do PCIE :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem xonara dx pod pci-e x1, da się ją wrzucić do drugiego slotu pci-e x16? Z tego co gdzieś czytałem na ten temat to da się. Chce ją wrzucić do pci-e x16 bo x1 jest za blisko gtsa - tzn wejdzie, ale wiadomo grafa gorąca, więc lepiej zachować większy odstęp.

Niema wyboru, musi pasować. Kolejne stopnie ekspresa są zgodne w dół, jeśli nie tzn że płyta nie trzyma standardu i nadaje się do [gluteus maximus], ew. reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

nie człowieku.. jakbys przeczytał ten wątek to bys juz wiedział... jak masz procesor z magistralą 333Mhz to zworka na 333 to chyba logiczne??

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie człowieku.. jakbys przeczytał ten wątek to bys juz wiedział... jak masz procesor z magistralą 333Mhz to zworka na 333 to chyba logiczne??

 

POZDRO

Nie no przepraszam, czytałem to, ale trochę się pogubiłem. Myślałem, że jak mam np 333 to mam dać 266, żeby chipset się nie podkręcał czy coś. W każdym razie dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

ale my bardzo spokojni "jestemy" przecie... a propos ustawienieauto nie spowolni ramu przy OC mimo ze domyslnie wstanie na 333mhz???

Edytowane przez Elviso26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale my bardzo spokojni "jestemy" przecie... a propos ustawienieauto nie spowolni ramu przy OC mimo ze domyslnie wstanie na 333mhz???

czytales chociaz pierwszy post? ja rozumiem ze mozesz byc nowy, ale to nie oznacza ze kazdy wylozy ci wszystko na tacy. Troche wlasnego wkladu i dowiedz sie wszystkiego, bo wszystko bylo juz opisywane.

 

Strip na 333 jest najlepszy do krecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

Yogi toteż moje pytanie było retoryczne skierowane raczej do kolegi powyższego i ja wcale nie jestem nowy forum i wątek z tą płytą znam od dawna... POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo ja mam z tym nadal problem :S

Działa wam mikrofon? Bo ja musze do niego krzyczeć żeby się cokolwiek nagrało, żadne kombinacje w tym panelu od MSI, jak i w Windowsie nic nie zmieniają.

(W tym podgłaśnianie)

Nie działa teraz także panel przedni :S

Ktoś wie w czym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo ja mam z tym nadal problem :S

Działa wam mikrofon? Bo ja musze do niego krzyczeć żeby się cokolwiek nagrało, żadne kombinacje w tym panelu od MSI, jak i w Windowsie nic nie zmieniają.

(W tym podgłaśnianie)

Nie działa teraz także panel przedni :S

Ktoś wie w czym tkwi problem?

wylacz wszystkie wejscia w ustawieniach glosnosci :D to pomaga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzalka :wink: a ja wam troche zmienie temata i zapytam czy bios 1.9b to juz ostatni od MSI czy jeszcze bedzie jakas dwulitrowka 2.0 ,mam 1.9 ale cos niepewnie sie na nim czuje hehe :rolleyes: jakies bledy z pamiecia sa a jak wgram 1.8 jest ok ...i od razu pisze ze tylko pytam,wiec wrazie czego poprawic mnie <_<

 

 

 

 

 

 

 

 

--------------------

cpu-2180@ 3.2ghz box (1.35V)

gpu-galaxy 8600gt 256

mobo-msi neo2-fr

ram-2x1gb goodram 800mhz cl5 @1050

hdd-320 samsung 16m sata,80gb samsung 8m ATA

dvd-nec 3550a

psu-560W

Edytowane przez bushidoblade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...