Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

strzalka :wink: a ja wam troche zmienie temata i zapytam czy bios 1.9b to juz ostatni od MSI czy jeszcze bedzie jakas dwulitrowka 2.0 ,mam 1.9 ale cos niepewnie sie na nim czuje hehe :rolleyes: jakies bledy z pamiecia sa a jak wgram 1.8 jest ok ...i od razu pisze ze tylko pytam,wiec wrazie czego poprawic mnie <_<

wyszla nowa beta przecie :P strone albo dwie byl link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo ja mam z tym nadal problem :S

Działa wam mikrofon? Bo ja musze do niego krzyczeć żeby się cokolwiek nagrało, żadne kombinacje w tym panelu od MSI, jak i w Windowsie nic nie zmieniają.

(W tym podgłaśnianie)

Nie działa teraz także panel przedni :S

Ktoś wie w czym tkwi problem?

W Menedżer Realtek HD Audio (ikonka na pasku zadań) w zakładce Mikser (przesuwaj < lub >) przy Rear Pink In i Front Pink In (gniazda mikrofonu) są takie małe dwie kropeczki obok symbolu głośniczka na dole suwaka. Kliknij na te dwie kropeczki i zaznacz V przy AGC to podbija mikrofon.

 

Symbol głośniczka przy Rear Pink In i Front Pink In najlepiej wyciszyć X na symbolu aby nie słyszeć siebie. Na dole przy Realtek audio input wszystko może być wyciszone X na głośniczku tylko głośność mikrofonu nie wyłączona. Głośność ustawiasz tą "gałką" z lewej.

 

Pobaw się i na pewno podbijesz mikrofon. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że możliwe...Mój sprawdzony miernik zaliczył zgon(kumpel go uwalił :mad: ) i nowy pokazuje ,że mam na CPU ~1.8V :wink: .Według BIOSu mam 1.52(cieczą go..) ,a w/g softu jakieś 1.47(i tak mniej więcej podawał poprzedni miernik -drop wyszedł 0.055V).Przy okazji miernik ma jak się okazuje niestały błąd -w zależności od wartości mu się on zmienia(odstęp od prawidłowego pomiaru).To tak dla przypomnienia czemu powinno się mierzyć dobrymi miernikami....W użytkowaniu CPU żadnych zmian(temp nieco wyższa ale dołożyłem bloczek do układu na grafice no i ...pogoda :wink: ).

A jeżeli masz taką różnicę z pewnym pomiarem to niedobrze.Wyskakuje chyba poza normę dla tej płyty.Choć obstawiam miernik...Pomierz jeszcze inne napięcia i zobacz czy są....oczekiwane w miarę.12kę linię zmierz.Może zasilacz się zmęczył i zaczyna "klękać".Nawet najlepszym się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+5v,+12v z molexa w normie i vgpu takie jak zawsze ...

wydaje mi się że cpu-z jest najbliżej prawdy.

a przy okazji zapytam jeszcze od vtt fsb mianowicie teraz procka mam puszczonego na 390*9 i orthos wywala mi się po 2 sekundach

napięcia mam ustawione takie

proc 1.2v

mem 2.1v (1:1)

nb 1.5v

sb i/o 1.6v

sb core 1.15v

fsb vtt 1.35v

 

przy 380*9 gra gitara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Menedżer Realtek HD Audio (ikonka na pasku zadań) w zakładce Mikser (przesuwaj < lub >) przy Rear Pink In i Front Pink In (gniazda mikrofonu) są takie małe dwie kropeczki obok symbolu głośniczka na dole suwaka. Kliknij na te dwie kropeczki i zaznacz V przy AGC to podbija mikrofon.

 

Symbol głośniczka przy Rear Pink In i Front Pink In najlepiej wyciszyć X na symbolu aby nie słyszeć siebie. Na dole przy Realtek audio input wszystko może być wyciszone X na głośniczku tylko głośność mikrofonu nie wyłączona. Głośność ustawiasz tą "gałką" z lewej.

 

Pobaw się i na pewno podbijesz mikrofon. :wink:

Spoko poradziłem sobie. Problem polegał na "Wielostrumieniowym odtwarzaniu", wystarczyło wyłączyć, trochę z rozumem pokonfigurować i działa ;D

 

A teraz problem z innej beczki:

Próbowałem wykręcić na swoim procu (patrz syga) 3.2ghz, ponieważ hamuje mi troszeczkę grafę, i chciałem zobaczyć czy coś dospieszy.

Ponieważ na 3.2 komputer niechciał wstać, zmniejszyłem poprzeczkę do 3108mhz.

Odpalił się, i po podwyższeniu napięcia do 1.38 (o ile dobrze pamiętam) działał bez zarzutów.

Dodatkowo podniosłem o jedno napięcie na NB do 1.6.

W Orthosie - proc w pełni stabilny. Problem pojawia się z pamięciami...

 

Normalnie (FSB 375, tj. 3ghz) działają stabilnie na napięciu 1.95.

Po podkręceniu jednak procesora, Orthos wywala z nimi błędy po paru sekundach.

Oczywiście odruchowo podniosiłem im napięcia, i tak aż do 2.1V, jednak po przekroczeniu 2V komputer się wyłączał podczas odpalania Orthosa.

 

Nie wiem czy jest sens, a nawet boję się trochę dawać im większe napięcie przy takich taktach (776), chociaż z tego co wiem to Elpidy powinny lekko robić około 900MhZ.

Ktoś wie czemu pamięci są stabilniejsze na niższym napięciu, albo w czym może tkwić problem?

 

Bios 1.6

Timingi 5-5-5-15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tak samo @!#$ ram jak ja mam ;) u mnie max jaki udało mi się osiągnąć na 2.1v (na razie) to 840mhz i wątpię, że wycisne z nich 900 jutro planuje powalczyć od rana i zobaczę co się da zrobić.

Spróbuj pamięci puścić by spd i sprawdź co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wybaczcie, że jestem leniem, ale odpowiedz na me pytanie raczej nie będzie musiała być bardzo wyczerpująca a wertowanie 100 stron średnio mi się uśmiecha.

 

Postawił ktoś z was RAID-0 na tej płycie? Trzeba podawać podczas instalacji WinXP sterowniki do raid czy jest na tyle spraytna, że obchodzi się bez nich tak jak z samą satą??

 

Edycja:

Ok, wygląda na to, że bez dyskietki się nie obejdzie ( a miałem nadzieję, że tak gdyż flop jakiś czas temu poszedł w odstawkę ). Konsternację moją wywołał właśnie brak dołączenia dyskietki przez producenta :)

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 1066 tylko przy OC?

Czyli jak ustawisz na 1066 :wink: Więc odpowiedź brzmi -pamięć dostosowana do pracy z częstotliwością 1066 zadziała z nią na tej płycie ,a powinna i więcej(ale to nie jest reguła -czasem może też nieco mniej przy odrobinie pecha).Pamięci osobiście puszczałem lekko nad 1200(2x1) na mobasku i nie miały problemu....ze wstaniem ale stabilne już nie były hehe(no ale jak na 800ki to i tak spoko...).Natomiast te same 800ki chodziły na co dzień 1101.Więc bez obaw.Zasadzaj :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowy na tym forum :D mam problem z ta płytą zakupiłem ją do firmy do tego E7200 i cóż... wszystkie 4 diody palą się na czerwono :(

Instrukcja- strona 2-24.

Procesor niesprawny albo źle zamontowany. Wyjmij go i włóż jeszcze raz (wcześniej działał na innej mobo?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moj zestaw to:

 

E2160 1,8@3,0

Msi Neo2 FIR P35 bios v1.6 ustawienia standardowe optymalne

GeForce 8800GT 512MB Palit

Patriot LLK 2x2GB 800MHz 2,2V 4-4-4-12-32-12-12-12

Dysk 320GB WD Caviar WD3200AAKS SATA II 16MB CACHE

DVD-REC PIONEEr DVR-215BK

Technisat TT-Budget s-3200 DVB-S2

Creative Audigy 2 ZS GOLD @ audigy 4 softmod

 

Komputer ogolnie działa bez zarzutu ale tylko na filmach oraz internecie, jak włacze gre to pogram moze 10-15 minut i blue screen "IRQL NOT LESS OR EQUAL" i reset :(

Dopiero co zmieniłem pamieci z OCZ Platinum rev.2 na których było to samo. Nowe pamieci srawdzone memtestem i wszystko OK. Zasilanie tez srawdzone pod obciażeniem wszystkie napiecia OK

12V-12,3V

5V-5,15V

3,3V- 3,4V

Dysk również sprawdzony. Zero BAD-ow.

Windows SP2 zaden przerabiany typu "windows MX" czy inny, czysty Windws XP SP2.

 

Prosze o sprawdzenie loga:

 

Probably caused by : ntoskrnl.exe ( nt+1e6f8 )

calosc w zalczniku txt

 

 

log.txt

Edytowane przez kobyll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2160 1,8@3,0

Skąd wiadomo ,że poleci na 3.0 stabilnie?Testy?Jakie i jak długo.No i wiąże się to z:

Msi Neo2 FIR P35 bios v1.6 ustawienia standardowe optymalne

Standardowe optymalne nie znaczy idealne :wink: .Po pierwsze -napięcie dla CPU z "automatu"?A może ma za mało(poradniki OC w sieci) i wywala?Druga sprawa napięcia na mostkach -jest o tym wspomniane w FAQ czyli post pierwszy tego wątku.

Napięcia sprawdzone...czym?Temperatury(zwłaszcza na procu)?Ogólnie to stanowczo zalecam ustawianie BIOSu na piechotę zwłaszcza przy OC(tu już nie ma ,że boli hehe).Kto pamięta mobaski Solteka i Red Storm(automat do OC) mordujący je nagminnie w "sposób zalecany"? :wink:

Grafika kręcona?

Dla mnie możliwości są takie:

-coś dostało za mało papu i woła(za niskie napięcie)

-coś się grzeje i wywala

-ustawienia automatyczne "przesadziły" z interpretacją co się zdarza(i wskakują nam napięcia kosmiczne)

-mimo dobrych ustawień(przypuśćmy) i starannej walki zbyt optymistyczne ocenienie potencjału CPU.Bo bywa z tym różnie jak wiesz.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tą płtke proca e6550 i pamięci patriot 2x1gb 800mhz

pamięci kręcą mi sie tylko do 896mhz przy napięciu 2.2v i timingach 5-5-5-18 proc na 3.14ghz 1.375v czytałem że ta płyta nie lubi sie z patriotami jakie pamięci polecacie mi do tego zestawu żeby wyciągnąć maks z tej płyty i proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tą płtke proca e6550 i pamięci patriot 2x1gb 800mhz

pamięci kręcą mi sie tylko do 896mhz przy napięciu 2.2v i timingach 5-5-5-18 proc na 3.14ghz 1.375v czytałem że ta płyta nie lubi sie z patriotami jakie pamięci polecacie mi do tego zestawu żeby wyciągnąć maks z tej płyty i proca?

Czytaj FAQ w pierwszym poście- płyta nie lubi Patriotów tylko na biosie 1.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bios 1.9 pytam tylko jakie pamięci polecacie do tej płyty

DDR2 :D .A tak poważnie to mushkin redline,apogee cl4 zestawy 2x2gb,teraz ta płytka na nowych biosach nie ma problemów z ramem.Zajrzyj do topicu oc pamięci 2x2gb tam na pewno polecą ci odpowiednie kostki :) chyba że chcesz 2x1gb. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tak samo @!#$ ram jak ja mam ;) u mnie max jaki udało mi się osiągnąć na 2.1v (na razie) to 840mhz i wątpię, że wycisne z nich 900 jutro planuje powalczyć od rana i zobaczę co się da zrobić.

Spróbuj pamięci puścić by spd i sprawdź co się będzie działo.

Gdzie się to zmienia?

Przeglądnąłem całe Cell Menu i nie mogę nic znaleźć :o

Albo ślepy jestem.

 

(Tak, mam -0.25 na prawym oku ;D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar nabyć neo2-fr do e2160 głównie przez sentyment do msi. Myślę nad konkretniejszym oc więc zakupiłem Big Typhoona 120VX. Jeżeli ma ktoś założone takie chłodzenie (ewentualnie pentagrama hp-120 - bo to prawie to samo) lub wie czy się zmieści byłbym wdzięczny za odpowiedź. Biorę jeszcze pod uwagę Asusa P5K pro lub Foxconna P35AX-S ale narazie nie wiem co brać. Może coś z dfi do 260zł? Przeglądam te tematy i już sam nie wiem, tyle tego jest i wszystko ma swoje wady i zalety, Jak nie urok to sraczka :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar nabyć neo2-fr do e2160 głównie przez sentyment do msi. Myślę nad konkretniejszym oc więc zakupiłem Big Typhoona 120VX. Jeżeli ma ktoś założone takie chłodzenie (ewentualnie pentagrama hp-120 - bo to prawie to samo) lub wie czy się zmieści byłbym wdzięczny za odpowiedź. Biorę jeszcze pod uwagę Asusa P5K pro lub Foxconna P35AX-S ale narazie nie wiem co brać. Może coś z dfi do 260zł? Przeglądam te tematy i już sam nie wiem, tyle tego jest i wszystko ma swoje wady i zalety, Jak nie urok to sraczka :damage_wall:

Skoro karakorum bez najmniejszego problemu wchodzi to ten big typhoon też powinien. ja też wybierałem między MSI foxoconnem a dfi blood iron i wybrałem MSI. Zależy czego szukasz. Fox odpadł na samym początku kiedy to wyczytałem i jakichś kilku nieprzyjemnych wałkach (chyba na egiełdzie coś było- nie pamiętam już nawet co to :D) później zależało mi na max stabilnym kompie z nieextremalnym OC (patrz SIG) więc DFI odpadła ze względu na większą zabawę. Jeśli bawisz sie w SPI to DFI Cie zadowoli dodatkowymi Timingami pamięci. Jeśli chodzi o MSI to puki co nie przejechałem sie pod żadnym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar nabyć neo2-fr do e2160 głównie przez sentyment do msi. Myślę nad konkretniejszym oc więc zakupiłem Big Typhoona 120VX. Jeżeli ma ktoś założone takie chłodzenie (ewentualnie pentagrama hp-120 - bo to prawie to samo) lub wie czy się zmieści byłbym wdzięczny za odpowiedź. Biorę jeszcze pod uwagę Asusa P5K pro lub Foxconna P35AX-S ale narazie nie wiem co brać. Może coś z dfi do 260zł? Przeglądam te tematy i już sam nie wiem, tyle tego jest i wszystko ma swoje wady i zalety, Jak nie urok to sraczka :damage_wall:

 

 

ja mam tą płtke na sprzedanko 2 tygodnie ma jest znią wszystko ok w najbliższym czasie wystawie ją na allegro pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienie AUTO :P

Na Auto też nic ;/

Proc stabilnie, pamięci nie.

Z tego co wiem to Elpidy powinny działać nawet do 900MhZ, a mi się na 776 nie odpalają :/

Potestuje je na 2 - 2.1V, więcej wolę nie ryzykować.

Jednak najdziwiniejsze jest to że stabilniejsze są na mniejszych napięciach ;S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Elpidy powinny działać nawet do 900MhZ, a mi się na 776 nie odpalają :/

Przełóż w slotach, zamień miejscami...Czasem to pomaga o dziwo.A co do Elpid to miałem przed obecnym RAMem 2x1 G.Skilli na Elpidach właśnie i robiły przy miernikowym 2.18V(2.2 z BIOS) 1101 stabilne 24/7 ,a wstawały i chodziły jakiś czas( :wink: ) przy 1180.Do tego skubane niezbyt na dzielniki były wrażliwe również na AM2 platformie.

Puszczałem je nawet na 2.4 ale nic to nie wniosło ,a zresztą ciężko byłoby je krytykować(najtańsze G.Skille -NQ 800ki).Puść swoim nawiew i daj śmiało te 2.2 czy 2.3.Może odmienisz los..eeee -chciałem powiedzieć OC :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...