Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Timingi podawałem. A wracając do orthosa, puściłem go na StressCPU i tutaj mój błąd bo nawet priorytet ustawiłem na 1 :/

PS

Właśnie puściłem orthosa na SmallFFTs i wysypał się na samym początku, co dalej? Co dalej ? :/

napięcie FSB nie powinno być powyżej napięcia rdzenia. Cóż.. może to już za dużo dla procka i trzeba mu v dodawać albo zmniejszyć taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsze lub równe od napięcia rdzenia. Zależy jakie napięcie na rdzeń dasz.

Dzięki wielkie, czyli już wiem przynajmniej gdzie szukać przyczyny, zwiększyłem napięcie rdzenia do 1,325V i już przynajmniej nie wyrzuca błędu na początku. Pochodziło "aż" 10 minut, więcej będę próbować jutro bo dzisiaj nie mam na to czasu. Jaka jest górna bezpieczna granica V dla tego procesora? Gdzieś czytałem, że ~1,35V ale wolę się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć znalazłem Wersję AFUWIN (do flashowania biosu pod windą), która działa w środowisku 64 bitowym i chętnie się z wami podzielę ;)

 

#AFUWIN v4.xxAFUWIN is an updating system BIOS utility with command line and GUI interface# It has same command line parameters and behavior as AFUDOS plus a simple graphical interface# The target board MUST use AMIBIOS Core 7.xx or AMIBIOS8# Older AMIBIOS systems support the AMIFLASH.COM program, which works in MS-DOS.AFUWIN Utility is supported in following operating systems:	* Microsoft© Windows© 98	* Microsoft© Windows© ME	* Microsoft© Windows© 2000 (32bit & 64bit editions)	* Microsoft© Windows© NT 4.0	* Microsoft© Windows© XP/XP64	* Microsoft© Windows© PE	* Microsoft© Windows© Vista (32bit & 64bit editions)Operating System Driver Requirements:	* UCOREVXD.VXD Driver for Microsoft© Windows© 98/ME	* UCORESYS.SYS Driver for Microsoft© Windows© NT/2000/XP/PE/Vista (32bit)	* UCOREW64.SYS Driver for Microsoft© Windows© XP64 & Vista (64bit)

pobrać mozna tutaj

 

http://www.ami.com/support/bios.cfm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z podkręcaniem Pentium Dual Core E2180 na tej płycie. Wiem, że może on chodzić na standardowym napięciu na 3GHz (tak chodzi na płycie DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL).

Problem polega na tym, że podczas obciążenie mnożnik jest automatycznie zmniejszany do 6.

HW OC ustawione 266

EIST wyłączone

Tak samo jest na biosie 1.4 i 1.9.

P.S.

Jeśli był poruszany ten problem a ja się do niego nie dokopałem to przepraszam (po prostu wątek się już za bardzo rozrósł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, woj84 miałem podobny problem co Ty, dokładniej niektóre gry mi się przycinały na jakieś 2-4 s. a najczęściej Fifa 09 co jakąś minute. Zrobiłem formata problem ustał na jakieś 1-2 dni. Poddałem się i mówię pal licho fife, ale dzisiaj zapuszczam orthosa a on tnie się od początku tzn. zacina się na 2-3 s. Wyłączyłem w menedżerze zadań niepotrzebne procesy i orhos hula dobże to samo z fifą. Muszę jeszcze dojść co za program to powoduje. Mam winde z sp3 i procek chłodzony boxem. Mam pytanko czy można na tej płycie głównej obniżyć napięcie poniżej default?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, woj84 miałem podobny problem co Ty, dokładniej niektóre gry mi się przycinały na jakieś 2-4 s. a najczęściej Fifa 09 co jakąś minute. Zrobiłem formata problem ustał na jakieś 1-2 dni. Poddałem się i mówię pal licho fife, ale dzisiaj zapuszczam orthosa a on tnie się od początku tzn. zacina się na 2-3 s. Wyłączyłem w menedżerze zadań niepotrzebne procesy i orhos hula dobże to samo z fifą. Muszę jeszcze dojść co za program to powoduje. Mam winde z sp3 i procek chłodzony boxem. Mam pytanko czy można na tej płycie głównej obniżyć napięcie poniżej default?

 

Pozdro

Poniżej VIDa procesora nie da się zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja Flashowania Biosu spod Windowsa!

 

Ściągamy program AFUWIN

http://www.ami.com/support/downloads/amiflash.zip

 

Wypakowujemy pliki do jednego katalogu np. na pulpicie

 

Ściągamy bios który chcemy wgrać np. Bios Beta 1.A1

Bios wypakowujemy bezpośrednio do katalogu gdzie mamy AFUWIN

Zmieniamy rozszerzenie pliku biosu z np. A7345IMS.1A1 na A7345IMS.ROM

 

Uruchamiamy AFUWIN.exe , wyłączamy wszystkie inne programy i klikamy OK

 

Klikamy Open

 

Dołączona grafika

 

Następnie zaznaczamy nasz plik z biosem ( przypominam, że ma znajdować się w katalogu z programem AFUWIN , oraz ma mieć zmienione rozszerzenie na ROM tak jak na screenie )

 

Dołączona grafika

 

Zaznaczamy fajkę przy Program All Blocks i klikamy Flash

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Teraz modlimy się by nie brakło prądu etc... i czekamy aż wszystkie bloki zmienią kolor na zielony, a na dole pojawi się napis Done...

 

Robimy restart kompa, wchodzimy do biosu - ustawiamy go wg. potrzeb i gitarka ;)

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sly dla ciebie nic kompletnie.. serio przy twoim wiekowym procku i ramie tutaj nowa funkcjonalnośc nic nie daje...

dobra dobra stary, ale jary :) daje rade ;) smiga na tych 3,2 jak ta lala :) a z ciekawosci pytam jakie nowe fukncje są w tym biosie ?

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super bawilem sie w biosie napieciami i teraz komputer wogole nie wstaje. Świeci się tylko zielona lapka a w podreczniku pisze ze to przez błąd pamięci - czyli prawdopodobnie sfajczylem sobie RAM (no moze nie sfajczylem bo zaden dymek nei polecial i styki tez sa w porządku, ale wszystko wskazuje na to, że to przez RAM). Teraz pytanko czy możliwe jest aby płyta głłowna też uległa uszkodzeniu? Cholera to wszystko przez mój pośpiech - niech będzie to dla was przestrogą.

 

I jakie ramy polecacie ;p Tak do 200zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ze 3 razy :)

 

Problem w tym, ze nie mam jak sprawdzić czy to są napewno pamięci bo nie mam innych, żeby włożyć. Wydaje mi się, ze pomyliłem sobie funkcje w biosie i zamiast Vcore podnioslem napiecie na pamięciach! Powodzenia ;l

 

Nic nie śmierdzi ani pamięci, ani płyta główna (ona wydaje się sprawna ponieważ wszystkie kontrolki się świecą jak powinny). Komunikat w postaci tych diod (czerwonych i zielonych) wskazuje na to, że nie mam wpiętych pamięci lub mam je uszkodzone.

 

PS: Nie pika nic bo głosniczka nie mam ;p

Edytowane przez Malutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee pomyslilem się właśnie :) Żadne 4V - heh to z tych nerwów.

 

Zamieniałem zamieniałem i zgadnij co? Nic :l

 

Komputer się włącza i świeca sie tak diody

 

czerwona

czerwona

zielona

czerwona

 

Jeśli jednak nie podnioslem napiecia na pamiatkach to przeciez raczej nie mozliwe, zeby spalił się procesor... choć... ale wtedy pokazywałby się inny komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...