Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie że zmieni! <_< Bez ustawiania strapa na 333 nie wyciągniesz tyle bo przetaktowujesz NB! jak masz strapa na 200 i ustawisz fsb z biosu na 333 to masz fsb 333 z przetaktowanym ostro mostkiem północnym. Jak ustawisz strapa 333 to na 333MHz mostek działa z domyślnym taktowaniem i dopiero zaczyna od 333 sie przetaktowywać. Więc od ustawienia strapa powinieneś zaczynać podkręcać. To tak jak byś ustawiał sam domyślne fsb dla procka i oszukujesz tym płytę. Wogóle sie dziwię że na strapie 200 ci doszedł aż do 390 :blink:. Jak nadal nie rozumiesz to poczytaj sobie o tym.

Nie no spoko. Nie wiem więc pytam :)

Czyli rozumiem że przestawić na 333 i ustawić tak jak było lub więcej?

Spróbuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy strapie 333 z magistrala dochodze do 500-505 MHz. Ustawienie na 400 Mhz strapa myslisz, ze cos da wiecej ? Gdzies mi przed oczami przelecialo, ze przy strapie 400 wydajnosc spada... prawda to ?

Słuchaj. Ja też bez problemu przy strapie 333 dochodzę do 500MHz ale na E7200. A on ma E2160 który fsb ma 800 a tym samym strap 200. Więc mu radze podwyższyć strapa po prostu na 333 jak ma na 200 a fsb mu pójdzie wyżej, a skoro Ty masz lepszego procka i osiągasz fsb podchodzące na max dla płyty i do tego nie do Ciebie pisałem to po co sie odzywasz? <_<

A poza tym ja na strapie 400 jade i nie odczułem żadnego spadku wydajności. Również w testach. I na fsb 424MHz przy strapie 333 miałem dual boota a na strapie 400 nie mam :P

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że pomożecie mi rozwiązać następujący problem mam na tej płycie e7300 przy 2.8ghz wszytko jest stabilnie przy 2.9ghz co jakiś czas wyskakują mi bluscreny a przy 3.0ghz nie można nawet włączyć systemu bo buble sie pojawiają już przy ekranie powitalnym strap jest ustawiony na 200 napięcie 1.2000v i ram'y Kinghston 2x1GB 800mhz 5-5-5-18 1.8v podejrzewam że to wina ram'ów chyba ale nie jestem pewien może ja coś źle robię nie wiem druga sprawa to taka że uaktualniłem biosa do 1.8 i w cpu-z czy innych bajerach pisze 1.8 a przy włączaniu pc dalej 1.1.0 i sam bios nic się nie zmienił biosa fleszowałam z windy i nie wiem czy tak ma być czy znów coś zje...

mam nadzieje że pomożecie bo nie po to kupowałem płytę za 300zl żeby nie móc zrobić OC gdybym miał taki zamiar kupił bym coś za 70zl ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj. Ja też bez problemu przy strapie 333 dochodzę do 500MHz ale na E7200. A on ma E2160 który fsb ma 800 a tym samym strap 200. Więc mu radze podwyższyć strapa po prostu na 333 jak ma na 200 a fsb mu pójdzie wyżej, a skoro Ty masz lepszego procka i osiągasz fsb podchodzące na max dla płyty i do tego nie do Ciebie pisałem to po co sie odzywasz? <_<

A poza tym ja na strapie 400 jade i nie odczułem żadnego spadku wydajności. Również w testach. I na fsb 424MHz przy strapie 333 miałem dual boota a na strapie 400 nie mam :P

A bo chcialem sie podpiac pod temacik :P Ciekawilo mnie tylko czy przestawiajac na 400 strapa pozwoli mi to uzyskac magistrale ponad 500. Bo te 510 to sporo zabawy jest a full stabilnie nie jest :(

 

Pozdro :* :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo chcialem sie podpiac pod temacik :P Ciekawilo mnie tylko czy przestawiajac na 400 strapa pozwoli mi to uzyskac magistrale ponad 500. Bo te 510 to sporo zabawy jest a full stabilnie nie jest :(

 

Pozdro :* :oops:

Spoko :wink: ja mam strapa 400 ale nie po to by cisnąć na maxa na codzień (chociaż miałem taki zamiar) a tylko żeby dual boota nie było przy fsb ~425. Ustawiłem strapa na 400 żeby przekroczyć bez problemu fsb 500 i jechać w synchro z pamięciami. I problem u mnie w tym że na strapie 333 pamięci chodziły full stable na 1060MHz a na strapie 400 już nie. I przy fsb 515 w synchro z pamięciami na 1030 już sie wywalają w goldmemory ale myśle że jak bym miał lepsze pamięci to bez problemu by szło to fsb jak nie jeszcze wyżej. Także jak masz lepszy RAM to możesz próbowac i zdać relacje :wink:

 

strap jest ustawiony na 200 napięcie 1.2000v i ram'y Kinghston 2x1GB 800mhz 5-5-5-18 1.8v

Strap na 200 ale to jest też ustawienie auto chyba prawda? czyli masz najniższe fsb w biosie 266? czyli masz strapa 266 auto. Napisz cos wiecej na ile fsb, jaki dzielnik pamięci. Także możesz mieć za niskie timingi lub alphatimingi. Również jeżeli trafiłeś na wyjątkowo lipny procek to na napięciu 1.2v czyli ~1.17 w stresie może po prostu koniec dla niego może być. Podbij napięcie do 1.35v i wtedy spróbuj :wink:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, probowalem zmienic strapa na 400, z tego co pamietam, ze gdzies wyczytalem, to zmienia sie go przez wyjjecie obu zworek.. tak ?

 

Wiec, wyjalem je i kiszka, komp nie wstawal, nawet po resecie biosa :/. To wrocilem do 333 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam cos od siebie przy strapie 400mhz brak podwójnych bootów, a mostki chodzą na standardowym napięciu, co to daje wiadomo niższe tempy a i fsb powyżej 513 nie zaniża wyników pamioeci także warto walczyć o strap 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam cos od siebie przy strapie 400mhz brak podwójnych bootów, a mostki chodzą na standardowym napięciu, co to daje wiadomo niższe tempy a i fsb powyżej 513 nie zaniża wyników pamioeci także warto walczyć o strap 400

Ale jak go wlaczyc damn it :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam cos od siebie przy strapie 400mhz brak podwójnych bootów, a mostki chodzą na standardowym napięciu, co to daje wiadomo niższe tempy a i fsb powyżej 513 nie zaniża wyników pamioeci także warto walczyć o strap 400

Właśnie chociaż ktoś jest za strapem 400 B-) popieram. Wyjąłeś mi wypowiedź z ust :wink2: tylko ja bym dodał że powyżej ~450MHz dual boot powraca. Po prostu powyżej jakiegoś taktowania mostka.

 

Ale jak go wlaczyc damn it :blink:

Tak jak powiedziałeś. Trza wyjąć obie zworki. Ktoś wyżej też miał problem. Ustaw fsb na 333 przed zmianą strapa, napięcia na odpowiednim poziomie i co najważniejsze dzielnik pamięci odpowiedni. najlepiej 1:1. Kombinuj a sie uda.

PS. Chciałem zauważyć że reset biosu może i pogorszyć sytuacje. Przykładowo: Ja na strapie 400 przy E7200 jak zrobie reset biosu to proc domyślnie sie uruchamia 400 x 9.5x = 3800MHz przy standardowym napięciu. Na szczęscie wstaje i przy resecie nie musze zmieniać strapa ale Ty możesz mieć inaczej więc pomyśl czy reset nie pogarsza sytuacji...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zlolem nowego kompa i po uruchomieniu go nie wyswietla sie na ekranie totalnie nic. Nawet logo plyty na ekranie sie nie wyswietla, doslownie nic - nie lapie po prostu sygnalu zadnego monitor. I tutaj moje pytanie. Na plytce rzad diod swieci sie na czerwono, co wg instrukcji oznacza ze zle zamontowano lub nie ma procesora.

Oczywiscie procek jest, wlozony dobrze, zgodnie z oznaczeniami. Na procku wentylator ogromny jest. Wentyl podlaczony do plyty i sie kreci (wszystkie wentylatory sie kreca - proca, karty graf, obudowy i zasilacza)

Poza tym plytka pali diodke przy karcie graf (chyba ze karta jest zamontowana).

Dodam ze podlaczylem kablem monitor do kompa (jesli komus przyszloby do glowy sie spytac).

 

Ktos ma pomysl jaka moze byc przyczyna i czy jest ona po stronie tej kochanej plytki glownej?

 

Moja konfiguracja jesli to cos ulatwi to:

Palit XpertVision Radeon HD 4850 512MB DDR3 PCI-E BOX

Samsung SpinPoint F1 HD502IJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ)

Intel Core Duo E5200 2.50 GHz BOX

Logitech UltraX Premium Keyboard OEM

Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM

Goodram DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL5.0 BOX

MSI P35 NEO2-FR

Samsung 24" LCD SM 2443BW Czarny

Obudowa z wbudowanym zasilaczem 550W - AC Silentium T3

Na procku pod wentylem pasta Zalmana

 

BŁAGAM - POMÓŻCIE!

Edytowane przez oscar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BŁAGAM - POMÓŻCIE!

Mimo że proc teoretycznie nie jest problemowy (chyba) na tej płycie to jednak radziłbym skołować jakiegoś starszego i przy okazji jak komp wstanie to bedziesz wiedział że chodzi jej o procka, i wgrać nowy bios. Bo tylko to mi przychodzi na myśl. Oczywiście wykluczam że proc lub cokolwiek innego jest walniete i że coś zostało źle złożone... Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strap na 200 ale to jest też ustawienie auto chyba prawda? czyli masz najniższe fsb w biosie 266? czyli masz strapa 266 auto. Napisz cos wiecej na ile fsb, jaki dzielnik pamięci. Także możesz mieć za niskie timingi lub alphatimingi. Również jeżeli trafiłeś na wyjątkowo lipny procek to na napięciu 1.2v czyli ~1.17 w stresie może po prostu koniec dla niego może być. Podbij napięcie do 1.35v i wtedy spróbuj :wink:

Nie strap nie jest auto jest ustawiony na 200 tak był od nowości nie wiem czemu ale z tego co wyczytałem do oc 10x350 więcej nie potrzeba a procek jest ok wsadziłem stare ramy 667 2x512 i bez problemu weszło 10x300 przy napięciu 1.1500 defulat, bez żadnych bluscrenów i innych rzeczy a te ramy 2x1GB są cos zrypane bo próbowałem zmieniać timingi, napięcie ustawiłem 2.00 i nic pc potrafiło się nawet w biosie zaciąć nie pozostaje mi nic innego jak chyba kupić ram

 

Oscar popatrz czy dobrze powpinałeś kable od panela przedniego mi też wszytko na czerwono świeciło oddałem do serwisu i jak sie okazało po sprawdzeniu pc w domu w serwisie przepieli tylko dwa kable i wzięli 30zl a było widać że procka ani nic nie ruszali bo kable w tym samym miejscu w ogule nie ruszane

Edytowane przez Zweglacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zworki były na auto, chyba nic nie stoi na przeszkodzie sprawdzić?

 

edit:

Jak testujesz OC proca to ustaw dzielnik pamięci 1:1, niech cię ram nie blokuje. A te Kingstony to chyba nienajlepszy wybór

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kighstony kupiłem 1.5 roku temu do starego pc kiedy nie wiedziałem co to jest OC :) Przestawiłem tak jak radziłeś te zworki i ni cholery nie ruszy przy 10x300 bluscren jest już wtedy jak zaczyna się boot'owac windows jeszcze w biosie nie mam jak przeczytac co tam na nim wyskakuje bo znika po 0.5 sekundzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pociesze cię że przy 500mhz dual boota nie ma

Jak mówie ze u mnie jest to jest. Ślepy nie jestem. A to dziwne jak u mnie jest a u ciebie niema :blink:

 

Nie wiem tak było jak płytę wyciągałem z pudelka myślisz że to może być tego wina ??

Przecież jak są w położeniu na 200 to tez znaczy że jest automatycznie. więc powinno ci ustawić 266 mimo że masz wpięte na 200 bo to auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zweqlacz

To zależy od ciebie, może narazie potestuj sobie. Zobacz ile się da na tych kingstonach "pojechać" z OC. I sprawdzaj stabilność odpowiednimi do tego programami. Że win się uruchomi to nie znaczy że jest stable.

 

edit:

Kinslayer a czwarty kolor?

edit:

Odpowiedź podał Zweqlacz

 

oscar zdarza się

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem książeczkę przed sobą takie ustawienie oznacza błąd pamięci, uszkodzenie, bądź ich nie zainstalowanie strona 2-24 :)

 

BTW dzięki za pomoc przy tych problemach :)

A teraz ziel-cz-cz-ziel ?

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS Sign On

This will start showing iformation about logo, processor brand name, etc

według instrukcji

A moglby ktos zapodac fotka czy linkiem mze do tych diod ? Bo nie chce za kazdymr azem sie pytac, Teraz mam ziel-cz-cz-cz :/

 

ok znalazlem na necie thx :)

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 10x350 1.2000v memki 2.00v 340mhz w ogolę nie wstaje cały czas resety dopiero budzi się przy 10x325 1.2000v procek a 2.00v 320mhz 6-6-6-18 memki sprawdzam teraz te ustawienia w orthos'ie i martwi mnie temperatura NB 55*C po 5min jest to normalna temperatura ?

Edytowane przez Zweglacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...