Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Nie panikuj najprawdopodobniej nic nie zepsułeś.

Ta MSI to taka su.. że lubi od czasu do czasu zrobić takiego "myka" z pamięciami

weź rozkręć kompa poprzekładaj RAM w inne sloty i włącz kompa, jak nie podziała

za pierwszym razem to rób roszadę do skutku.

 

Moja tak sobie czasem lubi jaja zrobić ni z tego ni z owego ;] już 3razy tak miałem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie tak robilem.

 

Co do kosci ram to moze bede mial na zastepstwo jutro jedna (jesli mi ktos z klasy przyniesie a powinien bo w koncu klasa Tech. inf.) i dokladnie sprawdze :)

 

A co do roszady, to ile mozna - juz z 10 razy probowalem i nic ;l

 

Dodam, e na poczatku wystepowal podwójny start który sie nie konczyl - czyli w prawdzie wielorazowy start, a teraz wlacza sie normalnie.

 

________________________________________________________________________________

_____________________________

 

Przelom nastapil :)

Ramy jednak dzialaja - tak jak pisal kolega ODOO roszada is good :)

Przy okazji nie mam juz pierwotnego problemu z bledem :D

 

Swoja droga chcialem przeprosic za potworny OT, ktory tutaj zrobilem.

Edytowane przez Malutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomóc mi w ustawieniu wszystkich timingów dla moich pamięci?

Nie wiem z czym to się je... standardowo mają 5-5-5-15 , ustawiłem 4-4-4-12 i odpaliłem stress ram w orthosie na priorytecie 9 w celu sprawdzenia stabilności...

 

Swoją drogą czym testować stabilność pamięci i ile?

 

Co z resztą timingów? Jak je ustawić? Pomóżcie - nie mam o tym bladego pojęcia ;)

 

EDIT

Dodam może jeszcze, że wg strony moje kostki są na Powerchip

 

PC2-8000 PQ (2x2GB)

F2-8000CL5D-4GBPQ

5.0-5-5-15 @ 2.0 ~ 2.1V

Powerchip 6-layer PCB

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomóc mi w ustawieniu wszystkich timingów dla moich pamięci?

Nie wiem z czym to się je... standardowo mają 5-5-5-15 , ustawiłem 4-4-4-12 i odpaliłem stress ram w orthosie na priorytecie 9 w celu sprawdzenia stabilności...

 

Swoją drogą czym testować stabilność pamięci i ile?

 

Co z resztą timingów? Jak je ustawić? Pomóżcie - nie mam o tym bladego pojęcia ;)

 

EDIT

Dodam może jeszcze, że wg strony moje kostki są na Powerchip

 

PC2-8000 PQ (2x2GB)

F2-8000CL5D-4GBPQ

5.0-5-5-15 @ 2.0 ~ 2.1V

Powerchip 6-layer PCB

 

musisz posprawdzać i potestować ustawienie na zasadzie porady jest bez sensu sam obczaj ile dadza radę... do testu wydajnowci polecam EVEREST ULTIMATE 4.60 poszukaj w necie ;) do stresowania Orthos albo PRIME

 

jezeli wg specyfikacji kosci mają 8000MB/s przepustowość to są to ponad 900Mhz

 

jezeli nie kręcisz FSB mozesz spróbować im dać papu napieciem do 2.3volta i dać timingi na 4 4 4 12 (trfc trudna sprawa wyczuj to bo jedne kosci dają sie ustawić nawet na 22 a inne tylko na 40 lub 52)

 

ja miałem Corsairy XMS 2 800Mhz CL4 które szły na 1066Mhz z opoznieniami po kolei jak w biosie idzie od góry

 

5 5 4 5 25 4 3 3 3 (to był wypas bo działały całkowicie stabilnie z przepustowoscią wg everesta ponad 9100Mb.s)

ale to były 2x1GB

 

teraz mam Dominatory 8500 2x2GB plus 2x1Gb w sumie 6 GB i idą gorzej znacznie ale to normalne bo wiecej kosci ...

 

mój sukces to 1120Mhz przy 5 5 5 16 52 5 5 5 5

 

najbardziej kluczowe dla stabilnosci są pierwsze 4 timingi od góry a kluczowym CAS Latency tCL najmniej czwarty tRAS

 

kolejne w biosie to Alphatimingi i szczerze nie mam pojęcia jak e facto je ustawiać ja sie kieruje po prostu testami... obecnie mam ustawione TRFC na 52 a resztę na najniższe jakie są mozliwe do ustawienia w biosie i jest stabilnie do 1080MHz

 

do zmiany timingów pod windowsem w celu szybkiej weryfikacji ich wpływu na wydajnosc uzywaj MEMSET najnowsza Beta zawsze na

 

www.tweakers.fr

acha jak dajesz 2.3volty na tej mobo to masz około 2.32v i analogicznie więc nie przesadzaj o ile nie masz super radiatorów i nawiewu z tym napięciem bo szkoda sfajczyć kostki...

u mnie na 2.4Vol dominatory hulają ale mają niezły PIUROPUSZ ;) DHX oraz wieje na nie 80mm wiatrak na 7volt z bliska...

POZDRO

 

tutaj jest stara fotka z tym moim fajniejszym ramem a tanim w miarę teraz mam nowy komputer tzn procek 8500 ale ta sama mobo...

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...4132222914.html

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niie wiem jak te pamięci ustawić w biosie... nie wiem jaki dać FSB:DRAM , zeby procek mial 3,0 ... w sumie to moja pierwsza zabawa w oc pamięci...

 

Mówisz, że ty działasz na podstawie testów?

Oto co znalazłem na temat tych pamięci w necie

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?p=2517286

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=162127

http://forum.purepc.pl/Pamieci-RAM-f29/Oc-...ll#entry2961802

http://forum.purepc.pl/findpost-p2954780.html&hl=g.skill

 

Może ktoś na podstawie tego potrafi mi podpowiedzieć jak ustawić te pamiątki?

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! specjalnie założyłem konto aby podyskutować i poprosić Was o pomoc :D Kupiłem tą płytkę jakiś niedługi czas temu. Jestem dość obeznany w temacie hardware i overclockingu także wszystko poszło jak po maśle w biosie :wink: jednak już przy próbie zainstalowania Visty spotkały mnie problemy. Już na samym początku, po tym jak instalator ładował pierwsze pliki i wszedł interfejs graficzny, komp sie zawiesza. Po długiej analizie problemu doszedłem do tego, że poszło dalej gdy ustawiłem IDE i wyłączyłem kontroler Sata w biosie :blink: Czyli gdy ustawię AHCI bądź RAID albo po prostu IDE z włączonym Sata to wiesza się jak wspomniałem. Na szczęście jest gratisowy port od Marvella na którym można zainstalować system a potem przełączyć na AHCI aby mieć NCQ. Jednak hmm... kusił mnie RAID. I tu pojawia się już poważny problem! <_< Przecież RAID nie mogę ustawić bo wiesza się instalator... Dysk Samsung SP2504C (narazie jeden) a bios 1.9. Miał ktoś coś podobnego na Viście? Dodam że na XP jest wszystko gicio. Macie jakieś pomysły aby zwalczyć ten problem? :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, DVD mam na taśme Samsunga. Przeszło mi przez myśl czy to nie od napędu ale nie mam skąd pożyczyć, wszyscy mają też ATA a specjalnie nie będe kupował na SATA... Co prawda mam jeszcze dysk Samsunga 40 giga na ATA ale zarówno z odłączonym jak i podłączonym jest to samo...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanko :)

 

Otoz mam sobie geforce gso, ktory to nie ma wyjscia HDMI. Mam takze radka 2600xt, ktory to ma wyjscie HDMI - w mojej poprzedniej plycie mialem opcje, ktora pozwalala wybrac primary graphic adapter, dzieki czemu nie powinno byc problemu z wyborem karty przed startem kompa (i odpaleniem slabszej karty tylko do odtwarzania filmow). Moze ktos wie jak to zrobic w tej plycie? Moze w ktorejs wersji biosu jest taka opcja (ja mam 1.8). Od razu mowie, ze opcja z wykrecaniem karty odpada - za duzo roboty aby to wyjac na ogladniecie jednego filmu na 2 dni.

 

Pozdrawiam,

T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę dziwne biorąc pod uwagę że masz wsadzone dwie grafy i obydwie pobierają prąd a tylko z jednej korzystasz. :blink: A i tak by trzeba było przekładać monitor prawda?? :lol2: Na każdej płycie jest do wyboru primary graphics adapter ale to raczej się tyczy czy PCIex czy zwykłe PCI, a nie tak jak Ty to myślisz między PCIex pierwszym a PCIex drugim. Ja osobiście bym sprzedał obydwie i kupił jedną wydajną z wyjściem HDMI bo każde inne rozwiązanie jest dla mnie bez sensu :rolleyes: O ile się nie mylę to są takowe 9600GT z HDMI.

 

PS. A odnośnie mojego problemu ktoś pomoże?? :razz:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę dziwne biorąc pod uwagę że masz wsadzone dwie grafy i obydwie pobierają prąd a tylko z jednej korzystasz. :blink: A i tak by trzeba było przekładać monitor prawda?? :lol2: Na każdej płycie jest do wyboru primary graphics adapter ale to raczej się tyczy czy PCIex czy zwykłe PCI, a nie tak jak Ty to myślisz między PCIex pierwszym a PCIex drugim. Ja osobiście bym sprzedał obydwie i kupił jedną wydajną z wyjściem HDMI bo każde inne rozwiązanie jest dla mnie bez sensu :rolleyes: O ile się nie mylę to są takowe 9600GT z HDMI.

 

PS. A odnośnie mojego problemu ktoś pomoże?? :razz:

Sprawa wyglada tak a nie inaczej, bo radeon idzie do kompa, ktory bedzie obslugiwal TV, ale jeszcze nie mam odpowiedniego mebla zeby to wszystko zmontowac. Gso zostaje gdzie bylo, a ja potrzebuje rozwiazania na kilka(nascie) dni. Asus m2r32 mial opcje wyboru z ktorego slotu pci-e ma startowac system i to napewno dzialalo, bo sprawdzalem.

Wiem ze sprawa wyglada dziwnie i napewno nie umre jak tego nie odpale :P Najwyzej laptopa bede mordowal do filmow, ale tam z dzwiekiem malo rozowo no i 1920x1080 to raczej katorga przez d-sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej tego nie zrobisz, do wyboru masz tylko rodzaj portu, a nie konkretnie któr to port ma być. Żeby to jeszcze były karty tego samego producenta to sterownikami by się pewnie dało zrobić.

 

Ja natomiast mam inny problem:

kupiłem 4x1gb kingston 1066 i po podłączeniu wszystko się sypało, odpaliłem memtesta i wyszło że to jedna z kości, którą oddałem na gwarancję. Dostałem nową i dokładnie to samo, więc znów poszła do serwisu, za trzecim razem się okazało że dwie kości się sypią, ale po większych testach okazało się że to nie kości i 3gb działa bez problemu. I tu moje pytanie-czy sądzicie że to wina biosu? Mam teraz 1.7B4. Zastanawiam się czy to nie za słaba zasiłka po prostu(tagan 420), dodam że zasila między innymi 2 dyski i 9600gt.

 

p.s

Dawno mnie tu nie było :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! specjalnie założyłem konto aby podyskutować i poprosić Was o pomoc :D Kupiłem tą płytkę jakiś niedługi czas temu. Jestem dość obeznany w temacie hardware i overclockingu także wszystko poszło jak po maśle w biosie :wink: jednak już przy próbie zainstalowania Visty spotkały mnie problemy. Już na samym początku, po tym jak instalator ładował pierwsze pliki i wszedł interfejs graficzny, komp sie zawiesza. Po długiej analizie problemu doszedłem do tego, że poszło dalej gdy ustawiłem IDE i wyłączyłem kontroler Sata w biosie :blink: Czyli gdy ustawię AHCI bądź RAID albo po prostu IDE z włączonym Sata to wiesza się jak wspomniałem. Na szczęście jest gratisowy port od Marvella na którym można zainstalować system a potem przełączyć na AHCI aby mieć NCQ. Jednak hmm... kusił mnie RAID. I tu pojawia się już poważny problem! <_< Przecież RAID nie mogę ustawić bo wiesza się instalator... Dysk Samsung SP2504C (narazie jeden) a bios 1.9. Miał ktoś coś podobnego na Viście? Dodam że na XP jest wszystko gicio. Macie jakieś pomysły aby zwalczyć ten problem? :damage_wall:

 

Cześć wgrywałem już na naszej mobo chtba każdy kliencki system oprócz staroci bo nie są obsługiwane w ogóle...

vista wgrywa się idealnie w kazdej wersji a instalowałem ją juz 7 razy (zmiana dysków zmiana na 64bit itp) nigdy nie było problemu...z jednym ALE

 

 

jezeli wgrywasz vistę RTM to masz problemy.. wiec dozbrój się w vistę PL z SP1 od razu z kompilacji maj 2008 i problem zniknie.. AHCI od razu jest po instalacji aktywne i nic nie trzeba mieszać.. po prostu w starej viscie nie ma sterowników AHCI i to nie działa...

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wgrywałem już na naszej mobo chtba każdy kliencki system oprócz staroci bo nie są obsługiwane w ogóle...

vista wgrywa się idealnie w kazdej wersji a instalowałem ją juz 7 razy (zmiana dysków zmiana na 64bit itp) nigdy nie było problemu...z jednym ALE

 

 

jezeli wgrywasz vistę RTM to masz problemy.. wiec dozbrój się w vistę PL z SP1 od razu z kompilacji maj 2008 i problem zniknie.. AHCI od razu jest po instalacji aktywne i nic nie trzeba mieszać.. po prostu w starej viscie nie ma sterowników AHCI i to nie działa...

 

PZDR

Prwda! Vistę 64 mam RTM a sp1 wgrywam dopiero po instalacji systemu. W zasadzie to nawet nie wiedziałem żeby Vista była już w sprzedaży ze zintegrowanym SP1 :wink: niestety trzeba będzie pokombinowć egzorcyzmami żeby sie znalazła na dysku takowa :lol2: bo nie mam zamiaru kupować :D dzieki IbanezRG za podpowiedź, wypróbuję! :damage_wall: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. nie wiem czy juz bylo ale jak ustawic w BIOSIE

pamiatki A-data Extreme edition DDR2 800mhz zebt yposzly na max szybkich ustawieniach.??

 

Obecnie mam ustawione 5-5-5-18 ale teoretycznie chodza na 4-4-4-12-22. Niestety jesli ustawie je na maxa to komputer nie wstaje.

Klopoty zaczely sie od nowszych BIOSOW pamietam ze na pierwszym biosie chodzily na cl4

 

Uzytkownikow A-data EE prosze o podzielenie sie opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ustawiles odpowiednie napiecie??

 

powinno byc 2.0-2.1V z tego co pamietam (na pamieciach masz napisane)

 

ostatecznie jesli nie pojda na 2.2V to mozesz smialo reklamowac, oczywiscie zakladjac ze cala reszta jest ok

 

 

zaznaczam ze posiadam te pamieci i nigdy nie mialem z nimi problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, pamieci puszczalem n 2.0 V niestety te nowe biosy do plyty jakos zle podaja napiecia np na procku mam o wiele za malo.

 

druga sprawa oprocz podstawowych ustawien 4-4-4-12-22 w BIOSIE trzeba ustawic jeszcze z 5 kolejnych a ja nie mam zielonego pojecia jakie tam wstawic ustawienia. nie mam tego w specyfikacji pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J nie wiem dlaczego ale przy kombinowaniu z wartością 38 komp nie wstawał mi lub musiałem resetować bios.

Z tego co chyba było pisane w tym temacie poniżej 4 chyba mało kto schodził-chodzi o ostatnie wartości.

Jak liczysz pi albo bawisz się benchmarkami to majstrowanie przy pamieciach da jakieś wyniki a jak nie to chyba nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wartosc 38 udalo mi sie zmniejszyc do 35 , przy mniejszym ustawieniu restartuje sie komp.

obecnie mam ustawienia 4-4-4-11 - 35-4-4-4 przy napieniu 2,1 V

 

zauwazylem przyspieszenie systemu lekkie ale na przyklad przegladarka wolniej dziala niz z CL5 :blink:

Edytowane przez wonderwall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie mam duzy problem.Zmienilem grafike na radka 4850.wiec robie sobie formata zeby ladnie wszystkie stery wyczyscic no i wlasnie...myszka mi przestaje dzialac jak wgram sterowniki do mobo intela do chipsetu.usb chyba sie calkiem wylacza bo mp3 przestaje dzialac.dopuki ich nie wgram mysz chodzi a po wgraniu [gluteus maximus].wgrywalem stery i z www najnowsze i te dodane do plyty i [gluteus maximus].wczesniej nigdy nie mialem takich problemow wiec sie pytam o co biega.w biosie wszytko jest ok.usb enabled zmienilem nawet ustawienia na default i nic nie dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie mam duzy problem.Zmienilem grafike na radka 4850.wiec robie sobie formata zeby ladnie wszystkie stery wyczyscic no i wlasnie...myszka mi przestaje dzialac jak wgram sterowniki do mobo intela do chipsetu.usb chyba sie calkiem wylacza bo mp3 przestaje dzialac.dopuki ich nie wgram mysz chodzi a po wgraniu [gluteus maximus].wgrywalem stery i z www najnowsze i te dodane do plyty i [gluteus maximus].wczesniej nigdy nie mialem takich problemow wiec sie pytam o co biega.w biosie wszytko jest ok.usb enabled zmienilem nawet ustawienia na default i nic nie dalo.

też tak mam.. nie wiem do końca o co chodzi ;P

za pierwszym razem jak instalowałem system wstzstko elegancko poszło.

za drugim zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony i sie własnie tak zrobilo. przywracanie systemu bo tego odinstalowac se ne da w dodaj/usun i zainstalowalem te z płyty- działa.

za trzecim razem (ostatnio) żadne sterowniki nie chciałby mi zaskoczyc... w koncu olśniło mnie odinstalowałem sterowniki magistrali szeregowej usb klikając na każde z osobna odinstaluj uruchomilem ponownie kompa windows sobie sam wgrał stery i wszystko elegancko chodzi.

Aż się boję co bedzie przy następnym formacie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...