Skocz do zawartości
Turok8

Jak Wyciszyć Głośny Wentylator ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Może ma ktoś pomysł na wyciszenie wentyla w lapku ? Czyściłem cały układ chłodzenia z kurzu i innych brudów ale wiele to nie dało. Odrazu mówię że żaden program typu speedfan itp nie wykrywa go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzę już na najniższych jakie tylko mogą być dla jego częstotliwości. W dodatku w nhc mam acpi zainstalowane ale mimo wszystko często się włącza ;/ przy 60 stopniach wyje jak nie wiem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręcam go z reguły tylko jak gram. pare fps robi dla mnie różnicę :razz:

 

Trochę sobie poeksperymentowałem z napięciem i temperaturą uruchomienia wiatraka. Teraz włącza się bardzo rzadko, a proc chodzi na 55-60 stopniach.

 

Dzięki za pomoc B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wystarczy żebyś nie podkręcał go? zostawił na standardowym taktowaniu + obniżenie napięć, u mnie jakis czas działał bez wentyla. temp była znośna

znosna tzn. jaka moze byc dopuszczalna temp procka (mam turion 64 1.8GHz)

laptop to asus A6KM

tez mnie wkurza ten wentylator bo co chwile sie wlacza, przesmarowalem rdzen artic silver, zdjalem obudowe zaslaniajaca proca ale mimo wszystko bez wylaczonego wiatraka temp dochodzi do 60 stopni w spoczynku wiec to chyba troche duzo prawda :?:

 

w biosie nie ma zadnych dodatkowych opcji odnosnie wiatraka, speed fan go nie wykrywa, chcialbym go ustawic tak aby chlodzil non stop ale na mniejszych obrotach, istnieje taka mozliwosc programowo :?:

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy istnieje i nie zdziwiłbym się, jakby to nie było możliwe, ale w ostateczności można skorzystać z zasilania na USB- będzie max 5V :-D

 

dzieki, a mozesz dac linka do takiego zasilana (jak zrobic/przerobic/kupic taka koncowke), ewentualnie moze daloby rade jakos podlaczyc regulator obrotow pentagrama

 

p.s.

wiatrak ktory smiga na procku jest wlasnie na 5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB

Najprościej kupić kabel do drukarki, uciąć kawałek i połączyć przewody z wiatrakiem. Czerwony z czerwonym (+5V) i czarny z czarnym (masa). Pozostałe kolory nie są potrzebne- i tak będzie działać. Z regulatorem nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...