Skocz do zawartości
Miedzcu

Nowy Komputer~4800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam problem ze złożeniem kompa. Na kompa mogę przeznaczyć od 4000zł do 4800zł. Chciałbym go kupić 11-15 grudnia Nie potrzebuje tylko i wyłącznie głośników (mam już Logitech z-2300 THX) a reszta jak w zestawie chciałbym by była. (no chyba ze proponujecie coś innego z solidnymi argumentami WYDAJNOŚCIOWYMI). Komp ma być po porządny O/C do gier :).

 

O to moje typ podzespołów:

 

Płyta główna:

Abit IP35

Procesor:

Intel Core2 Duo E6750

Karta graficzna:

GeForce 8800 GT XFX 512MB

Pamięć RAM:

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2

Zasilacz:

Be-quiet Straight Power BQT E5-550W

Dysk twardy:

Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 ST3250410AS (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły, 1 talerz)

Monitor LCD:

LG Flatron L1982U-BF

Obudowa:

CoolerMaster Elite 331 Black-Silver

Wentylator CPU:

Scythe Mugen

Napęd optyczny:

Samsung DVD+/-RW SH-S182D

Wentylatory do obudowy:

2 x NoiseBlocker Black Silent XL2

Chłodzenie dysku twardego:

Revoltec Hard Drive Silencer

Stacja dysków:

FDD 1.44MB 3.5" (black)

Mysz:

A4-TECH X-718 F

Klawiatura:

Labtec Standard Keyboard Plus Black

Pasta termoprzewodząca:

Zalman ZM-STG1

Listwa antyprzepięciowa:

Ever Komfort

Pochłaniacze drgań:

Revoltec pochłaniacz drgań na zasilacz ATX

2x Xthermal antywibracyjne kołeczki SILICON PINS

Podkładka pod mysz:

Steelpad 5L

Element do lepszego mocowania cooler-a na płycie głównej:

Scythe Universal Retention Kit

Cena całości~po najniższej znalezionej cenie ok. 4800zł

Pytania:

 

1. Co byście zmienili? (proszę o potwierdzenie argumentami wydajnościowymi)

 

2. Czy po O/C-jeśli podzespoły oczywiście pozwolą- (proc ok.~3,7 GHz karta graf ok.~ 720MHz - 729MHz / 1750-1836MHz / 1010-1044MHz) będę mógł spokojnie zagrać „Crysis’a” na VERY High 1280*1024 AA=off Anitropowość=off?

 

Pozdrawiam wszystkich pomocnych serdecznie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zmieniłbym proca na E2160 i do tego OC. W ogóle zaczynałbym od wybrania PORZĄDNEGO monitora LCD 19" ale nie panoramy-tu polecam Fujitsu Siemens P19-2 albo Samsnug 940FN. Większy dysk-320 albo i 2x 320, obudowa chiefteca a zasilacz starczy 450W. Co do fdd-po co :> Jeżeli chodzi o peryferia (klawa i mysz) polece coś od logitecha (może G5/MX518?). Pasta to AS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym proca na E2160 i do tego OC. W ogóle zaczynałbym od wybrania PORZĄDNEGO monitora LCD 19" ale nie panoramy-tu polecam Fujitsu Siemens P19-2 albo Samsnug 940FN. Większy dysk-320 albo i 2x 320, obudowa chiefteca a zasilacz starczy 450W. Co do fdd-po co :> Jeżeli chodzi o peryferia (klawa i mysz) polece coś od logitecha (może G5/MX518?). Pasta to AS5.

Proc- wolałbym zostać przy E6750…wiem że oba podkręcają się podobnie ale jednak chciałbym by był to komp do gier…no i przy paru (nielicznych chodź) grach jednak te 4mb E6750 do 1mb E2160 daje spadek fps…a stać mnie na E6750 to wolałbym go :)

 

Chciałbym jak najlepszy monitor LCD 19 –właśnie nie panoramę :) – ale na matrycy TN…z tego co wiem to LG Flatron L1982U-BF jest jednym z najlepszych (mogę się mylić).

 

Większy dysk-hmm zastanowię się chodź z moich wyliczeń wszyło mi że starczył by mi 160 GB ale GB nigdy za wiele :]

 

Obudowa…jestem mocno ograniczony- nie każda mi się mieści na półeczkę pod biurkiem :/ no a do O/C chciałbym mieć w niej dwa miejsca na wiatraki 120mm.

 

A co do zasilacza- na stronie http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp wyliczyłem że potrzeba mi po O/C karty graficznej i procesora 550W zasilacz – wiec taki sobie dobrałem :)

 

FDD- nie wiem czy nadal tak jest ale u mnie na starym komputerze by dział należało podczas instalacji XP wgrać sterownik do dysku SATA więc dlatego chciałbym FDD.

 

Uuu a te proponowane myszki to za drogie :/

 

A czemu proponujesz mi inna pastę? Jest wydajniejsza? :) (potrzebuje argumentów wydajnościowych :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO najpierw kup LCD jak najlepszy ale za rozsądną kase - mysle że 1,5-1,7kzł starczy - może nawet na jakieś dobre 20" ale tu sie nie wypowiadam bo dawno wypadłem z obiegu (osobiście odradzam LCD na matrycy TN, szukaj SIPS lub xVA).

Z tego co sie orientuje to kupno w tym roku 8800GT będzie baaardzo ciężkie więc może 3870 i CF będzie interesującą alternatywą (oczywiście z inną mobo).

Jeśli planujesz OC to najlepiej jakiś E21x0 (różnica w grach spowodowana cachem będzie marginalna).

Zasilacz bym zmienił na 650W chiefteca za ok 300zł (wyliczenia kalkulatorów są w większości przypadków dalekie od prawdy), dysk 250-320 raczej starczy w zupełności, FDD - no comment (lepiej siakiegoś pena za to kupić). Myszka i klawiatura wedle uznania (też polece coś z logitecha), to samo obudowa.

Pasta to w sumie obojętne (zalman napewno bedzie łatwiejsze w aplikacji wydajnościowo niewiele lepszy ale i droższy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy kilka podobnych punktów z tym że ja zamówiłem wszystko wczoraj.

 

1) wybij z głowy sobie tą myszkę.

dobrze radzi @grzechu_1990

-G5 -> tylko v2! (odświeżona)

-MX518 -> to już klasyka. jedna z najlepszych myszy jakie kiedykolwiek powstały. btw: sam mam od 2lat i polecam!

 

2) podana zasiłka ciekawa.

ja wybrałem należący do najwyżej cenionych: Corsair serii HX w wersji 520W - w cenie od 330 do 370. -> stabilność, cisza, odpinane kable

 

3) E6750 i Mugen -> oki.

ja nie będę aż tak go męczył jak ty: 3.5-3.6 24/7 mnie zadowoli ;)

 

pewien sens ma tak jak ktoś wspomniał E2160 + OC do 3,0 -> to opcja na 6-12miesięcy i zmiana na penryna. na 3,0 raczej nie ma prawa dławić GPU.

 

4) pamięci mogą być. lub też Patrioty 800 LLK i OC do 1000 na 5tkach.

choć mówiąc O/C to cóż: generalnie tylko microny D9 lecz to podniesie sporo $$$

 

5) HDD: ponoć dobry model. jak 250 ci wystarczy to bierz go.

wybrałem ten sam do RAID. o czym też jest mój temat w odpowiednim dziale. za jakiś tydz wspomnę jak z nim jest w praktyce wg. mnie.

 

6) chłodzenie hdd:

Zalman radiator HDD ZM-2HC2 lub Pentagram Freezone HP-Silent HDD. poszperaj za testami - bo tu wiedzę mam 'pobieżną'

jak coś taniego w stylu Revolteca to może: Pentagram Freezone Anti-Vibration Silencer P 7201 ?

 

7) pasta: podany zalman dobry i łatwo się nakłada. AS5 to taki 'klasyk' - tani i b. dobry.

jak sądzisz że sobie "poradzisz" :) to Colaboratory Liquid Pro.

 

8) z monitorem nie pomogę gdyż dla mnie monitor na TN to nie monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzcu a ja Ci powiem tak. to co wybrales jest bardzo dobre - stac Cie na E6750 to bardzo dobrze bierz go (ja tez zamierzam zaraz po nowym roku) i co z tego ze E2160 tez dobre do OC :) na E6750 wieksza szansa na zblizenie sie do 4GHz (wiem trzeba miec niezlego farta).

 

Jedyne nad czym sie zastanow to - dysk (wiekszy), FDD (po co ci to), te wszystkie silencery (chyba ze lecisz w super cichy komp to nie rozumiem wtedy Mugena - potrafi powiac - i 8800GT bez zmienionego chlodzenia - po OC to juz suszara mala) i chlodzenie dysku zbedne (w tej obudowie zamontujesz tuz za przednim wiatrakiem i bedzie wypas)

 

No i monit - tutaj sie nie znam na LCD :) bo nadal gustuje w mega wypasach CRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy kilka podobnych punktów z tym że ja zamówiłem wszystko wczoraj.

 

1) wybij z głowy sobie tą myszkę.

dobrze radzi @grzechu_1990

-G5 -> tylko v2! (odświeżona)

-MX518 -> to już klasyka. jedna z najlepszych myszy jakie kiedykolwiek powstały. btw: sam mam od 2lat i polecam!

 

2) podana zasiłka ciekawa.

ja wybrałem należący do najwyżej cenionych: Corsair serii HX w wersji 520W - w cenie od 330 do 370. -> stabilność, cisza, odpinane kable

 

3) E6750 i Mugen -> oki.

ja nie będę aż tak go męczył jak ty: 3.5-3.6 24/7 mnie zadowoli ;)

 

pewien sens ma tak jak ktoś wspomniał E2160 + OC do 3,0 -> to opcja na 6-12miesięcy i zmiana na penryna. na 3,0 raczej nie ma prawa dławić GPU.

 

4) pamięci mogą być. lub też Patrioty 800 LLK i OC do 1000 na 5tkach.

choć mówiąc O/C to cóż: generalnie tylko microny D9 lecz to podniesie sporo $$$

 

5) HDD: ponoć dobry model. jak 250 ci wystarczy to bierz go.

wybrałem ten sam do RAID. o czym też jest mój temat w odpowiednim dziale. za jakiś tydz wspomnę jak z nim jest w praktyce wg. mnie.

 

6) chłodzenie hdd:

Zalman radiator HDD ZM-2HC2 lub Pentagram Freezone HP-Silent HDD. poszperaj za testami - bo tu wiedzę mam 'pobieżną'

jak coś taniego w stylu Revolteca to może: Pentagram Freezone Anti-Vibration Silencer P 7201 ?

 

7) pasta: podany zalman dobry i łatwo się nakłada. AS5 to taki 'klasyk' - tani i b. dobry.

jak sądzisz że sobie "poradzisz" :) to Colaboratory Liquid Pro.

 

8) z monitorem nie pomogę gdyż dla mnie monitor na TN to nie monitor.

 

1. wiesz co dziękuje bardzo za rade ale pozostanę przy niej...a dokupię coś innego ale to za chwile :)

 

2. też myślałem nad nim bo to bardzo dobra zasiłka :) ale takie moje zboczenie już zawodowe jest...że na 2821123[/snapback]

Miedzcu a ja Ci powiem tak. to co wybrales jest bardzo dobre - stac Cie na E6750 to bardzo dobrze bierz go (ja tez zamierzam zaraz po nowym roku) i co z tego ze E2160 tez dobre do OC :) na E6750 wieksza szansa na zblizenie sie do 4GHz (wiem trzeba miec niezlego farta).

 

Jedyne nad czym sie zastanow to - dysk (wiekszy), FDD (po co ci to), te wszystkie silencery (chyba ze lecisz w super cichy komp to nie rozumiem wtedy Mugena - potrafi powiac - i 8800GT bez zmienionego chlodzenia - po OC to juz suszara mala) i chlodzenie dysku zbedne (w tej obudowie zamontujesz tuz za przednim wiatrakiem i bedzie wypas)

 

No i monit - tutaj sie nie znam na LCD :) bo nadal gustuje w mega wypasach CRT

 

Oj tak farta trzeba mieć- tutaj są zapisani chyba sami szczęściarze i farciarze w O/C 2821192[/snapback]

Zintegruj sobie sterowniki do SATA z płytką instalacyjną windowsa przy pomocy nLite i po problemie. FDD Ci wtedy nie potrzebne :]

 

da się tak? mogę wiedzieć jak? B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. i tu właśnie myślę że dołożę ale do lepszych bo te chyba już nie ograniczą podkręcanie procesora ...myślę o 2xOCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 żeby mieć 4Gb na Viste 64bit a dokładniej na Crysisa VERY High jak sie uda w 1280*1024 AA=off Anitropowość=off :) co o tym sądzicie ? pójdzie? czy jest sens? :)

Oj tak farta trzeba mieć- tutaj są zapisani chyba sami szczęściarze i farciarze w O/C http://www.hwbot.org/ :P

te pamieci(OCZ rev 2) sobie odpusc,niby promos a OC jak w elpidach(1000Mhz CL5 przy 2.3V i koniec),moze to co mam teraz w sigu(dobre OC,sa teraz dostepne na allegro corsair rev 7.1,1000Mhz przy niskim napieciu gwarantowane 1100Mhz CL5 tez do zrobienia) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te pamieci(OCZ rev 2) sobie odpusc,niby promos a OC jak w elpidach(1000Mhz CL5 przy 2.3V i koniec),moze to co mam teraz w sigu(dobre OC,sa teraz dostepne na allegro corsair rev 7.1,1000Mhz przy niskim napieciu gwarantowane 1100Mhz CL5 tez do zrobienia)

No tak ale chyba OCZ rev 2 nie zachamowały by procka w O/C w tym zestawie co proponuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale chyba OCZ rev 2 nie zachamowały by procka w O/C w tym zestawie co proponuje?

NIE(ale skoro mozna miec wiecej mhz za mniejsza kase,oczywiscie po OC-to wolalbym corsary) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym proca na E2160 i do tego OC. W ogóle zaczynałbym od wybrania PORZĄDNEGO monitora LCD 19" ale nie panoramy-tu polecam Fujitsu Siemens P19-2 albo Samsnug 940FN. Większy dysk-320 albo i 2x 320, obudowa chiefteca a zasilacz starczy 450W. Co do fdd-po co :> Jeżeli chodzi o peryferia (klawa i mysz) polece coś od logitecha (może G5/MX518?). Pasta to AS5.

Czemu nie panoramka..?? Sam zamierzam gruntowny remont w bebechach mego zrobić.. C2D 2160, Foxconn P35a, HD3870 i panoramka 22" LG Flatron L226WA-WN.. Jeżeli chodzi o matrycę, to ponoć to TN jest słabe.. ale czemu panoramka nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wiesz co dziękuje bardzo za rade ale pozostanę przy niej...a dokupię coś innego ale to za chwile :)

 

2. też myślałem nad nim bo to bardzo dobra zasiłka :) ale (...) wyliczyłem dokładnie 549W po O/C więc pozostanę przy mojej :)

 

3. hmm...czy będę katować...(...)

 

Nie no dysk to naprawdę większy mi nie potrzeba aż tak na gwałt ;) mam teraz 80 Gb no i chodź gier oprócz Fifa08 (bo stary komp) nie mam fakt...to jednak jeszcze 13 Gb mam wolnego :)

da się tak? mogę wiedzieć jak? B-)

ad1.: odradzam i jeszcze raz odradzam!

piszesz że PC do gier i nie chcesz "za dużo" wydać to niestety ale najtaniej i jednocześnie niemal najlepiej to MX518 -> do wyszperania za ~170zł. to model optymalizowany dla graczy i innych wymagających osób.

 

jako argument dam ci: ja wcale nie gram (tylko kilka partyjek w UT po zakupie) a i tak ją kupiłem. zapytasz: po co mi więc MX? ponieważ siedzę czasem sporo w AutoCAD. ponieważ jest bardzo precyzyjna i się nie gubi. ponieważ jest wygodna.

polecam ci raz jeszcze ponieważ ma 2lata a ani razu mnie nie wk* ;) - to najważniejszy argument hehe.

 

"A4Tech X-718 to mysz niewielka, chociaż nie aż tak mała, jak myszy przeznaczone do notebooków. Niestety z tego też względu nie leży w dłoni tak wygodnie, jak Logitech G5. Zadowoleni mogą być tylko posiadacze naprawdę drobnych dłoni" -> pclab

 

mój kolega ma od pół roku jakiś taki model X-7xx i zalatuje straszną tandetą! sam myślałem o tych A4techach po miłych wspomnieniach 4D+ sprzed kilku lat. na szczęście nie popełniłem tego błędu i kupiłem właśnie mx518.

 

ad2.: nie wyliczałem nigdy na tej stronce. coś sporo to wyszło. jak wspomniałem: nie gram i mało prądożerny MSI 86GT w pasywie mnie w pełni zadowoli.

docelowo mam nadzieję utrzymać <50% obciążalności gdyż wtedy jest ponoć niesamowicie cichy. wg licznych ocen i testów HX520 jest w moim przypadku absolutnie bezkonkurencyjny. czy dla ciebie będzie za słaby? hm nie jestem ekspertem lecz wątpię. ale nie ma co tu roztrząsać ten be quiet! to przecież kawał dobrej roboty:)

 

ad3. z tym katowaniem to żart był.

po prostu nie chce go przemęczać. pewnie przez miesiąc pobawię się z jakimś OC. chłodzenie, płyta i pamięci jakie zamówiłem mi mocno w tym pomogą :D ale następne 2-3latka niech w spokoju polata na 3.5-3.6

co do tej gry to przecież nie chodziło jej 3.5 w C2D ;)

 

 

heh. jak na 80 masz 13GB to paaanie... 250GB ci wystarczy. ja przy 80 tylko na systemowej wyżebrałem 2GB. na innych partycjach to po 100-300... MB :)

 

ps.poskracałem cytat. by nie zabierać miejsca za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem panoram. Nie sugeruj sie kalkulatorami mocy-często zawyżają nawet o 50% i więcej.

hmm...jeśli tak to czemu szanowny użytkownik "Paweł666" proponuje mi jeszcze chieftec 650W ? :( nie rozumieć nie rozumieć...

ad1.: odradzam i jeszcze raz odradzam!

piszesz że PC do gier i nie chcesz "za dużo" wydać to niestety ale najtaniej i jednocześnie niemal najlepiej to MX518 -> do wyszperania za ~170zł. to model optymalizowany dla graczy i innych wymagających osób.

 

jako argument dam ci: ja wcale nie gram (tylko kilka partyjek w UT po zakupie) a i tak ją kupiłem. zapytasz: po co mi więc MX? ponieważ siedzę czasem sporo w AutoCAD. ponieważ jest bardzo precyzyjna i się nie gubi. ponieważ jest wygodna.

polecam ci raz jeszcze ponieważ ma 2lata a ani razu mnie nie wk* ;) - to najważniejszy argument hehe.

 

"A4Tech X-718 to mysz niewielka, chociaż nie aż tak mała, jak myszy przeznaczone do notebooków. Niestety z tego też względu nie leży w dłoni tak wygodnie, jak Logitech G5. Zadowoleni mogą być tylko posiadacze naprawdę drobnych dłoni" -> pclab

 

mój kolega ma od pół roku jakiś taki model X-7xx i zalatuje straszną tandetą! sam myślałem o tych A4techach po miłych wspomnieniach 4D+ sprzed kilku lat. na szczęście nie popełniłem tego błędu i kupiłem właśnie mx518.

 

ad2.: nie wyliczałem nigdy na tej stronce. coś sporo to wyszło. jak wspomniałem: nie gram i mało prądożerny MSI 86GT w pasywie mnie w pełni zadowoli.

docelowo mam nadzieję utrzymać <50% obciążalności gdyż wtedy jest ponoć niesamowicie cichy. wg licznych ocen i testów HX520 jest w moim przypadku absolutnie bezkonkurencyjny. czy dla ciebie będzie za słaby? hm nie jestem ekspertem lecz wątpię. ale nie ma co tu roztrząsać ten be quiet! to przecież kawał dobrej roboty:)

 

ad3. z tym katowaniem to żart był.

po prostu nie chce go przemęczać. pewnie przez miesiąc pobawię się z jakimś OC. chłodzenie, płyta i pamięci jakie zamówiłem mi mocno w tym pomogą :D ale następne 2-3latka niech w spokoju polata na 3.5-3.6

co do tej gry to przecież nie chodziło jej 3.5 w C2D ;)

heh. jak na 80 masz 13GB to paaanie... 250GB ci wystarczy. ja przy 80 tylko na systemowej wyżebrałem 2GB. na innych partycjach to po 100-300... MB :)

 

ps.poskracałem cytat. by nie zabierać miejsca za bardzo

 

Oj ciężko będzie z tą myszka...ostatnio się zakochałem i z jednego z najlepszego uczniów w klasie...stałem się ahh nie ważne...oceny lecą mi na łeb na szyje i ciężko by było mi wyżebrać 100zł więcej na sam myszkę...RAM to może tata jeszcze zrozumie- zresztą nie potrzebuje profesjonalnej (głównie zależy mi na wydajności kompa) myszki...tylko porostu dobrej do gier :) ale postaram się pójść Twa radą :)

 

Dziękuje w ogóle serdecznie wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zresztą nie potrzebuje profesjonalnej (...) myszki...tylko porostu dobrej do gier :)

ona nie jest żadna tam 'profesjonalna'. są myszki 'dobre' a nie 'profesjonalne'.

MX518 to mysz WŁAŚNIE dla graczy. lecz z uwagi na swą jakość nadaje się do zastosowań zawodowych: półprofesjonalnych czy też profesjonalnych. i w cenie do 200 IMO nie ma żadnej konkurencji. poszukaj o niej na necie.

 

btw: osobiście bym zmienił sobie na nową wersję G5 bo.. jest ładniejsza tekstura (no i ma laser). ale swój budżet wyczerpałem na nowego PC. a raczej przekroczyłem o prawie 700...

 

ps. nie pakuj się w Chifa 650W. albo ten "mój" HX albo ten "twój" be quiet. jak chcesz poszaleć z zasiłką to jest 620HX ;)

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wypowiem może w kwestii myszki i podkladki

 

tego steelpada 5l bym sobie odpuścił, miałem go w rękach i nie jest taki fajny

 

z droższych modeli polece Ci steelpada s&s

 

tutaj masz recenzje http://esports.pl/?id=post&post_id=1879516117 (mojego autorstwa zreszta :P)

 

tego a4techa również sobie odpuść, straszny syf to jest :)

 

najlepszym wyborem byłoby kupno tańszej ale równie dobrej podkładki czyli np steelpad qck, everglide titan, lub corepad

(wszystkie testowałem, moim zdaniem najlepszy jest titan) i dobrej mychy

 

co do myszki

 

http://www.komputronik.pl/Myszki/Microsoft...pelny,id,33563/

http://www.komputronik.pl/Myszki/Microsoft...pelny,id,33492/

 

myszki legendy, (obie mam w domu wiec wiem co mowie)

 

poza tymi mozesz tez kupic wspomniane wczesniej logitechy

razery odradzam, mialem copperheada i sie zawiodlem, nie wiem jak z nowszymi modelami.

 

w razie pytan pisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...